„Policisté ho ‚načapali‘ při jízdě mezi Pavlovem a Radostínem ve tři čtvrtě na jednu v noci,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Při řízení vozu v opilosti byl přistižen i jednadvacetiletý mladík, kterému policisté naměřili 1,47 promile alkoholu v krvi. „Hlídka, která ho zastavila v ulici Poštovní ve Velkém Meziříčí, zjistila, že šofér byl za řízení v opilosti již v minulosti trestán,“ sdělil Václav Kučera.

Policejní akce zaměřená na dodržování zákazu pití alkoholu před jízdou se uskutečnila v pátek a v sobotu. „První den jsme se zaměřili na Velké Meziříčí a okolí, kde jsme přistihli při řízení v opilosti dva šoféry. V sobotu akce probíhala ve Žďáře nad Sázavou. Tam usedli za volant čtyři opilí řidiči,“ informoval dopravní policista Jan Kostečka.

K nehodě felicie došlo u Blatin.

Alkohol byl o víkendu také příčinou dvou dopravních nehod. V neděli dvacet minut po jedné hodině ráno havarovala mezi Rovečným a Věstínkem sedmadvacetiletá řidička. „V mírném stoupání nezvládla kvůli vysoké rychlosti řízení, vjela na pravou krajnici a skončila v poli, kde se s vozem přetočila na střechu,“ popsal průběh nehody policejní mluvčí.

Způsobená škoda je vyčíslena na třicet tisíc korun. Druhá nehoda se stala mezi obcemi Milovy a Blatiny o dvě hodiny později. „Řidič se Škodou 135 dostal v levotočivé zatáčce smyk a čelně narazil do stromu. S lehkým zraněním byl převezen do nemocnice,“ řekl Václav Kučera.

V krvi měl 0,86 promile alkoholu, hmotná škoda činí stejně jako u předchozí nehody třicet tisíc.