VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA MAŠOVÁ

Lenka Mašová / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do žďárských základních škol se zapsalo přes dvě stě prvňáčků

Žďár nad Sázavou – Více než dvě stovky budoucích prvňáčků se zapsalo do čtyř žďárských základních škol. „Je to letos o šest více než v loňském roce, ale to je dáno tím, že letos je méně odkladů,“ informoval žďárský místostarosta Josef Klement.

Školní hřiště přes letní prázdniny projde rekonstrukcí

Žďár nad Sázavou – Na novém tartanovém oválu budou moci po návratu z letních prázdnin běhat děti ze žďárské „čtvrté“ základní školy v ulici Švermova. Přes léto tam proběhne první etapa rekonstrukce školního hřiště.

V meziříčském zámku v květnu zpřístupní unikátní fresky, kapli i sklepení

Velké Meziříčí – Zdarma budou moci návštěvníci meziříčského muzea v rámci Mezinárodního dne muzeí v pátek 18. května navštívit šlechtické salony a muzejní expozice v druhém patře zámku, kde muzeum sídlí.

Areál na Buchtově kopci je stále kraje, zájemce nezaplatil

Buchtův kopec – Dohodnutou kupní cenu do termínu neuhradil Kraji Vysočina kupec, který má zájem o koupi areálu bývalého sanatoria na Buchtově kopci poblíž Sněžného na Novoměstsku.

Vítězové zdolali padesátikilometrový noční pochod za osm hodin

Jihlava, Bohdalec – Čtrnáct tříčlenných družstev se vydalo na zhruba padesátikilometrový 1. ročník Pochodu zdatnosti Trivis, a to z jihlavské pobočky střední a vyšší veřejnoprávní školy. Šlo o noční vytrvalostní a orientační pochod týmů složených z řad členů ozbrojených složek, studentů škol bezpečnostně právního zaměření i veřejnosti.

Žďárská památka UNESCO se snad už dočká vlastních toalet

Žďár nad Sázavou – Jak po letech vyřešit absenci zázemí pro návštěvníky i průvodce u poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. To zvažuje žďárská radnice společně s tamní farností, která má církevní památku ve správě, krajem a památkáři.

Ve Žďáře obnoví krojovanou pouť k Janu Nepomuckému

Žďár nad Sázavou – Lidová krojová pouť ke kostelu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, dílu stavitele Jana Santiniho Aichela, se 8. května po dlouhých letech opět uskuteční ve Žďáře.

Vrchařská koruna začala, dva nadšenci vrcholy objeli na jeden zátah

Vysočina – Hned za první dva dubnové dny objel všech dvacet vrcholů letošní Vrchařské koruny Vysočiny tým velkomeziříčských cyklistů ve složení Jaroslav Švihálek a Milan Žanda. Už potřetí za sebou se tak stali vítězi akce. Najeli při tom 335,3 kilometru, nastoupali 5 899 metrů a na kole strávili 21 hodin a 7 minut. Kromě svých fotografií na jednotlivých vrcholech pořadatelům na webové stránky www.vkvys.cz zaslali i své komentáře.

Děti ze speciálních tříd a senioři tvořili mezigenerační balon

Žďár nad Sázavou – Živá debata provázela společně tvoření dětí ze speciálních tříd při žďárské 3. základní škole a seniorů z Domu klidného stáří v Okružní ulici. Ti se sešli u jednoho velkého stolu už při čtvrté schůzce, tentokrát aby vyrobili mezigenerační balon polepený obrázky a fotografiemi z předchozích tří akcí.

Vysočině chybí stovky zaměstnanců, dělníci, řemeslníci i lékaři

Vysočina – Stovky zaměstnanců aktuálně hledají firmy v Kraji Vysočina. Největší poptávka je podle úřadů práce po pomocných pracovních ve výrobě, kterých v kraji chybí přes osm stovek, šest set je volných pozicí montážních dělníků.

Mladý řidič nenadýchal, ale měl pozitivní test na drogy

Vysoké - Osobní automobil Opel Astra, jehož řidič byl pod vlivem drog, zastavili žďárští policisté v sobotu 14. dubna kolem půl deváté ráno ve Vysokém nedaleko Žďáru nad Sázavou.

OBRAZEM: Nový dětský pavilon dostaví do konce roku

Nové Město na Moravě - Do konce roku bude v novoměstské nemocnici dostaven moderní dětský pavilon, který nahradí původní, již nevyhovující, jenž byl v loňském roce zbourán.

Další část cyklostezky kolem řeky Sázavy dostala nový povrch

Žďár nad Sázavou – Nový povrch získal další úsek páteřní žďárské cyklostezky vedoucí kolem řeky Sázavy.

Křižovatka uprostřed Žďáru je třetí nejnebezpečnější v kraji

Žďár nad Sázavou – Třetí nejnebezpečnější na Vysočině a devátá v České republice je podle aktuálního žebříčku dopravně-bezpečnostní projektu Automapa Allianz pojišťovny Allianz křižovatka u žďárského Domu kultury. Na křížení ulic Žižkova, Neumannova, Dolní a Havlíčkovo náměstí v loňském roce došlo ke třem dopravním střetům.

OBRAZEM: Nové sportoviště s příchodem jara ožilo

Žďár nad Sázavou - Nový skatepark s monolitickou betonovou vanou, který byl dostavěn na podzim a je první etapou takzvaného outdoor street parku, využívají zájemci z řad veřejnosti už nyní, kdy ještě nebyl oficiálně zahájen provoz.

Další dvě žďárské křižovatky čekají úpravy

Žďár nad Sázavou – Ještě v letošním roce dojde ke stavebním úpravám dvou žďárských křižovatek, a to tak, aby byly bezpečnější a provoz na nich plynulejší.

Vypukne blokové čištění ulic, překážející auta čeká odtažení

Žďár nad Sázavou – Příští týden ve Žďáře začne blokové čištění ulic. Podle plánu to bude od 10. dubna do 27. dubna. Město bylo rozděleno do třinácti lokalit, přičemž harmonogram čištění ulic je k dispozici na webu města.

Pachatele loupeže v meziříčské čerpací stanici kriminalisté dopadli

Velké Meziříčí – Pachatele loupeže a pokusu o loupež, k nimž došlo 25. března ve Velkém Meziříčí, dopadli žďárští kriminalisté.

Bývalá vodárna, kde se scházejí skauti, projde přestavbou

Žďár nad Sázavou – Bývalá vodárna v ulici 1. máje, kde se už roky scházejí vodní skauti z přístavu Racek, se promění na centrum neformálního vzdělávání. Žďárská radnice na akci obdržela dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 8,25 milionu korun.

Při nehodě se zranilo pět lidí, skončili v nemocnici

Stržanov – Pět zraněných si vyžádal střet dvou aut, ke kterému došlo 31. března na křižovatce silnic I/37 a II/350 mezi Stržanovem a Škrdlovicemi.

OBRAZEM: V Edenu si o Velikonocích připomněli horácké lidové zvyky

Bystřice nad Pernštejnem – I s deštěm se musely při svém velikonočním vystoupení v bystřickém Edenu popasovat děti z folklorního souboru Borověnka při Základní a Mateřské škole ve Štěpánově nad Svratkou na Bystřicku. Ten sdružuje omladinu ze Štěpánova a okolí.

VIDEO: Radostínští ozdobili skořápník a v neděli dámy polijí pány

Radostín - Stovky kraslic od čtvrtečního odpoledne visí na lípě před obecním úřadem v Radostíně na Žďársku. Při zdobení se sešli malí i velcí obyvatelé obce včetně některých chalupářů, aby se poté za zvuku bubnu, řehtaček a se zpěvem vydali k nedaleké hospodě. „Je to tradice, po ozdobení „skořápníku“ před úřadem zábava pokračuje v místní restauraci. Někteří lidé zdobí strom kraslicemi, jiní už na ně čekají v restauraci,“ poznamenala starostka Radostína Ivana Chromá.

Letošním žďárským pašijím přálo počasí i zájem diváků

Žďár nad Sázavou – Již podvacáté letos nazkoušeli žďárští farníci a studenti tradiční pašijovou hru s názvem Co se stalo s Ježíšem, kterou v úterý večer v přírodním areálu na Libušíně viděly čtyři tisíce lidí. Kvůli abnormálně nepříznivému počasí se za celá ta léta pašije nehrály jen čtyřikrát.

OBRAZEM: Sportovci získají nové kabiny, tenisté navíc i krytou halu

Žďár nad Sázavou – Výběrové řízení na zhotovitele revitalizace zázemí pro fotbal a tenis ve sportovní zóně na Bouchalkách připravuje žďárská radnice. Aktuálně tam ještě vyřizují i veškeré podklady k přiznání přislíbené státní dotace.

Muž při práci v lese objevil dělostřeleckou minu z války

Bohdalec – Informaci o nálezu předmětu připomínajícím munici v katastru Bohdalce přijali policisté na tísňové lince. Předmět našel muž při práci v lese.

Jak jsme žili: Žďárská průmyslovka byla založena v roce 1951

Žďár nad Sázavou - Původně Vyšší průmyslová škola strojnická byla ve Žďáře zřízena v roce 1951 – v té době ale ještě neměla vlastní zázemí, učilo se v náhradních prostorách.

OBRAZEM: Žďárští školáci se podělili o své hračky s nemocnými dětmi

Nové Město na Moravě – Dva pytle plyšových hraček, které nashromáždily děti ze žďárské základní školy v Komenského ulici 6, poslouží malým pacientům novoměstské nemocnice.

Nad vznikem haly či tělocvičny u průmyslovky visí otazníky

Žďár nad Sázavou – Další jednání ohledně možné výstavby sportovní haly u průmyslové školy s Krajem Vysočina zahájili zástupci žďárské radnice. O problematice se hovořilo již před dvěma lety, ale tehdy mezi oběma subjekty nedošlo ke shodě ohledně míry financování sportovního zařízení.

Do dvou let má na Rovinkách stát nový dům pro seniory

Bystřice nad Pernštejnem – Celkem sto míst nabídne zařízení pro seniory, které má vzniknout v lokalitě Rovinky v Bystřici nad Pernštejnem.

Opilého muže policisté zajistili, nadýchal skoro tři promile

Velké Meziříčí – Oznámení o muži, který v jednom z domů ve Velkém Meziříčí slovně napadal ostatní obyvatele, přijali policisté na tísňové lince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT