VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na vlakovém nádraží vzniká cyklopůjčovna

Žďár nad Sázavou - Půjčovna jízdních kol, sociální zařízení nebo speciální toaleta pro handicapované vznikají nyní v levé části výpravní budovy žďárského vlakového nádraží.

13.12.2011
SDÍLEJ:

Úpravami nyní prochází levá polovina výpravní budovy žďárského vlakového nádraží. Na jaře příštího roku v ní otevřou mimo jiné cyklopůjčovnu. Foto: Deník/Jana Nedělková

Ukončení prací, jímž by měla být završena několik měsíců trvající kompletní rekonstrukce objektu, je naplánováno na první týden v lednu roku 2012.

V prostorách, kde se při uzavření pravé části budovy nacházely provizorní pokladny, je teď budována cyklopůjčovna. „Tu plánujeme otevřít se začátkem cyklistické sezony v dubnu příštího roku. Po otevření levé části objektu budou tedy prostory ČD Bike navazovat přímo na nové ČD Centrum,“ vysvětlila Kateřina Šubová, regionální mluvčí Českých drah. Zároveň doplnila, že se aktuálně pracuje také v místech, kde se před opravou nacházelo sociální zařízení. Tam muselo dojít k rekonstrukci vnitřních rozvodů. Na cestující čekají také nové obklady, podlahy, výmalba a také speciální toaleta určená pro tělesně handicapované. Na ni se postižení lidé dostanou samostatným vchodem.

Bez bariér

„To jsem ráda, že budou v hale záchody nové. Ty původní totiž byly už dost špatné. A vůbec celé ty prostory s umývárnou už volaly pro proměně - nevypadaly moc vábně,“ vyjádřila se Klára Holá ze Žďáru nad Sázavou, která dojíždí vlakem pětkrát týdně do zaměstnání.

Bezbariérový nebude jenom přístup na toaletu pro handicapované, ale i levý vchod do výpravní budovy. Vedle něj se má stejně jako před rekonstrukcí nacházet prodejna s dárky, drogerií a dalším smíšeným zbožím. Změny na cestující brzy čekají také v již opravené nádražní hale.

„Během následujících dvou týdnů bude zprovozněna i restaurace, nájemce nyní dokončuje vybavení interiéru,“ připomněla koncem minulého týdne Kateřina Šubová. Oprava výpravní budovy vlakového nádraží by měla vyjít na necelých dvaačtyřicet milionů korun. Většinu z této částky hradí České dráhy. Žďár nad Sázavou na tuto akci ze svého rozpočtu přispěl pěti miliony.

I nádraží ve Městě

Ve finále je nyní také rekonstrukce výpravní budovy vlakového nádraží v Novém Městě. Upravený objekt by měl být podle Kateřiny Šubové slavnostně otevřen ve druhé polovině letošního prosince.

----------------

Půjčovny kol

Půjčovny kol Českých drah, které nyní fungují ve žďárském okrese (celoroční provoz):

Nové Město na Moravě

Po - Pá:

8- 11,15 a 11,45 - 17,10

So:

8,40 - 12,10 a 12,40 - 17,10

Ne:

8,40 - 12,10 a 12,40 - 18,10

Žďár n. Sáz.

(pouze vracení kol)

Po - Pá:

8 - 18,40 a 19,10 - 21,00

So - Ne:

8 - 10,40 a 11,10 - 18,40

a 19,10 - 21,00

Bystřice nad Pern.,

Rožná (pouze vracení kol)

Po - Ne: 8 - 20,00

Autor: Zlata Ptáčková

13.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Libor Smejkal

Velké Meziříčí na jaře přestalo střílet góly

Tradiční pašijová hra Co se stalo s Ježíšem?

V areálu na Libušíně zkouší žďárští farníci pašijovou hru

Z věžáků opadává omítka

Nové Město na Moravě - Nekvalitní fasádu na třech věžových domech, které jsou v majetku města, musí novoměstská radnice opravit za vlastní peníze. Firma, která práci na dvou domech odvedla, je v likvidaci. Na práce na třetím z věžáků skončila záruka.

Skokan Štursa má po své průlomové sezoně smíšené pocity

Nové Město na Moravě - První sezonu v reprezentačním týmu skokanů na lyžích má za sebou Vojtěch Štursa. Především v první polovině zimy si jedenadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě počínal výborně. Blýskl se osmým místem na závodech Světového poháru v Engelbergu, poprvé si zaskákal na Turné čtyř můstků. Poté však přišel útlum. Až při závěrečných letech v Planici si spravil chuť svým osobním maximem, kdy poprvé překonal dvou set metrovou hranici.

Meziříčí sešněrují uzavírky, po D1 čekají i město a okolí

Velké Meziříčí - Následující „horké" měsíce ohledně dopravních komplikací čekají obyvatele Velkého Meziříčí a jeho nejbližšího okolí. K modernizaci dvou úseků dálnice D1 nad městem se v dalších týdnech přidá ještě přestavba mostu u pošty na páteřní krajské komunikaci II/602 protínající Meziříčí paralelně s dálnicí. Ta si od června vyžádá úplnou uzávěrku průtahu městem. Tím však výčet nadcházejících staveb nekončí.

Čápi se ukázali. V Lukách chtějí zjistit, zda se vrátil pár z loňska

Vysočina – Hnízda čápů v Kraji Vysočina se po několika měsících opět plní. Zatím sedí na hnízdech většinou jenom jeden z párů, ten druhý za ním přiletí později. Tak tomu je zatím například ve Stonařově na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies