VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA KŘÍŽKOVÁ

Dana Křížková / Jihlavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jihlavská zoo má nové mládě, je jím týdenní nyala nížinná

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada dostala pod stromeček dárek, má nový přírůstek.

Na náměstí už stojí stánky,trhy začnou tento týden v pátek

Jihlava – Desítky dřevěných stánků včera ráno na jihlavské Masarykovo náměstí začali rozmisťovat pracovníci Služeb města Jihlavy. V pátek totiž v centru Jihlavy začne Vánoční jarmark.

City Park zprovozní nový výjezd

Jihlava – Další cesta, kudy se autem dostat z parkingu jihlavského obchodního centra City Park, přibude ještě před Vánoci. Sloužit motoristům má ale jen ve výjimečných případech.

Jihlavská kadeřnice si vyčesala zlato

Jihlava, Sankt Pölten – Mezinárodní soutěže kadeřníků, nazvané Hairdresser Open, se už po několikáté zúčastnili žáci OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. A opět se neztratili.

Horácké divadlo poprvé zahraje Cestu k Betlému

Jihlava - Horácké divadlo Jihlava se opět po roce v období hektických příprav, nákupů a předvánočního shonu znovu stane místem zastavení, odpočinku a místem společného setkávání a vzájemné blízkosti pravé podstaty Vánoc.

Letošní jihlavský vánoční strom je o něco menší, měří devět metrů

Jihlava – Jeden silný chlap, jedna motorová pila a jeřáb, který strom podrží. To bylo potřeba k pokácení letošního jihlavského vánočního stromu, který stojí od včerejšího rána již tradičně v horní části Masarykova náměstí.

Tváře mých modelek se mění, a já jsem moc ráda, že u toho můžu být

Jihlava, Znojmo – Jsou to téměř na den tři roky přesně, kdy redakce přinesla rozhovor s jihlavskou amatérskou fotografkou Danielou Haubertovou. Ta se stala v Jihlavě a okolí populární především díky sociální síti Facebook s profilem MyDannie. Její zasněné fotky krásných dívek tehdy na Facebooku sledovalo přes dva tisíce lidí.

Jihlava versus svazek. Spor se táhne už dlouhé čtyři roky

Jihlava – Jsou tomu dlouhé čtyři roky, kdy Jihlava vystoupila ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, za tu dobu však stále nezískala svůj vodohospodářský majetek.Řešení zatím nepřinesla ani mediace mezi stranami sporu, která z podnětu soudu probíhá déle než rok.

Přijímáme, ale přes agenturu

Jihlava – Jan Kovář se ucházel v jedné z jihlavských továren o místo dělníka. 
Co ho překvapilo, bylo to, 
že mu firma pracovní místo nabídla, ale pouze přes personální agenturu. Nestal by se tedy přímým zaměstnancem firmy, ale takzvaným agenturním pracovníkem, což přináší i řadu nevýhod. Jak postupem času zjistil, tato praxe je běžná 
i v dalších firmách.

Motorpal má nového ředitele

Jihlava – Jihlavský výrobce vstřikovacích zařízení vznětových motorů nadále posiluje svůj manažerský tým.

Dřevěné hračky, houpačky nebo plyšáci,
v Jihlavě letos bude první veletrh hraček

Jihlava – Historicky první veletrh hraček na Vysočině se o poslední listopadovém víkendu uskuteční v Jihlavě. Organizátoři slibují celkem sedmdesát výstavních ploch, 35 tisíc hraček pro děti na třicet hostů.

Útulek nabízí kočky, má plný stav

Jihlava - Kočička po úrazu, sražená autem, nyní v rekonvalescenci, nekastrovaná, velký mazel. Tak zní jeden z mnoha inzerátů Městského útulku pro opuštěná a nalezená zvířata Jihlava.

Rekonstrukce stadionu bude, jenže podle staré studie

Jihlava – Přibližně na 500 až 600 milionů vyjdou náklady na přestavbu jihlavského Horáckého zimního stadionu. Čísla vycházejí ze studie, jejíž podobu a rozsah v tomto týdnu odsouhlasili jihlavští zastupitelé.

Na festivalu letos bodovaly
 hned dva české dokumenty

Jihlava – FC Roma a Normální autistický film, to jsou hned dva rovnocenní vítězové letošního jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.Hlavní cenu těmto dvěma dokumentům odborná porota udělila v sekci Česká radost.

V Zoo Jihlava vznikly nové dominantní dřevořezby

Jihlava – V jihlavské zoologické zahradě mohou návštěvníci nově najít a obdivovat dvě výrazné dřevořezby zvířat.

Jihlavské pacienty léčí na duši speciálně vycvičený pes

Jihlava – Scotymu jsou teprve dva roky, ale už se stal miláčkem pacientů. Nejméně jednou týdně chodí speciálně vycvičený retrívr do jihlavské nemocnice potěšit pacienty.

Jubilejní dvacátý ročník festivalu dokumentů dnes začíná, nabízí 310 snímků

Jihlava – Světovou premiérou filmu Zákon Helena české dokumentaristky Petry Nesvačilové bude dnes ve dvacet hodin zahájen jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

Vystrčil složí senátorský slib v půlce listopadu

Praha, Jihlavsko – Tento týden se v Praze konala poslední schůze Senátu v jeho desátém funkčním období. Toto období tak skončilo i pro senátora za jihlavský obvod a telčského rodáka Miloše Vystrčila (ODS). Ne však na dlouho.

Clintonová, nebo Trump? Volit se bude také v Jihlavě

Jihlava – Na dny se počítá čas do začátku jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Jen o několik dnů později se otevřou americké volební místnosti.

Pozor na vyřízení kotlíkových dotací

Jihlavsko – Kdo je úspěšným žadatelem o takzvanou kotlíkovou dotaci, měl by si dát pozor, zda má vyřízené všechny potřebné náležitosti.

Je to dobrý výsledek, ODS se postupně vrací a zvedá

Jihlava – Sledovat výsledky druhého kola senátních voleb přijel v sobotu odpoledne do Jihlavy i předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

Haló, gratuluji k vítězství, zaznělo od soupeře

Jihlava – Jen pár sekund poté, co se ve výsledcích druhého kola senátních voleb objevilo sečtení sta procent hlasů a kdy se už jasný vítěz, Miloš Vystrčil za ODS, chystal pronést vítěznou řeč, rozezvonil se mu v náprsní kapse saka mobilní telefon.

Vystrčil: Voliči ocenili práci, ne sliby

Jihlava – V jihlavském sídle ODS už se slaví. Nově zvoleným senátorem se stal Miloš Vystrčil.

Festival dokumentů nabídne celkem 310 filmů

Jihlava – Do startu jubilejního dvacátého ročníku největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě zbývá už jen několik dní.

Jihlava spalovnu neplánuje i přes neplatnost referenda

Jihlava – I když jihlavské referendum o odpadech zůstalo po víkendovém hlasování neplatné, jihlavský magistrát avizuje, že žádnou výstavu spalovny odpadů neplánuje.

Stovky dřepů v tělocvičně, i to jsou volby

Jihlava – Každou věc, která je potřeba k volbám, položit osmapadesátkrát na zem do osmapadesáti balíčků.

Elektronická evidence nás děsí, shodují se podnikatelé

Jihlavsko – Zbytečné ztěžování naší práce. Tak hodnotí podnikatelé z Jihlavska zákon o elektronické evidenci tržeb, který začne platit pro první skupinu podnikatelů již od prvního prosince. Patří tam podnikatelé, kteří provozují ubytovací a stravovací služby.

Skřipácká muzika se dostala na prestižní národní seznam

Jihlavsko – Skřipácká muzika z Jihlavska se dostala na prestižní národní seznam. Tedy na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

Pošta vydává nové známky, na jedné je i jihlavský levhart

Jihlava – Jen na třech poštovních známkách se dosud objevila Jihlava. Na jedné je zmíněna jako sjezd z dálnice, na dalších dvou je samotné město. A brzy přibude další známka – se zvířecím motivem. Ovšem nebude na ní ježek, symbol města, ale šelma. Levhart sněžný.

V Jihlavě vzniká další tělocvična pod širým nebem

Jihlava – Vlastní tělo dokážou na tyči natáhnout tak, že vypadá jako vlajka. To umí kluci, kteří v Jihlavě cvičí s váhou vlastního těla, sdružují se ve skupině, která si říká Better way.

Jihlavské zoologická zahrada zažívá antilopí babyboom

Jihlava – Od začátku srpna se v Zoo Jihlava narodily již tři antilopy dvou druhů.

Dokumenty se promítají na střeše nebo i na hřbitově

Jihlava - Jako předzvěst festivalu dokumentů začalo Živé kino.

Další kotlíkové dotace až příští rok

Vysočina – Na četné dotazy občanů Kraj Vysočina avizuje, že už rozdělil více než 230 milionů korun určených na výměnu starých neekologických kotlů.

Jihlavská zoo trhá rekordy

Jihlava – Celkem 74 tisíc lidí se vyrazilo letos v červenci podívat do jihlavské zoologické zahrady. Jde o nejvyšší měsíční návštěvnost v historii zoo, tedy od roku 1957, kdy v krásném prostředí lesoparku Heulos vznikl tehdejší jihlavský zookoutek.

Primář dětského se vydá na cyklojízdu pro děti

Jihlava, Žďár nad Sázavou – Příští sobotu 13. srpna se jede v pořadí druhá cyklojízda s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy.

Chytači pokémonů mají sraz

Jihlava – V Jihlavě se zítra koná vůbec první sraz hráčů a trenérů hry Pokémon Go, která se v posledních pár dnech stala obrovským fenoménem po celém světě.

Jihlava v neděli zavzpomíná na oběti justičních vražd politických vězňů

Jihlava – Děti aby si už nikdy nezranily svá čela 
o chladné mříže věznic 
a lágrů, tátové aby nemuseli skrývat svou bolest a mámy neměly vyplakané oči. Tak zní motto letošního setkání v Jihlavě ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů.

Pro rodinu zemřelého úředníka je zřízena sbírka

Jihlava - Podle Miroslava Tomance (Forum Jihlava) nemělo jít o dar z městské kasy.

Vepři a slepice budou pobíhat po novém telčském ranči

Telč – Věrnou kopii ranče
z přelomu 17. a 18. století plánuje do dvou let od vydání stavebního povolení postavit v Telči – Štěpnici společnost Hospodářský dvůr sídlící v Bohuslavicích.

Absolventi zakončili vysokoškolské studium

Jihlava - V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava se v týdnu konaly promoce absolventů všech oborů a forem studia.

Jihlava se snaží propojit cyklostezky, chválí komise

Jihlava – Lidi, kteří pozorně sledují ulice v jihlavských sídlištích Na Kopci, Březinova a Demlova a kteří si občas něco zapíšou do bloku.

Dravci létají nad hlavami návštěvníků zoologické zahrady i během prázdnin

Jihlava – I během prázdnin se mohou návštěvníci jihlavské zoologické zahrady těšit na letové ukázky dravců a sov.

Dva a sedmdesátiletý pilot se stal rekordmanem

Jihlava – Celkem 13 359 hodin strávil dva as edmdesátiletý pilot Zdeněk Duffek za svůj život ve vzduchu.

Vzdělávat se je možné stále. Třeba i v pětadevadesáti

Jihlavsko – Pětadevadesátiletá Jasnuška Mikulášková během tohoto týdne slavnostně převezme na jediné veřejné vysoké škole na Vysočině, tedy na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ), osvědčení o absolvování univerzity třetího věku.

Největší návštěvnost v historii festivalu očekávají pořadatelé v pátek

Vysočina – Deset tisíc lidí. Přesně tolik návštěvníků, a tedy takzvaný plný dům, očekávají pořadatelé na letošním ročníku jihlavského Vysočina festu. A ten největší nával bude právě tento pátek.

V jihlavské porodnici se dveře netrhnou, rodiček přibývá

Jihlava – V porodnici Nemocnice Jihlava v poslední době zažívají porodnický boom, a to i navzdory klesající celorepublikové porodnosti.

V Jihlavě je konec se žebráním a pitím alkoholu na veřejnosti

Jihlava – Okolí obchodního domu Billa, Masarykovo náměstí, Smetanovy sady, hradební parkán, Palackého ulice nebo park Jana Masaryka. To všechno jsou místa v Jihlavě, kde se od začátku července nebude smět pít alkohol na veřejnosti.

Červená na křižovatce u City Parku? I tak pět aut projede

Jihlava – Uplynul první měsíc, kdy je chování řidičů na velmi frekventované 
křižovatce ulice Hradební 
a Znojemská u City Parku pod drobnohledem šestice kamer.

Mažoretky vytvořily na telčském náměstí rekord

Telč - Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči na Jihlavsku patřilo včera účastnicím a účastníkům soutěže mažoretek s názvem O střevíček z pohádkové Telče. Mažoretky předvedly své umění přímo na kočičích hlavách telčského náměstí a zároveň se také zapojily do rekordu o co nejvyšší počet pochodujících lidí na jednom místě v jednotném oblečení. Na telčském náměstí tak tři minuty v růžových tričkách v neděli krátce po poledni pochodovalo celkem osm set lidí. Pořadatelé chtěli růžovou barvou upozornit na prevenci rakoviny prsu.

Další semafory zbrzdí řidiče na hlavním tahu na Znojmo

Jihlava, Hladov – Na delší čekání se musí ode dneška připravit řidiči směřující z krajského města na Znojmo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT