VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnicí mezi Novým Městem a Žďárem neprojedete

Žďársko /AKTUALIZOVÁNO/ - Od pondělí 25. května až do 5. července bude zcela uzavřena silnice I. třídy číslo 19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě.

20.5.2009 3
SDÍLEJ:

Silnice mezi Novým Městěm bude uzavřena. Snímek je pořízen nedaleko od odbočky k novoměstské nemocnici.Foto: Helena Zelená Křížová

Tato komunikace se už delší dobu opravuje, její průjezd je už teď poměrně komplikovaný. Od konce dubna je navíc uzavřen most před Novým Městem, takže vjezd do města stejně jako výjezd je řešen jednosměrnými objížďkami. Nyní bude kvůli pokládce nového povrchu veškerá doprava ze silnice I/19 mezi okresním městem a Novým Městem na Moravě odkloněna úplně.

„Dodavatel stavby bude potřebovat na položení podkladových a finálních vrstev asi dvacet pracovních dní. Hlášená uzavírka je delší pro případ nepříznivého počasí, které by práce prodloužilo,“ informoval místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek, který se účastnil jednání mezi realizátorem opravných prací, dotčenými městy a krajem Vysočina.

Snad nejvíce se objížďka dotkne těch, kteří využívají autobusovou dopravu. Na přesné příjezdy a odjezdy jednotlivých spojů se nikdo v době uzavírky frekventované silnice I/19 nebude moci spolehnout.)

„Vše se bude řešit podle aktuální situace. Na devatenáctce leží obec Radňovice a jsou z ní výjezdy na Jiříkovice, Veselíčko a Mělkovice. Na našem jednání zaznělo i to, že dokonce může nastat případ, kdy některé zastávky nebudou po několik dní obsluhovány vůbec,“ sdělil novoměstský místostarosta Marek.

Povinností dodavatelské firmy je informovat dva dny předem dispečera ZDARu o stavu probíhajících prací. „Jízdní řády po dobu uzavírky upravovány nebudou, ale kvůli objízdným trasám nebudou moci dojet autobusy na zastávky včas. Lidé z Nového Města sice v pravou chvíli odjedou, ale do Žďáru se mohou dostat třeba až za hodinu,“ doplňuje starostka města Zdeňka Marková.

Objízdná trasa v délce dvaceti kilometrů povede v obou směrech přes Vatín, Sazomín, Ostrov nad Oslavou, Obyčtov, Hodiškov Hlinné, Řečici a Petrovice

Touto trasou byla už nějakou dobu vedena nákladní doprava a od příštího týdne se připojí i ostatní motoristé. Lidé s místní znalostí budou určitě využívat i jiné, kratší objízdné trasy.

Vrásky na čele dělá představitelům měst i to, jak budou vypadat silnice na objízdných trasách po skončení uzavírky. „Firma se s krajem dohodla, že zmapuje pouze ty komunikace, po nichž vede oficiální objížďka, a předá je ve stejném stavu, jako je převzala. Ale už neřeší, že spousta motoristů bude jezdit jinudy. Pro nás je pak velkým problémem docílit toho, aby byly opraveny například silnice III. třídy, které budou díky opravě hlavní komunikace nadměrně frekventované,“ posteskl si místostarosta. „Nic jiného nám ale nezbývá, než trpělivě vše snášet, protože oprava silnice číslo 19 je pro všechny velmi důležitá,“ dodal Marek.

-----------------

Neprůjezdná silnice č. 19

Dopravní uzavírka zkomplikuje řidičům cestu z okresního města do Nového Města. Silnice I/19 v tomto úseku bude zcela uzavřena.

Termín uzavírky: od 25. května do 05. července (oprava vozovky silnice, pokládka povrchů – 20 dní v daném termínu v závislosti na klimatických podmínkách.

Stanovená objížďka pro osobní a nákladní dopravu: Ze Žďáru nad Sázavou po silnici I/37 přes Vatín a Sazomín do Ostrova nad Oslavou a poté po silnici II/354 přes Obyčtov a Hodíškov na křižovatku se silnicí III/35420, po této do Řečice. Z Řečice po silnici III/35419 na křižovatku se silnicí II/354 a po této přes Petrovice na kruhový objezd v Novém Městě na Moravě. Tato objízdná trasa je vedena obousměrně.

Stanovená objížďka pro autobusovou dopravu: Trasa pro autobusovou dopravu bude vedena ze Žďáru nad Sázavou po III/35421 do Jam, dále po III/35422 do Veselíčka, dále po III/35420 do Slavkovic, dále po III/35417 na křižovatku se silnicí III/35418 a po této zpět na I/19 a do Nového Města na Moravě. Autobusům bude umožněn průjezd po opravených úsecích po dohodě se stavbou.

--------------------

Mapa úseku

Mapa silnice


Helena Zelená Křížová

20.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pachatel vzal z garáže úhlovou brusku

Do projektu Charita je v módě jsou zapojeni rovněž samotní klienti a uživatelé charitních služeb. V jednotlivých zařízeních žďárské oblastní charity se průběžně uskutečňují pravidelné tvůrčí díly Dany Dobřichovské, které jsou zaměřené na módu.
5

Móda návrhářky Dobřichovské bude pomáhat. Díky žďárské charitě

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

V Bystřici podepsali memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Bystřice nad Pernštejnem – Memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku se v pátek 26. května podepalo v rámci astronomického odpoledne v aule bystřického gymnázia. Iniciátorem počinu je iniciativa Bystřická obloha, což je spolek amatérských astronomů. Akce se mimo jiné za Českou astronomickou společnost zúčastnil známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

Meziříčští projednají zpochybněnou soutěž, zájemci se mohou zúčastnit

Velké Meziříčí – Debata meziříčských zastupitelů s vítězem architektonické soutěže na úpravu centram města Davidem Mikuláškem se uskuteční v úterý 13. června.

Vanko: Proti Břeclavi postavím pouze hráče, kteří budou mít maximální motivaci uspět

Žďár nad Sázavou – Tři kola před koncem letošního ročníku moravskoslezské divize D jde do tuhého. A to především ve spodní polovině tabulky, kde je na tři sestupová místa dobrých sedm kandidátů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies