VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárští plánují zateplit další budovy

Žďár nad Sázavou – Kromě zateplení umělecké školy a hotelového domu Morava plánuje vedení ždárské radnice postupně nechat dát novou fasádu i dalším objektům v majetku města.

9.6.2014 3
SDÍLEJ:

Po ZUŠ Františka Drdly a hotelovém domě Morava uvažuje vedení žďárské radnice o nové fasádě a zateplení bývalého úřadu na náměstí Republiky – v současné době je vypracováván projekt. Pak přijde na řadu poliklinika a po ní divadlo.Foto: archiv

„V současné době je vypracováván projekt k případné žádosti na dotaci o zateplení budovy bývalého městského úřadu na náměstí Republiky. Fasáda je navíc poškozena a některé z těchto prvků, ze kterých se skládá, se už v dnešní době ani nevyrábí," podotkla starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Výhledově se s novým opláštěním počítá rovněž u budovy divadla. „U divadla zatím na projekt nedošlo a je třeba, aby se na to podíval architekt. Divadlo je významná budova města a stojí téměř v jeho centru. Předpokládám, že kolem divadla ještě bude velká diskuse, ačkoliv to není velký objekt," předpokládá Dagmar Zvěřinová.

Vizí je upravit celé prostranství před budovou, doplnit mobiliářem a novým osvětlením a rovněž změnit dopravní řešení lokality směřující k důstojnějšímu příchodu k divadlu. „Může to být záležitost jednoho, možná i dvou volebních období, než dojde k nějaké změně. V současné době je prostranství před divadlem víceméně parkovištěm. Netvrdím, že by se tam nemělo parkovat vůbec, ale určitá část plochy by měla zůstávat volná a upravená jako vhodný příchod k divadlu. To by měl ale posoudit architekt," vyjádřila se starostka.

Už nyní si rodiče dětí, které chodí do vedlejší umělecké školy, stěžují, že v obousměrně průjezdné lokalitě je relativně velký provoz a mládeži od automobilů hrozí nebezpečí. „Paradoxně tam ale v autech jezdí především někteří z rodičů, kteří své děti vozí až před školu. Vzhledem k tomu, že nejsou dopravní obsluha, tam ale nemají co dělat," konstatoval žďárský místostarosta Jaromír Brychta s tím, že i tuto záležitost je třeba do budoucna vyřešit.

Ještě dříve než opláštění divadla a úprava prostranství před ním přijde na řadu zateplení polikliniky. „Další věcí bude rozhodnutí, co se bude řešit dřív. Jestli se po rekonstrukci náměstí upraví pěší zóna na něj navazující, anebo dojde právě na prostranství u divadla," dodala Dagmar Zvěřinová.

Autor: Lenka Mašová

9.6.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pachatel vzal z garáže úhlovou brusku

Do projektu Charita je v módě jsou zapojeni rovněž samotní klienti a uživatelé charitních služeb. V jednotlivých zařízeních žďárské oblastní charity se průběžně uskutečňují pravidelné tvůrčí díly Dany Dobřichovské, které jsou zaměřené na módu.
5

Móda návrhářky Dobřichovské bude pomáhat. Díky žďárské charitě

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

V Bystřici podepsali memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Bystřice nad Pernštejnem – Memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku se v pátek 26. května podepalo v rámci astronomického odpoledne v aule bystřického gymnázia. Iniciátorem počinu je iniciativa Bystřická obloha, což je spolek amatérských astronomů. Akce se mimo jiné za Českou astronomickou společnost zúčastnil známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

Meziříčští projednají zpochybněnou soutěž, zájemci se mohou zúčastnit

Velké Meziříčí – Debata meziříčských zastupitelů s vítězem architektonické soutěže na úpravu centram města Davidem Mikuláškem se uskuteční v úterý 13. června.

Vanko: Proti Břeclavi postavím pouze hráče, kteří budou mít maximální motivaci uspět

Žďár nad Sázavou – Tři kola před koncem letošního ročníku moravskoslezské divize D jde do tuhého. A to především ve spodní polovině tabulky, kde je na tři sestupová místa dobrých sedm kandidátů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies