VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA NEDĚLKOVÁ

Jana Nedělková / Žďárský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Návštěvníky Plesu PKS bavil Vláďa Hron i stepařští mistři

Žďár nad Sázavou – Žďárský kulturní dům má za sebou jeden z vrcholů plesové sezony ve Žďáře nad Sázavou. V sobotu 17. února se tam konal již jednadvacátý Ples PKS.

Zaparkované audi si vzal na mušku zloděj

Kadolec – Osobní vůz Audi A4 Avant, který byl odstaven na volně přístupném prostranství před rodinným domem v Kadolci na Velkomeziříčsku, si vzal na mušku zloděj.

Jedlík Jaroslav Němec byl nejrychlejší v konzumaci půl bochníku chleba

Bystřice nad Pernštejnem – Další úspěch si v sobotu 17. února připsal na své konto Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky. Na takzvaných uzených slavnostech, které se konaly v bystřickém centru Eden, zvítězil v soutěži jedlíků.

Nový sníh potěšil o víkendu hlavně lyžaře

Žďársko – Několik centimetrů nového sněhu, který na Žďársku napadal hlavně v noci ze soboty na neděli, potěšil především lyžaře.

Zájem o burzu Srdíčka rok od roku roste

Žďár nad Sázavou - Již desetiletou tradici mají burzy kojeneckého, dětského a těhotenského oblečení ve žďárském Rodinném centru (RC) Srdíčko. Akce tohoto druhu tam začali pořádat od samotného založení Srdíčka v roce 2008.

VIDEO: Mladí hasiči měřili své síly, čekala je náročná trať

Žďár nad Sázavou – Více než stovka malých dobrovolných hasičů se v sobotu sjela do Žďáru nad Sázavou. V tělocvičně tamní Základní školy Švermova od rána měřili své síly v prvním ročníku juniorské obdoby soutěže Toughest Firefighter Alive (TFA) – Nejtvrdší hasič přežije.

Své obrazy Petra Šínová vystavuje po deseti letech

Velká Bíteš – Nová výstava je od pondělí 19. února k vidění ve Velké Bíteši. Své obrazy ve výstavní síni tamního Klubu kultury na Masarykově náměstí představuje Petra Šínová z Lesního Hlubokého, kterou většina lidí zná díky pravidelným podzimním expozicím minerálů v bítešském muzeu.

Bystřickým Edenem se rozvoní uzené speciality

Bystřice nad Pernštejnem – Maso, ryby, sýry, zelenina a další suroviny se budou o víkendu udit v bystřickém centru Eden. Takzvané uzené slavnosti se tam konají od půl desáté dopoledne do šesti hodin večer.

Mezi karnevalovými kostýmy vedou princezny a hrdinové typu Spiderman

Žďársko – Sezona karnevalů je nyní v plném proudu a z půjčoven kostýmů kvapem mizí nejatraktivnější masky. Stejně jako v případě běžné módy totiž i dětské převleky podléhají aktuálním trendům.

Jaroslav Dušek přiveze do Meziříčí Čtyři dohody

Velké Meziříčí – Předprodej vstupenek na pravděpodobně nejznámější představení Jaroslava Duška s názvem Čtyři dohody byl zahájen ve čtvrtek 15. února od patnácti hodin. Vstupenky jsou k dispozici na programovém oddělení velkomeziříčského Jupiter clubu (JC), a to za částku 380 korun.

Trofeje loni ulovených srnců patří k nejlepším za poslední léta

Žďár nad Sázavou – Trofeje zvěře, která byla v honitbách žďárského okresu ulovena v uplynulém roce, odborníci nyní hodnotí v sídle Okresního mysliveckého spolku (OMS) ve Žďáře nad Sázavou. Po celkové kontrole si bude moci tento „vzorek regionální zvěře“ prohlédnout také veřejnost. A to na tradiční chovatelské přehlídce, jež je pro letošek naplánována na 23. až 25. března.

V Borech se bude přednášet o Maroku i USA

Bory – Zajímavé přednášky mají připraveny v Borech na Velkomeziříčsku. Ve čtvrtek 15. února se zájemci mohou dozvědět od Filipa Lysáka informace o cestování po marockém venkově. Povídání spojené s promítáním začíná v sedmnáct hodin, a to v zasedací místnosti tamního obecního úřadu (OÚ). Vstupné je dobrovolné.

Pro Natálku se již povedlo vybrat přes půl milionu, sbírka končí za dva týdny

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Ještě poslední dva týdny zbývají do ukončení sbírky pro čtyřletou Natálku – dívenku trpící mozkovou obrnou. Pro holčičku, jež se svými rodiči žije ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, začala na počátku prosince 2017 shánět peníze skupinka nadšenců z Malé Losenice na Žďársku, odkud pochází otec Natálky a kam by se rodina měla v budoucnu přestěhovat. A sbírka se opravdu nečekaně „rozjela“.

Myslivci nakoupili léčiva za 150 tisíc, ta nyní ale nesmějí použít

Vysočina – Pravidelné přeléčení zvěře, které jí pomáhá zbavit se vnějších i vnitřních parazitů, se letos na Vysočině, stejně jako ve zbytku republiky, neuskuteční. Důvodem je mimořádné opatření Státní veterinární správy, jež podávání antiparazitik uživatelům honiteb zakazuje.

Pátrání po ztraceném jezevčíku Dyrovi je u konce

Žďársko – Pátrání po dlouhosrstém jezevčíkovi Dyrovi, o kterém Deník v uplynulých týdnech opakovaně informoval, bylo po zhruba měsíci a půl ukončeno. Majitel psa již nalezl, bohužel ale mrtvého.

OBRAZEM: Opilá řidička bourala, měla 2,77 promile

Velkomeziříčsko – Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat pětatřicetiletá řidička osobního automobilu Škoda Octavia, jež v neděli krátce po poledni mířila od Velkého Meziříčí směrem na Heřmanice.

Studenti si mohou vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto

Velké Meziříčí – Otestovat si svoje znalosti českého jazyka a literatury i matematiky mohou uchazeči o studium na gymnáziu ve Velkém Meziříčí. Škola pořádá pro zájemce takzvané přijímačky nanečisto. Díky nim mohou žáci základních škol, kteří by na gymnáziu v budoucnu rádi studovali, zjistit, jaké mají šance na přijetí a kde by se měli ještě zdokonalit.

Pololetní prázdniny si děti užívaly na sněhu

Nové Město na Moravě - Zimní radovánky si o pátečních pololetních prázdninách užívaly děti například na cvičném svahu sjezdovky na Harusově kopci na okraji Nového Města na Moravě. Kromě běžného lyžování si zájemci mohli vyzkoušet i jízdu na pěnové placce ve tvaru tučňáka.

Řidiči hrozí až dva roky za mřížemi

Maršovice – Silniční kontrola dopadla špatně pro řidiče renaultu, jejž policisté ve středu kolem osmé hodiny ráno zastavili v Maršovicích na Novoměstsku.

Jezevčíka Dyra vídají ve Žďáře, cestu domů ale zatím nenašel

Žďár nad Sázavou – Už je to více než měsíc, co se u Vepřové na Žďársku ztratil dlouhosrstý jezevčík Dyr. Psovi se následně podařilo doputovat až do Žďáru nad Sázavou – viděn byl postupně na několika místech ve městě i v jeho okolí. Například u rybníku Konvent, v areálu zámku či poblíž kostela na Zelené hoře.

Bývalý lom ukrývá ledovou krásu

Hamry nad Sázavou, Sázava – Nenápadný, malý bývalý lom mezi Hamry nad Sázavou a obcí Sázava na Žďársku skrývá nečekanou ledovou krásu. Tu si bylo možné prohlédnout například o uplynulém víkendu. Počasí, které sice nepřeje milovníkům zimních sportů, vyhovuje totiž tvorbě rampouchů všech velikostí a tvarů.

Na Žďársku byl loni uloven rekordní počet divokých prasat

Žďársko – Rekordní počet divokých prasat ulovili v uplynulém roce myslivci ze žďárského okresu. Zastřelit se jim podařilo celkem 2 525 kusů černé zvěře. Vyplývá to z hlášení o provedeném lovu, jež musejí myslivci každý rok odevzdávat.

OBRAZEM: Volby jsem ještě nikdy nevynechal, je to důležité, říká Libor Zeman

Nové Město na Moravě – Přede dveřmi volební místnosti v domě s pečovatelskou službou v Novém Městě na Moravě čekal jako první volič Libor Zeman. S prezidentským kandidátem má společné nejen příjmení, ale i mnohé názory.

I přes oteplení lze stále lyžovat, závody psích spřežení ale byly zrušeny

Žďársko – Navzdory oteplení mohou lyžaři o víkendu stále ještě vyrazit na většinu sjezdovek ve žďárském regionu. Sněhu je na svazích i nadále dostatečná vrstva.

Cestovatelé na přednášce popíší půlrok na Islandu

Žďár nad Sázavou – Příběh dvou lidí, kteří vyrazili na Island a strávili v této zemi půl roku, si mohou zájemci poslechnout na přednášce, jež se uskuteční v neděli 28. ledna ve žďárském klubu Batyskaf.

Při kontrole zjistili, že muž řídí s více než dvěma promile

Velké Meziříčí – Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý devětačtyřicetiletý muž ze Žďárska. Toho policisté kontrolovali ve středu krátce před půlnocí ve Velkém Meziříčí.

Kurz pro myslivce letos zlákal dvacet lidí, adeptů postupně ubývá

Žďár nad Sázavou – Celkem dvě desítky lidí se přihlásily do letošního ročního mysliveckého kurzu, který odstartoval v lednu a pořádá ho Okresní myslivecký spolek (OMS) ve Žďáře nad Sázavou. Oproti kurzu loňskému je počet zájemců o první lovecký lístek jenom nepatrně nižší – minulý rok o něj totiž usilovalo jednadvacet osob.

Jiřímu Drahošovi dám hlas i ve druhém kole, míní Ladislava z Račic

Račice – Míříme do Račic, malé obce vzdálené zhruba deset kilometrů od Nového Města na Moravě. Cesta snadná není, vesnice rozhodně neleží u hlavního tahu a po sněhové nadílce z předchozích dní a následné oblevě jsou silnice sjízdné jen s obtížemi. Naštěstí mnoho aut nepotkáváme a ocitáme se v pořádku Račicích.

Šofér seatu řídil, ač byl pod vlivem alkoholu

Velké Meziříčí – Osobní automobil Seat zastavili v úterý po půl třetí odpoledne policisté ve Velkém Meziříčí. Silniční kontrola však dopadla pro dvaatřicetiletého šoféra ze Žďárska nevalně.

Snoubenci nacházejí oblibu ve sňatcích mimo obřadní síně

Vysočina – Mezi snoubenci jsou stále populárnější svatby mimo obřadní síň. Potvrzují to oddávající z Vysočiny, kteří v uplynulém roce mířili i na obřady na skutečně netradičních místech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT