„Řidiči dostali v obou případech na mokré vozovce kvůli nepřiměřené rychlosti smyk. Situace naštěstí nebyla na silnicích regionu nijak dramatická,“ sdělil dopravní policista Jan Kostečka.

K první nehodě došlo v půl jedenácté dopoledne v obci Olešná. „Řidič volkswagenu se v zatáčce ulekl autobusu, začal brzdit a na mokré vozovce dostal smyk. Poté vjel do protisměru, kde se s autobusem střetl,“ popsal průběh havárie policista Jiří Štoll.

Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Nového Města na Moravě. „Naše jednotka provedla protipožární opatření, odpojila akumulátor na osobním voze a řídila provoz na pozemní komunikaci,“ informoval starosta sboru Ondřej Novák.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun. „Pro cestující přistavil dopravce nový autobus,“ doplnil hasič.

Druhá nehoda se stala ve Velkém Meziříčí na křižovatce ulic U Světlé a Skřivanova. „Řidič škodovky dostal smyk na mokré dlažbě a přejel do protisměru, kde narazil do opelu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda činí sedm tisíc korun,“ řekl Jiří Štoll.

 

V Borovnici je druhy stupeň povodňové aktivity.