VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní zima přivolala do Pikárce i Eskymáky

Pikárec - Letošní tuhá zima přivolala do Pikárce Eskymáky a rozehřála Golema. Ještě než vyšel osmaosmdesátičlenný ostatkový průvod pro povolení ke starostovi, tak skupina ze dvora císaře Rudolfa II. vzkřísila pomocí šému Golema, ač jím ho pejsek z dvanáctého vrhu nechtěl vydat. Donutil ho až císařův maršál v brnění, chtěje ho propíchnout mečem. Následně magistr Kelly zhmotnil z dýmu Sirael a císař začal učit toto fluidum lásce.

9.3.2017
SDÍLEJ:
Fotogalerie
37 fotografií

Koncem února v Pikárci uspořádali ostatkové slavnosti. Příznivci masopustního veselí se mimo jiné společně vrátili na dvůr císaře Rudolfa II.Foto: Miloslav Broža a František Hajda

Ovšem jen do chvíle, než na dotaz „Co cítíš" odpověděla Sirael: „Rum". Načež alchymista Scotta musel vzteklého Rudolfa uklidňovat elixírem a leštidlem z domácího vepřového sádla. Trubadúr pak zahrál ke zpěvu dvou verzí „Tady je tesař, klempíř, zedník …", což se pak pravidelně opakovalo i v průvodu obcí. Přestože Golem žhavil červené oči a kouřil po celé obci, skupina Eskymáků imigrantů své kožíšky nesundala. Hned se přizpůsobili a v iglú se zahříval Eskymák, co slivovici začal mít rád. Krásné Eskymačky darovaly místním severské ryby, a pro Golema tu nejobrovitější vypustily do obecní nádrže Františkovy lázně, což značně vystrašilo starostu Františka.

Tučňáci se pochlubili již v Pikárci oplozeným vejcem a před aktivními veterináři, hledající nakažené slepice a ptáky, musel jejich mládě ochránit lední medvěd, který taktéž přimigroval s Eskymáky. Veterináři vyšetřovali nejen ochmýřenou kůži, ale i lidi na hrudi. Starostovi diagnostikovali housera a slípku, která v obci rozšířila ptačí chřipku. Pásku zajišťující nakažené chovy strhávala skupina s televizním týmem speciálního dílu Výměna manželek. Reality show v každém domě vyvolávala obrovské emoce se zoufalstvím a pláčem dětí či spory dospělých, proti kterým je televizní seriál jen slabým odvarem.

Tradiční pikáreckou masku „holiči" oživil pojízdný Lazebnický salon, který původní řemeslo doplnil i lůžkovou depilací na připojeném vleku. Mladící byli zřejmě voliči Zelených, protože prosazovali, že bobr patří do přírody, ale ukázky velikostí a tvaru depilací přesvědčily, že nejsou tak radikální. Zdarma stříhali dohola, dražší to bylo na Babiše či na Trumpa.

Moderní střihy odmítaly čarodějnice, zato si libovaly v úpravách nosu a jejich kostýmy zkrášlovali potkani, hadi a jiná havěť. Aby se domácí paničky dostaly na sraz čarodějnic, musely se naučit zaklínací formulku a správně obkročmo nasednout na hůl koštěte.

O osm set let mladší byla skupina dětí, hledající v každém domě školku. Krásně jednohlasně zdravily, zazpívaly a žádaly kačku na novou houpačku. Za paní učitelky převlečení pánové dokazovali při tělesné potřebě příslušnost k ženskému pohlaví vykasáním sukně a přičapnutím.

Místní turistický klub šlapců a jejich ženských protějšků, lákal nové členy slibem, že „v klubu nebudou sušit hubu". Korzováním „získají v zdravém těle zdravého ducha, takže nebudou potřebovat lapiducha".

Ten by nepomohl ani skupině znetvořených dětských zombie. Průvod vedli stárkové s Bobrůvankou a doplňovali další jednotlivci s diváky. Velká část došla večer do cíle v kulturním domě na pokračování za dozoru 333cm vysokého Golema u pódia. Děvčata se o půlnoci rozutekla po vyhlášení císaře Rudolfa II. o právu na první noc.

PETR BROŽA


I vy můžete přispět do svých novin! Podělte se s ostatními čtenáři Žďárského deníku a týdeníku Vysočina o cokoliv, co vás ve vašem okolí zaujalo, překvapilo, potěšilo, nebo naopak rozzlobilo. Můžete do redakce posílat texty i fotografie z nejrůznějších akcí a událostí. Otištěny budou ve čtenářské rubrice U nás doma ve Žďárském deníku a týdeníku Vysočina. Pište na e-mail: redakce.zdarsky@denik.cz

Autor: Redakce

9.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Po 160 schodech šplhá na 36 metrů vysokou rozhlednu pestrá skladba lidí od turistů a rodičů s dětmi až po svatebčany.

Meziříčská rozhledna je hitem

Mladá fotografka portrétuje nejraději v plenéru, ale především kvůli snímkům dětí si nyní ve Žďáře nad Sázavou otevřela vlastní ateliér. Chce v něm dokázat, že ateliérová fotografie má i po smrti deskových přístrojů a nástupu zrcadlovek a mobilů právo na
12

Snímky málokdy končí v albu, říká fotografka

Dýmovnice aneb proč nejít na hokej...

Hokejové derby přinášejí napětí, vzrušení a emoce diváků, ale čeho je moc, toho je příliš. V hokejovém městě jako je Havlíčkův Brod jsem strávil studentská léta, trénoval a zrovna tak vzhlížel k osobnostem tohoto klubu. Nevím, jak by se páni Chytráček se Suchým a jiní velikáni dívali na dnešní fanoušky, ale rozhodně do smíchu by jim nebylo.

Soudce Novák chce od státu půl milionu za dojíždění na pobočku

Žďár nad Sázavou - Soudce brněnského krajského soudu Miroslav Novák se po státu domáhá proplacení cestovních náhrad ve výši půl milionu korun, které vynaložil na dojíždění poté, co byl nezákonně přeložen na jihlavskou pobočku soudu. Při pátečním projednávání své žaloby stáhl požadavek na další čtyři miliony korun za nemajetkovou újmu. Odůvodnil to tím, že nechce zatěžovat státní rozpočet. Podle žalovaného ministerstva spravedlnosti je však skutečným důvodem zpětvzetí to, že Novák chce v případě neúspěchu snížit náklady řízení, které by musel hradit.

Řidič nezvládl řízení, na následky zranění zemřel

Vysočina – Ve čtvrtek před jednou hodinou odpoledne vyjížděli policisté k tragické dopravní nehodě, která se stala na silnici druhé třídy mezi Bílým Kamenem a Větrným Jeníkovem.

Ve firmách je jedovatá voda i půda

Žďársko - První brněnská strojírna ve Velké Bíteši, Tokoz ve Žďáře nad Sázavou a také Mars Svratka. To jsou podle informací České inspekce životního prostředí (ČIŽP) tři lokality na Žďársku, ve kterých momentálně probíhají sanace starých ekologických zátěží.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies