VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava žďárských silnic? Jen když budou peníze

Žďár nad Sázavou – Byla nedávno otevřená okružní křižovatka u žďárské pekárny Enpeka na delší dobu poslední takovou stavbou v okresním městě? Odpověď na otázku bude jasnější nejdříve v příštím měsíci, kdy by o státních financích na dopravní stavby a jejich rekonstrukce pro jednotlivé kraje měla jednat Poslanecká sněmovna České republiky.

28.11.2009
SDÍLEJ:

Do budoucna je v plánu i oprava průtahu Žďáru, tedy silnice I/37. Foto: Deník/Jana Ševčíková

„Byli bychom moc rádi, kdyby se pro Žďár nad Sázavou ještě nějaké peníze našly. Například na průtah městem nebo na opravu Brodské ulice, která je teď v opravdu špatném stavu,“ nechala se slyšet žďárská místostarostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Peníze na tyto akce jsou však rozdělovány v rámci celé republiky. Teprve až bude schválen celkový „balík“ finančních prostředků, tak se začne s rozdělováním mezi jednotlivé kraje. „Připraveno toho máme poměrně dost, v současné době ale nejsem schopna potvrdit, na co nakonec budeme mít finance a co budeme mít povoleno zahájit,“ vyjádřila se Marie Tesařová, ředitelka jihlavského Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Teď ale není na celé Vysočině jisté vybudování žádné dopravní stavby kromě akcí, které jsou spolufinancovány z evropských peněz. A do této kategorie patří v rámci kraje pouze obchvat České Bělé na Havlíčkobrodsku a Moravských Budějovic na Třebíčsku.

Trojice nutných rekonstrukcí

Kdyby se však pro Vysočinu všechny potřebné finanční prostředky nakonec přece jenom podařilo získat, hitparáda nejnutnějších rekonstrukcí přímo v okresním městě a jeho nejbližším okolí je vcelku jasná.

Na prvních dvou místech se drží průtah silnice I/37 centrem Žďáru nad Sázavou, což by činilo zhruba dva kilometry rekonstrukcí. Dále je nezbytně nutná také kompletní oprava Brodské ulice, tedy komunikace I/19 procházející Žďárem nad Sázavou 3. „Stav této silnice je skutečně hrozný. Když tudy projíždím při cestách do práce, často opravdu nevím, jak a kam se všem těm dírám, hrbolům a záplatám vyhnout. A to se jedná o silnici první třídy,“ postěžoval si na stav této žďárské komunikace Miloslav Pohanka ze Žďáru nad Sázavou.

Také další případná dopravní stavba v „trojici nejnutnějšího“ by se týkala komunikace I/19. „Rozhodně bojujeme i o investiční akci Přeložka silnice mezi Žďárem nad Sázavou a Mělkovicemi. Jednalo by se o propojení mezi touto žďárskou místní částí a nyní již existující okružní křižovatkou v Brněnské ulici,“ podotkla Marie Tesařová.

Autor: Jana Nedělková

28.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Ilustrační foto

Muž v opilosti slovně napadal svoji známou

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Kopie vázy zdobí průčelí Horácké galerie, originál je na nádvoří

Nové Město na Moravě – Kopie historické kamenné vázy zdobí průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Stáří je krásné, dokáže výstava fotografií

Vysočina – Kalendář seniorů z Mitrova a snímky žďárského fotografa Milana Šustra putují na Krajský úřad Kraje Vysočina, kde budou zdobit odbor sociálních věcí. Od 30. srpna, kdy proběhne vernisáž, si tak lidé mohou zkrátit čekání na úřadě prohlídkou unikátních fotografií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení