VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE KUBÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Novém Městě zabíjela nelegálně držená zbraň

Vysočina – Proč pětačtyřicetiletý muž zastřelil před Vánoci v jednom z bytů v Novém Městě na Moravě na Žďársku svoji o tři roky mladší ženu a poté i sám sebe? Co stálo za manželskou hádkou, jež skončila tragédií?

Násilníci zbili muže, policie je už zadržela

Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou – Kriminalistům ze Žďáru nad Sázavou se podařilo dopadnout dva násilníky, kteří v sobotu 5. prosince v půl druhé v noci přepadli v Novém Městě na Moravě jednačtyřicetiletého muže.

Na Vysočině se objeví víc policistů

Vysočina – Vysočina má nové krajské policejní ředitelství. Oficiálně začne fungovat od 1. ledna 2010.

Na silnicích tragicky umírali chodci

Vysočina - Kromě osmi víkendových nehod na Pelhřimovsku, ke kterým výrazně přispěly namrzlé silnice, se stala v neděli na úseku dálnice D1 na 87. kilometru u Humpolce ve směru na Prahu tragická havárie. Při té zemřela jedna osoba.

Myslivec zastřelil psa za sto tisíc korun

Jihlavsko – Speciálně vycvičeného psa zastřelil myslivec na louce u obce Střítež na Jihlavsku. Muž tvrdí, že se pouze bránil.

I k adventnímu věnci musí být návod

Vysočina – Na vánoční prodejce v celém kraji se v těchto dnech zaměřují pracovníci České obchodní inspekce (ČOI). Jejich drobnohledem prochází vše, co lidé ve svých stáncích zákazníkům nabízejí.

Řidič pohřební služby čelí dalšímu trestnímu oznámení

Žďár nad Sázavou – Kriminalista ze Žďáru nad Sázavou Pavel Kubiš podal trestní oznámení na třiatřicetiletého Radka Kunce ze Svratouchu na Chrudimsku. Důvod? Křivé obvinění.

Neznámý muž lákal osmiletého chlapce do auta

Velké Meziříčí - Tenký knír, černé krátké vlasy, dioptrické brýle a věk mezi pětačtyřiceti až padesáti lety. To je popis muže, který nedaleko dvou základních škol ve Velkém Meziříčí na Žďársku lákal v pátek 13. listopadu do svého vozu osmiletého chlapce.

Virtuální zábava? Pozor na zákon, varuje policie

Žďársko – Před tím, jak nebezpečný může být internet pro děti a teenagery, se rozhodli varovat žďárští policisté ve spolupráci s tamní pedagogicko–psychologickou poradnou. Právě školáci se totiž často stávají oběťmi takzvané informační kriminality.

Ocitnout se na ulici není žádná ostuda

Žďár nad Sázavou – Na ulici se může ocitnout každý z nás. Důvodů je několik. Ztráta zaměstnání, domova nebo rozvod. Vyprávět by o tom mohli klienti Azylové ubytovny pro muže ve Žďáře nad Sázavou.

Pohřešovaná žena skončila v nemocnici

Žďársko, Třebíčsko – Pohřešovaná Alena Oberreiterová z Hamrů na Žďársku, o níž rodina neměla zprávy od 3. listopadu, leží v nemocnici. Policistům to v pátek 6. listopadu oznámil lékař, který ženu ošetřoval.

Žena odjela pro léky a domů se už nevrátila

Hamry nad Sázavou - Už čtyři dny nemá rodina zprávu o devětačtyřicetileté Aleně Oberreiterové z Hamrů na Žďársku. V úterý ráno odjela autobusem z místa trvalého bydliště do lékárny v okresním městě a do dnešního dne se domů nevrátila.

Kunc si vymyslel, že po něm chtěl policista peníze

Žďár nad Sázavou - Inspekce Policie České republiky (PČR) ukončila vyšetřování žďárského kriminalisty Pavla Kubiše, na něhož podal na začátku letošního roku stížnost třiatřicetiletý Radek Kunc ze Svratouchu na Chrudimsku.

Děti z Měřína byly potrestány za šíření porna

Měřín - Aféra s pornografickými fotografiemi, která loni otřásla Základní školou v Měříně na Žďársku, je u konce. Případ, do něhož se zapletlo přes třicet školáků, zastavilo žďárské státní zastupitelství na popud tamní policie.

Celníci zajistitli desetitisíce nelegálních cigaret

Vysočina - Desetitisíce cigaret bez tabákových nálepek a stovky litrových lahví alkoholu bez kolků. To je výsledek dvoutýdenního pátrání celníků po nelegálně přepravovaném zboží na Vysočině a v Jihomoravském kraji.

Zastřelil svého bratrance, odsedí si čtrnáct měsíců

Žďár nad Sázavou - Po více než roce skončil včera ve Žďáře nad Sázavou soud s třiatřicetiletým Daliborem Horou z Bystřice nad Pernštejnem. Ten byl po rozsáhlém dokazování uznán vinným, že dne 10. března 2007 zastřelil ve svém bytě na bystřickém Masarykově náměstí o dva roky mladšího bratrance Petra Horu.

Opilci dluží jihlavské záchytce téměř tři miliony

Vysočina - Povalovat se po chodníku nebo na trávě v centru Velké Bíteše na Žďársku? Pro jednatřicetiletého muže s dvěmi a půl promile žádný problém. Opilce, který si ulici spletl zřejmě se svojí postelí a navíc vulgárně pokřikoval po kolemjdoucích lidech, ze země museli nakonec „sbírat“ policisté.

O víkendu se při nehodách zranilo patnáct lidí

Vysočina - Smolný víkend zažili řidiči na silnicích Vysočiny. Při dopravních nehodách se od pátečního odpoledne do nedělní půlnoci zranilo hned patnáct lidí.

V Sejřku řádil hladový zloděj

Sejřek - Hlad a žízeň zřejmě donutily neznámého zloděje ke třem vloupáním v Sejřku na Žďársku.

Chtěl ovlivňovat svědkyni, skončil ve vazbě

Žďár nad Sázavou - Je obviněn ze znásilnění sedmnáctileté dívky a z vydírání svého mentálně retardovaného známého. Přestože policisté podali letos v květnu podnět ke vzetí do vazby, zůstal osmatřicetiletý zločinec ze Žďárska na svobodě. Soudce tak rozhodl na základě jeho písemného slibu.

Na podvodníky šla se sekerou

Žďársko - Pořádnou dávku odvahy prokázala dvaasedmdesátiletá Anna Vencálková z Laštoviček na Žďársku. Ze svého domu doslova vyprala tři podvodnice, které ji chtěly okrást.

Zloději aut si nevybírají, kradou luxusní vozy i vraky

Vysočina - Luxusní auta, nebo nepojízdné vraky? Zlodějům na Vysočině je to jedno. Majitelům kradou drahé octavie či audi, ale spokojí se i se starou „sto dvacítkou“ nebo wartburgem.

Zastřelený policista měl pohřeb v Jihlavě

Vysočina - Policista, který zemřel v polovině září při přestřelce na pražském řeporyjském náměstí, měl v úterý odpoledne pohřeb v Jihlavě.

Senát zmírnil recidivistovi Kuncovi trest

Žďár nad Sázavou - Se sedmiletým trestem odešel v pondělí od Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou třiatřicetiletý Radek Kunc ze Svratouchu na Chrudimsku.

Mladá dívka přežila skok z mostu

Jihlavsko - Šestnáctiletá dívka přežila skok ze silničního mostu v Havlíčkově ulici v krajském městě. K pádu došlo v noci z úterý na středu.

Policisté dopadli gang, který vykrádal herny

Vysočina - Gang zlodějů, který přepadával jihlavské herny, je v rukou policistů. Kriminalistům se pět mužů a dvě ženy podařilo zadržet ve středu 2. září v krajském městě.

Sto tisíc získala podvodnice na cizí občanku

Vysočina - Policisté odložili trestní stíhání třiatřicetileté ženy z Olomouce, která v době od března do června loňského roku za použití kradeného občanského průkazu získala od dvou jihlavských finančních společností sto tisíc korun.

Vysočinou na silnicích bezpečně

Vysočina - Vysočinou na silnicích bezpečně. Tak zní název policejní akce, která se již po desáté uskuteční v krajském městě, a to v pondělí 7. září na parkovišti u obchodního domu Lidl v ulici Okružní.

Na dálnici u Meziříčí havaroval kamion

Velké Meziříčí - Nehoda kamionu odpoledne zablokovala dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Ke karambolu došlo na 136. kilometru.

Za vraždu manžela dostala žena osm let

Vysočina - S pláčem odcházela od Krajského soudu v Táboře pětadvacetiletá Zlata R. z Pacova na Pelhřimovsku.

Týraná žena se zpovídala z vraždy manžela

Pelhřimovsko - Pět let snášela týrání svého manžela pětadvacetiletá Zlata R. z Pacova na Pelhřimovsku.

Bodavý hmyz letos alergiky zlobí více

Vysočina - Plné ruce práce mají kvůli přemnožení nebezpečného hmyzu krajští záchranáři. Podle primáře pro oblast Jihlavy Miroslava Havlíka letos markantně přibylo případů, kdy jsou lidé pobodáni včelami, vosami či sršni.

Zoo plánuje investici za víc jak sto milionů

Jihlavsko - Zoo pěti kontinentů. Tak se jmenuje akce, která by se vpříštím roce měla začít realizovat vzoologické zahradě vJihlavě.

Lidé se ptali, jak můžu Zelenku obhajovat

Vysočina - Už v pátek se v jihlavském multikině CineStar uskuteční premiéra filmu Hodinu nevíš, který je inspirován heparinovými vraždami v havlíčkobrodské nemocnici, za něž byl na doživotí odsouzen bývalý zdravotník Petr Zelenka.

Škody po povodních činí padesát milionů

Vysočina - Představitelé kraje předběžně vyčíslili škody po bleskových povodních, které během letošního června a července zasáhly padesát osm obcí na Vysočině.

Film inspirovaný heparinovým vrahem jde do kin

Vysočina - Film inspirovaný kauzou heparinových vražd, která před třemi lety otřásla havlíčkobrodskou nemocnicí, jde příští týden do kin.

Redukce by se vlaků v kraji dotknout neměla

Vysočina - Lidé na Vysočině by se podle vedení kraje neměli obávat rušení a změn vlakových spojů, které České dráhy chystají na příští rok v celé České republice.

Na záchytce skončil sebevrah i násilník

Vysočina - Neobvyklý případ řešili v neděli po šesté hodině ráno policisté v jedné z obcí na Telčsku. Do vsi je sám na sebe přivolal opilý muž, který vyhrožoval, že pokud nepřijedou, napadne svoji manželku.

Amnestie skončila, lidé v kraji odevzdali téměř čtyři sta zbraní

Vysočina - Zbrojní amnestie skončila. Od 1. února, kdy akce odstartovala, do 31. července lidé v pěti okresech na Vysočině odevzdali celkem 395 nelegálně držených zbraní.

Do konce zbrojní amnestie zbývají jen tři dny

Vysočina - Už jen tři dny zbývají do konce zbrojní amnestie. Lidé tak mají poslední možnost na to, aby na policejní služebny v kraji odevzdali zbraně, na něž nemají potřebná povolení, a vyhnuli se tak ročnímu pobytu ve vězení.

Řidiči letos v kraji ujeli už od téměř dvou set nehod

Vysočina - Havarovali a nepomohli.Policisté na Vysočině šetřili během letošního roku už sto osmdesát čtyři nehod.

Kunc si stojí za svým: Jsem nevinen a dokážu to

Žďár nad Sázavou - Bývalý řidič pohřební služby Anubis Radek Kunc stanul opět před žďárským okresním soudem. Případ třiatřicetiletého muže, který je podezřelý hned z několika závažných trestných činů, se do Žďáru vrátil po čtyřech měsících.

Parašutistický Pohár Vysočiny se nekonal kvůli dešti

Vysočina - Nepřízeň počasí. Právě ta mohla za to, že se v Jihlavě o víkendu poprvé po osmnácti letech nekonala parašutistická soutěž Pohár Vysočiny.

Opilci už letos dluží záchytce přes dva miliony

Jihlava - Přes dva miliony korun dluží opilci Službám města Jihlavy (SMJ) za střízlivění na protialkoholní záchytné stanici, která slouží celému kraji Vysočina.

Ve školách v kraji jsou nyní místo žáků dělníci

Vysočina - Ani o prázdninách není ve školách na Vysočině klid. Studenty tam totiž vystřídali dělníci.

Nejvíce sebevražd bylo letos na Třebíčsku

Vysočina - S poraněným mozkem skončil v brněnské nemocnici sedmatřicetiletý muž z malé obce na Velkobítešsku. Nešťastník chtěl podle policistů zřejmě spáchat sebevraždu, a proto se střelil do hlavy.

Jízda bez řidičáku bude asi zase jen přestupek

Vysočina - Jeden rok vězení za řízení auta bez řidičského průkazu? Od příštího roku zřejmě minulost. Od ledna 2010 má totiž vstoupit v platnost nový zákoník, z něhož bude tento trestný čin vypuštěn.

Zloděj odjel po přepadení pošty na kole

Jihlavsko - Na čtvrteční dopoledne dlouho nezapomenou pracovnice kostelecké pošty na Jihlavsku. Po jedenácté hodině je tam přepadl zatím neznámý zloděj.

Nechtěl zaplatit za jídlo, ze vzteku rozbil kasu

Jihlavsko - Výtržnictví, loupež, vydírání, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. To vše má podle obžaloby „na triku“ devětadvacetiletý Vojtěch B. z Jihlavy.

Dívka odešla z domu, hledá ji policie

Vysočina - Po patnáctileté dívce z krajského města pátrají od úterka jihlavští policisté.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT