Třicetiletá řidička osobního automobilu Renault Thalia, jejímiž spolujezdkyněmi byly dvě dcery, nezvládla kvůli vysoké rychlosti projíždění levotočivé zatáčky. „Najela na pravou krajnici, strhla řízení a narazila do stromu. Auto se po nárazu přetočilo na střechu,“ popsal průběh havárie dopravní policista ze Žďáru nad Sázavou Jan Kostečka.

Šestiletá spolujezdkyně musela být vrtulníkem transportována do Fakultní nemocnice v Brně. „Dívka utrpěla poranění hlavy,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Lukáš Kettner.

To, že je holčička hospitalizována v Brně, potvrdila mluvčí fakultní nemocnice. „Ano, dívka u nás leží. Její poranění jsou vážná, ale v současné době je její stav stabilizován,“ informovala Anna Nesvadbová.

Pětiletá sestra a matka zraněné holčičky byly převezeny do nemocnice v Novém Městě na Moravě. „Dívka má odřeniny a žena zhmožděnou hlavu,“ doplnil Lukáš Kettner. Hmotná škoda na vozidle je vyčíslena na pětačtyřicet tisíc. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní.