VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učitelka hudby brojí proti nočnímu podniku u radnice

Žďár nad Sázavou - Na dům s červenými lucernami u vchodu si městským radním stěžovala učitelka hudby Marie Laušmanová. Nelíbí se jí, že noční klub Ricco, který označila v dopise pro radu města jako nevěstinec, stojí v blízkosti Staré radnice ve Žďáře nad Sázavou.

8.9.2014 5
SDÍLEJ:

Noční klub Ricco, který označila Marie Laušmanová v dopise pro radu města jako nevěstinec, stojí v blízkosti Staré radnice v centru Žďáru nad Sázavou. Foto: Deník/Martina Lorencová

Vedení města se ale brání, že podnik plní veškeré své zákonné povinnosti. Klub kvůli stížnosti alespoň odstranil červené lucerny. „V těsné blízkosti krásné Staré radnice, kde se každý víkend uzavírají s nadšením sňatky novomanželů, stojí jistě s blahosklonností města dům s červenými světly, který rodiny a lidské vztahy rozkládá, i když působí skrytě pozor, ale zhoubně. Hlava mi to nebere. Nikdo z fungující rodiny o takové služby nestojí," napsala mimo jiné ve svém dopise radě města Laušmanová.

Dále se v dopise radních ptá, zda v případě dotyčného nočního klubu budou „nečinně přihlížet jeho existenci a vlivu ještě dalších deset dvacet let". Na to má radnice jedinou odpověď: Město podnik zavřít nemůže.

Dopis nic nezmění

„Musím říci, že provozovna dodržuje striktně všechna zákonná nařízení," řekla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová. Jak také uvedla, radnice nemá na podnik žádné stížnosti ani pohledávky; všechny poplatky městu provozovna odvádí a vždy bez prodlení. Provozovatel klubu Leoš Filippi ke stížnostem na svůj podnik řekl: „Za celých deset let, co podnik ve Žďáře existuje, si nikdo nestěžoval, kromě jedné paní."

Filippiho provozovna Ricco bar je ve Žďáře jediná svého druhu. Podle jeho názoru by zavření podniku situaci ve Žďáře nejen nepomohlo, ale naopak by ji zhoršilo. „Okamžitě by se objevily priváty nebo by ženské začaly fungovat na ulici," zmínil Filippi. „Ti, kteří k nám přijdou, se sem jdou odreagovat, a pak jdou zase v klidu domů. Chodí k nám právníci, doktoři i policajti, podnik je na úrovni. Dodržujeme stoprocentně všechno, co dodržovat máme. Nemůžu si dovolit problémy," dodal provozovatel klubu.

Dávat existenci jeho klubu do souvislosti s rozvracením vztahů je podle Filipiho spíše úsměvné. „Návštěvu u nás lidé berou jako svůj soukromý ventil, a navíc odpočinek od problémů, které už mají. Nechodí si sem vytvářet nové," okomentoval situaci Leoš Filippi. Jak dále dodal, jeho osobně stěžovatelka nekontaktovala.

Podle starostky Zvěřinové neevidují stížnosti na provozovnu ani policisté. „Městská ani státní policie nemá signály, že by tam docházelo k narušování veřejného pořádku nebo nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství v bezprostředním okolí nebo se tam odehrávala hlučná činnost," sdělila starostka. Připomněla, že městská policie lokalitu neustále monitoruje.

V žádném případě není podle radních ani možné zavést v Radniční ulici omezení nočního provozu, jak navrhla Laušmanová. „Omezit další podnikatele kvůli jednomu zařízení, to nemůžeme připustit. Vždyť tam jsou i jiné provozovny hostinského typu. Ve vedlejší restauraci například bude svatební hostina, a ta tedy také bude muset skončit v deset? To nejde," vysvětlila Zvěřinová.

Kompromis

S provozovatelem nočního podniku se ale radní dohodli na kompromisu od vchodu zmizely červené lucerny. „Ano, na tom jsme se domluvili, a lucerny jsme odstranili," potvrdil Filippi. „Ty lucerničky byly jedinou reklamou, kterou jsme tam měli," dodal. Teď podle něj vchod do podniku nemůže už nikoho pohoršovat, protože na noční klub už v ulici nic nepoutá. „Smířlivou cestou jsme se snažili na provozovatele apelovat, aby provozovnu označil jinak, což bylo provedeno," doplnila starostka. „Jediným znakem, že tam takový podnik je, byla celých deset let ta dvě červená světla. Když jsou pryč, řešíme zde naprosto umělý problém," podotkl místostarosta Jaromír Brychta.

Vedení Žďáru připouští, že v blízkosti Ricco baru se odehrává množství akcí města. „Ano, chodíme tam často, na Staré radnici máme kulturní akce, svatby, předávání ocenění, je tam městské informační centrum," řekl místostarosta Brychta. „Ale nikdy jsem ještě neviděl nikoho jít dovnitř ani ven," dodal.

Marie Laušmanová s nelibostí poukazovala také na inzeráty podniku v tiskovinách. Podle Filippiho se podnik takto nepropaguje. „Jsme na internetu, ale tam nás najde jen ten, kdo hledá právě nás," řekl. Podle starostky zas některé inzeráty Laušmanová doložila. „Ovšem my na inzerci v soukromém periodiku nemůžeme mít žádný vliv," připomněla Zvěřinová.

Starostka naopak váhá nad způsobem protestu stěžovatelky, která dopis radním nechala jako otevřený otisknout například ve Žďárských novinách. „Říkám si, jestli tohle je nejšťastnější forma. Je to spíš jako reklama. Zastavují mě lidé a říkají teď konečně víme, kde ten podnik je," poznamenala starostka.

Autor: Redakce

8.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Budova Krajského soudu v Hradci Králové. Ilustrační fotografie.

Pojišťovací agentku poslal soud do vězení

Matka na své děti neplatí výživné

Nové Město na Moravě – Téměř třicet tisíc korun dluží na výživném pro své děti třiačtyřicetiletá matka ze Žďárska. Policisté proto ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Nositelem tradic jsou letos organizátoři Malého svrateckého maratonu

Vír – V pořadí už šestým Nositelem tradic Bystřicka se stal atletický oddíl spolku Jiskra Vír, a to na udržování tradice Malého svrateckého maratonu. Ten se v sobotu 26. srpna ve Víru uskuteční už po čtyřiašedesáté.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Vysočina – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Do Města se o víkendu sjedou chovatelé drobného zvířectva

Nové Město na Moravě – Chovatelé ukáží o tomto víkendu své odchovy. V Novém Městě na Moravě se koná tradiční Horácká výstava drobného zvířectva, jejíž součástí je také expozice okrasného ptactva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení