VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Počet zachráněných zvířat stoupá

Pavlov – Letos je to již sedm let od doby, kdy Stanice Pavlov na Ledečsku pracuje pod hlavičkou neziskové organizace.

Mladíci řádili pod vlivem alkoholu

Chotěboř, Žďár nad Sázavou – Přestože město Chotěboř přijalo vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, některým konzumentům to dělá problémy.

Objevitelka slavného Camembertu měla prý rodové kořeny v Čechách

Přibyslav – Až do konce září mohou návštěvníci Přibyslavi zavítat do kulturního domu na ojedinělou výstavu sýrových etiket ze sbírky Ladislava Liklera, která je celá věnována sýru Camembert.

Sluníčko vytáhlo dokonce už i včely z úlů

Vysočina - Teplá, poměrně slunečná a téměř suchá zima pokračuje i v únoru. Za značně netypickou označil letošní zimu i Bohuslav Fučík z meteostanice u Markvartic na Třebíčsku.

Teplota stoupá, vedro škodí také domácím mazlíčkům

Havlíčkův Brod – Teplota stoupá, o víkendu se má rtuť vyšplhat dokonce ke čtyřiceti stupňům Celsia.

Dělníci opustili historický most v Ronově nad Sázavou

Přibyslav – Opravy historického mostu v Ronově nad Sázavou byly opět zastaveny. A důvod? Chybí kámen, přesněji chybí plochý kámen, kterým by bylo možné obnovit  mostní klenbu.

Nebezpečí: Se stoupající teplotou vylézají také klíšťata

Vysočina - Se stoupající teplotou začíná být aktivní různý hmyz a parazité, včetně klíšťat.

Pacienti budou mít soukromí

Havlíčkův Brod – Speciální pokoj, prostor, kde je zaručeno pacientovo soukromí pro vážný rozhovor s lékařem, zdravotní sestrou či rodinou, vytvořilo chirurgické oddělení havlíčkobrodské nemocnice.

Obchodníci bědují: Vietnamské večerky nás ničí

Vysočina - Podle předsedy představenstva COOP Vladimíra Stehna by vláda měla zavést pro všechny malé podnikatele registrační pokladny.

Ženy hubnou, vítězí přírodní produkty

Vysočina - Zázračný prášek na snížení váhy neexistuje, varuje lékařka Sylvie Špitálníková.

Vozíčkář dokončil cestu za snem

Vysočina - Vozíčkář Heřman Volf dokončil 5. července čtvrtou a závěrečnou cestu křížem krážem Evropou na handbiku – speciálním kole s ručním pohonem.

Čekání na lékařské zákroky se prodlužuje

Vysočina – Kvůli vyčerpaným limitům se ve veřejných nemocnicích značně prodlužuje čekací doba na zákrok, pacienti proto raději míří na kliniky do Brna.

Kraj vzkazuje rodičům: jděte před posudkovou komisi

Havlíčkův Brod/ Vysočina – Nejste spokojeni s metodikou kraje? Jděte před komisi, vzkazuje rodičům handicapovaných dětí krajský úřad.

Tropická vedra se chystají k ústupu, o víkendu se ochladí

Vysočina – Již šestý den po sobě padaly na Vysočině teplotní rekordy, kdy rtuť teploměru šplhala přes třicítku.

Rozestavěnou stezku ničí motorkáři

Sázava, Přibyslav – Nová cyklostezka z Přibyslavi do Sázavy ještě není dokončena a už ji devastují motorkáři na čtyřkolkách, ba dokonce i jezdci na koních.

Motivační kurz pro ženy bez práce je ohrožen

Vysočina – Motivační kurz, který pomáhal ženám bez zaměstnání vrátit se znovu na trh práce, je ohrožen. Pořadatel, Krajské středisko Českého svazu žen, na jeho pokračování nemá peníze.

Místo železnice povede u Sázavy cyklostezka

Přibyslav, Sázava – Je rozhodnuto. Cyklostezka na místě zrušené železniční trati vedoucí z Přibyslavi do obce Sázava u Žďáru nad Sázavou by se mohla začít stavět ještě letos. Dostala totiž zelenou v podobě dotace ve výši jedenačtyřiceti milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

O očkování nemají lidé zájem

Vysočina – Očkování proti chřipce H1N1 prakticky nikoho neláká.

Prim Vysočiny: ve Ždírci mají automat na mléko

Ždírec nad Doubravou - Jako vůbec první na Vysočině zprovoznila nedávno Zemědělská akciová společnost Krucemburk ve svém obchodě ve Ždírci nad Doubravou automat na mléko.

Akce Řetěz: kojit dítě na veřejnosti je normální

Havlíčkobrodsko - „Nejstrašnější pověra, kterou jsem o kojení slyšela? Asi ta, že mi po kojení vypadají zuby,“ usmívá se Jitka Zetková, matka tří dětí. Kojit svoje potomky na veřejnosti považuje za úplně normální.

Vyhlídkový let skončil dvojnásobnou tragedií

Sobíňov /AKTUALIZOVÁNO O FOTO/ - Tragickou smrtí dvou pasažérů skončil v sobotu kolem deváté ráno soukromý vyhlíkový let malého letadla typu Zlín rok výroby 2004 u obce Sobíňov na Ždírecku.

Senátor Schwarz: Jsem pro diskriminaci kuřáků

Vysočina/ Praha - Nekuřák by měl mít výhody proti kuřákům, lékař by měl mít možnost odmítnout léčit kuřáka, který odmítá přestat.

Mladí komunisté protestovali za Polednovou

Havlíčkobrodsko - Vlajkami se srpem a kladivem a portrétem revolucionáře Che Guevary se „vyzbrojil“ komunistický dorost, který se rozhodl v den smutného výročí zavraždění političky Milady Horákové protestovat před věznicí ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde si odpykává trest někdejší prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová.

Pragovka poveze do Ostravy olympijský oheň

Žďársko - Olympijský oheň z Přibyslavi do Ostravy, kde se letos koná mezinárodní hasičská olympiáda, poveze z Vysočiny historická Praga z roku 1934. Na své cestě projede více než desítkou obcí na Žďársku.

Rallye skončila smrtí závodníka

Havlíčkobrodsko - Tragicky skončila amatérská Rallye Posázaví a sice dopravní nehodou, která se v sobotu stala na Havlíčkobrodsku u obce Okrouhlička.

Ženu za volantem sanitky uvidíte jen na Vysočině

Vysočina/Jihlava - Jako jediná v republice se Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina rozhodla dát v rámci svého interního adaptačního procesu stejné šance ženám jako mužům a zaměstnat je nejen jako profesionální záchranářky, ale také řidičky sanitek.

Pokus o rekord: kraslicové stromořadí

Sobíňov/Podoubraví (OD SOUSEDŮ) - Kraslicové stromořadí, tak by se měl jmenovat rekord, zapsaný v Guinessově knize, který pořádá společně Svazek obcí Podoubraví a občanské sdružení Sobíňov.

Jen dvoje jesle na Vysočině: zájem je obrovský

Vysočina - Pouhé dvoje jesle dnes existují v celém kraji Vysočina. Jedny jsou v Jihlavě, druhé v Chotěboři. Nepatří do kategorie školských, ale zdravotnických zařízení, která mohou pečovat o děti do tří let věku.

Poplatky na Vysočině končí prvního února

Vysočina - Za pobyt a ošetření v nemocnici ani za recepty v nemocniční lékárně se od neděle nebude platit. Poplatky nebudou muset být placeny v krajských zařízeních – nikoli třeba na poliklinikách nebo v soukromých lékárnách. Včera o tom s definitivní platností rozhodli krajští zastupitelé.

Lékaři: Ministr odchází, poplatky by měly zůstat

Vysočina - Aktuální změna na postu ministra zdravotnictví, kdy odstupujícího Tomáše Julínka nahradí 23. ledna jeho stranická kolegyně a senátorka Daniela Filipiová, je praktickým lékařům na Havlíčkobrodsku vcelku lhostejná. Přesto se domnívají, že by regulační poplatky měly, i po Julínkově odchodu, zůstat.

Šíma: Mongolští dělníci jsou zneužíváni k otrocké práci

Havlíčkův Brod - Mongolský dělník spáchal sebevraždu. Ocitl se v cizí zemi, jejíž jazyk neznal, bez práce a bez finančních prostředků. Nakonec skončil mezi bezdomovci. Dobrovolný odchod ze života se mu v dané chvíli zdál jako jediné řešení.

Záchranka z Vysočiny bude mít tablet systém jako první v republice

Vysočina - Péči o pacienta má Zdravotnické záchranné službě kraje Vysočina už brzy usnadnit speciální počítačový systém tabletů, kterým se tato záchranka bude chlubit jako první v republice.

Podívejte se na unikátní operaci šedého zákalu

Havlíčkův Brod (OBRAZEM) - Během několika minut se ve středu před kamerou Deníku odehrála unikátní operace pacienta vyššího věku, který podstoupil v havlíčkobrodské nemocnici zákrok vedoucí k odstranění šedého zákalu spojeného s implantací speciální oční čočky.

OD SOUSEDŮ: Škola Habry vyučuje neslyšící žáky

Habry/Havlíčkův Brod - „Přijel cirkus na náměstí, to se jen tak nepoštěstí,“ zarecituje bezvadně básničku žačka třetího ročníku Radka Myslivcová. To, že je neslyšící, by na první pohled nikdo nepoznal.

Lékař: Jít na plastiku je dnes jednoduše v módě

Vysočina - Ženy, které zbytečně dlouho odkládají léčbu rakoviny prsu, protože se bojí, že po případné operaci budou nadosmrti zohaveny, se nemusejí obávat.

OD SOUSEDŮ: Jedu k moři. Kam s babičkou?

Havlíčkův Brod - Pravidelně každý rok v době dovolených řeší některé rodiny závažnou otázku. Kdo se postará o jejich příbuzného v důchodovém věku? Nechtějí mít požitek z letního odpočinku zkalený obavami, že jejich dědeček nebo babička doma strádají bez pomoci.

Solárium v létě: Ano, ale s rozumem, říká kosmetička

Havlíčkův Brod - Ani v tropických dnech nemají provozovatelé solárií nouzi o zákazníky. Dermatolog a kosmetička ale varují. Kombinovat solárium se slunečním zářením je hazard.

OD SOUSEDŮ: Devítiletý hrdina: věděl, co má při povodni dělat

Havlíčkova Borová - Když začala stoupat voda, sebral doklady, peníze, jídlo, pití a pětiletou sestřičku Simonu, a šli se společně schovat do patra. To není popis povodně z roku 2002, stalo se to před pár dny v Havlíčkově Borové.

Rusínka Irena: Svůj národ jsem za Stalina zapřela

Havlíčkův Brod - „Život si někdy dokáže s člověkem pěkně zahrát,“ povzdychne si Irena Trnková z Havlíčkova Brodu. S ní se osud rozhodně nijak nemazlil, přesto si až do důchodu uchovala optimistický pohled na svět a vstřícnost k potřebám druhých.

Lidé nad padesát let mají potíž najít práci

Vysočina -Zájem zaměstnavatelů o uchazeče starší padesáti let je nízký, i když to otevřeně nepřiznají. O to víc se pak odmítnutí cítí poníženi.

Rakovina jí vzala dceru, druhým radí, jak s ní bojovat

Havlíčkův Brod - Myslíme si, že nám se to stát nemůže. Když ta chvíle přijde, ptáme se, proč zrovna my. Přitom by stačilo tak málo: Začít se o své zdraví zajímat včas. Když to paní Jana říká, má slzy v očích. Rakovina prsu ji nedávno připravila o dceru. Zůstaly po ní dvě malé děti.

Na Vysočině se sektám příliš nedaří

Vysočina - Smutnou výsadou patřící spíš do velkých měst je podle katolického faráře Zdeňka Kubeše z Přibyslavi existence různých sekt a sdružení skrývajících se pod hlavičkou duchovních společenství.

OD SOUSEDŮ: Australská firma chtěla podplácet

Přibyslav - Symbolicky podplatit se pokoušela přibyslavské zastupitele australská firma, která má zájem otevřít znova na Přibyslavsku uranový důl, ale zastupitelé řekli jednoznačně ne.

Místo dětí obtěžují sestry na dispečinku devianti

Vysočina - Ročně zhruba 85 tisíc volání. Přitom ne každý z nich znamená výjezd. Až 60 volání na dispečink záchranky denně patří mezi takzvané marné hovory.

Záchranář - to není povolání hrdiny z akčního filmu

Vysočina - Vidina života na adrenalinových vlnách, to je jeden z hlavních důvodů, který přivádí některé absolventy středních a vyšších zdravotnických škol do řad zaměstnanců zdravotnické záchranné služby. Jenže pak přichází srážka s každodenní realitou, někdy nadšení rychle vyprchá a budoucí záchranář si hledá nové pracovní místo.

Záchranka připravuje dalších deset stanovišť

Vysočina - Nesnesitelný záchvat bolesti v oblasti žaludku. Postiženému přivoláváte záchrannou službu. Doba, kterou čekáte na sanitku, by neměla přesáhnout patnáct minut. Ten čas se obvykle neskutečně vleče.

OD SOUSEDŮ: Levná DVD v tisku ničí videopůjčovny

Havlíčkobrodsko - Volně prodejná DVD nás ničí, stěžují si provozovatelé videopůjčoven. Pracovní dobu výrazně omezila jedna z nejznámějších havlíčkobrodských videopůjčoven a není sama. Zájem o DVD projekci se v poslední době snížil.

OD SOUSEDŮ: Kvůli penězům se i svléknou

Havlíčkův Brod - Agresivní chování, vyjednávání nebo také ochota svléknout se a na místě prodat – i s takovými zážitky se potýkají majitelé nebo provozovatelé zastaváren v regionu.

OD SOUSEDŮ: Jste v hmotné nouzi? Platit u lékaře nemusíte

Havlíčkobrodsko - Pacient, který je v hmotné nouzi, u lékaře za ošetření platit nemusí. Této možnosti ale zatím na Havlíčkobrodsku využívají pouze jednotlivci.

OD SOUSEDŮ: Uklízet chodníky v zimě už možná budou obce

Havlíčkobrodsko - Další zátěž pro rozpočet. Občané toho mohou zneužívat. Tak hodnotí starostové obcí chystanou novelu zákona o pozemních komunikacích. Proč bychom měli uklízet, co není naše, ohrazují se zase majitelé nemovitostí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT