S poraněním mozku, pánve a zlomeninami dolních končetin tam skončil sedmadvacetiletý řidič Yamahy, který havaroval v noci v Moravských Budějovicích na Třebíčsku.

Jel vysokou rychlostí po zadním kole a před křižovatkou ulic K Hoře a Dopravní začal brzdit. "S motocyklem upadl na vozovku a narazil do přívěsu nákladního vozidla značky Scania," řekla včera policejní mluvčí.

S těžkým zraněním záchranáři z Vysočiny odvezli tentýž den do brněnské nemocnice i dalšího motocyklistu. Toho před půlnocí srazil ve Velkém Meziříčí řidič Škody Felicia, který vyjížděl od benzinové čerpací stanice.

Čtyřiadvacetiletý motocyklista přelétl se strojem Suzuki přes střechu auta a dopadl na vozovku. "Měl zlomená žebra a otřes mozku," řekl ředitel krajské záchranné služby na Vysočině Lukáš Ketner.

Za první čtvrtletí zahynulo v Česku při 39 712 nehodách 209 lidí a 760 bylo těžce zraněno. Od ledna zemřelo deset řidičů motorek, což je o osm více než loni.

A přibývají další. Naposledy v úterý zahynul čtyřiačtyřicetiletý motocyklista na jihozápadním obchvatu Chomutova v severozápadních Čechách na silnici R7. Při výjezdu z polní cesty mu tam nedal přednost cyklista, jenž nehodu také nepřežil.

Ve stejný den se zabil mezi Ochozem u Brna a Březinou třiatřicetiletý řidič motorky. Jel pravděpodobně příliš rychle, nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do stromu.