VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

11.5.2017

Na trati z Nového Města do Bystřice je výluka

Žďársko – Lidé cestující vlakem na trati číslo 251 z Nového Města na Moravě do Bystřice a zpět musí v těchto dnech počítat s výlukou. Ta skončí ve středu 17. května o půl třetí odpoledne.

11.5.2017

Nová váza pro atiku novoměstského zámku

Nové Město na Moravě - Na průčelní atice zámku v Novém Městě na Moravě, kulturní památce České republiky a sídle Horácké galerie, bude stát nová obří kamenná váza.

11.5.2017

Kolotočářství musí mít člověk v krvi, říká Václav Navrátil

Žďár nad Sázavou – Pětapadesátiletý Václav Navrátil z jižních Čech se v prostředí pouťových atrakcí pohybuje odmalička. Stejně jako jeho předkové či následovníci. Ovšem za spokojenými dětmi na kolotočích stojí dřina.

10.5.2017

Začne klapat Vírský mlejnek

Nové Město na Moravě – Po roce opět začne ve čtvrtek 11. května ve dvoře Horáckého muzea klapat vyhlášená místní atrakce – Vírský mlejnek.

10.5.2017

Ornitologové se v sobotu brzy ráno vydají za ptačím zpěvem

Žďár nad Sázavou – Nadšení ornitologové a milovníci přírody si budou muset v sobotu 13. května přivstat. Alespoň pokud se chtějí zúčastnit společné akce České společnosti ornitologické, Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky a Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy nazvané Vítání ptačího zpěvu, která se v tento den uskuteční ve Žďáře nad Sázavou.

10.5.2017

Žďárská pouť si stále zachovává svůj duchovní rozměr

Žďár nad Sázavou – Bezmála tři sta let, tak dlouho se ve Žďáře nad Sázavou konají slavné svatojánské poutě. Žďárská pouť na počátku vypadala úplně jinak než dnes. Pro věřící to byl velký svátek, cesta na poutní místo, ze kterého si kromě modlitby odnesli růženec anebo svatý obrázek.

10.5.2017

Kavárna s vyhlídkou přiblíží také nejvyšší český dálniční most

Velké Meziříčí – Sedět nad kávou a kochat se pohledem na město nebo na nejvyšší český dálniční most Vysočina by mohli v budoucnu lidé v nové kavárně s vyhlídkou na dálničním odpočívadle u Velkého Meziříčí.

10.5.2017

Tanec je doménou děvčat. Chlapci chybí

Nové Město na Moravě – Základní umělecká škola Jana Štursy v Novém Městě na Moravě nevzdělává jen mladé hudebníky, výtvarníky či absolventy dramatického oboru. Její součástí je i obor, který navštěvují pouze dívky.

9.5.2017

VIDEO: Motorkáři se společně pomodlili za ochranu na silnicích

Velká Bíteš – Několik stovek motorkářů si o svátečním pondělí nenechalo ujít tradiční žehnání motorek, v pořadí již jedenácté.

9.5.2017

Ve Žďáře bude plno. Svatojánská pouť začíná

Žďár nad Sázavou - Opět po roce patří prostranství u žďárského zimního stadionu vyhlášené svatojánské pouti.

9.5.2017

Pouťový víkend ve Žďáře nabídne nejen kolotoče

Žďár nad Sázavou – O víkendu bude Žďár žít především svatojánskou poutí. Zpestření volných dnů ale ve městě najdou i ti, které kolotoče, střelnice ani krkolomné atrakce nelákají.

9.5.2017

Skalský dvůr obsadí chirurgové

Skalský Dvůr – Lékaři se sjedou do Skalského Dvora u Lísku na Bystřicku. Na sklonku pracovního týdne se tam koná již 19. ročník Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě.

9.5.2017

Bystřický Vodomil putuje za malíři

Bystřice nad Pernštejnem – Na začátku května odstartoval již 11. ročník turistické soutěže S Vodomilem Zubří zemí. Tu již tradičně organizuje město Bystřice nad Pernštejnem. Soutěžící se na celkem deseti místech na Bystřicku dozví něco víc o známých malířích, kteří tam tvořili. Mezi nimi je například Alois Lukášek, Stanislav Bělík, Bohumír Matal či Anna Poustová.

8.5.2017

Bystřické muzeum se vrátí v čase, na pár hodin ho obsadí úderníci

Bystřice nad Pernštejnem – Dohnat a předehnat… neztratit stopu je mottem letošní bystřické muzejní noci, která se uskuteční v sobotu 13. května a odkazuje zejména na budovatelská 50. a 60. léta 20. století.

8.5.2017

Výstavbou parkovacích míst zlegalizuje město parkování

Nové Město na Moravě – Pět desítek nových parkovacích stání vzniká v těchto dnech ve Sportovní ulici v Novém Městě na Moravě.

7.5.2017

V Novém Městě si už děti hrají na novém hřišti

Nové Město na Moravě - V neděli dopoledne si děti v Novém Městě mohly poprvé vyzkoušet atrakce na novém Rákosníčkově hřišti, která po republice staví společnost Lidl.

7.5.2017

Největší masakr v okrese dopadl na Meziříčí v posledních třech dnech války

Velké Meziříčí - Největší válečnou tragédii ve žďárském okrese připomínají pomníky v meziříčském Balinském a Nesměřském údolí a také na hřbitově v ulici Karlov.

7.5.2017

Odvetnou akci partyzánů Fryšavští dodnes považují za vraždu

Fryšava pod Žákovou horou – Mnohé z tragédií, které se odehrály těsně před koncem druhé světové války, zaznamenali pouze místní obyvatelé a lidé z okolních vesnic.

6.5.2017

Poplatky za odpady si mohou domácnosti ve Žďáře sloučit

Žďár nad Sázavou – Dvě složenky – na každé pololetí jednu – letos obdrželi obyvatelé Žďáru pro zaplacení poplatku za svoz a zpracování komunálního odpadu.

6.5.2017

Můj otec nebyl nikdy škarohlíd, říká o Cyrilu Musilovi Dagmar Šafrová

Studnice – Cyril Musil. Vynikající sportovec, odbojář, emigrant. Jeho životní příběh byl neuvěřitelně pestrý, plný radosti i bolesti a strádání.

5.5.2017

Pomník na kopci Metodka připomíná mladou partyzánku i české vlastence

Koníkov – Pietní akce k uctění obětí 2. světové války se u kamenného monumentu na kopci Metodka v Koníkové, místní části Věcova na Novoměstsku, letos uskuteční v neděli 7. května od 13.30 hodin.

5.5.2017

Z Bystřice se v létě stanou miniaturní Karlovy Vary, obsadí ji mladí filmaři

Bystřice nad Pernštejnem – „Mým cílem je, aby se mladí lidé z celého světa setkali v Bystřici," říká o druhém ročníku bystřického festivalu Start film pořadatel Josef Čadík z Kinematografu bratří Čadíků. Akce se ve spolupráci s bystřickou radnicí uskuteční od 5. do 10. srpna.

5.5.2017

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

5.5.2017

V Edenu nabídnou lidem k zapůjčení nejen elektrokola

Bystřice nad Pernštejnem – Dvě elektrokola, dvě elektrokoloběžky a dva elektroskútry si budou moci v letošní hlavní letní turistické sezoně zapůjčit lidé v bystřickém turistickém centru Eden.

5.5.2017

Turisté se vydají na Vírské výlety

Žďársko - Na počest zakladatele a prvního průkopníka turistiky ve Víru Františka Šťastného se i letos uskuteční tradiční Vírské výlety.

5.5.2017

Zranění krváceli a naříkali, školáci je zachraňovali

Žďár nad Sázavou – Nářek a sténání bylo slyšet ve žďárské pobočce Hasičské vzájemné pojišťovny.

4.5.2017

V Křižanově se o víkendu odehraje dětský turnaj ve hře ringo

Křižanov – Stovky dětí z celé České republiky se v pátek sjedou do Křižanova. V rekreačním středisku Drak se tam o prodlouženém víkendu budou družstva hráčů utkávat ve hře ringo. 

4.5.2017

Na nočních prohlídkách se představí šermíři a kejklíři

Velké Meziříčí - Velkomeziříčský zámek se po roce opět otevře v noci. Návštěvníci se v sobotu 20. května mohou těšit nejen na šermířské a kejklířské vystoupení na vnitřním nádvoří, ale v klidu si budou moci prohlédnout i zámecké a muzejní expozice.

4.5.2017

Ve Žďáře se chystají na vyhlášenou svatojánskou pouť, druhou největší v republice

Žďár nad Sázavou – Začátkem příštího týdne začnou do Žďáru najíždět první provozovatelé atrakcí na vyhlášenou svatojánskou pouť. Ta je brána jako druhá největší v republice s návštěvností v řádu desítek tisíc lidí.

3.5.2017

Žďárský unikátní kostel promítají v Praze v metru

Žďár nad Sázavou – Reklamní tabule propagující žďárský kostel svatého Jana Nepomuckého – památku UNESCO – se objevily v pražském metru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies