VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rarita: zastávka uprostřed křižovatky

Nové Město na Moravě - Vybudování nové a bezpečné autobusové zastávky u novoměstské nemocnice patří v Novém Městě na Moravě již několik let k jedněm z nejdiskutovanějších témat.

30.10.2009 1
SDÍLEJ:

Autobusová zastávka v Novém Městě u nemocnice je nebezpečná. Stojí uprostřed křižovatky, nevede od ní přechod pro chodce ani žádný chodník. Foto: Deník/ Ondřej Švára

Stejně jako před lety tam i dnes den co den riskují nejen šoféři autobusů, kteří se musejí otáčet v křižovatce a zajíždět u toho do protisměru, ale i samotní cestující. Ti kvůli absenci jakéhokoliv chodníku musejí do novoměstské nemocnice pochodovat po krajnici a čelit tak možnosti střetu s některým z tudy projíždějících automobilů.

„Tímto problémem jsme se v minulosti hodně zabývali. Zatím to ale, ačkoliv mě to samotnou velice mrzí, nevypadá, že by se v dohledné době situace měla nějak změnit,“ vyjádřila se k problému novoměstská starostka Zdeňka Marková.

Lidé, kteří k cestám do nemocnice autobusové linky hojně využívají, budou tedy v nejbližších letech i nadále vystupovat uprostřed křižovatky a směřovat do města podél okraje poměrně rušné komunikace.

Na té, kromě jiného, také chybí přechod pro chodce. Aby tam totiž mohl být vytvořen, musely by být podél vozovky vybudovány také chodníky, neboť zebry nemohou vést „odnikud nikam“, musejí na nějaký chodník navazovat. „Řešení, vybudování točny se zastávkou na poli pod nemocnicí, je stále brzděno. Na co se čeká? Až se stane nějaká dopravní nehoda se zraněním?“ nechal se slyšet novoměstský řidič autobusu Zdeněk Dvořák.

Právě o výstavbě nové autobusové zastávky a točny však v Novém Městě zatím neuvažují. „Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dopravní situace je tam totiž velmi složitá a řešení by bylo hodně komplikované,“ tvrdí Zdeňka Marková.

Autor: Jana Nedělková

30.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Ilustrační foto

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies