VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tisková mluvčí? Myslím, že ji umím dělat, říká Irini Martakidisová

Netín, Třebíč /ROZHOVOR/ - Na třebíčské radnici byla pozice tiskové mluvčí několik měsíců neobsazená. Na židli uvolněné Ivanem Přibíkem od této středy sedí devětatřicetiletá Irini Martakidisová z Netína na Žďársku. „První den byl hodně hektický," usmívá se nová mluvčí s exotickým jménem.

18.1.2015 1
SDÍLEJ:

Tisková mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová má řecké kořeny a momentálně žije v Netíně na Žďársku.Foto: Deník/ Tadeáš Mahel

Máte poměrně neobvyklé jméno. Jaký je jeho původ?

Můj otec byl Řek, spolu s mnoha utečenci sem přišel v roce 1946, když byla v Řecku válka. Nejdříve byli všichni v utečeneckém táboře v Jugoslávii, poté byli posláni do různých evropských států. Zrovna rodina Martakidisova skončila v Čechách, otec tady žil, chodil do školy, pracoval a založil rodinu, maminka je Češka.

Říkala jste, že váš první den na pozici mluvčí byl hodně hektický. Co všechno jste už musela stihnout?

Já jsem se to, že jsem nakonec byla vybraná jako nová tisková mluvčí, dozvěděla až den předem. Hned jsem dostala na starost moderovat středeční tiskovou konferenci a připravit na ni materiály, takže hned ráno bylo velice hektické. Ale myslím si, že hodit nás do vody je od radních velice dobrý postup, já bych to tak udělala taky.

Vy jste se o pozici tiskové mluvčí ucházela sama nebo vás oslovilo vedení města?

Sama.

Odkud jste se o tom, že radnice mluvčí hledá, dozvěděla? Výběrové řízení neproběhlo.

Nebylo, protože nejde o úřednické místo. Radní se rozhodli, že by chtěli někoho, kdo má zkušenost s městským úřadem nebo někoho zvenčí se zkušenostmi tiskového mluvčího, takže hledali sami. Já jsem se to dozvěděla na vánočním večírku městského úřadu, kdy paní tajemnice Zikmundová hodnotila uplynulý rok. Říkala, že jeden z budoucích úkolů bude najít nového mluvčího, což je něco, co opravdu chci a myslím si, že i umím dělat. Paní tajemnici jsem řekla, že mám zájem, ona mě pozvala do pracovní skupiny, která vytváří novou komunikační strategii a absolvovala jsem pohovory s ní, starostou a celou radou.

Z kolika lidí se nový mluvčí vybíral?

To nevím. Vím jenom to, že někteří další lidi oslovení byli, ale kolik jich bylo, to nebyla informace pro mě. To měla v gesci paní tajemnice a vedení města.

Jaká bude komunikační strategie třebíčské radnice? Co by se mělo změnit?

Je vytvořená pracovní skupina složená se zaměstnanců úřadu i externích pracovníků, kteří na ni spolu s paní tajemnicí intenzivně pracují. Komunikační strategie by měla být radě města představená prvního března. Změnit by se měla koordinace veškeré komunikace města, jak úřadu, tak samosprávy. Nyní tam koordinace trochu chybí, takže především toto.

S třebíčskou radnicí už máte svoje zkušenosti, od roku 2013 působíte v projektu Obce sobě. K němu vás přivedl kdo?

Opět přes paní tajemnici. O projektu jsem věděla, tak jsem se zeptala a byla přijata.

Budete v projektu pokračovat?

Nebudu. Pracovala jsem v něm pouze na půl úvazku, ale ani to už nebudu stíhat. Časově by to nebylo možné, bude se za mě hledat náhrada.

Zkušenosti máte i s politikou. Jste asistentka poslance TOP 09 Karla Turečka, ve stejné straně působíte coby koordinátorka krajské kanceláře na Vysočině. Přitom na třebíčské radnici TOP 09 zastoupená není.

Já to beru jako velkou otevřenost třebíčské radnice, že dali přednost mojí odbornosti před politickou příslušností. Ano, jsem členkou TOP 09, ale činnost koordinátorky už nebudu dělat, zůstanu asistentkou poslance na minimální úvazek. Jsem třetí asistentka pouze pro Vysočinu, v mojí gesci je panu Turečkovi vést kalendář pro Vysočinu a jednou za čas uspořádat poslanecký den ve městě či obci, kde je o to zájem. Z 90 procent svého pracovního času se budu soustředit na pozici tiskové mluvčí.

Autor: Tadeáš Mahel

18.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Plameny po prodloužení padly v Kolíně

Kolín – Pátý přípravný zápas před novou sezonou odehráli v úterý v Kolíně druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení