VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Vysočina – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun. „Kolem auta jsem si nejdřív všiml podivných chuchvalců, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Až později jsem zjistil, že si kuna dělala hnízdo přímo v motorovém prostoru a jako materiál použila polstrování kapoty.

Reaktor v Dukovanech je opravený

Dukovany – Neplánovaná odstávka čtvrtého bloku dukovanské jaderné elektrárny brzy skončí. Technikům se podařilo v úterý večer opravit prasklé potrubí odvzdušnění v reaktorové kobce.

Deviant v autě se objevil u Oslavice

Velkomeziříčsko – Policistům se stále nedaří dopadnout podle všeho nebezpečného devianta, který obtěžuje ženy na odlehlých silničkách Třebíčska a nyní už i Velkomeziříčska.

Drábová: Radiace z požárů nás neohrozí

Vysočina – Obrázky ohněm pustošeného Ruska a Ukrajiny v posledních dnech plní zpravodajství agentur po celé Evropě. Hoří rovněž lesy, které byly po katastrofě v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986 zasaženy radioaktivním spadem. Co to znamená pro Českou republiku, jmenovitě pro Vysočinu?

Majitel pily v Kuklíku brojí proti státním lesům

Třebíčsko, Žďársko - Pozastavit obří tendr v hodnotě 16 miliard korun se podařilo třebíčskému podnikateli Josefu Prajsnerovi.

Záchranáři z Vysočiny testují laptopy

Vysočina – Všichni jsme potenciální pacienti. Na Vysočině je nás přes půl milionu, v turistické sezoně ještě víc.

106. narozeniny oslavila nejstarší žena Vysočiny

Třebíčsko - Když Františka Vyškovská přišla ve Vídni na svět, rakousko – uherské mocnářství bylo pevné v kramflecích. Psal se rok 1903 a světu vládly koňské povozy, pára, první neohrabané automobily a velká elegance. Za svůj život zažila 13 hlav našeho státu.

Vakcinace se rozjede nejspíš až v říjnu

Vysočina - Kolik lidí v případě pandemie prasečí chřipky je nutných k tomu, aby bezpečně fungovala například Jaderná elektrárna Dukovany? A bez kolika není možné zajistit základní péči rodičkám?

Mladík z Třebíčska měl zřejmě prasečí chřipku

Třebíč - V první polovině srpna se vrátil z Anglie osmnáctiletý mladík z Třebíčska, který měl klasické chřipkové příznaky. „Vyhledal naši radu a pomoc, byly mu odebrány vzorky, které jsme následně odeslali do Národní referenční laboratoře pro chřipku v Praze. Velmi pravděpodobně mohlo jít o takzvanou prasečí chřipku,“ informoval primář infekčního oddělení třebíčské nemocnice Zbyšek Pospíšil.

Centrum Třebíče v sobotu uzavře Horácká rallye

Třebíčsko/ Jihlavsko - Horácká rallye letos už po dvacáté opanuje část Vysočiny, především Třebíčska. Velkou změnou oproti minulosti je fakt, že se pojede pouze jeden den, a to v sobotu 18. července.

O Zámostí se postará machr, který zvučil i Obamu

Velké Meziříčí/Třebíč - Tomáš Ouředníček z Velkého Meziříčí se svou partou Musicdata zvučí třebíčské Zámostí od dob, kdy byl největší rockový festival na Vysočině ještě v plenkách. I jeho firma tehdy teprve sbírala zkušenosti. A po dvanácti letech se dostala na zvukařský Everest.

Do půli června trvá uzavírka směr Velké Meziříčí

Vysočina - Poměrně značná dopravní komplikace číhá na řidiče, kteří cestují mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím po silnici II/360. Kvůli pracím na druhé etapě obchvatu Oslavičky jsou auta až do 15. června odkláněna na tři objízdné trasy.

Elektrárna má být po zvýšení výkonu bezpečná

Vysočina- „Jaderná elektrárna Dukovany je bezpečná. Zvýšení výkonu na 3. výrobním bloku proběhlo úspěšně a podle všech regulí,“ prohlásila na dnešním brífingu s novináři předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rámci kontrolního dne.

Flying Rhino: První stroje přilétly

Třebíčsko /VIDEO, ANIMACE/ - Na přistávací dráhu náměšťského vojenského letiště dosedlo v pátek krátce po desáté hodině pět letounů L – 159. Pár desítek minut po nich se na obloze objevila britská Tornáda a po poledni se přidaly opět ostrovní Hawky. Celkem 13 strojů. Všechny se zúčastní již sedmého ročníku mezinárodních manévrů pod názvem Létající nosorožec.

Letošní zima stála skoro čtvrt miliardy

Vysočina - Krajská správa a údržba silnic Vysočiny (KSÚS) zveřejnila čísla týkající se letošní zimy.

Borelióza loni potrápila rekordních 127 lidí

Třebíčsko (OD SOUSEDŮ)- Reklamní slogan „klíště si jde pro tebe“ nabývá na aktuálnosti závratnou rychlostí. Aktivita miniaturních tvorů se zvyšuje v přímé závislosti na tom, jak se otepluje.

Z jízdních řádů zmizí asi 38 spojů

Vysočina - Z jízdních řádů kraje Vysočina už toto léto zmizí podle nynějších odhadů až 38 vlakových spojů.

Hrozí Vysočině otřesy země? Zdá se, že ne

Vysočina - Ve střední Evropě jsou tektonické posuny - pokud k nim vůbec dochází - malé a skutečně katastrofická zemětřesení se v tomto prostoru vyskytují výjimečně.

Zákazníci o fixaci ceny elektřiny neprojevili zájem

Vysočina - Naprosto mizivé procento domácností či drobných a středních podnikatelů na Vysočině zatím přistoupilo na fixaci cen elektřiny pro příští rok.

Vysočina chce rozšíření Dukovan s Temelínem

Třebíčsko - (OD SOUSEDŮ) - Kraj Vysočina usiluje o včasné zahájení příprav na obnovu jednotlivých bloků Jaderné elektrárny Dukovany, až se bude blížit konec jejich projektované životnosti po prodloužení. A také o kapacitní rozšíření elektrárny výstavbou dalších reaktorů.

Auta na plyn jsou bezpečnější

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Autobus supící do kopce, za kterým je nedýchatelný oblak dýmu. Tak takový obrázek by měl být v ulicích Třebíče postupně vidět stále méně. Město pomalu, ale jistě vstupuje do nové éry, vozový park MAD se začíná obměňovat. Do zdejšího kopcovitého terénu míří první trojice autobusů na stlačený zemní plyn, takzvaný CNG.

V regionu řádí zloději dřeva, kradou ve velkém

Třebíčsko/ Jihlavsko (ODSOUSEDŮ)- Objevila se staronová škodná, zloději dřeva. Řádí na Třebíčsku stejně jako třeba na Jihlavsku. Všechny letos zaznamenané případy mají společné rysy.Ztrácí se čtyřmetrová kulatina vždy v množství, které tak akorát zaplní jednu lesáckou odvozní soupravu s hydraulickou rukou. O díle drobného zlodějíčka nemůže být řeč. Škody se už počítají ve statisících.

Lidé přemýšlí: ojetinu, nebo spíš nový vůz?

Třebíč (OD SOUSEDŮ) - Koupit si dnes ojetinu, nebo nové auto? Toť otázka, kterou lidé řeší čím dál víc. Dříve v porovnání s Evropou předražené nové vozy mají už i v tuzemsku sympatičtěji vyplněnou kolonku s cenou. Do boje o zákazníka ale vyrážejí rovněž autobazary.

VIDEO: Prohlédněte si lupiče při přepadení banky

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Policie stále bezvýsledně pátrá po pachateli, který ve středu 25. února v půl třetí odpoledne přepadl banku ČSOB na Karlově náměstí v Třebíči. Odnesl si víc než půl milionu korun.

FOTO: Bankovního lupiče zachytila kamera

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Lupiče, který ve středu v půl třetí odpoledne přepadl banku ČSOB v centru Třebíče na Karlově náměstí, zachytila bezpečnostní kamera. Maskovaný lupič přišel s pistolí v ruce a namířil ji na bankovní úřednici za přepážkou. Ta mu pod pohrůžkou zabití vydala peníze. Kolik? „Tuto věc nebudeme komentovat,“ sdělil pouze mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Dárky od Vysočiny už mají své formuláře

Vysočina - Kraj Vysočina nabízí od 1. února 2009 kompenzaci všech regulačních poplatků za pacienty ve svých pěti nemocnicích – Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč.

Vysočina: Místo pro milovníky piva, či cyklistiky

Brno - Na 18. ročníku veletrhu cestovního ruchu RegionTour v Brně má každý kraj své stanoviště, kde prezentuje to nejlepší, kvůli čemu stojí zato „pobejt“. Ve čtvrtek při zahájení měli novináři možnost jako první vidět expozice.

OD SOUSEDŮ: Ledové víno, to je alchymie

Sádek - Potmě a v mrazu – tak se sbírají hrozny vinné révy, které jsou určeny na ledové víno. Po třech letech pauzy se pro výrobu této speciality opět rozhodli i ve vinařství na Sádku, jediném svého druhu na Vysočině.

První letošní miminko na Vysočině je z Třebíče

Třebíč - První miminko, které se v tomto roce narodilo v třebíčské porodnici, je holčička.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT