VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

20.1.2017

Rekordní mrazy byly v noci na sedmi místech Vysočiny

Vysočina - Teplotní rekordy byly dnes v noci překonány na sedmi měřicích stanicích na Vysočině s řadou pozorování alespoň 20 let. Největší mráz naměřili meteorologové v Hubenově na Jihlavsku, a to minus 20 stupňů Celsia. Dosavadní rekord z roku 2016 měl hodnotu minus 16,5 stupňů. ČTK to sdělila Andrea Kvapilová z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

20.1.2017

V Jívoví se opět hraje Člověče, nezlob se

Jívoví – Člověče, nezlob se, to bude zítra, v sobotu 21. ledna, platit bezezbytku v Jívoví na Žďársku. Kulturním domem bude mimo hovoru a smíchu slyšet kutálení kostek a ťukání figurek do hracích desek – odehraje se tam 4. ročník velkého turnaje v oblíbené stolní hře.

20.1.2017

Stopy běžkařů vedou na Zelenou horu

Žďár nad Sázavou - Jedinečnou podívanou si teď v jasných mrazivých ránech dopřávají běžkaři ve Žďáře nad Sázavou. Strojově upravené stopy vedou jen pár desítek metrů od kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památky zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO.

20.1.2017

Děti si mohou užívat zimních radovánek přímo na náměstí

Nové Město na Moravě – Otázku kam se sněhem, který překáží na silnicích, chodnících a parkovištích, vyřešila novoměstská radnice po svém. Na Vratislavovo náměstí byla navezena obří sněhová hromada, která je teď každodenním cílem místních dětí. A zanedlouho k ní přibude ještě jedna.

20.1.2017

Parkoviště má zklidnit chaos před školami, vznikne v létě

Bystřice nad Pernštejnem – Třicet nových parkovacích míst vznikne v lokalitě kolem základní školy, gymnázia, mateřské školy a základní umělecké školy v Nádražní ulici. Dopravní situace se tam stává neúnosnou.

19.1.2017

Klaun je hrozně hloupý a dětsky hravý. Proto je každému blízký, říká Jan Hrubec

Nové Město na Moravě – Když byl Jan Hrubec ještě malým Honzíkem, měl jeden velký, tajný sen. Sen, který dlouho nikomu neprozradil a co se mu nakonec splnil.

19.1.2017

Před deseti lety řádil Kyrill

Vysočina – Orkán Kyrill před deseti lety způsobil na Vysočině rozsáhlé polomy v lesích, kvůli jejichž odstraňování byl vyhlášen nouzový stav.

19.1.2017

Povodí Moravy letos opraví v Radešínské Svratce opevnění na řece Bobrůvka

Radešínská Svratka – K opravě opevnění na řece Bobrůvce (Loučce) v Radešínské Svratce na Novoměstsku by mělo dojít v letošním roce. Vyplývá to ze zveřejněných plánů Povodí Moravy.

19.1.2017

Chovatelka nabízí odměnu deset tisíc korun

Velké Meziříčí – Nešťastná majitelka černého hovawarta, který se ztratil na konci minulého roku ve Velkém Meziříčí, nabízí za jeho nalezení odměnu deset tisíc korun.

19.1.2017

Kino bude promítat do konce ledna, pak začne přestavba

Žďár nad Sázavou – Se začátkem února se z důvodu rekonstrukce interiéru pro návštěvníky uzavře Kino Vysočina. Práce mají být podle vedení žďárské radnice dokončeny nejpozději do konce května.

19.1.2017

Bruslařský ovál ve Žďáře pokrývá led

Žďár nad Sázavou - Do soboty musí rychlobruslařský ovál před žďárským zimním stadionem pokrýt kvalitní vrstva ledu, aby se se tam mohly uskutečnit z minulého týdne odložené závody dračích saní. Pak teprve dostane šanci bruslit pod širým nebem veřejnost.

18.1.2017

Rosička odolá síle dvojnásobného orkánu

Rosička - Přes patnáct let se na kótě 645 metrů nad mořem v obci Rosička tyčí 40 metrů – některé údaje hovoří o 42 metrech, vysoká ocelová roura s vnějším vinutým schodištěm do otevřeného ochozu ve výšce 24 metrů nad zemí. Stožár byl na zakázku telekomunikací vyprojektován a smontován tak, aby odolal „vání" větru až 200 kilometrů v hodině, což je podle Beafortovy stupnice téměř dvojnásobná rychlost orkánu – krajní, dvanácté škály větru.

18.1.2017

Mrazy pokračují, v noci mohou teploty klesat k minus 17 stupňům

Vysočina - Silné mrazy budou pokračovat i v nadcházejících dnech. Dnes večer a v noci mohou teploty klesnout někde i pod minus 12 stupňů Celsia, ojediněle až k minus 17 stupňům. Mrznout má hlavně v Čechách, v Kraji Vysočina a na východě Zlínského kraje. Teploty hluboko pod bodem mrazu vydrží v celém Česku minimálně do konce tohoto týdne. V aktuální výstraze to dnes uvedl Český meteorologický ústav (ČHMÚ).

18.1.2017

Senior odevzdal policistům tři ostré náboje

Žďár nad Sázavou – Celkem tři kusy ostrých nábojů ráží 7,65 a 9 milimetrů přinesl policistům žďárského obvodního oddělení osmašedesátiletý muž.

18.1.2017

Obsazená průmyslová zóna nahrává obchvatu Bystřice

Bystřice nad Pernštejnem – Takzvané severojižní propojení, respektive jeho část, se znovu dostalo na pořad dne v souvislosti s budováním nové komunikace v průmyslové zóně. V rámci propojení má dojít k výstavbě obchvatu Bystřice – krajská silnice by spojila „devatenáctku" od zahrádkářské kolonie u Domanínku kolem průmyslové zóny se silnicí II/357.

18.1.2017

Se zimní sezonou jsou letos na Žďársku spokojeni jak lyžaři, tak i hoteliéři

Žďársko – Letošní zima dělá radost nejenom vyznavačům zimních sportů, ale také majitelům a provozovatelům rekreačních zařízení na Žďársku, zejména pak na Novoměstsku.

17.1.2017

Novoměstská Vysočina Arena bude tuto sobotu patřit lyžařům i fatbikerům

Nové Město na Moravě – Vysočina Arena opět ožije. V sobotu 21. ledna zamíří do novoměstského areálu významných sportovních akcí nejenom zdatní běžkaři, ale i ti sváteční, rodiny s dětmi anebo fatbikeři. Tedy cyklisté na horských kolech vybavených velmi širokými plášti, které zajišťují dokonalou přilnavost.

17.1.2017

Bystřickým seniorům opravují dalších osm bytů

Bystřice nad Pernštejnem – Dalších osm bytů v domě s pečovatelskou službou v Hornické ulici začali opravovat v Bystřici.

17.1.2017

Pejska zapomněli před prodejnou

Žďár nad Sázavou – Opuštěného psíka si všimli kolemjdoucí v sobotu ve Žďáře. Byl uvázaný před obchodem ve Studentské ulici.

17.1.2017

Místo písmen jsou na jízdních řádech pouze nečitelné znaky

Žďár nad Sázavou – Poněkud kuriózní jízdní řády jsou umístěny na zastávkách městské hromadné dopravy ve Žďáře nad Sázavou. Doplňující informace na nich uvedené jsou zcela nečitelné.

16.1.2017

Dračí saně vyjedou na ledový ovál ve Žďáře v sobotu

Žďár nad Sázavou – Start originálních závodů dračích saní ve Žďáře, avizovaných původně na minulý víkend, se o týden posunul.  „Závod se uskuteční v sobotu 21. ledna," potvrdil v sobotu Vladimír Ehl z pořádajícího Windsurfing Clubu Velké Dářko. Z odloženého klání tři posádky vypadly, případní zájemci se ještě do středy mohou přihlásit.

16.1.2017

Muzeum bude zavřené až do poloviny února

Nové Město na Moravě – Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě bude pro veřejnost na celý měsíc uzavřeno. Důvodem je stěhování sbírkových předmětů do nového provizorního depozitáře.

15.1.2017

Po Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se nesla libá vůně zabijačkových specialit

Velké Meziříčí – „Voní to, cítíš?" Tuto větu si v sobotu v průběhu dne vyslechl nepočítaně František Jurek. Ve stánku na svahu Fajtova kopce u Velkého Meziříčí vyráběl přímo před zraky přihlížejících pravé zabijačkové pochoutky.

15.1.2017

Města na Žďársku vypravila loni méně sociálních pohřbů

Žďár nad Sázavou – Takzvaných sociálních pohřbů na Žďársku za poslední rok ubylo. Zatímco v roce 2015 jich radnice měst v okrese vypravily patnáct, v loňském roce o polovinu méně.

15.1.2017

Elektronická evidence: zatím větší poprask než dopady

Vysočina - Některé venkovské hostince jsou zavřené, jiné se změnily v kluby. Restaurace zvedly ceny jídel i nápojů. I takové jsou leckde v zemi důsledky povinnosti elektronické evidence tržeb. Nová povinnost platí pro hostinské, restauratéry a hoteliéry od začátku prosince. Přímo na Vysočině však její důsledky tak jednoznačné nejsou.

14.1.2017

Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Meziříčí má od soboty novou cisternu

Velké Meziříčí - Nové zásahové vozidlo si v sobotu dopoledne slavnostně převzali dobrovolní hasiči z Velkého Meziříčí.

14.1.2017

Ve staré meziříčské katovně bylo opět rušno

Velké Meziříčí - Halas a smích návštěvníků i řinčení zbraní bylo v pátek odpoledne slyšet od staré katovny ve Velkém Meziříčí.

14.1.2017

O Tříkrálové sbírce: Radost mají dárci i obdarovaní

Žďársko - Do neděle 15. ledna probíhá Tříkrálová sbírka, kterou už po sedmnácté pořádá Charita ČR. Ve žďárském okrese sbírku zajišťuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou. Její ředitelka Jana Zelená mimo jiné objasnila potřebnost financí, které poté charita využije na místech, kde se těžko hledají finanční zdroje.

14.1.2017

Ve Vlachovicích budou závodit biatlonisté

Vlachovice – Obliba biatlonu se začíná promítat i do vesnických soutěží. Klasické závody v běhu na lyžích, při nichž je hlavní odměnou párek s rohlíkem, jsou nyní ve Vlachovicích povýšeny na Biatlonové párkové závody.

14.1.2017

Zimu si o víkendu užijí lyžaři i lezci

Vysočina, Žďársko – Nadcházející víkend bude na Vysočině ve znamení zimních sportů. Skvělé podmínky nabízejí běžkařská centra, sjezdovky i jediná ledová stěna pro horolezce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies