VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přeložka nejdříve v roce 2010, obchvat v roce 2018

VELKÁ BÍTEŠ - Problematika přeložky ulice Kpt. Jaroše, případně velkého obchvatu, vyvolává mnoho otázek. Odpovědi na ty nejčastější poskytla ředitelka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) České republiky Správa Jihlava Marie Tesařová.

24.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Jaký je váš názor na realizaci jednak „přeložky I/37 – ulice Kpt. Jaroše“ a jednak „velkého obchvatu“ z hlediska jejich časových možností?

Realizace přeložky je možná od roku 2010 až 2011, záleží na eventuálních komplikacích. U obchvatu to odhaduji přinejlepším na rok 2018 až 2020 – zatím o této stavbě víme velmi málo a záleží i na ostatních obcích, jejichž katastr trasa zasahuje.

Lze počítat s tím, že ŘŠD bude podporovat realizaci velkého obchvatu i za předpokladu, že bude provedena stavba přeložky ulice Kpt. Jaroše?

Výhledové řešení trasy celého tahu silnice I/37 je mimo zástavbu, to je velký obchvat, přeložka je jen dílčím řešením a proveditelnost jejího napojení na obchvat byla prokázána. Nezávisle na postupu přípravy přeložky mohou pokračovat práce na přípravě obchvatu, ale abychom dospěli tam, kde je dnes přeložka, chybí zapracování definitivní verze do územně plánovací dokumentace a alespoň podrobná technická studie do zaměřeného území.

Jakým způsobem bude ŘSD postupovat při řešení dopravní situace ve Velké Bíteši, pokud nebude zastupitelstvem města schválena realizace přeložky ulice Kpt. Jaroše, a to s ohledem na skutečnost, že velký obchvat není dosud v územním plánu města a nejsou provedeny ani další navazující studie – technická, proveditelnosti a tak dále?

Velkým obchvatem se bude zatím zabývat OVT Brno. Naše pracoviště zahajuje přípravné práce na akcích až po převzetí podrobné technické studie. Pokud mohu odhadnout podle obdobných akcí, tak v případě hladkého chodu projednávání můžeme projednávat DÚR v roce 2012 nebo 2013.

Můžete sdělit, zda se dají využít finanční prostředky schválené v letech 2006 – 2007 na přeložku silnice I/37 na jiné investiční akce ve Velké Bíteši (například oprava místních komunikací, výstavba krytého bazénu a tak dále)?

Bohužel nelze – finanční prostředky v našem rozpočtu jsou každoročně určeny v naší smlouvě na akce jmenovitě a prostředky z globální položky na přípravu obchvatů nelze použít na nic jiného.

24.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení