VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jména nových radních znají ve Žďáře i Meziříčí

Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí – Jména nových radních znají ve Žďáře nad Sázavou a Velkém Meziříčí.

26.10.2010
SDÍLEJ:

Jaromír Brychta, dosavadní místostarosta Žďáru.Foto: archiv

V okresním městě bude v celkem devíti křeslech radních sedět pět zástupců ČSSD, dva ODS a dva TOP 09.

Posty radních ve Žďáře sice budou oficiálně schváleny až na ustavujícím zasedání zastupitelstva 11. listopadu, ale tam půjde jen o formální potvrzení návrhů, na kterých se koaliční strany domluvily. Vítězové komunálních voleb - sociální demokraté - budou ve žďárské radě zastoupeni budoucí starostkou Dagmar Zvěřinovou, Vladimírem Novotným, Karlem Strakou, Karlem Heroldem a Janou Svobodovou.

Za TOP 09 do křesel radních usedne volební lídr strany Miloš Jirman a jeden z nových místostarostů Ladislav Bárta. Za ODS se do městské rady dostal v nové roli místostarosty Jaromír Brychta a také Jaroslav Ptáček.

„Do ustavujícího zastupitelstva musíme ještě stihnout projednat a připravit návrhy lidí do komisí a výborů,“ potvrdila včera jména radních Dagmar Zvěřinová. „Spolupráci mezi stranami se podařilo dohodnout přesně tak, jak to ve volbách rozdali voliči,“ připomněla Zvěřinová výsledky komunálních voleb. Vládnoucí koalici ve Žďáře nad Sázavou vytvořily tři nejsilnější strany vzešlé z voleb.

Vítězná ČSSD bude mít v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu města devět zastupitelských křesel, ODS a TOP 09 po pěti, KDU-ČSL čtyři, KSČM tři a SPO ZEMANOVCI jedno. Koaliční smlouvu už oficiálně podepsali i ve Velkém Meziříčí. Tam se spojili noví zastupitelé zvolení za ODS, ČSSD, Volbu pro město (VPM) a Nezávislé (Nez.).

„Smlouva koalice čtyř stran obsahuje ustanovení o zvolení vedení města včetně městské rady na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se uskuteční 9. listopadu. A také dohodu o společném postupu při správě Velkého Meziříčí v následujícím volebním období,“ oznámil nastávající starosta města Radovan Necid (ODS).

Velkomeziříčským místostarostou zůstane i po další čtyřleté volební období Josef Komínek (ČSSD).

Kromě starosty Radovana Necida a místostarosty Josefa Komínka křesla radních obsadí Jindřich Hubl (VPM), Miroslav Jágrik (ČSSD), Jiří Michlíček (ODS), Ivo Šulc (Nez.) a Vincenc Záviška (VPM).

Komunální volby v Meziříčí na hlasy voličů vyhrála ODS, avšak v konečném zúčtování získala pět mandátů zastupitelů, stejně jako ČSSD a KDU–ČSL. Do koalice čtyř stran se ve Velkém Meziříčí nedostali křesťanští demokraté s pěti mandáty, komunisté se dvěma zastupitelskými křesly a TOP 09 s jedním. Vládnoucí koalice dosáhla patnáctihlasé většiny – ODS 5, ČSSM 5, VPM 3 a Nezavislí 2.

--------------

Žďár nad Sázavou

Návrh rady,
ustavující zastupitelstvo 11. 11.

Dagmar Zvěřinová (ČSSD)
Jaromír Brychta (ODS)
Ladislav Bárta (TOP 09)
Vladimír Novotný (ČSSD)
Karel Straka (ČSSD)
Jana Svobodová (ČSSD)
Jaroslav Ptáček (ODS)
Karel Herold (ČSSD)
Miloš Jirman (TOP 09)

Velké Meziříčí

Návrh rady,
ustavující zastupitelstvo 9. 11.

Radovan Necid (ODS)
Josef Komínek (ČSSD)
Jindřich Hubl (VPM)
Miroslav Jágrik (ČSSD)
Jiří Michlíček (ODS)
Ivo Šulc (Nez.)
Vincenc Záviška (VPM)

Autor: Lenka Mašová

Místo události:
26.10.2010
SDÍLEJ:
Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Ilustrační foto.

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení