Nezaměstnaní zloději ve věku dvacet jedna a dvacet dva let se na oběť vrhli v ulici Rozkoš kolem devatenácté hodiny. „Když mladíka potkali, půjčili si od něj mobil. Když jim ho dal, chytili ho do kravaty, strhli na zem a začali do něj kopat,“ popsal pondělní incident ve Velkém Meziříčí žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Napadený vyvázl jen s oděrkami

Mladíci poté oběti vytáhli z peněženky tři sta korun. „Prohledali mu i kapsy, ze kterých vzali drobné, a z místa utekli,“ doplnil policista. Napadený vyvázl z útoku jen s lehkým zraněním. „Lékaři mu ošetřili drobné oděrky,“ podotkl Pavel Kubiš.

Zloději se však ze svého lupu dlouho neradovali. „Podařilo se nám je zadržet hned druhý den ráno,“ sdělil kriminalista.

„Když známého mladíci potkali, půjčili si od něj mobilní telefon. Když jim ho dal, chytili ho do kravaty, strhli na zem a začali do něho kopat.“
Pavel Kubiš, žďárský kriminalista

U obou pachatelů bylo zahájeno trestní stíhání. Mladší z nich bude stíhán na svobodě. „Starší byl ve středu z rozhodnutí soudce Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou vzat do vazby,“ informoval státní zástupce Kamil Špelda.

 

Zloději jsou „známé firmy“

Oba mladíci jsou podle strážců zákona „známé firmy“. „Dvaadvacetiletý pachatel je například stíhán za vykrádání rekreačních objektů či za řízení bez řidičského oprávnění. Dále se svým kamarádem vyhledával ubytování v hotelích, kde využívali nabízených služeb. Odcházeli však vždy bez zaplacení, například pod záminkou, že potřebují vybrat peníze,“ uvedl Kamil Špelda.

Mladší z pachatelů je v současnosti stíhán také za trestný čin neoprávněného užívání cizí věci. Toho se dopustil ve Velkém Meziříčí, když si „vypůjčil“ cizí auto, se kterým se projel.

Za trestný čin loupežného přepadení ve spolupachatelství hrozí mladíkům vězení. „Tam mohou strávit dva až deset let,“ dodal mluvčí žďárské policie Václav Kučera.