VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školky na Žďársku chystají prázdninový provoz

Žďársko – Ve dvou prázdninových měsících nezůstanou budovy mateřských škol na Žďársku opuštěné. Dětí, jež je budou v červenci a v srpnu navštěvovat, jsou stovky. Ale pozor, teď je ten správný čas svého potomka do prázdninové mateřinky přihlásit.

6.6.2011
SDÍLEJ:

Mateřská školka. Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

„Momentálně už shromažďujeme přihlášky rodičů majících zájem o umístění svého potomka přes léto do naší školky. Termín podání tiskopisu je do poloviny června,“ vyjádřila se Milada Vránková, ředitelka příspěvkové organizace, pod niž spadá sedm mateřinek ve Žďáře nad Sázavou.

V okresním městě se o děti, pro které nemají jejich zákonní zástupci zajištěno hlídání ze strany prarodičů či jiných příbuzných, postarají učitelky ve dvou místních předškolních zařízeních. V červenci bude v provozu pouze mateřská školka Srdíčko ve Vančurově ulici, v srpnu mateřinka Vláček v Haškově ulici, a to v čase od čtvrt na sedm do šestnácti hodin.

Co se týká naplněnosti školek, Vránková předběžně počítá s tím, že stejně jako v loňském roce otevřou po čtyřech třídách. Docházet by do nich mělo kolem stovky dětí. „Rodiče mají zájem především o první červencové týdny a poté týdny na konci srpna. Nejméně dětí naopak přihlašují k letní docházce do školky na přelomu července a srpna. V tento termín většinou bývají celozávodní dovolené,“ nechala se slyšet Vránková a zároveň dodala, že v zařízení najdou „azyl“ jen děti zapsané do školek ve Žďáře nad Sázavou.

O provozu mateřské školy v období hlavních prázdnin mají jasno také ve Velkém Meziříčí. Stejně jako ve Žďáře nad Sázavou i tam mají rodiče čas rozmyslet si, zda pošlou svého potomka v létě do mateřinky, nebo nikoli, až do poloviny června.

„Pokud se během července nebo srpna stane, že rodiče budou muset přece jen dát své dítě do školky, tak se jim pokusíme vyhovět. Dosud jsme nikdy nikoho neodmítli,“ řekla ředitelka Mateřské školy Velké Meziříčí Božena Suchánková. Dle jejích odhadů se tamní učitelky budou setkávat přibližně s padesáti dětmi, a to v červenci v mateřské škole Čechova, v srpnu v mateřské škole Mírová.

Přípravný týden

„V období od 25. do 31. srpna bude i školka v Mírové uzavřena. Jde podle organizačního pokynu ministerstva školství o přípravný týden zaměstnanců na další školní rok,“ upozornila ještě Suchánková. Jenom jedno zařízení pro budoucí školáky bude na rozdíl od roku předchozího v provozu v Bystřici.

Dvě ze tří místních mateřinek projdou v létě rekonstrukcí, konkrétně dostanou nová okna a zateplení. Hlasy zhruba 25 dětí se tak budou ozývat téměř celé léto jen z mateřské školy Čtyřlístek v ulici Okružní. „Od rodičů jsme přihlášky již vybírali v tomto týdnu. Pokud dojde k nějaké změně z jejich strany, mohou se s námi domluvit později individuálně,“ řekla ředitelka bystřických mateřských školek Vlasta Moncmanová.

V Novém Městě na Moravě zamíří v červenci a srpnu do školek do 50 dětí, v červenci se o ně postarají ve školském zařízení v ulici Žďárská, v srpnu v ulici Drobného. Vstříc zaměstnaným rodičům vyjdou rovněž ve Velké Bíteši a ve Svratce. A zatímco v Bíteši bude mateřinka U Stadionu k dispozici s výjimkou tří týdnů po celé léto a mělo by do ní docházet kolem 40 dětí, ve Svratce bude mateřinka v provozu jen do 15. července. Přihlášeno je tam 12 dětí.

--------------

Letní provoz MŠ

Žďár nad Sázavou: v červenci MŠ Vančurova, v srpnu MŠ Haškova

Velké Meziříčí: v červenci MŠ Čechova, v srpnu MŠ Mírová

Nové Město na Moravě: v červenci MŠ v ulici Žďárská, v srpnu MŠ v ulici Drobného

Bystřice nad Pernštejnem: MŠ Čtyřlístek v Okružní ulici

Velká Bíteš: MŠ U Stadionu

MŠ ve Svratce bude otevřena do 15. července, navíc půjde jen o polodenní provoz, a to v čase od 6.30 do 12 hodin. Opětovně bude otevřena od 22. srpna 2011.

6.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Ilustrační foto.

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení