VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Provoz ve Velkém Meziříčí ztěžuje stavba mostu

Velké Meziříčí – Dopravu ve Velkém Meziříčí komplikuje neprůjezdná krajská silnice II/602, kde v pátek 4. srpna začali dělníci frézovat vozovku.

4.8.2017
SDÍLEJ:

Dopravu ve Velkém Meziříčí komplikuje úplná uzavírka mostu na krajské silnici druhé třídy číslo 602. Silnice tam je neprůjezdná od pátku 4. srpna.Foto: Velkomeziříčsko/Martina Strnadová

Provoz na hlavním dopravním tahu městem zastavila rozsáhlá rekonstrukce mostu u pošty přes řeku Oslavu. Úplná uzavírka ovlivnila i městskou hromadnou dopravu.

Hned po uzavření mostu řešili strážníci a policisté zmatky způsobené některými řidiči, co se navzdory dopravnímu značení pokoušeli přes most projet. Nákladní auta strážníci vracejí už od světelné křižovatky u Náměstí.

Most u pošty spojující ulice Novosady a Sokolovská čeká demolice. „Most, který už vykazuje značně rozvinuté poruchy způsobené povětrnostními podmínkami, bude nahrazen novým, jenž umožní rozšíření jízdních pruhů. Zvýší se tak plynulost dopravy a bezpečnost účastníků silničního provozu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš. Přibude i odbočovací jízdní pruh a chodci budou moci po dokončení stavby moci užívat nový chodník.

Směrem od pošty jsou u mostu uzavřené také vjezdy do ulic Moráňská a Nábřeží, provoz v ulici Bezděkov je v úseku od židovského hřbitova k zimnímu stadionu je jednosměrný ve směru k ulici Vrchovecká.

Objížďka vede po dálnici D1 ve směru z Prahy a Jihlavy do Brna mezi sjezdy Velké Meziříčí - východ a Velké Meziříčí - západ. Opačným směrem z Brna na Jihlavu a Prahu je až do 19. září uzavřený sjezd 141, až do jeho otevření tedy objízdná trasa povede z exitu Velké Meziříčí - východ až na exit 134 Měřín a odtud zpět po silnici II/602. Po dobu uzavírky mostu v Meziříčí bude na úseku objížďky jízda po dálnici bez poplatku.

Místní řidiči, autobusy a také například pomalejší vozidla, jež nesmějí vjet na dálnici, mohou uzavírku objet po městském obchvatu přes ulice Třebíčská a K Novému nádraží. Chodci mohou přejít po jiném mostě, vzdáleného zhruba 250 metrů směrem k autobusovému nádraží.

Od pátku 4. srpna platí také výlukový jízdní řád meziříčské městské hromadné dopravy. „Linka číslo 1 na Výtahy byla po projednání s dopravcem a firmou Výtahy po dobu uzavírky zrušena,“ upřesnil vedoucí meziříčského odboru dopravy Jiří Pospíchal. Na ostatních linkách nebudou obsluhovány zastávky Novosady a Bezděkov.

Už tak dost složité dopravě v Meziříčí přitíží oprava mostu na déle než čtyři měsíce. „Počítáme opět s výrazným zhoršením situace, zejména kvůli tomu, že se kolem Meziříčí opravují dva úseky dálnice D1. Pokud přibudou na dálnici komplikace, bude město jako vždy trvale ohrožené zácpami. Chtěl bych proto vyzvat všechny řidiče, aby do Velkého Meziříčí nesjížděli,“ řekl meziříčský starosta Radovan Necid.

Aktuální informace bude město zveřejňovat na webových stránkách. Stavební práce na „šestsetdvojce“ budou hotové začátkem zimy. Termín dokončení mostu je stanovený na 30. listopadu a předpoklad ukončení uzavírky mostu je 15. prosince,“ informoval Necid.

Před bouráním mostu bylo nutné postavit takzvanou technologickou lávku pro inženýrské sítě, které dosud vedly tělesem mostu. Stavba nového přemostění řeky bude stát dvacet milionů korun, z toho více než šestnáct milionů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Autor: Martina Lorencová

4.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení