VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města prodávají své domy

Žďársko – Bývalá základní škola ve Žďáře nad Sázavou, jeden z městských domů v Bystřici nad Pernštejnem či budova, v níž ve Svratce sídlí stomatologická laboratoř a kadeřnictví. Všechny tyto nemovitosti ve vlastnictví měst jsou momentálně na prodej.

13.10.2010
SDÍLEJ:

Bývalá první základní škola ve Žďáře nad Sázavou.Foto: Deník/Zlata Ptáčková

Radnice vede k tomuto kroku nevyužitelnost, technický stav objektu anebo snaha o zkvalitnění služeb občanům, V Bystřici chtějí sestěhovat městské úředníky do jednoho objektu.

„V současné době má město vyhlášený pouze jeden záměr, a to na prodej budovy bývalé první základní školy, umístěné na náměstí Republiky,“ sdělila Stanislava Prokopová, vedoucí žďárského majetkoprávního odboru s tím, že o vyhlášení záměru rozhodla rada města. Jak uvedla dále, informace o odprodeji budovy bude na úřední desce městského úřadu zveřejněna až do konce listopadu.

O bývalou žďárskou základní školu není mezi investory velký zájem. Radnice se ji snaží prodat, či pronajmout již více než rok.

Poté, co padla původní myšlenka, že by její prostory sloužily pro komerční účely, zvažovalo se, že by se v ní pro potřeby města v budoucnu zřídil domov důchodců nebo dům s pečovatelskou službou. Ani tento návrh nebyl naplněn. Temperování objektu stojí žďárskou radnici bezmála půl milionu korun ročně.„Otázkou zůstává, zda se v téhle době najde kupec,“ doplnila místostarostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

To v Bystřici nad Pernštejnem již prodáno mají, a to hned dva ze tří městských domů na Masarykově náměstí. Jednoho se „zbavili“ za čtyři miliony korun, za druhý nový vlastník zaplatil ještě o 255 tisíc korun více. Na třetí objekt je vypsáno poptávkové řízení.

„Finance jsou vázány na přestavbu úřadu v ulici Příční, kde v současné době sídlí dva odbory a z utržených peněz chceme přestěhovat celý úřad pod jednu střechu. Bude to výhodné pro občany a ušetříme i nemalé provozní náklady,“ míní bystřický místostarosta Josef Vojta. Nyní jsou jednotlivé odbory rozmístěny ve čtyřech domech, lidé tak v úředních záležitostech musí běhat po celém městě.

Smlouvu o smlouvě budoucí na prodej objektu uzavřeli i ve Svratce. Jde o nemovitost, kde je stomatologická laboratoř a dvě provozovny – holičství a kadeřnictví. „Město má dále zájem o nové využití bývalé budovy mateřské školy. Jednou variantou byl i případný prodej, který by se uskutečnil za akceptace ceny odhadní, tedy zhruba 6 milionů korun. Několik investorů se objevilo, zájem pak ale polevil. Buď pro cenu, či pro současnou stavební účelovost objektu,“ řekl Boris Jakubík.

-------------

Kdo co prodává?

Žďár nad Sázavou
– budovu bývalé první základní školy na náměstí Republiky

Bystřice nad Pernštejnem:
– dům, v níž sídlí některé z odborů
městského úřadu

Svratka:
– objekt bývalé mateřské školky

Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Nové Město na Moravě
– nemají ani nepřipravují záměr prodeje objektů ve vlastnictví města
zdroj: MěÚ

Autor: Zlata Ptáčková

Místo události:
13.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Vítězné družstvo.
20

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.

Pokračuje digitalizace žďárské kroniky

Žďár nad Sázavou – Do konce roku by si zájemci o místní historii měli číst v kompletně zdigitalizované kronice Žďáru. Od poloviny června je na webových stránkách Knihovny Matěje Josefa Sychry k dispozici její první část.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies