„Řízení bylo přerušeno a policejní návrh na potrestání odložen s tím, že lékařce byla uložena roční lhůta. Po tu dobu musí žít řádně, to znamená vyvarovat se nejenom problémům spojeným s alkoholem, ale i jakýchkoliv jiných přestupků,“ vyjádřila se státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství ve Žďáře nad Sázavou Miloslava Hevierová.

Lékařka tedy může běžně vykonávat svoji praxi. V případě, že by pětapadesátiletá pediatrička podmínku státního zastupitelstva porušila, bude řízení obnoveno a dojde na soudní projednávání.

Novoměstská lékařka pro Žďárský deník potvrdila, že alkohol v ordinaci požila, ale řekla, že až po pracovní době a tedy nikoho z pacientů neohrozila. Svoje závažné pochybení, které ji přivedlo do současné situace, přiznává. „Měla jsem osobní problémy, všechno se ve mně nahromadilo, prostě jsem selhala,“ uvedla lékařka v reportáži televize Nova s tím, že se bude léčit. „Abych svoje problémy náhodou ještě někdy nezkoušela řešit alkoholem,“ dodala žena.
Materiály ale po uzavření policejního šetření obdržela také Česká lékařská komora, která může lékařku také postihnout. A to od důtky až dokonce po vyloučení z lékařské komory.

„Zatím jsem o výsledcích šetření revizní komise nebyl informován, předpokládám tedy, že ještě nebylo ukončeno,“ uvedl včera předseda Okresního sdružení České lékařské komory Žďár nad Sázavou Pavel Jenerál. Svrateckou lékařku Martu Jílkovou, která je předsedkyní revizní komise, se Žďárskému deníku z důvodu její dovolené včera (4. dubna) nepodařilo zastihnout.

Novoměstská dětská lékařka byla 14. ledna přistižena ve své ordinaci opilá, a to v takovém stavu, že nebyla schopna nadýchat do přístroje, a proto se podrobila krevním testům. Podle jejich výsledků měla v krvi více než tři promile alko〜holu.

Pediatrička při příchodu policistů v ordinaci neměla žádného pacienta. „Případ se šetřil jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykových látek,“ uvedla žďárská policejní mluvčí Jana Martincová.