VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čeští a slovenští chirurgové se sešli ve Skalském dvoře

Skalský dvůr - Už 16. ročník dvoudenního Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě se ve čtvrtek a v pátek uskutečnil v hotelu Skalský dvůr na Bystřicku.

17.5.2014
SDÍLEJ:

Součástí programu byly i workshopy například ten, při kterém bylo předváděno praktické použití zevních fixátorů. Foto: MEDIN/Miloš Neuman

Akci, kde se sešly na čtyři stovky lékařů, zaštiťovala Česká chirurgická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Slovenská chirurgická spoločnosť. Po odborné stránce setkání zajistil pořadatel emeritní primář novoměstské chirurgie a předseda Spolku lékařů v Novém Městě na Moravě Jiří Šustáček.

„Věřím a doufám, že chirurgie byla, je a snad také bude pro všechny, kteří se tímto oborem zabývají, otázkou entuziasmu, lásky k oboru, osobní obětavosti, soustavného vzdělávání, etického přístupu k nemocným a současně vysoce stavovského a kolegiálního vztahu mezi chirurgy a jejich spolupracovníky," vyjádřil se Jiří Šustáček.

Odborný program ve Skalském dvoře byl rozdělen na chirurgickou a traumatologickou část. Letošní chirurgická témata se týkala například komplikací miniinvazivních metod či chirurgie ruky. Traumatologická část programu se zabývala možnostmi hřebování a dlahování, novinkami v osteonsyntéze a tupým poraněním dutiny břišní.

Mezi přednášejícími se v letošním roce nestihl objevit profesor Pavel Pafko, do roku 2010 přednosta III. chirurgické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Motol, nyní tamní emeritní přednosta. Ten bývá pravidelným účastníkem setkání.

Ve Skalském dvoře ve čtvrtek i v pátek nechyběly ani workshopy a představení různých chirurgických nástrojů. Generálním partnerem setkání chirurgů se stal tradiční výrobce lékařských nástrojů novoměstská firma Medin. „Snažíme se sortiment služeb a výrobků přizpůsobovat aktuálním požadavkům zdravotnického trhu. Všechny naše aktivity, jak doufáme, povedou ke zlepšení obslužnosti spolupracujících pracovišť, jejichž zástupci se s námi na dalších ročnících setkání chirurgů mohou podělit o zkušenosti i výsledky své práce," vyjádřil se generální ředitel společnosti Medin Milan Ettel.

Kromě odborné část programu si čeští a slovenští chirurgové i letos dopřáli kulturní vložku, a to v podobě čtvrtečního recitálu herce Jana Kačera, který se uskutečnil ve sklářské huti Svoboda AGS v Karlově.

Autor: Lenka Mašová

17.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie ČR. Ilustrační foto.

Z benzínové čerpací stanice odešel třikrát bez placení

Při prohlídce zámku poznají návštěvníci i část jeho historie.
4

Návštěvníci prozkoumají tajemná zákoutí žďárského zámku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Žďár nad Sázavou – Jedinečnou možnost zjistit, jak vlastně vypadá poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo třeba chórové lavice, mají nyní ve Žďáře nevidomí návštěvníci. Speciální prohlídky pro ně zavedli v zámku Kinských.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení