VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA NEDĚLKOVÁ

Jana Nedělková / Žďárský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opilý muž ležel na zemi, nebyl schopen komunikovat

Žďár nad Sázavou – S alkoholem to přehnal sedmatřicetiletý muž, k němuž museli ve středu 18. července vyjíždět žďárští policisté.

Na zříceninu Zubštejn od pátku začnou mířit šermíři

Pivonice – V plném proudu jsou již finální přípravy na festival historického šermu, hudby a tance, jenž se odehraje na zřícenině hradu Zubštejna u Pivonic na Bystřicku. Na tradiční akci se hlavní aktéři začnou sjíždět již od pátku 20. července, veřejnosti pak své umění budou předvádět po celý víkend.

Ochranáři sčítali kavky na žďárském sídlišti Stalingrad

Žďár nad Sázavou – Na celkem jednadvaceti z celkem čtyřiceti osmi sledovaných budov ve žďárském sídlišti Stalingrad zaznamenali letos ochranáři hnízdění kavek obecných. Krkavcovití ptáci, již jsou řazeni mezi silně ohrožené druhy, v těchto objektech vybudovali podle výsledků sčítání kolem sedmi desítek hnízd.

Zahrádkáři představí své výpěstky

Žďár nad Sázavou – Květiny, ovoce i zelenina budou opět k vidění na výstavě, kterou pořádá Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Žďár nad Sázavou 3 – Stalingrad.

Ve žďárském zámku lákají na zážitkové prohlídky

Žďár nad Sázavou – Prázdninové poznávání, tak zní název akce, jež se během léta, vždy v úterý a pátek, koná v areálu žďárského zámku. Zájemci tam zábavnou formou nahlédnou do života v klášteře a zámku.

Chrám bude opět otevřen k večernímu rozjímání i zpovědi

Žďár nad Sázavou – Kostel otevřený k poklidné chvíli přemýšlení, rozjímání, modlitbě nebo k tichému duchovnímu rozhovoru najdou zájemci v pondělí 16. července večer. Ve žďárském chrámu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře se totiž opět koná takzvaná Nikodémova noc. K dispozici bude jako vždy kněz i jáhni.

Seniorka v bytě upadla, sama už nedokázala vstát

Žďár nad Sázavou – Dobrý konec měl případ, který policisté řešili v pátek po čtvrté hodině odpolední ve Žďáře nad Sázavou. Na strážce zákona se obrátila žena, jež měla obavy o svoji příbuznou – žďárskou seniorku.

Blue Style Prima Fest je u konce, nabídl koncerty i zábavu pro celou rodinu

Zvole /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Zábavní areál Šikland u Zvole na Bystřicku má za sebou první ročník velkého rodinného festivalu Blue Style Prima Fest. Akce, již v pátek 13. července odstartoval v podvečer Petr Kolář s kapelou, skupina Mňága a Žďorp či zpěvák a showman Daniel Nekonečný, nabídla hlavní příval muziky a známých osobností v sobotu odpoledne.

OBRAZEM: Na Žďársku odstartoval největší rodinný festival Blue Style Prima Fest

Zvole - V areálu Šiklova mlýna u Zvole na Bystřicku odstartoval v pátek 13. července první ročník akce, jež má za cíl stát se největším rodinným festivalem v republice.

Letní kina lákají na osvědčené komedie i novinky

Vysočina – Oblíbené české komedie, pohádky i zahraniční filmy nabízejí letní kina, která neodmyslitelně patří k prázdninové atmosféře. Zhlédnout zajímavé snímky pod širým nebem mohou lidé po celé Vysočině, a to jak ve větších městech, tak i v malých vesnicích.

Muže okradli, zatímco ve stanu spal

Velké Meziříčí – Návštěva hudebního festivalu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se nevyplatila jednomu z účastníků této akce. V pátek v časných ranních hodinách si muž šel lehnout do stanu. Když se však kolem páté hodiny ráno probudil, zjistil, že věci, jež měl předtím u sebe ve stanu, jsou nyní rozházeny před jeho dočasným příbytkem. Navíc chyběl jeho mobilní telefon, předtím schovaný v kapse kalhot, a peníze z peněženky.

V Šiklově mlýně zazpívá Lucie Bílá, Ewa Farna i Olympic

Zvole – Největší přírodní zábavní areál na Vysočině – Šiklův mlýn u Zvole na Bystřicku ožije o víkendu prvním ročníkem letního festivalu Blue Style Prima Fest.

OBRAZEM: Žďár ovládne tanec a pohybové divadlo

Žďár nad Sázavou – Již pošesté se ve Žďáře nad Sázavou uskuteční KoresponDance – festival tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Program zahájí v pátek v šest hodin večer vystoupení mexické sestavy umělců Foco alAire producciones se zhruba čtyřiceti seniory ze Žďáru a Jihlavy.

Fajtův kopec patří tvrdé muzice, festival se koná už podesáté

Velké Meziříčí – Skiareálem na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se rozezní tvrdá muzika. Ve čtvrtek 12. července tam začíná festival FajtFest. Jubilejní, již desátý ročník této akce potrvá až do neděle 14. července. Během této doby se na pódiu vystřídá velké množství hardcore, metalcore a numetal kapel.

V obchodě vzal sušenky, platit za ně ale nehodlal

Žďár nad Sázavou – Až na tři roky za mřížemi může skončit sedmapadesátiletý zloděj ze Světelska, který byl přistižen při krádeži v jednom z marketů ve žďárské ulici Strojírenská.

Bystřická Kopretina láká na besedy, výlet i kulinářskou dílnu

Bystřice nad Pernštejnem – Po týdenní červencové pauze nabízí bystřická pobočka Kopretiny, centra pro rodiče s dětmi, zájemcům opět pestrý program. Ve čtvrtek 12. července se tam bude v takzvaném Klubu rodičů s dětmi besedovat například o kladech i záporech koupání v rybníku a v bazénu.

OBRAZEM: Olšiakovy sochy bude propagovat písnička i videoklip

Žďársko – Betonové sochy umělce Michala Olšiaka, které jsou rozsety po celém Žďársku i dalších koutech republiky, bývají častým cílem turistů, především pak z řad rodin s malými dětmi. Nyní bude originální skulptury propagovat také píseň s videoklipem. Hotový spot by měla veřejnost spatřit ještě během letních prázdnin.

Srážka cyklistů skončila zraněním

Radešín, Bobrůvka – Zraněním skončila srážka cyklistů, k níž došlo v neděli odpoledne na Novoměstsku. Pětadvacetiletý jezdec na horském kole tam jel ve směru od Bobrůvky k Radešínu, přičemž před ním jela ještě cyklistka a cyklista, oba na horských kolech.

Ve Svratce se setkávají senioři na vzdělávacích seminářích

Svratka – Ve Svratce pokračuje série vzdělávacích seminářů s názvem Letní škola seniorů Kraje Vysočina. Druhé setkání ve svratecké sokolovně se koná v úterý 10. července a na programu je téma hudby, která uzdravuje mozek i srdce.

Sporná zakázka na úpravu meziříčského Náměstí se bude opět projednávat

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice zveřejnila prozatím poslední verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ohledně hojně diskutované zakázky na úpravu tamního Náměstí.

Prázdniny s Wellmezem odstartovaly táborákem

Velké Meziříčí – Pondělním táborákem a opékáním na Ostrůvku odstartovaly ve Velkém Meziříčí takzvané Prázdniny s Wellmezem – nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež.

Žena řídila opilá, nabourala do plotu a studny

Obyčtov – Až na tři roky za mřížemi může skončit pětačtyřicetiletá žena, která nedávno bourala v Obyčtově na Žďársku. Šoférka osobního automobilu Renault tam jela v pátek dvě hodiny po půlnoci od Obyčtova směrem na Ostrov nad Oslavou.

Srdíčko nabízí program i přes prázdniny

Žďár nad Sázavou – Po krátké červencové pauze, kdy bylo žďárské rodinné centrum Srdíčko pro veřejnost uzavřeno, zahajuje v úterý 10. července opět provoz. Program je sice přes letní prázdniny omezený, i tak se ale mohou návštěvníci těšit na různorodé aktivity.

Projekt cyklostezky do Mělkovic je hotov, realizaci brzdí výkupy pozemků

Žďár nad Sázavou – Projekt na vybudování cyklistické stezky ze Žďáru nad Sázavou do jeho místní části Mělkovice je již připravený. Vybudování této komunikace vedoucí z města až ke křižovatce u Mělkovic však brzdí výkupy dotčených pozemků. Ty totiž nejsou v majetku Žďáru, ale soukromých vlastníků.

Vesnice Heřmanov získala evropskou cenu

Heřmanov – Heřmanov, Vesnice roku 2017, si po vítězství v rámci republiky na své konto připsala další významné ocenění.

V Meziříčí soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu

Velké Meziříčí – Obyvatelé či firmy z Velkého Meziříčí i jeho místních částí se mohou hlásit do soutěže Rozkvetlé město. Ta odstartovala 15. června a potrvá až do poloviny letošního srpna.

Při kontrolách vodních nádrží pomáhají i policisté se psy

Žďársko – Kvůli suchu, se kterým se Česká republika potýká již několikátý rok, je i vodním zdrojům na Vysočině věnována zvýšená péče.

Cizinec zakrýval regsitrační značku auta speciální roletkou

Velkomeziříčsko – Promyšlené zařízení měl ve svém voze nainstalované řidič osobního vozu Toyota Avensis, jehož policisté kontrolovali v neděli 24. června na dálnici D1 u Měřína na Velkomeziříčsku. Strážci zákona z dálničního oddělení Velký Beranov tam se služebním superbem v civilním provedení dohlíželi hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v modernizovaných úsecích dálnice.

Při kontrole ve Žďáře načapali policisté mladistvé pod vlivem alkoholu

Žďár nad Sázavou – Mladistvé pod vlivem alkoholu i drog načapali policisté při páteční noční kontrole zábavních podniků ve Žďáře nad Sázavou. Do nich vyrazili policisté ze žďárského obvodního oddělení, kriminalisté a také psovod se psem vycvičeným na vyhledávání drog.

Malí cyklisté se budou loučit se školním rokem

Žďár nad Sázavou – Ve sportovním duchu se ponese úterní rozloučení s letošním školním rokem na dětském dopravním hřišti ve Žďáře nad Sázavou.

V Srdíčku se rozloučí se školním rokem a přivítají prázdniny

Žďár nad Sázavou – Rozloučení se školním rokem a uvítání letních prázdnin chystají ve žďárském Rodinném centru (RC) Srdíčko. Program, který je určen pro děti všech věkových kategorií i jejich rodiče, začíná ve čtvrtek 28. června v patnáct hodin.

Po nehodě skončilo auto převrácené na boku

Velká Losenice – Jednu zraněnou osobu si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v pátek kolem půl osmé ráno na silnici u Velké Losenice na Žďársku. Osobní automobil Škoda Octavia tam po karambolu skončil převrácený na boku.

Velká Bíteš se přiblížila realizaci obchvatu

Velká Bíteš – Ve Velké Bíteši se opět přiblížili vybudování severozápadního obchvatu města. Krajské zastupitelstvo na svém úterním jednání schválilo projektový záměr této akce a s vedením Bíteše se domluvilo na společném postupu.

V Meziříčí schválili investice do oprav silnic

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice zveřejnila, kolik peněz půjde ještě letos na opravy komunikací ve městě. Pro tento účel již zastupitelé schválili vyčlenění více než osmi milionů korun.

Pomocí solární energie vyráběli studenti popcorn i cukrovou vatu

Žďár nad Sázavou – Popcorn i cukrovou vatu, k jejíž výrobě posloužila solární energie, mohli okusit návštěvníci sedmého solárního dne. Ten se pod taktovkou Vyšší odborné a střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou uskutečnil ve středu dopoledne. Akce přilákala velké množství lidí, možnost okusit lahůdky připravené díky sluneční energii uvítaly mimo jiné i děti ze žďárských mateřských škol.

Z bytu zmizela obálka s penězi. Škoda je kolem patnácti tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Až na tři roky za mřížemi může skončit zatím neznámý pachatel, který si vzal na mušku byt ve žďárské Neumannově ulici. V době od 3. do 18. června zloděj vnikl do tohoto obydlí, prohledal jej a nakonec z něj odcizil obálku s penězi.

Bystřické náměstí ožije muzikou

Bystřice nad Pernštejnem – Evropský svátek hudby si připomenou rovněž v Bystřici nad Pernštejnem. Tamní základní umělecká škola a městské muzeum si u této příležitosti připravily koncert s názvem Filmem a muzikálem nejen po Evropě.

Charitativní běh pomůže Járovi, aby se mohl vyučit

Bobrová – Pohyb, společnost, příroda a dobročinnost – tak by se dalo stručně shrnout poslání blížícího se FreeRun18, charitativního závodu v okolí Bobrové na Novoměstsku. Již třetí ročník tohoto klání, za nímž stojí šestice mladých žen z takzvaného FreeRunHelps (FRH) týmu, se uskuteční v sobotu 23. června.

V lesích Žďárska už se modrají borůvky

Žďársko – Do lesů na Žďársku vyrazili sběrači lesních plodů, začínají se už totiž modrat borůvky. „O víkendu jsme byli na procházce na Šindelném vrchu u Cikháje a nasbírali jsme půllitrovou krabičku. Borůvek tam kupodivu bylo docela dost, takhle brzy jsme je ale rozhodně nečekali. Škoda, že jsme neměli víc nádob,“ svěřila se Miroslava Havelková ze Žďáru nad Sázavou.

Vjel do zákazu, pak ještě odmítl dechovou zkoušku

Žďár nad Sázavou – Z přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat šofér osobního automobilu Ford Escort, kterého policisté zastavili v sobotu večer ve žďárské ulici Revoluční.

OBRAZEM: Žďár oživily výtvory streetartových umělců

Žďár nad Sázavou – Nevyužité, často šedé a omšelé plochy na několika místech v okresním městě zdobí nyní výtvory předních českých streetartových umělců. Trafostanice či stěny budov dostaly nový kabát v rámci festivalu Zdi, který se konal u příležitosti Dne Žďáru během víkendu 9. a 10. června.

OBRAZEM: Nevyužité plochy ve Žďáře zdobí streetartoví umělci

Žďár nad Sázavou – Již s předstihem začali pracovat na svých výtvorech známí čeští streetartoví umělci. Jejich díla ozdobí trafostanice a další nevyužité prostory ve Žďáře nad Sázavou v rámci prvního ročníku festivalu Zdi, který je součástí Dne Žďáru. Hlavní program je naplánován na sobotu, nejrůznější akce, včetně festivalu Zdi, však potrvají po celý víkend.

Rajhradskou ulici v Bíteši čeká rekonstrukce

Velká Bíteš – Ve Velké Bíteši pokračují v intenzivní přípravě rekonstrukce tamní ulice Rajhradská.

Po slavnostech mohou zájemci na netínské farmě i přespat

Netín – Skákání do sena, jízda na koních, dostavníkem nebo traktůrkem, soutěže, malování na obličej, soutěže, prohlídka farmy, opékání párků a mnohé další atrakce čekají na návštěvníky Farmářských slavností v Netíně na Velkomeziříčsku. Akce se koná v sobotu 9. června.

Zájemci si prohlédnou galerii, čeká je i koncert a beseda

Nové Město na Moravě – Horácká galerie v Novém Městě na Moravě ožije v pátek 8. června Galerijní nocí.

Matka nepřispívá na své nezletilé potomky, dluží dvacet tisíc

Žďársko – Přibližně dvacet tisíc korun již dluží na výživném čtyřiačtyřicetiletá žena ze Žďárska. „Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě jí proto sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy,“ přiblížila případ policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

V Srdíčku budou besedovat o vegetariánství u dětí

Žďár nad Sázavou – O bezmasém stravování se bude ve čtvrtek 7. června hovořit ve žďárském Rodinném centru Srdíčko. Od šestnácti hodin se tam koná přednáška s názvem Vegetariánství a děti, kterou povede výživová poradkyně Simona Šafránková.

Diváky pobaví Zuzana Bubílková a Stanislav Hložek

Bystřice nad Pernštejnem – Zábavný pořad se Zuzanou Bubílkovou a Stanislavem Hložkem mohou diváci ve středu 6. června zhlédnout v kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem.

Galerie Stará radnice nabídne novou výstavu

Žďár nad Sázavou – Nová výstava bude od úterý 5. května otevřena ve žďárské Galerii Stará radnice. Expozice představí díla umělců z Výtvarné skupiny Skoba.

Vandal posprejoval fasádu rodinného domu

Velké Meziříčí - Policisté nyní pátrají po prozatím neznámém pachateli, který ve Velkém Meziříčí posprejoval omítku domu. Sprejer si vzal nemovitost v ulici Podhradí na mušku v době od čtvrtečního večera 31. května do následujícího pátečního odpoledne.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT