VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti ve školách vystřídají dělníci

Žďársko – Zateplování fasád a střech, výměna oken a další potřebné úpravy vně i uvnitř budov, tak bude vypadat léto v mateřských a základních školách na Žďársku. Žáci sice odjedou na prázdniny, ovšem místo nich nastoupí řemeslníci. Oslovené provozovatele škol přijde modernizace na miliony korun.

25.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ J. Škvára

„Investice, která obnáší výměnu oken a zateplování jak školek, tak ještě jedné víceúčelové budovy ve městě, přijde na necelých devět milionů korun,“ sdělil místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta.

Podle jeho slov momentálně sestavují na radnici ve spolupráci s učitelkami mateřinek Pohádka v Nádražní ulici a Korálky v ulici Antonína Štourače časový harmonogram prací. Ty jsou totiž plánovány až do konce září, přičemž na začátku školního roku by měly být v budovách prováděny práce, které nenarušují chod předškolních zařízení. „Úpravy ve třetí bystřické školce, ve Čtyřlístku v Okružní ulici, se nám snad podaří provést v příštím roce,“ dodal Vojta.Neplánované práce opravu prodlouží

Hlasy dělníků na lešeních se budou ozývat také z areálu Mateřské školy U Stadionu ve Velké Bíteši. Navzdory tomu, že práce související se zateplováním střechy nad třídami, lepením tepelné izolace na fasádu objektu ze severní strany a malováním měly být dokončeny v polovině minulého týdne.

„Mimo plán bude potřeba ještě provést zateplování jedné třetiny střechy nad školní jídelnou, která je v havarijním stavu, takže se nakonec stavební činnosti protáhnou maximálně o dva měsíce,“ vyjádřil se velkobítešský místostarosta Tomáš Kučera.

Rekonstrukce bude stát pět milionů korun, přičemž na ni bítešská radnice získala padesátiprocentní dotaci. Výdaje navíc, konkrétně 400 tisíc korun, si vyžádá zmiňované zateplování střechy jídelny.

Přes červenec a srpen budou rovněž pokračovat započaté úpravy v obou základních školách (ZŠ) v ulici Komenského ve Žďáře nad Sázavou. Co se týká 2. ZŠ, v projektu je počítáno se zateplením obvodových stěn, dokončením výměny otvorových výplní a zateplením střešních, či půdních konstrukcí, v případě 3. ZŠ pak se počítá se zateplením obvodových stěn a výměnou výplní a zateplením střechy.

Veškerá tato vylepšení škol na Žďársku jsou spolufinancována Evropskou unií – tedy Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí v rámci operačního programu Životní prostředí.

Celkové náklady oprav v letošním roce činí téměř 15,8 milionu korun.

Autor: Zlata Ptáčková

25.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pachatel vzal z garáže úhlovou brusku

Do projektu Charita je v módě jsou zapojeni rovněž samotní klienti a uživatelé charitních služeb. V jednotlivých zařízeních žďárské oblastní charity se průběžně uskutečňují pravidelné tvůrčí díly Dany Dobřichovské, které jsou zaměřené na módu.
5

Móda návrhářky Dobřichovské bude pomáhat. Díky žďárské charitě

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

Kino Vysočina bude znovu otevřeno už 14. června

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice připravila příjemné překvapení pro milovníky tradičního promítání filmových snímků v kině Vysočina. Rekonstrukce biografu skončí dříve, než bylo původně v plánu.

V Bystřici podepsali memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Bystřice nad Pernštejnem – Memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku se v pátek 26. května podepalo v rámci astronomického odpoledne v aule bystřického gymnázia. Iniciátorem počinu je iniciativa Bystřická obloha, což je spolek amatérských astronomů. Akce se mimo jiné za Českou astronomickou společnost zúčastnil známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

Meziříčští projednají zpochybněnou soutěž, zájemci se mohou zúčastnit

Velké Meziříčí – Debata meziříčských zastupitelů s vítězem architektonické soutěže na úpravu centram města Davidem Mikuláškem se uskuteční v úterý 13. června.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies