VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Městě postaví dva nové přechody

Nové Město na Moravě - Rekonstrukcemi chodníků a vybudováním nových přechodů pro chodce chce novoměstská radnice zajistit bezpečnější propojení městské části Holubka s centrem města pro pěší.

9.8.2014
SDÍLEJ:

Rekonstrukce chodníků a vybudování nových přechodů si vyžádají více než dva miliony korun.Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

„Poté, co byl opraven železniční přejezd směrem k Maršovicícm u vlakového nádraží, nám lidé vyčítali, že jsme nesplnili slib bezpečného přejítí z Maršovic či Holubky směrem do centra. Rozhodli jsme se proto dodělat chodník od Maršovic ke kulturnímu domu tak, aby lidé v pořádku došli až do středu města," vyjádřil se novoměstský starosta Michal Šmarda.

Situace, kterou musí denně řešit chodci poblíž vlakového nádraží a nákupního střediska Lidl je opravdu náročná. „Před Lidlem už je sice jeden přechod, ale není zrovna na nejvhodnějším místě. Když chci od nádraží přejít směrem ke kulturnímu domu, musím si zajít a pak se kousek vracet," posteskla si Marie Kolářová.

„V této lokalitě jsme byli vždy určitým způsobem limitováni. Nemohli jsme přechody dělat tam, kde by si je lidé přáli, protože je to pro ně nejsnadnější. Je nutné dodržovat určité podmínky a bezpečnostní předpisy. Ne vždy se předpisy shodují s představami obyvatel města," argumentoval Michal Šmarda.

Novoměšťané už v dané lokalitě zaznamenali první stavební práce. „Opravuje se chodník v ulici Mírové, stávající byl už v havarijním stavu a jeho oprava se už několik let odkládala. Letos se ji konečně podařilo zařadit mezi větší akce. Práce na chodníku byly vysoutěženy za milion čtyři sta tisíc korun," informoval novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Prodloužení komunikace

V této souvislosti bude také zrekonstruováno veřejné osvětlení o rozšíří se o nové světelné body.

Pro zjednodušení situace chodců vzniknou nyní dva nové přechody. Prodloužena bude komunikace pro chodce na ulicích Smetanova a Mírová, která naváže na cestu pro pěší z Maršovic.

„Chodník v ulici Smetanova bude zakončen přechodem tak, aby bylo možno bezpečněji vstupovat do starého sídliště nebo pokračovat směrem ke kulturnímu domu," doplnil Michal Šmarda.

Další ze slibovaných přechodů pro chodce umožní bezpečný pohyb chodců před železničním přejezdem v ulici Křičkova. „Oba nové přechody budou nasvětlené," doplnil místostarosta Marek.

Město čekají v souvislosti se stavebními pracemi nemalé náklady. „Investice na vybudování přechodů byla vysoutěžena asi za sedm set tisíc korun. Celkem to tedy bude přes dva miliony. Akce by měla být dokončena v průběhu měsíce září. Toto řešení, které se nyní realizuje, je oproti předešlým, variantám, jež se v návaznosti na řešení situace chodců v dané lokalitě nabízely, mnohem méně nákladné," řekl místostarosta.

Nové chodníky vznikají také v další novoměstské lokalitě, v horní části Vratislavova náměstí v rámci celkové rekonstrukce zdejšího parku.

Autor: Redakce

9.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení