VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárské skauty spasilo nové vytápění

Žďár nad Sázavou - Čilý stavební ruch v současné době vládne v budově skautské klubovny ve Žďáře.

28.10.2009
SDÍLEJ:

Skaut na ilustračním snímkuFoto: DENÍK/Michal Bílek

Kvůli nevyhovujícímu vytápění objektu, který využívají především skauti z přístavu Racek, přitom hrozilo, že tam mládež bude mít vstup zakázán. „Vše bylo ale vyřešeno změnou způsobu topení v budově. K vytápění se bude nyní využívat elektrické energie,“ vyjádřil se Jaroslav Kadlec ze žďárského odboru komunálních služeb. Elektřina tak nahradí vytápění z centrálního horkovodu.

Většinu rekonstrukčních prací v budově bývalé vodárny nacházející se přímo u řeky Sázavy si skauti dělají sami nebo s výpomocí rodičů některých členů oddílu. „Nechali jsme si přes léto vypracovat projekt od jedné žďárské společnosti a na začátku září jsme začali v klubovně pracovat,“ uvedl Petr Bednář, kapitán přístavu Racek. V tomto týdnu prý již byla instalována topidla do dvou kluboven a provedena komplexní rekonstrukce vedení elektriky v objektu.

Útočiště na dosah

„Všechny dráty jsou nyní pod omítkou, takže po dokončení chceme ještě všechno vymalovat. Do konce týdne bychom chtěli mít hotovo,“ nechal se slyšet Petr Bednář.

Vzhledem k stavebnímu ruchu se museli skauti z přístavu Racek do této doby scházet mimo své dosavadní působiště. Když jim přálo počasí, trávili svůj čas venku, za jeho nepřízně využili nabídky výpomoci žďárského Sokola a scházeli se v prostorách sokolovny.

Vyhotovení projektu rekonstrukce vytápění přišlo na celkem deset tisíc korun, ty podle žďárských skautů uhradilo ze svých zdrojů město. Zbytek, tedy částka pohybující se kolem sto dvanácti tisíc korun si musejí nějak zajistit sami.

V reálu by ale měl skautský oddíl uhradit především materiál, jehož cena byla vyčíslena na zhruba padesát pět tisíc korun.

Další finance by měly být vynaloženy na práci, tu však žďárští skauti s podporou svých známých nebo příbuzných zvládají většinou svépomocí.

Po dokončení oprav klubovnu čeká členy přístavu Racek další úkol. „Rádi bychom samozřejmě získali budovu do dlouhodobého pronájmu,“ vyjádřil se kapitán přístavu Racek. V současné době je totiž platná smlouva ještě z dob, kdy objekt bývalé vodárny patřil žďárské strojírenské společnosti Žďas.

Stejně jako tehdy jsou tam tedy skauti pouze na dobu neurčitou. Přitom právě dlouhodobý pronájem nebo vlastnictví klubovny by mohl oddílu otevřít dveře k finanční podpoře například od skautského ústředí. „Až bude všechno hotové, opravené prostory určitě ukážeme představitelům města a zahájíme jednání o případném dlouhodobém pronájmu,“ dodal Petr Bednář.

Zlata Ptáčková

28.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Libor Smejkal

Velké Meziříčí na jaře přestalo střílet góly

Tradiční pašijová hra Co se stalo s Ježíšem?

V areálu na Libušíně zkouší žďárští farníci pašijovou hru

Z věžáků opadává omítka

Nové Město na Moravě - Nekvalitní fasádu na třech věžových domech, které jsou v majetku města, musí novoměstská radnice opravit za vlastní peníze. Firma, která práci na dvou domech odvedla, je v likvidaci. Na práce na třetím z věžáků skončila záruka.

Skokan Štursa má po své průlomové sezoně smíšené pocity

Nové Město na Moravě - První sezonu v reprezentačním týmu skokanů na lyžích má za sebou Vojtěch Štursa. Především v první polovině zimy si jedenadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě počínal výborně. Blýskl se osmým místem na závodech Světového poháru v Engelbergu, poprvé si zaskákal na Turné čtyř můstků. Poté však přišel útlum. Až při závěrečných letech v Planici si spravil chuť svým osobním maximem, kdy poprvé překonal dvou set metrovou hranici.

Meziříčí sešněrují uzavírky, po D1 čekají i město a okolí

Velké Meziříčí - Následující „horké" měsíce ohledně dopravních komplikací čekají obyvatele Velkého Meziříčí a jeho nejbližšího okolí. K modernizaci dvou úseků dálnice D1 nad městem se v dalších týdnech přidá ještě přestavba mostu u pošty na páteřní krajské komunikaci II/602 protínající Meziříčí paralelně s dálnicí. Ta si od června vyžádá úplnou uzávěrku průtahu městem. Tím však výčet nadcházejících staveb nekončí.

Čápi se ukázali. V Lukách chtějí zjistit, zda se vrátil pár z loňska

Vysočina – Hnízda čápů v Kraji Vysočina se po několika měsících opět plní. Zatím sedí na hnízdech většinou jenom jeden z párů, ten druhý za ním přiletí později. Tak tomu je zatím například ve Stonařově na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies