VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ ŠVÁRA

Ondřej Švára / Žďárský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtrnáctiletá dívka se našla

Žďársko - Čtrnáctiletá dívka, po které policie vyhásila pátrání, se našla na Žďársku. Je v pořádku. 

Srážka dvou aut si vyžádala lidský život

Žďársko - K dopravní nehodě, při které vyhasl jeden lidský život, došlo v neděli na Žďársku.

AKTUALIZOVÁNO

Na zavátých silnicích Vysočiny blokovaly dopravu nehody, D1 se rozjela

Vysočina – Přes šedesát dopravních nehod se v úterý stalo na Vysočině kvůli sněhové vánici. Husté sněžení a nárazový vítr komplikovaly řidičům jízdu na silnicích napříč celým krajem včetně dálnice D1, kde došlo k hromadným nehodám osobních i nákladních aut. Odstraňování následků nehod na dálnici stále trvá. Zprůjezdněn byl tah na Brno. Ve směru na Prahu je D1 průjezdná jedním směrem. Na silnicích Vysočiny se kvůli vánici bouralo také ve středu. 

Řidička srazila chodkyni a ujela. Policistům se ozvala až se zpožděním

Velké Meziříčí - Od sražené chodkyně ujela v úterý ráno řidička ve Velkém Meziříčí. Až se zpožděním si svůj čin uvědomila a zavolala policii. Dopravní nehoda se stala na frekventované silnici II/602 v ulici Jihlavská směrem na Stráneckou Zhoř.

Cyklistika, uzavírky, vichřice. To byl rok 2017 na Žďársku

Žďárskuo - Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí uplynulého roku na Žďársku.

Nehody kamionů zablokovaly dálnici

Měřín - Zcela neprůjezdná byla dálnice D1 na Vysočině ve směru na Brno po dopravních nehodách.

Policie žádá veřejnost: Poznáte zloděje na fotografii?

Tři Studně - Po dosud neznámém pachateli pátrají kriminalisté územního odboru ze Žďáru nad Sázavou a žádají veřejnost o spolupráci. Zloděj kradl v rekreační oblasti ve Třech Studních.

Tři králové koledovali na Žďársku

Žďársko – „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám," nesla se v sobotu 7. ledna koleda od domu k domu na Žďársku. Skupinky tříkrálových koledníků procházely například Žďárem nad Sázavou nebo Vojnovým Městcem, odkud pocházejí naše fotografie. 

S krizí je většina Rusů smířená, nestěžují si

Nové Město na Moravě - Velkou životní zkušenost má za sebou Lukáš Vinkler, rodák z Vysočiny, konkrétně z Nového Města na Žďársku. Je nadšený cestovatel. Vrátil se z Ruska, ovšem nikoliv v roli turisty. Třicetiletý muž, který v minulosti poznával například Jižní Ameriku nebo Indii, získal v největším státě světa práci. O tom, jak v Rusku chutná život, promluvil v rozhovoru pro Deník.

Úpravce tratí Holemář: Člověka hřeje, když se na něj lyžaři usmívají

Žďár nad Sázavou - Už je to více než deset let, co milovníci běžeckého lyžování mohou u Žďáru nad Sázavou využívat rozsáhlou síť strojově upravovaných turistických tratí.

AKTUALIZOVÁNO

Online: Prezident Zeman si na Vysočině zalétal v simulátoru

Vysočina - Prezident Miloš Zeman je na třídenní návštěvě Kraje Vysočina. Ve středu se setkal s představiteli Kraje Vysočina v Jihlavě, navštívil firmu Jihlavan airplanes a pozdravil také sousedy v Novém Veselí na Žďársku, kde má chalupu. Zemanova manželka Ivana navštívila ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou a čokoládovnu ve Vyskytné.

Aura Černobylu dobrodruhy stále uchvacuje

Ukrajina, Česko - Spatřit na vlastní oči areál černobylské jaderné elektrárny a opuštěné město Pripjať na severu Ukrajiny je snem mnoha dobrodružně založených cestovatelů.

Reklamační oprava vyžene řidiče do objížděk

Žďársko - Dopravu mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě již omezuje oprava hlavní silnice číslo 19. Dělníci na několika místech frézují svrchní povrch vozovky.

Šárka Kašpárková nabízí odznaky olympijských vítězů

Velké Meziříčí – Takzvaný Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) by mohly získávat i školní děti ve Velkém Meziříčí. Všestranný pohybový program, ve kterém školáci za různé dovednostní výkony získávají čestné odměny, by ve městě mohl odstartovat již letos.

AKTUALIZOVÁNO

Petr je hrdina, znělo žďárskou smuteční síní

Žďár nad Sázavou – Zelená hora se v pondělí zahalila do černé barvy. Ve smuteční síni městského hřbitova se rodina, kamarádi, spolužáci i veřejnost loučili s šestnáctiletým Petrem Vejvodou, zavražděným psychicky nemocnou ženou ve žďárské obchodní škole. Smrtelně zraněn byl, když šel na pomoc napadené spolužačce.

Sdruženář Kutal myslí před sezonou na světové poháry i na MS ve Falunu

Liberec, Nové Město na Moravě - Třetí místo v závodech Mistrovství republiky v severské kombinaci v Liberci obsadil na konci září novoměstský sdruženářský odchovanec Petr Kutal.

AKTUALIZOVÁNO

U Křižanova spadlo letadlo, pilot zemřel

Křižanov - Letecké neštěstí se stalo v pátek dopoledne nedaleko Křižanova. V poli u místního zemědělského družstva havarovalo malé sportovní letadlo. Nehoda měla tragické následky, jednasedmdesátiletý pilot nepřežil náraz a vzniklý požár, který zachvátil kabinu. „Pilot zůstal v letadle zaklíněn. Záchranáři už mohli jenom konstatovat jeho smrt," uvedla ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Přesnou příčinu smrti má určit nařízená soudní pitva.

Biatlonové mistrovství čeká víkendovou diváckou kulisu

Nové Město na Moravě - Zatím skromná divácká kulisa doprovázela evropský šampionát v biatlonu. Lidem chybí velké biatlonové hvězdy a závodníkům zase pravá zima. S obojím však organizátoři při nejlepší vůli nic nesvedou.

Kutal: Teď nás čeká evropské mistrovství v biatlonu

Nové Město na Moravě - Klíčovou součástí každého organizačního týmu jsou na sportovních podnicích dobrovolníci. Tři desítky jich pomáhaly také na víkendové Zlaté lyži. Šéfa jim opět dělal Jiří Kutal z Nového Města na Moravě. Jak vnímal letošní Zlatou lyži a byla pro něj práce s menším týmem příjemnější? Zeptali jsme se ho.

V Novém Městě začne brzy jezdit MHD, věrnostní karty už jsou k dispozici

Nové Město na Moravě - K největší změně, která v okrese ovlivní veřejný život, dojde za pár dní v Novém Městě na Moravě. V tamních ulicích začne od pondělí 6. ledna fungovat městská hromadná doprava. První autobus vyjede ke čtvrti Holubka ve čtvrt na dvanáct.

Nový kovací sluha stál sto milionů a zvýší prestiž Žďasu

Žďár nad Sázavou - Zcela nový kovací stroj zprovoznila firma Žďas ve svém průmyslovém areálu. Dokončila jej během června a to po třech letech vývoje.

Autobusy MHD pojedou v Novém Městě v hodinových intervalech

Nové Město na Moravě - Městská hromadná doprava začne od příštího roku fungovat v Novém Městě na Moravě. Radní by rádi zahájili zkušební provoz co nejdříve. Doprava by ve městě, kde s trochou nadsázky každá cesta vede do kopce, mohla vyhovovat především seniorům. Jak bude MHD fungovat, a kde budou autobusy lidem zastavovat, jsme se zeptali starosty Nového Města Michala Šmardy.

Pokud nemusíte, do Žďáru ani nevjíždějte

Žďár nad Sázavou - Od pondělka až do konce července se pro motoristy uzavřelo žďárské náměstí Republiky. Centrem okresního města už proto včera projížděla jen auta se zásobováním a sanitky. Jinak náměstí ovládl až nezvyklý klid.

Natáčení v Ulici: místo vína se na place pije džus

Rovné - Na svoji únorovou návštěvu Prahy bude Hana Kašová z Rovného na Bystřicku vzpomínat celý život. Zahrála si totiž v „nekonečném" seriálu Ulice. Jako komparsistka natáčela scénu v ateliérovém baru Coolna.

Nejvíc práce mají dobrovolníci s odklízením sněhu

Nové Město na Moravě - Žádné velké organizační problémy zatím nepostihly mistrovství světa v biatlonu. Tvrdí to jeden z hlavních činovníků šampionátu Jiří Kutal, který má na starosti 450 dobrovolníků.

S draky cestujeme za větrem. Ten nás sdružuje

Žďár nad Sázavou - Za tímhle druhem podnikání kdysi stála obyčejná sportovní vášeň. Martin Havlík z Pohledce na Novoměstsku býval vrcholových běžcem na lyžích, ale před dvanácti lety na dovolené na Kanárských ostrovech pro sebe objevil zcela nový sport. A později také zdroj obživy. Kiteboarding.

Další bouřky zasáhly nejvíce Pelhřimovsko a Žďársko

Vysočina - Další silné bouřky zasáhly ve čtvrtek Vysočinu. Tentokrát řádily nejvíce na Pelhřimovsku, kde museli hasiči zasahovat celkem jedenatřicetkrát. Celkově vyjížděli na Vysočině kvůli počasí víc než šedesátkrát. Nejčastěji odstraňovali stromy, které bránily dopravě na silnicích.

Bouřky řádily na Vysočině, blesk zapálil dům v Křižánkách

Vysočina - Až do úterního večera trápily Vysočinu intenzivní bouřky. V Křižánkách na Žďársku dokonce blesk zapálil dům.

Skejtři pořádali závody tam, kde jindy jezdí Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Skateboardy, hamburgery a uvolněná nálada. To byla Skate Street Session, závody skateboardistů z celé České Republiky, které se v sobotu uskutečnily na asfaltovém oválu u žďárského zimního stadionu.

Bude ve Stříteži jaderné úložiště? Mluví se o průzkumu

Střítež – Malá obec na hranicích Žďárska s Jihomoravským krajem je jednou z obcí v celkem osmi českých lokalitách vytipovaných pro hlubinné úložiště radioaktivního odpadu.

Vánice lámala stromy

Vysočina - Silný vítr se sněhovými přeháňkami působil v noci z pátka na sobotu problémy na celé Vysočině. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči v kraji čtrnáctkrát.

Sporten letos zvýší výrobu na 200 tisíc párů lyží

Nové Město na Moravě – Největší tuzemský producent sjezdových a běžkařských lyží Sporten letos meziročně navýší výrobu lyží až o desetinu na dvě stě tisíc párů. Devadesát procent produkce bude určeno na export většinou pod značkami světových výrobců. U příležitosti včerejší novinářské exkurze v podniku to řekl ředitel Sportenu Ján Hudák.

Diváci ať čekají při poháru kontaktní boj

Nové Město na Moravě - Nejlepší světový biker současnosti Jaroslav Kulhavý z České republiky hovoři o novoměstské trati pro srpnový závod jako o pěkném středně náročném podniku.

Vyzkoušeli jsme okruh pro světový pohár bikerů

Nové Město na Moravě - V novoměstském lese Ochoza teď úplně běžně můžete potkat slavného silničáře Jána Svoradu. Houby tu ale vítěz tří etap na Tour de France nesbírá. Má práci - připravuje zdejší terén pro světový pohár horských kol, který se v Novém Městě uskuteční v polovině srpna.

Prásk! Středověká válka byla pro hluché

Pernštejn – Když na hradním nádvoří poprvé vystřelili z děla, asi patnáct dětí se rozbrečelo a mně zaskočila klobása. Už prostě vím, co znamená, když se řekne „rána jako z děla“. Byl jsem totiž na Slavnostech Pernštejnského panství, společně se stovkami lidí ze Žďárska, kteří sem už děvět let rádi let jezdí. Středověká válka byla opravdu hlučná záležitost. To je moje nová zkušenost.

Šlechtična o síle dvou bugatek zasupěla na nádraží

Nové Město na Moravě – Říkají jí poeticky Šlechtična, ale ve skutečnosti je to ocelový mastodont, co budí hrůzu až za horizont. Nepřirozený skřek píšťaly, uširvoucí sykot z parních válců a lokální zemětřesení pod obrovitými koly – před šedesáti lety byla jízda vlakem vlastně ještě pořád obrovský zážitek. S lokomotivou 475.1, „Šlechtičnou“, určitě.

Kutal na MS nemůže, chodí o berlích

Nové Město na Moravě - Zklamání, hořkost a bolest. To jsou pocity, které nyní rotují v hlavě sdruženáři Petrovi Kutalovi.

Tři lidé se přiotrávili ve žďárské bioplynce

Žďár nad Sázavou - Kompostovým plynem se v sobotu dopoledne přiotrávili tři zaměstnanci bioplynové stanice ve Žďáře nad Sázavou. Jeden z nich musel být převezen do nemocnice, zbylé dva ošetřili záchranáři na místě.

Stalo se na Žďársku v roce 2010 - část čtvrtá

Žďársko - Přinášíme přehledný výběr článků, které vám připomenou zajímavé údálosti v roce 2010 na Žďársku. Zkompletovali jsme všechny čtyři díly.

Stalo se na Žďársku v roce 2010 - část třetí

Žďársko - Přinášíme přehledný výběr článků, které vám připomenou zajímavé údálosti v roce 2010 na Žďársku. Do Silvestra vás čekají čtyři díly.

Stalo se na Žďársku v roce 2010 - část druhá

Žďársko - Přinášíme přehledný výběr článků, které vám připomenou zajímavé údálosti v roce 2010 na Žďársku. Do Silvestra vás čekají čtyři díly.

Stalo se na Žďársku v roce 2010 - část první

Žďársko - Přinášíme přehledný výběr článků, které vám připomenou zajímavé údálosti v roce 2010 na Žďársku. Do Silvestra vás čekají čtyři díly.

V Novém Městě oslavili začátek adventu

Nové Město na Moravě - Mrzlo, ale přesto to byl docela přijemně hřející večer. Lidé postávali, bavili se, pili čaj. A těšili se. Za pár minut se měl rozsvítit vánoční strom. Ten na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě. V předvečer první adventní neděle začaly v srdci Vysočiny Vánoce. A pozor, dokonce na sněhu.

Novoměstský starosta Šmarda odpovídal online

Nové Město na Moravě -Novoměstským starostou se stal sociální demokrat Michal Šmarda. Jeho volba řadu lidí překvapila, favoritem na čelo radnice byl totiž jeho stranický kolega Jiří Maděra. Jakým chce být Šmarda starostou? Odpovídal při online rozhovoru Žďárského deníku na www.zdarskydenik.cz

Dračí lodě se proháněly po Velkém Dářku

Žďársko - Devětapadesát lodí a dvanáct set účastníků. Taková je bilance závodů dračích lodí, které se uskutečnily na hladině Velkého Dářka u Žďáru nad Sázavou. Soutěž navštívilo za pěkného letního počasí několik tisíc diváků.

Na Vysočinu přijdou bouřky a ochladí se

Vysočina - Varování před bouřkami a silným deštěm vydal Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí pro celé Čechy a Vysočinu do úterního odpoledne.

Bouřky zasáhly Vysočinu, lidem nateklo do sklepů

Vysočina - Asi tři hodiny trvající silný déšť vytopil v sobotu odpoledne sklepy desítek domů obyvatel Vysočiny. Živel řádil nejsilněji na Žďársku, kde bouřky poslaly místní hasiče a záchranáře minimálně padesátkrát do terénu. Nejčastěji čerpali vodů ze sklepů a odstraňovali padlé stromy ze silnic.

3656 kilometrů: Konečně doma s tureckou fotkou!

Žďársko /ONLINE/ - 3656 kilometrů ujeli Eurobikeři na své cestě do Turecka a zpět. Při putování přišli o mobil, a tak nemohli posílat MMS fotografie. Zprávy naštěstí ano. Cyklistické duo Jan Švanda a Roman Hlaváč jsou pod dlouhé a namáhavé cestě po Evropě již doma ve zdraví a pohodě. Čtenářům a Deníku děkují za podporu.

Novoměstští ze střední Evropy se bavili na Vysočině

Nové Město na Moravě - Tolik cizích jazyků zní Novým Městem na Moravě vždycky jen při Zlaté lyži. Tentokrát ale sníh nebyl potřeba. O multinárodní prodloužený víkend se na Vysočině postaralo dvaatřicáté setkání Nových Měst Evropy.

Hokejisté přivezli do Žďáru mistrovský pohár

Žďár nad Sázavou - Zlatý pohár českých hokejistů z Německa se objevil ve Žďáře nad Sázavou. Přivezli ho ve středu v šestnáct hodin tři zdejší odchovanci Tomáš Rolinek, Petr Koukal a Petr Vampola.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT