Při hromadné havárii tří aut zemřeli tři lidé, jeden skončil s mnohačetnými zlomeninami v brněnské Úrazové nemocnici a podrobil se několika náročným operacím. Jeho stav je vážný. „Vyšetřování ještě není ukončeno, ale předběžně to vypadá tak, že řidič opelu předjížděl Škodu Favorit a srazil se s dalším opelem v protisměru,“ popsala neštěstí jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková.

Riskantní předjíždění

Dvaasedmdesátiletý řidič, který riskantně předjížděl, a je tedy i nejpravděpodobnějším viníkem nehody, na místě zemřel. Spolu s ním zahynula pětačtyřicetiletá spolujezdkyně a dvaadvacetiletý muž z protijedoucího auta, který nemohl čelnímu střetu zabránit. „Dva lidé zahynuli bezprostředně po nehodě, třetí člověk zemřel při ošetřování. Dalšího těžce zraněného muže přepravil vrtulník do brněnské nemocnice,“ řekl náměstek ředitele jihomoravské záchranky Rostislav Verner.

Těžce poraněný muž skončil v Úrazové nemocnici Brno, kde bojuje o život. „Jeho zranění jsou opravdu těžká. Má mnohačetné zlomeniny končetinových kostí a žeber. Jeho stav je stabilizovaný a ještě v noci po nehodě se podrobil první náročné operaci,“ přiblížil stav čtvrtého účastníka neštěstí ředitel brněnské úrazovky Petr Svoboda.

Zdemolovaná felicia combi.

Druhá velká tragédie u Bíteše Podle informací Brněnského Deníku Rovnost jela osádka vozu na trampský víkend. Spěch se řidiči nevyplatil. Silnice druhé třídy mezi Domašovem a Přibyslavicemi byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná.

Páteční tragédie u Domašova je ojedinělá. Už kvůli tomu, že se auta střetla na silnici druhé třídy. Častěji totiž šoféři bourají přímo na dálnici D1. V okolí Velké Bíteše se v krátké době jedná o druhou tragickou nehodu. V srpnu mezi Rudou a Bíteší havaroval osobní vůz se čtyřmi mladíky. Auto se po nárazu do stromu rozpůlilo a na místě zůstali dva mrtví.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Poslední smrtelné nehody na Žďársku

Měřín Jeden člověk mrtvý, těžce zraněná řidička a lehké zranění viníka. Taková je bilance nehody pod dálničním mostem u Měřína na počátku srpna. Řidička renaultu, pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti, vjela do protisměru, kde se střetla se Škodou 120. V ní zemřel spolujezdec a šoférka škodovky byla těžce zraněna.

Měřín

Bystřice nad Pernštejnem Mladý motorkář zemřel v polovině letních prázdnin po nárazu do stromu v Bystřici nad Pernštejnem. Jednadvacetiletý mladík na stroji Cagiva 125 vyjel ze silnice kvůli vysoké rychlosti. Zraněním podlehl na místě. O nehodě jsme psali zde.

Bystřice

Ruda/Velká Bíteš Dva osmnáctiletí mladíci zemřeli v druhé polovině srpna při nehodě mezi Rudou a Bíteší. Příčinou havárie byla rychlá jízda devatenáctiletého řidiče Alfy Romeo. Mladík nezvládl řízení a sjel do silničního příkopu. Tam narazil do dvou stromů. Vůz se nárazem rozlomil. Šofér a další spolujezdec utrpěli těžká zranění. O nehodě jsme psali zde.

Ruda

Měřín Rychlá jízda na motorce se vymstila dvacetiletému mladíkovi z Radostína nad Oslavou v obci Měřín. Mladý motorkář nezvládl na konci srpna projíždění pravotočivé zatáčky, dostal smyk, upadl na komunikaci a skončil v protisměru. Tam se čelně srazil s protijedoucím vozem Hyundai. Mladík zemřel po převozu do nemocnice. O nehodě jsme psali zde.


Měřín

Na silnicích Vysočiny zemřelo již přes padesát lidí. Čtěte zde.