VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěvníci novoměstského dobročinného jarmarku přispěli na dobrou věc

Nové Město na Moravě – Sto osmdesát dvě krabice od bot plné dárků pro děti přinesli lidé na adventní dobročinný jarmark, který se v areálu novoměstského evangelického kostela uskutečnil už po jedenácté. „Jarmark organizujeme pravidelně vždy první adventní neděli. Je to taková příležitost koupit si něco pěkného, užít si hezké chvíle a zároveň pomoci dobré věci," uvedla Ruth Šormová z novoměstského evangelického farního sboru.

1.12.2015
SDÍLEJ:

Lidé nákupem na adventním jarmarku přispěli na dobrou věc.Foto: Deník/Helena Zelená Křížová

Do akce se pravidelně zapojují také některé neziskové organizace. Tímto způsobem si přivydělávají na svou činnost. „Každý rok se k nám připojují jiné neziskovky, letos si přišli své výrobky prodat například členové Sdružení Krajina, obecně prospěšné společnosti Portimo nebo občanského sdružení Úsměváčci z Bystřice nad Pernštejnem," vyjádřila se Ruth Šormová.

„A také už tradičně jsme na jarmarku prodávali zboží z chráněných dílen soběslavské diakonie Rolnička, což je středisko pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením. Návštěvníci mohli nakupovat také výrobky novoměstské speciální školy a fair-trade výrobky společnosti Jeden svět," dodala Ruth Šormová.

Krabice od bot

Součástí dobročinného jarmarku byly letos dvě charitativní sbírky – Krabice od bot a Hračky do krosny. „Ta první je sbírka hraček a potřeb pro děti v nouzi, aby i ony našly nějaké dárky pod stromečkem. Ta druhá je inspirovaná současnou situací, schraňujeme drobné hračky, jež by mohly potěšit děti na cestě, které jsou součástí uprchlické vlny. Máme od dobrovolníků, kteří za uprchlíky jezdí, zprávy, že nemusíme posílat pouze základní potřeby, ale že děti potěší i drobnosti na hraní," vysvětlila Ruth Šormová.

Krabice od bot nosili lidé do areálu novoměstského evangelického kostela už v loňském roce. „Letos se jich sešlo o něco více. Lidé do krabic dávají všechno možné, pastelky, hračky, oblečení, obuv, sladkosti, prostě cokoliv, čím chtějí děti potěšit," řekla organizátorka sbírky Dita Novotná. Dárky pro děti ale nenosili pouze dospělí. „Přišel také chlapeček, který si dlouho šetřil na auto a nakonec se rozhodl, že to vysněné autíčko, které si pro sebe koupil, věnuje jako dárek nějakému jinému chlapečkovi," popsala příběh jedné krabice od bot Dita Novotná.

Dárky budou organizátory charitativní sbírky odvezeny do diakonií, dětských domovů a domovů pro matky s dětmi do Jihlavy, do Žďáru a do Brna. „Pokud nám ještě něco zbude, zavezeme to ještě i do Prahy," doplnila Dita Novotná.

Přestože dobročinnému jarmarku tentokrát moc nepřálo počasí, návštěvníků přišlo opravdu hodně. „Je to už tradiční akce, lidé si na ni čas udělají. A vědí, že takto přispějí na dobrou věc," podotkla Ruth Šormová.

Novoměstští evangeličtí farníci mají letošní dobročinný jarmark za sebou, ale už se připravují na další akci.

,„13. prosince v 17 hodin pořádá náš evangelický sbor adventní benefiční koncert s názvem Příliš mnoho saxofonů. Přijede k nám uskupení více než deseti saxofonistů z Prahy. Vstupné je sto padesát korun, pro studenty a děti sto korun. Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován třem organizacím, které dlouhodobě podporujeme a sice občanskému sdružení Úsměváčci z Bystřice nad Pernštejnem, soběslavské diakonii Rolnička a organizaci Lékaři bez hranic," prozradila Šormová.

Helena Zelená Křížová

Autor: Redakce

1.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Muž v opilosti slovně napadal svoji známou

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Kopie vázy zdobí průčelí Horácké galerie, originál je na nádvoří

Nové Město na Moravě – Kopie historické kamenné vázy zdobí průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Stáří je krásné, dokáže výstava fotografií

Vysočina – Kalendář seniorů z Mitrova a snímky žďárského fotografa Milana Šustra putují na Krajský úřad Kraje Vysočina, kde budou zdobit odbor sociálních věcí. Od 30. srpna, kdy proběhne vernisáž, si tak lidé mohou zkrátit čekání na úřadě prohlídkou unikátních fotografií.

Mistři regionů doplachtí v Křižanově v pátek

Křižanov – Nad letištěm v Křižanově plachtí od 6. srpna letadla, Plachtařské mistrovství regionů bude končit tento pátek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení