VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnicí mezi Novým Městem a Žďárem neprojedete

Žďársko /AKTUALIZOVÁNO/ - Od pondělí 25. května až do 5. července bude zcela uzavřena silnice I. třídy číslo 19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě.

20.5.2009 3
SDÍLEJ:

Silnice mezi Novým Městěm bude uzavřena. Snímek je pořízen nedaleko od odbočky k novoměstské nemocnici.Foto: Helena Zelená Křížová

Tato komunikace se už delší dobu opravuje, její průjezd je už teď poměrně komplikovaný. Od konce dubna je navíc uzavřen most před Novým Městem, takže vjezd do města stejně jako výjezd je řešen jednosměrnými objížďkami. Nyní bude kvůli pokládce nového povrchu veškerá doprava ze silnice I/19 mezi okresním městem a Novým Městem na Moravě odkloněna úplně.

„Dodavatel stavby bude potřebovat na položení podkladových a finálních vrstev asi dvacet pracovních dní. Hlášená uzavírka je delší pro případ nepříznivého počasí, které by práce prodloužilo,“ informoval místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek, který se účastnil jednání mezi realizátorem opravných prací, dotčenými městy a krajem Vysočina.

Snad nejvíce se objížďka dotkne těch, kteří využívají autobusovou dopravu. Na přesné příjezdy a odjezdy jednotlivých spojů se nikdo v době uzavírky frekventované silnice I/19 nebude moci spolehnout.)

„Vše se bude řešit podle aktuální situace. Na devatenáctce leží obec Radňovice a jsou z ní výjezdy na Jiříkovice, Veselíčko a Mělkovice. Na našem jednání zaznělo i to, že dokonce může nastat případ, kdy některé zastávky nebudou po několik dní obsluhovány vůbec,“ sdělil novoměstský místostarosta Marek.

Povinností dodavatelské firmy je informovat dva dny předem dispečera ZDARu o stavu probíhajících prací. „Jízdní řády po dobu uzavírky upravovány nebudou, ale kvůli objízdným trasám nebudou moci dojet autobusy na zastávky včas. Lidé z Nového Města sice v pravou chvíli odjedou, ale do Žďáru se mohou dostat třeba až za hodinu,“ doplňuje starostka města Zdeňka Marková.

Objízdná trasa v délce dvaceti kilometrů povede v obou směrech přes Vatín, Sazomín, Ostrov nad Oslavou, Obyčtov, Hodiškov Hlinné, Řečici a Petrovice

Touto trasou byla už nějakou dobu vedena nákladní doprava a od příštího týdne se připojí i ostatní motoristé. Lidé s místní znalostí budou určitě využívat i jiné, kratší objízdné trasy.

Vrásky na čele dělá představitelům měst i to, jak budou vypadat silnice na objízdných trasách po skončení uzavírky. „Firma se s krajem dohodla, že zmapuje pouze ty komunikace, po nichž vede oficiální objížďka, a předá je ve stejném stavu, jako je převzala. Ale už neřeší, že spousta motoristů bude jezdit jinudy. Pro nás je pak velkým problémem docílit toho, aby byly opraveny například silnice III. třídy, které budou díky opravě hlavní komunikace nadměrně frekventované,“ posteskl si místostarosta. „Nic jiného nám ale nezbývá, než trpělivě vše snášet, protože oprava silnice číslo 19 je pro všechny velmi důležitá,“ dodal Marek.

-----------------

Neprůjezdná silnice č. 19

Dopravní uzavírka zkomplikuje řidičům cestu z okresního města do Nového Města. Silnice I/19 v tomto úseku bude zcela uzavřena.

Termín uzavírky: od 25. května do 05. července (oprava vozovky silnice, pokládka povrchů – 20 dní v daném termínu v závislosti na klimatických podmínkách.

Stanovená objížďka pro osobní a nákladní dopravu: Ze Žďáru nad Sázavou po silnici I/37 přes Vatín a Sazomín do Ostrova nad Oslavou a poté po silnici II/354 přes Obyčtov a Hodíškov na křižovatku se silnicí III/35420, po této do Řečice. Z Řečice po silnici III/35419 na křižovatku se silnicí II/354 a po této přes Petrovice na kruhový objezd v Novém Městě na Moravě. Tato objízdná trasa je vedena obousměrně.

Stanovená objížďka pro autobusovou dopravu: Trasa pro autobusovou dopravu bude vedena ze Žďáru nad Sázavou po III/35421 do Jam, dále po III/35422 do Veselíčka, dále po III/35420 do Slavkovic, dále po III/35417 na křižovatku se silnicí III/35418 a po této zpět na I/19 a do Nového Města na Moravě. Autobusům bude umožněn průjezd po opravených úsecích po dohodě se stavbou.

--------------------

Mapa úseku

Mapa silnice


Helena Zelená Křížová

20.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V odvodňovací struze ležel mrtvý muž

Ve Spělkově si připomenou Černého partyzána Josefa Serinka (1900 – 1974).
2

Nad Spělkovem v neděli zasadí dub na památku Černého partyzána

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Pozor na pavučince plyšového. Ve starých atlasech je vedený jako jedlý

Novoměstsko – Že je počasí ideální k růstu hub, potvrzují mykologové na Žďársku. Lidé by si ale měli dát pozor na méně známé houby, například pavučinec plyšový. Dobrou zprávu má pro natěšené houbaře mykolog Oldřich Pojezný z Nového Města na Moravě.

Rostou! Z lesa si můžete odnést plný koš

Žďársko - S deštivým závěrem července začaly růst v lesích na Žďársku houby. Podle vyjádření vášnivého houbaře a člena České mykologické společnosti Jana Malivánka z Vojnova Městce na Žďársku je možné v lesích nalézt téměř vše.

Festival Pod Zelenou horou sází na osvědčené umělce

Žďár nad Sázavou – První nádvoří zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou opět po roce ožije tradičním festivalem Pod Zelenou horou. Dvoudenní festival se v pátek 28. a v sobotu 29. července koná již podesáté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení