VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Skleném nad Oslavou na Žďársku začala stavba obchvatu

Sklené nad Oslavou – Dvě desetiletí vyhlížená stavba obchvatu Skleného nad Oslavou na silnici I/37 konečně odstartovala. Řidiči musí počítat s dopravními komplikacemi.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Na silnici 38 okolo obce Sklené nad Oslavou byla 19.4. 2017 zahájena stavba obchvatu.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

Přeložka silnice I/37 mimo obec odstraní závady na trase, která spojuje Pardubický kraj s Brnem a jeho okolím. Uleví i centru obce a jejím obyvatelům od tranzitní dopravy a šoférům přinese větší komfort při cestování. „Práce na obchvatu začaly středou 19. dubna. Úplná uzavírka silnice v úseku Sklené nad Oslavou po křižovatku na Bory potrvá do 15. července,“ uvedl starosta Skleného nad Oslavou Zdenek Haller.

Provoz na silnici s nepřehledným „esíčkem“ tam dlouhá léta zatěžují právě kamióny. „Silnice prakticky kopíruje dálnici D1, a řidiči z dálnice sjíždějí, aby se vyhnuli mýtným branám,“ vysvětlil Haller.

Podle slov Bronislava Vážana ze stavební firmy OHL ŽS, která stavbu provádí, momentálně dochází k sundávání silničního krytu a činnostem na tělese hráze rybníka. „Celkem se jedná o práce na 380 metrech. Chceme, aby bylo hotovo během července a mohla tak být ukončena úplná uzavírka silnice,“ sdělil Deníku Vážan.

Trasa objížďky vede pro veškerý provoz ve směru od Žďáru nad Sázavou přes Ostrov nad Oslavou, Laštovičky, Rousměrov, Bohdalec přes Radešín, Bobrovou, Moravec a Pikárec do Křižanova. Silnice z Rousměrova do Bohdalce je ovšem po dobu trvání objížďky jednosměrná. Ze směru od Křižanova do Žďáru nad Sázavou je zase jednosměrná silnice II/388 z křižovatky v Bohdalci na horním konci do Ostrova nad Oslavou.

Navržený obchvat Skleného nad Oslavou v délce 2 082 metrů prochází po jihozápadním okraji obce a součástí stavby je mimo jiné úprava příjezdové komunikace do Skleného nad Oslavou, místních komunikací, chodníky, dále úprava sjezdů a polních cest. V rámci prací je rovněž řešeno těleso hráze v prostoru rybníků „Silnice“ a „Babák“. Na seznamu aktivit jsou zaneseny také tři mosty, zárubní zeď podél silnice I/37, protihluková opatření, přeložky inženýrských sítí, rekonstrukce oplocení, rekultivace a vegetační úpravy.

Práce na obchvatu by vzhledem k rozsahu stavby měly trvat dvě stavební sezóny, tedy od dubna 2017 do dubna 2019. „Náklady na stavbu mají vyjít dle uzavřené smlouvy na 114 milionů korun bez daně,“ uvedla ředitelka jihlavské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Marie Tesařová.

Autor: Zlata Ptáčková

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční rybářské závody dvojic v Bohdalci.
21

Rybáři budou závodit pod noční oblohou

Josef Prokeš je předsedou Okresního mysliveckého spolku Jihlava, zároveň je také ředitelem 43. ročníku Memoriálu Richarda Knolla.

Nejlepší ohaři budou soutěžit na Vysočině

Chovatelé vystavují ve Velké Losenici o pouti

Velká Losenice – Až tisíc kusů zvířat bude k vidění při osmnáctém ročníku Podpeperské výstavy králíků, drůbeže, holubů, morčat a dalších ukázkových expozic ve Velké Losenici. Ta se uskuteční u příležitosti místní pouti ve dnech 29. až 30. července.

Hasiči leští koňské stříkačky

Jámy – Nejméně šestnáct družstev se utká na letošním sedmém ročníku závodů historických koňských stříkaček v Jámách. Každoroční akce, kterou pořádá místní sbor dobrovolných hasičů, se letos uskuteční v neděli 6. srpna.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Hygienici vyhlásili zákaz koupání v rybníku Medlov

Žďársko – První letošní zákaz koupání v přírodním koupališti hlásí Krajská hygienická stanice (KHS) v Jihlavě. Lidé by si měli rozmyslet smočení v rybníku Medlov na Novoměstsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení