Příčinou havárie byla podle policistů pravděpodobně rychlá jízda devatenáctiletého řidiče Alfy Romeo. „Mladík nezvládl řízení, vjel vlevo do středu vozovky, poté strhl volant vpravo a sjel do silničního příkopu. Tam narazil do dvou vzrostlých ovocných stromů. Vůz se nárazem rozlomil za předními sedačkami. Zadní část auta zůstala na pravé krajnici a předek skončil na louce u komunikace,“ popsal průběh tragické nehody mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Při nehodě přišli o život dva osmnáctiletí mladíci z Velké Bíteše. „Utrpěli zranění neslučitelná se životem. Zemřeli na místě,“ uvedl ředitel krajské záchranné služby Lukáš Kettner.

Řidič a další osmnáctiletý spolujezdec byli převezeni do brněnské nemocnice. Jeden ze zraněných mladíků má poranění hlavy, hrudníku, břicha a pánve. U druhého se jedná o poranění hlavy a ruky. Lékaři u něho měli také podezření na poranění páteře.

Celou věc v současné době šetří služba kriminální policie a vyšetřování okresního ředitelství Policie ČR ve Žďáře nad Sázavou. „Bližší informace však zatím k nehodě podávat nebudeme,“ informoval žďárský policista Pavel Kubiš.

Během sedmi dnů už je to tak druhá tragická havárie, která se na Žďársku stala. Minulou neděli přišel o život jednadvacetiletý motorkář, který na stroji Cagiva 125 narazil ve vysoké rychlosti do stromu u silnice v Bystřici nad Pernštejnem.

Nejdříve jsme o nehodě informovali zde.