VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

O duši je důležité pečovat, říká 101 letá paní

Nové Město na Moravě - Je jí 101 let a patří k nejstarším obyvatelům Vysočiny. Paní učitelka Blažena Šedá tráví posledních 14 roků v bytečku v domě s pečovatelskou službou v Novém Městě na Moravě. V útulné místnosti, obklopená fotografiemi dcery, manžela i papeže Františka. Spokojená, vyrovnaná. V knihovničce má své místo publikace o Martině Sáblíkové, kterou jí superhvězda světového rychlobruslení přinesla osobně a také podepsala.

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Vysočina – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun. „Kolem auta jsem si nejdřív všiml podivných chuchvalců, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Až později jsem zjistil, že si kuna dělala hnízdo přímo v motorovém prostoru a jako materiál použila polstrování kapoty.

Reaktor v Dukovanech je opravený

Dukovany – Neplánovaná odstávka čtvrtého bloku dukovanské jaderné elektrárny brzy skončí. Technikům se podařilo v úterý večer opravit prasklé potrubí odvzdušnění v reaktorové kobce.

Deviant v autě se objevil u Oslavice

Velkomeziříčsko – Policistům se stále nedaří dopadnout podle všeho nebezpečného devianta, který obtěžuje ženy na odlehlých silničkách Třebíčska a nyní už i Velkomeziříčska.

Drábová: Radiace z požárů nás neohrozí

Vysočina – Obrázky ohněm pustošeného Ruska a Ukrajiny v posledních dnech plní zpravodajství agentur po celé Evropě. Hoří rovněž lesy, které byly po katastrofě v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986 zasaženy radioaktivním spadem. Co to znamená pro Českou republiku, jmenovitě pro Vysočinu?

Majitel pily v Kuklíku brojí proti státním lesům

Třebíčsko, Žďársko - Pozastavit obří tendr v hodnotě 16 miliard korun se podařilo třebíčskému podnikateli Josefu Prajsnerovi.

Záchranáři z Vysočiny testují laptopy

Vysočina – Všichni jsme potenciální pacienti. Na Vysočině je nás přes půl milionu, v turistické sezoně ještě víc.

106. narozeniny oslavila nejstarší žena Vysočiny

Třebíčsko - Když Františka Vyškovská přišla ve Vídni na svět, rakousko – uherské mocnářství bylo pevné v kramflecích. Psal se rok 1903 a světu vládly koňské povozy, pára, první neohrabané automobily a velká elegance. Za svůj život zažila 13 hlav našeho státu.

Vakcinace se rozjede nejspíš až v říjnu

Vysočina - Kolik lidí v případě pandemie prasečí chřipky je nutných k tomu, aby bezpečně fungovala například Jaderná elektrárna Dukovany? A bez kolika není možné zajistit základní péči rodičkám?

Mladík z Třebíčska měl zřejmě prasečí chřipku

Třebíč - V první polovině srpna se vrátil z Anglie osmnáctiletý mladík z Třebíčska, který měl klasické chřipkové příznaky. „Vyhledal naši radu a pomoc, byly mu odebrány vzorky, které jsme následně odeslali do Národní referenční laboratoře pro chřipku v Praze. Velmi pravděpodobně mohlo jít o takzvanou prasečí chřipku,“ informoval primář infekčního oddělení třebíčské nemocnice Zbyšek Pospíšil.

Centrum Třebíče v sobotu uzavře Horácká rallye

Třebíčsko/ Jihlavsko - Horácká rallye letos už po dvacáté opanuje část Vysočiny, především Třebíčska. Velkou změnou oproti minulosti je fakt, že se pojede pouze jeden den, a to v sobotu 18. července.

O Zámostí se postará machr, který zvučil i Obamu

Velké Meziříčí/Třebíč - Tomáš Ouředníček z Velkého Meziříčí se svou partou Musicdata zvučí třebíčské Zámostí od dob, kdy byl největší rockový festival na Vysočině ještě v plenkách. I jeho firma tehdy teprve sbírala zkušenosti. A po dvanácti letech se dostala na zvukařský Everest.

Do půli června trvá uzavírka směr Velké Meziříčí

Vysočina - Poměrně značná dopravní komplikace číhá na řidiče, kteří cestují mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím po silnici II/360. Kvůli pracím na druhé etapě obchvatu Oslavičky jsou auta až do 15. června odkláněna na tři objízdné trasy.

Elektrárna má být po zvýšení výkonu bezpečná

Vysočina- „Jaderná elektrárna Dukovany je bezpečná. Zvýšení výkonu na 3. výrobním bloku proběhlo úspěšně a podle všech regulí,“ prohlásila na dnešním brífingu s novináři předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rámci kontrolního dne.

Flying Rhino: První stroje přilétly

Třebíčsko /VIDEO, ANIMACE/ - Na přistávací dráhu náměšťského vojenského letiště dosedlo v pátek krátce po desáté hodině pět letounů L – 159. Pár desítek minut po nich se na obloze objevila britská Tornáda a po poledni se přidaly opět ostrovní Hawky. Celkem 13 strojů. Všechny se zúčastní již sedmého ročníku mezinárodních manévrů pod názvem Létající nosorožec.

Letošní zima stála skoro čtvrt miliardy

Vysočina - Krajská správa a údržba silnic Vysočiny (KSÚS) zveřejnila čísla týkající se letošní zimy.

Borelióza loni potrápila rekordních 127 lidí

Třebíčsko (OD SOUSEDŮ)- Reklamní slogan „klíště si jde pro tebe“ nabývá na aktuálnosti závratnou rychlostí. Aktivita miniaturních tvorů se zvyšuje v přímé závislosti na tom, jak se otepluje.

Z jízdních řádů zmizí asi 38 spojů

Vysočina - Z jízdních řádů kraje Vysočina už toto léto zmizí podle nynějších odhadů až 38 vlakových spojů.

Hrozí Vysočině otřesy země? Zdá se, že ne

Vysočina - Ve střední Evropě jsou tektonické posuny - pokud k nim vůbec dochází - malé a skutečně katastrofická zemětřesení se v tomto prostoru vyskytují výjimečně.

Zákazníci o fixaci ceny elektřiny neprojevili zájem

Vysočina - Naprosto mizivé procento domácností či drobných a středních podnikatelů na Vysočině zatím přistoupilo na fixaci cen elektřiny pro příští rok.

Vysočina chce rozšíření Dukovan s Temelínem

Třebíčsko - (OD SOUSEDŮ) - Kraj Vysočina usiluje o včasné zahájení příprav na obnovu jednotlivých bloků Jaderné elektrárny Dukovany, až se bude blížit konec jejich projektované životnosti po prodloužení. A také o kapacitní rozšíření elektrárny výstavbou dalších reaktorů.

Auta na plyn jsou bezpečnější

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Autobus supící do kopce, za kterým je nedýchatelný oblak dýmu. Tak takový obrázek by měl být v ulicích Třebíče postupně vidět stále méně. Město pomalu, ale jistě vstupuje do nové éry, vozový park MAD se začíná obměňovat. Do zdejšího kopcovitého terénu míří první trojice autobusů na stlačený zemní plyn, takzvaný CNG.

V regionu řádí zloději dřeva, kradou ve velkém

Třebíčsko/ Jihlavsko (ODSOUSEDŮ)- Objevila se staronová škodná, zloději dřeva. Řádí na Třebíčsku stejně jako třeba na Jihlavsku. Všechny letos zaznamenané případy mají společné rysy.Ztrácí se čtyřmetrová kulatina vždy v množství, které tak akorát zaplní jednu lesáckou odvozní soupravu s hydraulickou rukou. O díle drobného zlodějíčka nemůže být řeč. Škody se už počítají ve statisících.

Lidé přemýšlí: ojetinu, nebo spíš nový vůz?

Třebíč (OD SOUSEDŮ) - Koupit si dnes ojetinu, nebo nové auto? Toť otázka, kterou lidé řeší čím dál víc. Dříve v porovnání s Evropou předražené nové vozy mají už i v tuzemsku sympatičtěji vyplněnou kolonku s cenou. Do boje o zákazníka ale vyrážejí rovněž autobazary.

VIDEO: Prohlédněte si lupiče při přepadení banky

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Policie stále bezvýsledně pátrá po pachateli, který ve středu 25. února v půl třetí odpoledne přepadl banku ČSOB na Karlově náměstí v Třebíči. Odnesl si víc než půl milionu korun.

FOTO: Bankovního lupiče zachytila kamera

Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Lupiče, který ve středu v půl třetí odpoledne přepadl banku ČSOB v centru Třebíče na Karlově náměstí, zachytila bezpečnostní kamera. Maskovaný lupič přišel s pistolí v ruce a namířil ji na bankovní úřednici za přepážkou. Ta mu pod pohrůžkou zabití vydala peníze. Kolik? „Tuto věc nebudeme komentovat,“ sdělil pouze mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Dárky od Vysočiny už mají své formuláře

Vysočina - Kraj Vysočina nabízí od 1. února 2009 kompenzaci všech regulačních poplatků za pacienty ve svých pěti nemocnicích – Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč.

Vysočina: Místo pro milovníky piva, či cyklistiky

Brno - Na 18. ročníku veletrhu cestovního ruchu RegionTour v Brně má každý kraj své stanoviště, kde prezentuje to nejlepší, kvůli čemu stojí zato „pobejt“. Ve čtvrtek při zahájení měli novináři možnost jako první vidět expozice.

OD SOUSEDŮ: Ledové víno, to je alchymie

Sádek - Potmě a v mrazu – tak se sbírají hrozny vinné révy, které jsou určeny na ledové víno. Po třech letech pauzy se pro výrobu této speciality opět rozhodli i ve vinařství na Sádku, jediném svého druhu na Vysočině.

První letošní miminko na Vysočině je z Třebíče

Třebíč - První miminko, které se v tomto roce narodilo v třebíčské porodnici, je holčička.

Lidí s chřipkou na Vysočině mírně přibylo

Vysočina - Chřipka se na Vysočinu vkrádá velmi pomalu.

Obří cvičení na Vysočině v pátek končí

Vysočina - Největší cvičení v novodobé historii Česka v pátek skončí. Zóna 2008 měla za úkol prověřit spolupráci 50 institucí včetně vlády v případě, že by došlo k havárii v Jaderné elektrárně Dukovany a následnému úniku radiace do okolí.

Nákladní auto se srazilo s vlakem

Třebíčsko - Na málo frekventované výpadovce z Moravských Budějovic na Vranín se srazil manipulační vlak s nákladním autem Tatra jedné protivínské firmy.

Třebíč sledovala největší závod gymnastek

Třebíč (OBRAZEM) - Naprosto ucpané parkoviště a příjezdové cesty okolo Městské sportovní haly v Třebíči na Hájku dnes svědčily o tom, že se děje něco mimořádného.

OD SOUSEDŮ: Polodivocí holubi atakují Budějovice

Moravské Budějovice - Ohromný oblak ptačích těl, který atakuje léčebnu dlouhodobě nemocných, bytovku v sousedství nebo silo u vlakového nádraží.

Dukovany fiktivně vybouchly v rakouské televizi

Vysočina - Dukovanská elektrárna fiktivně vybouchla. Hrané sci-fi s tímto námětem a názvem První den odvysílala ve čtvrtek večer rakouská televizní stanice ORF2.

OD SOUSEDŮ: Strach lidí v Boschi by se dal krájet

Vysočina - Strach v jihlavské firmě Bosch by se v těchto dnech dal krájet. Firma s více než šesti tisíci zaměstnanci vyřkla ortel, 325 lidí musí odejít.

OD SOUSEDŮ: Úroda vína bude letos nadprůměrná

Sádek/ Vinaři na Sádku si letos mnou ruce, úroda vína bude nadprůměrná. Se sklizní už započali, lisují první burčák.

OD SOUSEDŮ: Vrtulníky v Náměšti už mají kde stát

Náměšť nad Oslavou - Dvě události koncem tohoto týdne čeří hladinu dění na vojenské základně v Náměšti.

OD SOUSEDŮ: Pozor na falešné kolky na známkách

Třebíč - Policejní prezidium o této věci nic neví. I tak se známky vyplácí kupovat od ověřeného zdroje.

Při Horácké rally vyhasly dva životy

Střížov - V sobotu v13:55 hodin při třinácté rychlostní zkoušce Horácké rally zBrtnice do Kameničky došlo ke smrtelnému zranění posádky Miroslav Levora, Pavla Třebínová, kteří jeli již mimo soutěž ve voze Škoda Fabia třídy A5.

OD SOUSEDŮ: Rocková mše rozezní Lipník

Lipník -Naprosto netradiční mše se odehraje tuto neděli v malé obci Lipník na Třebíčsku.

OD SOUSEDŮ: Stalin na pomníku zůstane

Studenec -Studenečtí na Třebíčsku se rozhodli, že pomník v parčíku nadále bude zdobit dosavadní trojice státníků - Masaryk, Beneš i Stalin.

Druhý blok Dukovan musel být odstaven

Dukovany -V rámci velké odstávky, která nyní probíhá na druhém bloku dukovanské elektrárny, přijedou též odborníci ze strojírenské firmy v německém Lünenu.

Děti řadí nevěru mezi nejhorší činy

Vysočina -Patří mezi známé tváře mediálního světa na Vysočině. A to zejména díky aféře se zaměněnými dětmi. Tehdy třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická byla v permanenci dva týdny nepřetržitě. Přesto na tu dobu nevzpomíná ve zlém. Bere ji jako prověrku pro časy budoucí.

Padělatelé se přemnožili, varují policisté

Vysočina - Už sedm případů padělání bankovek řeší kriminalisté od počátku roku. Na Třebíčsku je to nebývalý nárůst

Odborář vydělal na prodeji akcií dvacet milionů, cítí se nezávislejší

Dukovany/ Vysočina - Jméno odborového předáka Jiřího Jedličky zná nyní v Jaderné elektrárně Dukovany každý. Čím si zasloužil takovou pozornost odborář, který dříve dělal strojníka? Vydělal 20 milionů korun při prodeji akcií, na které jako člen dozorčí rady měl svého času nárok.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT