VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslová škola ve Žďáře oslaví 60 let

Žďár nad Sázavou Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola ve Žďáře nad Sázavou si letos připomíná šedesát let od svého založení. V rámci dne oslav výročí, který je plánován na sobotu 22. října, si budou moci zájemci mimo jiné prohlédnout prostory tohoto školského zařízení, k jubileu bude také odhalen další zvon a vydán almanach.

22.9.2011
SDÍLEJ:

Průmyslová škola ve Žďáře oslaví 60 letFoto: reprofoto

Podle ředitele „průmyslovky“ Jaroslava Kletečky jsou aktuálně rovněž rozesílány pozvánky jak bývalým pedagogům, tak těm, již ve škole kdysi vyučovali externě. „Byl bych rád, kdybychom se všichni sešli a společně zavzpomínali na léta minulá,“ uvedl Kletečka.

V sobotu 22. října bude příchozím umožněna volná prohlídka učeben, laboratoří, dílen, jídelny nebo domova mládeže, přičemž v učebnách budou instalovány expozice tematicky charakterizující jednotlivá desetiletí školy, doplněné fotografiemi a projekcemi z daného údobí. V odpoledních hodinách „ožije“ městské divadlo školní akademií, tedy pásmem písniček nebo scének, jejichž prostřednictvím chtějí vystupující lidem v sále připomenout, co se za uplynulých šedesát let ve škole stalo. Vše završí společenský večer ve žďárském kulturním domě.

Stejně jako v předešlých letech oslav odlijí ve firmě Žďas vzdělávacímu zařízení jakožto dar zvon. „Již je hotova forma. Zvon pak bude umístěn ve vestibulu školy vedle zvonů odlitých k minulým výročím. Rovněž pracujeme na vydání šedesátistránkového almanachu s CD nosičem a z celé akce bude pořízen videozáznam,“ dodal ředitel Jaroslav Kletečka.

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pachatel vzal z garáže úhlovou brusku

Do projektu Charita je v módě jsou zapojeni rovněž samotní klienti a uživatelé charitních služeb. V jednotlivých zařízeních žďárské oblastní charity se průběžně uskutečňují pravidelné tvůrčí díly Dany Dobřichovské, které jsou zaměřené na módu.
5

Móda návrhářky Dobřichovské bude pomáhat. Díky žďárské charitě

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

V Bystřici podepsali memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Bystřice nad Pernštejnem – Memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku se v pátek 26. května podepalo v rámci astronomického odpoledne v aule bystřického gymnázia. Iniciátorem počinu je iniciativa Bystřická obloha, což je spolek amatérských astronomů. Akce se mimo jiné za Českou astronomickou společnost zúčastnil známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

Meziříčští projednají zpochybněnou soutěž, zájemci se mohou zúčastnit

Velké Meziříčí – Debata meziříčských zastupitelů s vítězem architektonické soutěže na úpravu centram města Davidem Mikuláškem se uskuteční v úterý 13. června.

Vanko: Proti Břeclavi postavím pouze hráče, kteří budou mít maximální motivaci uspět

Žďár nad Sázavou – Tři kola před koncem letošního ročníku moravskoslezské divize D jde do tuhého. A to především ve spodní polovině tabulky, kde je na tři sestupová místa dobrých sedm kandidátů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies