VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnicí mezi Novým Městem a Žďárem neprojedete

Žďársko /AKTUALIZOVÁNO/ - Od pondělí 25. května až do 5. července bude zcela uzavřena silnice I. třídy číslo 19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě.

20.5.2009 3
SDÍLEJ:

Silnice mezi Novým Městěm bude uzavřena. Snímek je pořízen nedaleko od odbočky k novoměstské nemocnici.Foto: Helena Zelená Křížová

Tato komunikace se už delší dobu opravuje, její průjezd je už teď poměrně komplikovaný. Od konce dubna je navíc uzavřen most před Novým Městem, takže vjezd do města stejně jako výjezd je řešen jednosměrnými objížďkami. Nyní bude kvůli pokládce nového povrchu veškerá doprava ze silnice I/19 mezi okresním městem a Novým Městem na Moravě odkloněna úplně.

„Dodavatel stavby bude potřebovat na položení podkladových a finálních vrstev asi dvacet pracovních dní. Hlášená uzavírka je delší pro případ nepříznivého počasí, které by práce prodloužilo,“ informoval místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek, který se účastnil jednání mezi realizátorem opravných prací, dotčenými městy a krajem Vysočina.

Snad nejvíce se objížďka dotkne těch, kteří využívají autobusovou dopravu. Na přesné příjezdy a odjezdy jednotlivých spojů se nikdo v době uzavírky frekventované silnice I/19 nebude moci spolehnout.)

„Vše se bude řešit podle aktuální situace. Na devatenáctce leží obec Radňovice a jsou z ní výjezdy na Jiříkovice, Veselíčko a Mělkovice. Na našem jednání zaznělo i to, že dokonce může nastat případ, kdy některé zastávky nebudou po několik dní obsluhovány vůbec,“ sdělil novoměstský místostarosta Marek.

Povinností dodavatelské firmy je informovat dva dny předem dispečera ZDARu o stavu probíhajících prací. „Jízdní řády po dobu uzavírky upravovány nebudou, ale kvůli objízdným trasám nebudou moci dojet autobusy na zastávky včas. Lidé z Nového Města sice v pravou chvíli odjedou, ale do Žďáru se mohou dostat třeba až za hodinu,“ doplňuje starostka města Zdeňka Marková.

Objízdná trasa v délce dvaceti kilometrů povede v obou směrech přes Vatín, Sazomín, Ostrov nad Oslavou, Obyčtov, Hodiškov Hlinné, Řečici a Petrovice

Touto trasou byla už nějakou dobu vedena nákladní doprava a od příštího týdne se připojí i ostatní motoristé. Lidé s místní znalostí budou určitě využívat i jiné, kratší objízdné trasy.

Vrásky na čele dělá představitelům měst i to, jak budou vypadat silnice na objízdných trasách po skončení uzavírky. „Firma se s krajem dohodla, že zmapuje pouze ty komunikace, po nichž vede oficiální objížďka, a předá je ve stejném stavu, jako je převzala. Ale už neřeší, že spousta motoristů bude jezdit jinudy. Pro nás je pak velkým problémem docílit toho, aby byly opraveny například silnice III. třídy, které budou díky opravě hlavní komunikace nadměrně frekventované,“ posteskl si místostarosta. „Nic jiného nám ale nezbývá, než trpělivě vše snášet, protože oprava silnice číslo 19 je pro všechny velmi důležitá,“ dodal Marek.

-----------------

Neprůjezdná silnice č. 19

Dopravní uzavírka zkomplikuje řidičům cestu z okresního města do Nového Města. Silnice I/19 v tomto úseku bude zcela uzavřena.

Termín uzavírky: od 25. května do 05. července (oprava vozovky silnice, pokládka povrchů – 20 dní v daném termínu v závislosti na klimatických podmínkách.

Stanovená objížďka pro osobní a nákladní dopravu: Ze Žďáru nad Sázavou po silnici I/37 přes Vatín a Sazomín do Ostrova nad Oslavou a poté po silnici II/354 přes Obyčtov a Hodíškov na křižovatku se silnicí III/35420, po této do Řečice. Z Řečice po silnici III/35419 na křižovatku se silnicí II/354 a po této přes Petrovice na kruhový objezd v Novém Městě na Moravě. Tato objízdná trasa je vedena obousměrně.

Stanovená objížďka pro autobusovou dopravu: Trasa pro autobusovou dopravu bude vedena ze Žďáru nad Sázavou po III/35421 do Jam, dále po III/35422 do Veselíčka, dále po III/35420 do Slavkovic, dále po III/35417 na křižovatku se silnicí III/35418 a po této zpět na I/19 a do Nového Města na Moravě. Autobusům bude umožněn průjezd po opravených úsecích po dohodě se stavbou.

--------------------

Mapa úseku

Mapa silnice


Helena Zelená Křížová

20.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Juran jde proti svým: Těším se, říká brankář

Ilustrační snímek.

Do poslanecké sněmovny chce silozpytec i farářka. Šanci mají opět lékaři

Vírské ferraty přitahují horolezce i rodiny s malými dětmi

Vír – Možná už v příštím roce se vyznavači skalního lezení na vírských ferratách dočkají dalšího vylepšení.

Mladík usedl za volant pod vlivem drog

Martinice – Pozitivní test na drogy měl jedenadvacetiletý řidič, kterého zastavila policejní hlídka v Martinicích. Policisté mladíkovi zadrželi řidičský průkaz. Zda se svým jednáním dopustil trestného činu nebo přestupku, bude jasné až na základě výsledků znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Dorostenci porazili v derby Havlíčkův Brod

Vysočina – Fotbalové divizní dorostenecké soutěže mají za sebou již sedmé dějství nové sezony. V něm byly k vidění dvě derby. To v Brodě ovládli hosté z Jihlavy, souboj mezi Humpolcem a Žďárem nad Sázavou nabídl mezi staršími výběry pořádnou přestřelku a těsnou výhru domácích. Mladíci se rozešli smírně.

Se vstupem do sezony, myslím, můžeme být spokojeni, říká Michal Konečný

Žďár nad Sázavou – Dobrý start, hlásí po úvodních dvou kolech nového ročníku II. ligy – skupiny Střed hokejisté Žďáru nad Sázavou. Pět získaných bodů z možných šesti je skutečně slušným počinem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení