VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zeleň v sedmi částech Žďáru i v osadách čeká revitalitace

Žďár nad Sázavou – Sedm vytipovaných lokalit ve městě, v nichž je třeba provést revitalizaci zeleně, chce žďárská radnice nechat zpracovat do projektu, pro který momentálně hledá projektanta.

19.5.2017
SDÍLEJ:

Jednou z vytipovaných lokalit, kterých se dotkne plánovaná revitalizace městské zeleně, je širší okolí jídelny Vesna a hřbitova kolem kostela Nejsvětější Trojice. Foto: Deník/Lenka MašováFoto: Deník / Mašová Lenka

„Aktuálně běží výběrové řízení,“ potvrdil žďárský starosta Zdeněk Navrátil. „Jedná se o hřbitov v Jamské ulici a okolí Horního rybníka, okolí Vesny a vedlejšího hřbitova, na Vodojemu jde o ulici Štursova po bytovku v ulici Jamborova. Dále je třeba zrevitalizovat zeleň v březovém hájku za pátou základní školou a v Haškově ulici, v prostoru od nádraží směrem ke Žďasu i přístup ke Žďasu ze Strojírenské ulice, v okolí hřiště v ulici Alšova, a také v sídlišti u průmyslovky a kolem ulice Neumannova,“ vyjmenoval starosta žďárské lokality „zralé“ pro úpravu veřejné zeleně.

Přes léto chtějí mít Žďárští dokončený projekt, na základě něhož pak požádají o dotaci z operačního programu Životní prostředí. V případě úspěchu by bylo možné začít kácet, řezat, vázat a sázet už příští rok. „Na základě pasportizace zeleně z roku 2015, kdy byl zároveň posouzen její stav, takže víme, kde je co třeba řešit, by patrně šlo o kombinaci zásahů. Někde by se kácelo a následně sázelo, jinde by šlo o výchovné a zdravotní řezy či vazby. Na projekt je možné získat až šedesátiprocentní dotaci a oproti minulému plánovacímu období se do uznatelných nákladů dají započítat i některé drobnější úpravy cest či mobiliáře, což by se nám hodilo třeba právě v případě parčíku u páté základní školy,“ přiblížil Zdeněk Navrátil.

S úpravou veřejné zeleně se počítá nejenom přímo ve Žďáře, ale i v místních částech města. V současné době je v procesu hodnocení žádost o dotační podporu v projektu revitalizace zeleně ve Stržanově, a dokončován je rovněž projekt pro osadu Veselíčko. „Doufáme, že se nám podaří uspět se žádostí na revitalizaci zeleně ve Stržanově, abychom mohli začít ještě letos, a v příštím nebo dalším roce pak pokračovali ve Veselíčku, případně ve Žďáře,“ dodal žďárský starosta.

Autor: Lenka Mašová

19.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miroslava Němcová
4

Poslankyně Němcová jezdí po Vysočině na elektrokole

Policie ČR. Ilustrační foto.

Při nehodě se zranili tři lidé

K projetí všech krás Vysočiny nestačí jeden život, říká vášnivý cyklista

Vysočina /ROZHOVOR/ - První kolo dostal od rodičů před více než padesáti lety. Láska k němu vydržela Jiřímu Vlachovi z Benetic na Třebíčsku až dodnes. Ve volných chvílích podniká výlety, které často překračují hranici sta kilometrů. Účastní se i závodů, ale spíše než o umístění závodí sám se sebou.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Hrdinku ze Žďáru navštívil izraelský velvyslanec, aby jí poděkoval

Žďár nad Sázavou – „Je to spousta let zpátky, o vašem příběhu jsem se ale dozvěděl až nyní. A proto jsem také tu, abych vám poděkoval. To, co jste udělala, je z mého pohledu velký akt kuráže. Moc za to děkuji jménem celé Izraele,“ pronesl izraelský velvyslanec Daniel Meron k dvaadevadesátileté Jaroslavě Doležalové, kterou v pondělí dopoledne navštívil v jejím domě ve žďárské Bezručově ulici.

V Meziříčí zahrají Všichni Svatí, Kulturní léto je v poločase

Velké Meziříčí – Všem Svatým bude v sobotu patřit pódium na velkomeziříčském Náměstí. Jejich vystoupení je na programu Velkomeziříčského kulturního léta – oblíbené prázdninové přehlídky koncertů, filmů či divadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení