VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Manželé Holcovi oslavili kamennou svatbu

Žďár nad Sázavou – Výjimečné a významné výročí, kamennou svatbu, oslavili manželé Holcovi ze Žďáru nad Sázavou. Jejich společný život nebyl leckdy snadný, ale vždy byl naplněný láskou, vzájemnou podporou a soudržností velké rodiny, kterou založili už před pětašedesáti lety.

15.4.2017
SDÍLEJ:

Věra a Otakar Holcovi ze Žďáru nad Sázavou jsou manželi už 65 let. v dubnu slaví výjimečné jubileum - kamennou svatbu.Foto: Deník / Lorencová Martina

Svůj velký den si připomněli ve středu. „Brali jsme se 12. dubna 1952,“ přiblížila šestaosmdesátiletá Věra Holcová. Velké oslavy své kamenné svatby manželé nechystali, jedinečné výročí si chtěli připomenout jen neformálně se svými blízkými. Gratulantů je opravdu hodně. „Naše dcera sehnala dohromady celou rodinu, a aniž nám něco řekli, přišli všichni k nám. Takže se jim povedlo pořádné překvápko,“ usmíval se Otakar Holec. Je o rok starší než jeho žena Věra.

Oba pocházejí z Vysočiny, kterou mají velmi rádi. Od konce 60. let bydlí ve Žďáře, předtím žili ve Sněžném. Tam se také poznali. „Jak? Já tehdy pracovala na Milovech v hotelu. Bývaly tam čaje o páté a chodila na ně i parta hrozně protivných sněženských kluků, a můj muž byl mezi nimi,“ smála se Věra Holcová. „To se holkám jen zdálo, že jsme protivní,“ dodal, také s úsměvem, její manžel. „Znali jsme se ještě ze školy, a tam se mi najednou zalíbila. No… párkrát jsme spolu tančili, a začali jsme spolu chodit. Vzali jsme se po dvou letech,“ prozradil ještě.

Holcovi vychovali tři dcery, a nejmladší generace v jejich velké rodině, kterou milují, čítá už třináct pravnoučat. Mají recept na šťastné manželství? „Hlavní je asi umět být tolerantní, mluvit spolu a umět odpustit. Vlastně jsme se za ty roky nepohádali, i když každý člověk má své chyby, to ani jinak nejde,“ poznamenal Otakar Holec. „Samozřejmě jsme se leckdy neshodli, třeba jsme spolu chvíli i nemluvili, ale to nikdy netrvalo dlouho. Hlavně jsme na sebe nekřičeli a nenadávali si,“ pověděla Věra Holcová.

V mládí ráda hrála ochotnické divadlo, její muž lyžoval, chodili do Sokola, a vždy rádi cestovali. Co je jejich největším koníčkem dnes? „Pravnoučata,“ shodli se jednoznačně. „A když je hezky, jdeme rádi ven - máme malou zahrádku, tak se o ni staráme, i když v našem věku už to není tak snadné,“ dodali s úsměvem.

Autor: Martina Lorencová

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Ilustrační foto

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies