VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Žďáře v sobotu uvítají Masaryka

Žďár nad Sázavou – Tradiční akce nazvaná Muzejní večer, která se ve Žďáře nad Sázavou uskuteční v sobotu 20. října, se tentokrát ponese v duchu oslav stoletého výročí vzniku Československé republiky.

Válečný veterán se v Afghánistánu díval smrti do tváře

Nové Město na Moravě – Na bezpečnost plavců v Městských lázních v Novém Městě na Moravě nyní dohlíží válečný veterán Miloš Prášil. Přestože ho voda málem zahubila, na tento živel nezanevřel.

V Bíteši mají jasno. Starostou bude Milan Vlček

Velká Bíteš - Ve Velké Bíteši je dobojováno. Do čela tamní radnice se opět postaví dlouholetý starosta Milan Vlček.

Ve Žďáře budou po čtyřech letech opět dva místostarostové

Žďár nad Sázavou – Prvním mužem žďárské radnice bude po příští čtyři roky Martin Mrkos, který kandidoval za sdružení Žďár – živé město. K ruce mu budou dva místostarostové – Ludmila Řezníčková (ANO 2011) a Josef Klement (KDU-ČSL).

Lidé při moštování vymýšlejí zlepšováky. Lis může nahradit třeba stará ždímačka

Vysočina – Letošní nadúroda jablek doslova vyzývá k jejich okamžitému zpracování. Zaměstnanci moštárenských zařízení mají plné ruce práce, mnozí majitelé sadů a zahrad ovšem nesází pouze na velkovýrobce tekuté vitamínové bomby z jablek, ale zpracovávají si ovoce raději sami.

Ve Velké Bíteši se vedení radnice s největší pravděpodobností nezmění

Velká Bíteš – Přestože komunální volby ve Velké Bíteši vyhrála KDU-ČSL včele s Alešem Koubkem (na své konto si připsala 6 mandátů), povolební jednání ukazují, že by se prvním mužem radnice mohl opět stát dosavadní starosta Milan Vlček.

Vítězné sdružení ve Žďáře vstoupilo do čtyřkoalice

Žďár nad Sázavou – Kdo povede v příštích čtyřech letech žďárskou radnici? Odpověď na tuto otázku bude podle slov lídra vítězného uskupení Žďár - Živé město Martina Mrkose jasná v průběhu následujícího týdne.

Za opilost a řízení bez dokladů hrozí muži až dva roky ve vězení

Nové Město na Moravě – Opilý a bez řidičského oprávnění – takový byl stav řidiče, kterého policejní hlídka zastavila ve středu 10. října kolem čtvrté hodiny odpolední na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě.

V Kuklíku a ve Stránecké Zhoři budou v sobotu hledat Krále honu

Žďársko - Hold patronu lovců, myslivců a jezdců - svatému Hubertovi - vzdají na Žďársku hned na několika místech. Slavnou Huberovu jízdu si vychutnají už tuto sobotu například lidé v Kuklíku nebo ve Stránecké Zhoři. A 17. listopadu pak ve Lhotce.

Policisté vyhlásili pátrání po muži ze Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou - Policie České republiky vyhlásila pátrání po Pavlu Vaškovi ze Žďáru nad Sázavou, který se vyhýbá nástupu trestu.

Křižánky zahájí tradiční houbovou výstavu

Křižánky - Nejen pro milovníky houbaření připravila obec Křižánky ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a Českou mykologickou společností výstavu nazvanou Houby Žďárských vrchů.

Opuštěných zvířat přibývá. Ve městech žijí celé kolonie zdivočelých koček

Vysočina /FOTOGALERIE/ – Počet odložených zvířat, zejména koček, v poslední době rapidně stoupá. Velkým problémem jsou hlavně kolonie zdivočelých koček, které se nekontrolovatelně množí. „V Pelhřimově jsou dvě nebo tři lokality s volně žijícími komunitami koček. V té největší je jich okolo padesáti, a to je opravdu obrovský problém,“ potvrdila vedoucí Rodinného azylu pro opuštěné psy Dej pac! v Častoníně na Pelhřimovsku Iva Raisová.

Auto narazilo do stromu, spolujezdkyně těžkým zraněním podlehla

Bystřicko – Další dopravní nehoda s tragickými následky se včera po třetí hodině odpolední stala na Bystřicku. Během čtrnácti dnů je to v tomto regionu již třetí případ, kdy silniční neštěstí skončilo smrtí.

Chodci v ohrožení. Dvakrát za dva dny je při couvání srazila auta

Žďársko – Hned ke dvěma střetům vozidel s chodci došlo v minulých dnech na Žďársku. V pátek 5. října porazila v Bystřici nad Pernštejnem řidička chodkyni při couvání. „Po čtvrté hodině odpoledne couvala řidička vozidla Škoda Felicie na ulici Jívová, v tu dobu přecházela komunikaci sedmasedmdesátileté žena a došlo ke střetu,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Se třemi promile nezvládl uřídit auto. Havaroval a zastavil provoz na železnici

Bystřicko – 2,91 promile alkoholu v dechu naměřili policisté řidiči, který havaroval mezi obcemi Rožná a Věžná na Bystřicku. Přitom se mu podařilo „zaparkovat“ automobil tak nešťastně, že zastavil provoz na železniční trati.

Ve Svratce volební zemětřesení nenastalo. Osvědčený tandem může vládnout dál

Svratka – Ani ve Svratce se nebude konat povolební zemětřesení. Vzhledem k tomu, že hnutí Starostové pro občany v čele se stávajícím starostou Františkem Mládkem a místostarostou Martinem Mudrochem získalo devět křesel v zastupitelstvu, nic nebrání tomu, aby tento osvědčený tandem ve vedení města zůstal i nadále.

Nové Město ovládlo Šmardovo uskupení. Bude spolupracovat s obcemi

Nové Město na Moravě – Volby v Novém Městě na Moravě nepřinesly žádná velká překvapení. Na plné čáře tam vyhrál stávající starosta Michal Šmarda (ČSSD) a jeho nově vytvořené uskupení Lepší Nové Město.

Bystřici povede osvědčený tandem. Vyhrála pravda nad lží, řekl vítěz Pačiska

Bystřice nad Pernštejnem – Volby v Bystřici nad Pernštejnem už mají jasné vítěze. Nejvíce mandátů získala Pačiskova ČSSD, které na paty šlape Sdružení za rozvoj bystřického regionu s Josefem Vojtou včele.

Bez voleb: Střítež je pod nucenou správou, pomoci mohou náhradní volby

Střítež – Jedinou obcí na Vysočině, kde se o prvním víkendu v říjnu volby vůbec nekonaly, je Střítež na Bystřicku. Bez komunálních voleb byl tentokrát i Ždírec na Havlíčkobrodsku, tam se ale přece jen volební místnost otevřela, a to kvůli senátním volbám.

Jídelna Domu s pečovatelskou službou se změnila ve volební místnost

Nové Město na Moravě – Komise volebního okrsku číslo jedna v Novém Městě na Moravě se zabydlela v jídelně Domu s pečovatelskou službou. Přestože se místnost pro účely voleb musela poněkud upravit, jídlo tam zůstalo. „Máme svoji zásobovačku, která nám napekla,“ rozesmála se zapisovatelka Marie Buřvalová.

Blažena Šedá chodí volit už přes osmdesát let

Nové Město na Moravě - Už více než osmdesát let uplynulo od chvíle, kdy se Blažena Šedá z Nového Města na Moravě poprvé vydala do volební místnosti, aby vhodila lístek s vybranými kandidáty do volební urny. Bývalá učitelka oslavila letos sté prvé narozeniny a k volbám chodí dodnes.

Mezi Bystřicí a Vírem došlo k tragické nehodě. Řidič motocyklu nepřežil

Bystřicko – Tragická nehoda ochromila dnes okolo půl dvanácté provoz na komunikaci mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Vírem.

Vinohrad mě drží nad vodou, dává mi sílu i energii, říká Alena Chalupská

Bohdalec /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Přestože se na vinohradu v Bohdalci letos víno neurodilo, vinobraní i tak bylo. A stejně jako každý rok připadlo také tentokrát na svátek patrona českých zemí. Svatý Václav opět na tuto na Vysočině poněkud nezvyklou činnost osobně dohlížel. „Vinohrad nám minulý rok vymrzl, takže nebyly hrozny, ale všechno šlo do prutů. Příští rok by snad už úroda měla být,“ posteskl si Miroslav Chalupa z Bohdalce.

Návštěvníci mohou nahlédnout pod pokličku života lidí za první republiky

Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Jak se žilo ve Žďáře v období první republiky? Jaké příběhy prožívali tehdejší obyvatelé města? Jak poznamenal pád monarchie život dělníka, živnostníka, podnikatele, umělce či majitelky velkostatku z řad bývalé šlechty? Nejen tyto, ale i mnohé další otázky zodpoví nová výstava Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou nazvaná Svoboda!.

Ve Velkém Meziříčí vystoupí muzikálové hvězdy

Velké Meziříčí - Koncertní vystoupení hvězd brněnské muzikálové scény Městského divadla Brno Lucie Bergerové a Radka Novotného si mohou v úterý 2. října od 19 hodin vychutnat návštěvníci velkomeziříčského Jupiter clubu.

Ve středu si lidé mohou dopřát Koláč pro hospic

Žďár nad Sázavou - Už pošesté se ve Žďáře nad Sázavou uskuteční charitativní akce Koláč pro hospic. Ve středu 3. října si mohou lidé v ulicích města a na stánku firmy Vesna v Horní ulici v době od 9 do 16 hodin zakoupit za čtyřicet korun koláč a přispět tak na dobrou věc.

Starosta ocenil tři osobnosti, které ve městě zanechaly nesmazatelnou stopu

Nové Město na Moravě – Po dvou letech přistoupila novoměstská radnice opět k ocenění tří významných osobností. Tentokrát obdrželi pětadvaceticentimetrovou sošku z nerezové oceli z dílny skláře a uměleckého kováře Víta Zadiny dlouholetý primář dětského oddělení novoměstské nemocnice Jindřich Hauk, novoměstský rodák, patriot a zasloužilý člen skautského střediska Bílý štít Jiří Janíček a někdejší ředitel firmy Sporten Ján Hudák.

Teď se vrhneme do stavby sportovní haly, říká novoměstský starosta

Nové Město na Moravě - Malebná historická zákoutí nikterak nenarušená živým tepem současnosti – to je Nové Město na Moravě. Město tradic, sportu, kultury, ale také výstavby, rozvoje a modernizace. Už osm let stojí v čele novoměstské radnice Michal Šmarda. Za dlouhé roky jeho působení se mnohé změnilo. A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Prodloužil se termín dokončení oprav křižovatky

Žďár nad Sázavou - Přestože žďárská radnice avizovala termín dokončení přestavby křižovatky ulic Neumannova a Novoměstská na 10. října, řidiči si na průjezd touto lokalitou budou muset zřejmě ještě pár dní počkat.

Město zve na Slavnosti medu a vína

Nové Město na Moravě - Milovníci dobrého vína a kvalitního medu a medových výrobků od místních včelařů si v pátek 12. a v sobotu 13. října určitě přijdou na své. V Novém Městě na Moravě se totiž právě v tomto termínu uskuteční tradiční Slavnosti medu a vína.

Lhotečtí chystají hasičské klání

Lhotky - Jeden z nejmladších hasičských sborů na Žďársku připravil pro zájemce z řad mladých hasičů na sobotu Lhotecké podzimní štafetování - klání ve štafetě na 4 x 60 metrů a štafetě požárních dvojic. Jde v podstatě o generální zkoušku na okresní kolo hry Plamen.

V evropské soutěži získal Heřmanov cenu za rozvoj

Heřmanov - Ocenění v soutěži Evropská cena obnovy vesnice za mimořádné výsledky v několika oblastech rozvoje získal Heřmanov na Žďársku. V mezinárodní soutěži se mu podařilo uspět v konkurenci třiadvaceti dalších obcí.

Policista ze Žďáru zachránil život své sousedce

Žďár nad Sázavou – Napínavou noc z 28. na 29. srpna prožil žďárský policista Stanislav Sochor. Podařilo se mu totiž rychlým a profesionálním poskytnutím první pomoci zachránit život své sousedce.

Vojnův Městec přivítá Zdeňka Trošku

Vojnův Městec - Po loňském úspěchu se rozhodli ve Vojnově Městci opět zopakovat besedu s režisérem a scénáristou Zdeňkem Troškou. Ta se uskuteční ve středu 26. září od 17 hodin ve vojnoměstecké sokolovně.

Muzeum připravilo novou výstavu, místní se mohou poznat na fotografiích

Nové Město na Moravě – Unikátní výstava, která připomene výročí sta let od vzniku Československa, bude ve čtvrtek otevřena v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě. Mnozí místní obyvatelé se na vystavených fotografiích určitě poznají, neboť expozice zahrnuje momenty i z novodobější novoměstské historie.

Velké Meziříčí láká na Den charity

Velké Meziříčí - Od 13 až do 17 hodin budou v úterý 25. září ve Velkém Meziříčí v rámci Dne charity otevřeny dveře všech tamních charitativních zařízení.

Ve Vojnově Městci budou bojovat se suchem výstavbou vodovodu a novým rybníkem

Vojnův Městec – Po celé léto musela být do vodovodního řádu ve Vojnově Městci dovážena pitná voda zvenčí. Platil také zákaz mytí aut, napouštění bazénů a zalévání zahrádek. Sucho a špatný stav vodovodu byly důvodem malé zásoby vody v městysi. To by se ale zanedlouho mohlo změnit. Městys si totiž hodlá požádat o dotaci na nový vodovod.

Neznámý pachatel odcizil z domu lešení

Světnov - Případem krádeže stavebního lešení, ke kterému došlo v době od poloviny března letošního roku do středy 19. září v domě v obci Světnov, se nyní zabývají žďárští policisté.

Nadýchal přes půl promile

Ruda – Více než půl promile nadýchal řidič, kterého hlídka velkomeziříčských policistů zastavila v pondělí 17. září krátce před jednou hodinou odpolední na silnici v katastrálním území obce Ruda.

Město má novou budovu umělecké školy, lidé si ji přišli prohlédnout

Nové Město na Moravě – Stovky lidí využily příležitost a přišly si prohlédnout prostory nové budovy Základní umělecké školy Jana Štursy v Novém Městě na Moravě.

Strom života požehná brněnský biskup Vojtěch Cikrle

Jámy – Vrcholek kopce Vejdoch nad obcí Jámy se v neděli 23. září stane místem velkolepých oslav. Právě tam se totiž uskuteční slavnostní odhalení a následné žehnání nové sochy nazvané Strom života.

VIDEO: Makovského Lev nyní stráží památník padlým

Nové Město na Moravě - „Po sarajevském atentátu na následníka a diplomatických tazích byla vypovězena Rakousko-Uherskem válka Srbsku. Zapojením dalších zemí do sporu začala první světová válka. Byla vyhlášena 28. července 1914 císařským manifestem Mým národům. Válečné běsnění, jaké lidstvo dosud nezažilo, vstupuje do třetího roku svého trvání. Miliony lidí na různých frontách strádají neuvěřitelně,“ - těmito slovy začíná frontový deník z první světové války s příznačným názvem Přežil jsem. 

Deset vatovců vyrostlo po dešti na zahradě v trávě

Žďár nad Sázavou – Nález, který by zcela jistě uspokojil všechny houbové fajnšmekry, učinil na své zahradě František Jež ze Žďáru nad Sázavou. V trávě tam po dešti vyrostlo deset vatovců – obrovských pýchavek.

Město ovládnou o víkendu Dny kulturního dědictví

Nové Město na Moravě – Otevřené dveře v Horácké galerii i základní umělecké škole, komentované prohlídky, slavnostní odhalení památníku ke stému výročí vzniku Československé republiky a další a další aktivity připravilo Nové Město na Moravě na tuto sobotu a neděli. Připojilo se tak k celoevropské akci Dny kulturního dědictví.

O areál na Buchtově kopci se nyní přihlásili další zájemci

Buchtův kopec – Podaří se Kraji Vysočina konečně prodat areál bývalé léčebny na Buchtově kopci, jehož údržba stojí ročně více než milion korun? Otázka na tuto odpověď bude jasná až po příštím jednání krajských zastupitelů.

Opilci za volantem hrozí roční trest za mřížemi

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Pití alkoholu před jízdou se nevyplatilo jednatřicetiletému řidiči ze Žďárska, kterého policejní hlídka zastavila středu 12. září kolem půl třetí odpoledne v katastrálním území Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Porodní asistentka z Nového Města soutěží o titul Nejsestřička

Nové Město na Moravě - O letošní titul Nej sestřika roku se uchází porodní asistentka z Nového Města na Moravě Ivana Lelkesová. Na finále v náchodském divadle 15. září se moc těší. Nejede vyhrát, jede se pobavit a užít si sobotu s šestnácti dalšími kolegy gynekologicko-porodnického oddělení novoměstské nemocnice.

Muzeum prosí o fotografie

Žďár nad Sázavou – Zaměstnanci Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.

Neznámý zloděj ukradl naftu, drenážní potrubí a elektrorozvaděč

Sklené nad Oslavou – Zaparkované pracovní stroje na volném prostranství ve Skleném nad Oslavou inspirovaly neznámého nenechavce ke krádeži motorové nafty. K činu došlo v době od soboty 4. září do pondělí 10. září.

Muž řídil posílen alkoholem

Velké Meziříčí – Více než dvě promile alkoholu v dechu vykázala zkouš- ka na alkohol, kterou absolvoval řidič, jehož policejní hlídka zastavila v pondělí okolo deváté hodiny večerní ve Velkém Meziříčí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT