VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za peníze z projektu vysadili stromy

Žďársko - Výsadbu 65 listnatých stromů podél turistické trasy z Rokytna do Maršovic u Nového Města na Moravě podpořily peníze z projektu s názvem Příroda na Vysočině. Ten připravilo a zastřešilo Sdružení Krajina z Počítek na Žďársku.

21.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Petr Šilar

Mezi desítkami žadatelů z celého Kraje Vysočina o finanční příspěvky na ekologicky zaměřené činnosti byly neziskové organizace ze žďárského okresu. Za dva roky jich „dotační“ podmínky splnilo a bylo vybráno třináct uspořádaly devatenáct akcí, například také úklid okolí žďárské přehrady Staviště. „Některé neziskové organizace přihlásily třeba pět akcí, a jiné přišly jen s jednou. Rozhodli jsme se proto podpořit maximálně dvě akce na jednu organizaci,“ vysvětlil Tomáš Blažek ze Sdružení Krajina.

Péče o přírodu

V průběhu let 2010 a 2011 se na Vysočině uskutečnilo celkem 73 aktivit projektu s názvem Příroda na Vysočině, do kterých se zapojilo 2845 lidí. Tito pak odvedli 10 906 hodin dobrovolnické práce.

Kromě odstraňování odpadků kolem cest, byly provedeny i opravy drobných památek v krajině, došlo i na ruční kosení luk a exkurze. „V současné době hledáme nové finanční zdroje. Úroveň akcí i počet zapojených organizací má rostoucí tendenci. Byla by škoda, kdyby kvůli nedostatku peněz tento způsob péče o přírodu ustal. Začínají se množit i dotazy na pokračování,“ konstatoval Blažek.

Cílem ukončeného projektu Příroda na Vysočině, který byl realizován díky Státnímu fondu životního prostředí a ministerstvu životního prostředí, bylo podle Tomáše Blažka zapojit veřejnost do praktické ochrany přírody a posílit tímto směrem orientovanou činnost partnerských neziskových organizací.

Autor: Zlata Ptáčková

21.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Ilustrační foto

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies