VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domy dětí již lákají na novinky, Ve Městě začnou s geocachingem i agility

Žďársko – Hned šestadvacet nových kroužků z celkem čtyřiapadesáti nabízí pro nadcházející školní rok 2012/2013 Dům dětí a mládeže (DDM) 
v Novém Městě na Moravě.

31.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Novinkou je například kroužek divadla v anglickém jazyce, fotografický kroužek pod vedením profesionálního fotografa Jana Truksy, Spartík, Geocaching nebo Agility – tanec se psem pro malé majitele psů. „Ukázková hodina se uskuteční 12. září v 17 hodin na cvičišti novoměstského kynologického klubu," informovala ředitelka novoměstského DDM Alena Sobotková.

V loňském roce evidovali 
v novoměstském zařízení přes 800 přihlášených členů. „O novinky je zájem. Všechny kroužky jsou otevřené, 
do každého stále přijímáme. Děti se mohou zapisovat do konce října s možností se zapojit rovněž během roku," vyjádřila se dále Sobotková.

DDM v Novém Městě bude od pondělí 3. září v provozu na jiné adrese. V prostorách zrekonstruované budovy kul᠆turního domu využijí pedagogové pro svou činnost šest místností, mimo jiné počítačovou učebnu, keramickou dílnu nebo mateřské centrum. Ředitelky DDM i Novoměstských kulturních zařízení společně plánují v mnohem větší míře společné využívání hlavního sálu a přísálí kulturního domu.

Na parkour a free running, jezdeckou westernovou školu či kroužek mažoretek nově sází v Active – středisku volného času (Active – SVČ) 
ve Žďáře. Kromě tradičních sportovních, výtvarných a hudebních aktivit lákají i na ty technické, jazykové a přírodovědné, jako je kroužek matematický nebo astronomický. Pro dospělé otevírají na 22 kurzů. Kromě paličkování, keramiky, angličtiny 
a třeba i španělštiny, zahájí na podzim čtyřměsíční kurz fit boxu.⋌dokončení na straně 3

V rámci tohoto bezkontaktního cvičení se zájemci pod dohledem vedoucího zaměří na získání a udržení fyzické kondice s využitím boxerských pytlů. „Každým školním rokem funguje ve žďárském Active – SVČ kolem dvou set kroužků a kurzů. V loňském roce k nám docházelo 2028 dětí, mládeže a dospělých," konstatovala zástupkyně ředitele zařízení Marie Neubauerová. Navýšení cen kroužků bylo minimální.

Pozadu s nabídkou volnočasových a vzdělávacích aktivit nezůstávají mimo jiné ani v DDM ve Velkém Meziříčí. Tam podle ředitelky Aleny Vidlákové přicházejí s padesátkou zájmových útvarů zaměřených na všechny věkové skupiny, tedy od dětí z mateřských školek až po seniory. Zcela nových kroužků bude devět. „Například Kufr světa. Cílem aktivity je rozvoj a posilování zeměpisných znalostí. Doplněna bude virtuálním cestováním po světě a přednáškami s cestovateli," vysvětlila Alena Vidláková.

Pro předškolní děti přibude Krteček, kroužek, jenž má připravovat jeho účastníky na školní povinnosti a rozvíjet jejich jemnou motoriku. Pro žáky 5. až 9. tříd a věkové skupině nad 15 let je určeno třeba loutkaření, kde se lidé seznámí s výrobou a voděním loutek. Všechny přihlášky budou přijímány do konce září. Vloni je vyplnilo 1122 osob.

-------------

Nové aktivity

Vybrané novinky v oslovených organizacích na Žďársku, které se zabývají volnočasovými a vzdělávacími programy pro děti a dospělé (školné v Kč).

DDM Nové Město na Moravě
Anglické divadlo 1000
Novinář junior 500
Hudební studio 1100

DDM Velké Meziříčí
Kufr světa 700
Abeceda sportu 600/800
Loutkaření 700/950
Sebeobrana 400/800

Active – středisko volného času, Žďár nad Sázavou
Parkour a Free Running 900
Kroužek mažoretek 750
Jezdecká westernová škola 1000
zdroj: DDM, Active

Autor: Zlata Ptáčková

31.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jednoduché pítko doplnila ještě knihovnička s knihami a lavičky k posezení.
3

V atriu přibylo nejen pítko, ale i knihobudka a lavičky

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Dřevěné loutky děti nadchly

Žďár nad Sázavou – Již tradičně hojná účast a nadšení převážně dětských návštěvníků provázelo loutkové divadelní představení Jana Hrubce.

Otec neplatí výživné pro své tři syny

Velké Meziříčí – Zhruba šedesát tisíc korun dluží na výživném pro své tři syny devětatřicetiletý muž ze Žďárska.

Zloděj ukradl zahradní sekačku

Dolní Libochová – Rotační benzínovou sekačku ukradl zloděj v rekreační chalupě v Dolní Libochové. Majiteli tím způsobil škodu převyšující jedenáct tisíc korun. 

Juran jde proti svým: Těším se, říká brankář

Nové Město na Moravě – Zápas divizních fotbalistů Vrchoviny s Blanskem sice nemá žádnou příchuť derby, z jednoho důvodu ale pikantní bude. V neděli od 15.30 se totiž do branky novoměstského celku postaví David Juran, někdejší velká opora Blanska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení