„Stal se ještě jeden případ, kdy neznámý muž chtěl trestat jednu žačku naší školy, ale ta ho poslala někam,“ řekl Dolák. Ten ve středu odpoledne zprostředkoval telefonický rozhovor se ženou, která dotyčného zřejmě viděla. Muž dokonce ženu oslovil.

„Trvalo to půl minutky, odcházely jsme zrovna s dětmi na vystoupení. Zůstala tam ale kolegyně s další skupinou,“ vypověděla.

Muž se jí prý ptal, zda už bude v tělocvičně volno pro trénink taiboxu. Poté měl volat přátelům, že mohou přijít. „Jestli opravdu telefonoval, nevím. Za chvíli jsme budovu kontrolovaly a zamykaly, nikdo tam nebyl,“ vzpomínala.

I za tu krátkou dobu si však stačila všimnout, že byl střední postavy, měl krátké tmavé vlasy a na sobě zřejmě šusťákovou soupravu. Věk odhaduje spíš ke čtyřiceti rokům.

Oběti ho neznají

Jak ředitel Dolák, tak zdejší trenérka vyloučili, že by mohlo jít o zaměstnance školy. Podezřelého fotografa dětí ve spodním prádle neznají ani ty, které se staly obětí jeho divné záliby. Na případu třebíčského „tělocvikáře“ pracují společně policisté z obvodního oddělení i kriminální služby.

S rukama složenýma v klíně na dopadení úchylného muže nečeká ani ředitel Karel Dolák. Ihned poté, co mu první případ na počátku prosince oznámili rodiče obtěžovaných žáků školy, nechal vyměnit klíče k zámku dveří tělocvičny. Tvrdí, že výměnu klíčů zajistil všem organizacím, které si tělocvičnu v odpoledních hodinách pronajímají. Zda je v době užívání sportoviště nájemci opravdu zamčeno, za to prý ale nezodpovídá.

Jak se podle něj hledaný muž do tělocvičny vlastně dostal? Pravděpodobně získal klíč od některého sportovce, jenž tělocvičnu užívá po vyučování. Pokud jím ovšem sám není. Tomu by totiž nasvědčoval fakt, že se dovnitř dostal i poté, kdy byl zámek vyměněn.

Ve skrytu tmy

Vedení školy už v minulosti apelovalo na rodiče, aby se děti nepohybovaly venku po setmění. Oba případy, kdy neznámý muž oslovil chlapce, vyhrožoval jim dvojkou z chování a „za trest“ je nahnal do tělocvičny, se staly v podvečerních hodinách. „Ve dne by nepřišel. Tma ho skryje, je tu spousta zákoutí,“ připomněl Karel Dolák.