VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radním se nelíbí záškoláctví, dluhy a hazard

Žďár nad Sázavou – Proti stoupající zadluženosti domácností chtějí bojovat na radnici ve Žďáře. Nástrojem k nápravě má mimo jiné být omezení počtu výherních hracích přístrojů na území okresního města nebo zvyšování takzvané finanční gramotnosti žáků žďárských základních škol. 

14.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Radmila Šepsová

Také přípravu těchto kroků najdete v okruzích dvouletého plánu prevence kriminality města Žďáru nad Sázavou. Nad jeho podobou se v poslední době diskutovalo kromě jiného v pracovní skupině žďárského místostarosty Ladislava Bárty pro prevenci sociálně patologických jevů. A jaký byl výsledek?
„Sestaveno bylo celkem osm základních oblastí, kterým bychom se v následujících dvou letech 2012 až 2013 chtěli ve zvýšené míře věnovat,“ vyjádřil se Ladislav Bárta. První oblast se týká trestné činnosti a dalšího protiprávního jednání, s čímž souvisí také plánované rozšíření městského kamerového systému.

Dalším okruhem je například záškoláctví.  „Podle mne je záškoláků ve městě až příliš. Jak jinak si vysvětlit ty skupinky puberťáků, které se potulují ve všední dny dopoledne Žďárem nebo školáky kouřící někde v zákoutích u obchodních domů? Sociální pracovníci by měli společně se strážníky vyrazit do ulic a informovat pak o situaci rodiče dětí,“ myslí si Jana Bojanovská ze Žďáru. Tento nešvar si na radnici údajně uvědomují a pověření pracovníci se jej budou snažit omezovat například spoluprací s jednotlivými školami i s lékaři, kteří někdy vypisují dětem zpětně omluvenky.

Do plánu prevence kriminality bylo zařazeno také bojování proti škodlivým závislostem – od alkoholu až po drogy nebo již zmiňované výherní hrací přístroje. Zvýšená pozornost bude věnována i oblasti sociálních služeb, azylového a sociálního bydlení, práci s rizikovými mladistvými a nezletilými a nakonec i problematické lokalitě Žďár nad Sázavou 3 – Stalingrad.

Vytváření plánu prevence kriminality není v okresním městě žádnou novinkou. V minulosti se však sestavoval pouze na jeden rok, od letoška nově pokrývá dvouleté období. 

Autor: Jana Nedělková

14.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení