VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

27.1.2017

V „lednici" u Vysočina Areny je sněhu dost

Nové Město na Moravě - Sněhová děla ve Vysočina Areně v Novém Městě na Žďársku jela v minulých dnech na plný výkon. Vyráběla technický sníh potřebný pro naplnění obřího zásobníku, který bude opět sloužit na přípravu tratí pro závody v příští zimní sezoně.

27.1.2017

Na silnicích Vysočiny přibývají výtluky, nejvíc tam, kde se solí

Vysočina - Na silnicích Vysočiny přibývají kvůli tuhé zimě výtluky. Nejvíc je to znát na hlavních solených tazích; část vedlejších silnic stále pokrývá zledovatělý sníh. "Silničáři zatím studenou asfaltovou směsí spravují nejhorší místa, kde výtluky překážejí provozu nebo ohrožují jeho bezpečnost," řekl Julius Janeba, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Ve čtvrtek dělníci kupříkladu pracovali na silnici II. třídy u Třebíče, poblíž odbočky na ves Pozďátky.

27.1.2017

Vítěze čeká unikátní skleněný fotoaparát

Žďár nad Sázavou - Fotoaparát ze škrdlovického hutního skla získá výherce prvního ročníku fotografické soutěže Zaostřeno na Žďár 2016. Ta se uskutečnila v průběhu loňského roku a na facebookovém profilu žďárské radnice lidé jednotlivým fotografiím dávali svoje hlasy.

27.1.2017

Pro azylový dům vytipovali Dvořákovu ulici, lidé protestuji

Žďár nad Sázavou - Za obchodním centrem Albert Hypermarket v Dvořákově ulici ve Žďáře nad Sázavou má vzniknout nové centrum sociálních služeb. Tam by se přesunul i azylový dům pro muže, který v současné době sídlí v Brodské ulici. Záměr souvisí se strategickým plánem sociálního začleňování, který schválili zastupitelé, a radnice má na jeho plnění šanci čerpat finance z evropských fondů.

26.1.2017

Závodníci už se mohou hlásit

Řečice -  Nultý ročník originálních biatlonových závodů pro amatéry vypukne v neděli 29. ledna v Řečici. Ve 13 hodin v tamním sportovním areálu začne prezentace přihlášených do všech věkových kategorií.

26.1.2017

Na cestě do Aleppa se zastavili ve Žďáře

Žďár nad Sázavou - „Musíme, vyrazit, takže se seřaďťe… a jdeme!" zavelel ve čtvrtek ráno energický mužský hlas, a skupinka pěších poutníků se vydala na cestu, pro čtvrtek do Zvole na Žďársku. Někteří mají cíl cesty až v syrském městě Aleppo všichni se účastní Občanského pochodu pro Aleppo, který se do Sýrie vydal z Berlína. Chtějí tak inspirovat mezinárodní společenství, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii.

26.1.2017

Snowkiting přináší svobodu

Vysočina – Letošní zima dokonale nahrává všem milovníkům zimních sportů.

26.1.2017

Byty v Křižánkách obsadí lidé bez domova. Místní si to nepřejí

Křižánky - Na připravovaný komunitní dům Armády spásy v Křižánkách, který nabídne lidem bez domova novou šanci a nové místo pro život, přispějí také děti. Zapojením do projektu Čtení pomáhá věnují sto tisíc korun na vybudování tohoto bydlení.

26.1.2017

Vstupenka na ples? I za několik stokorun

Vysočina – Fronta jako na banány za dob komunismu, když se rozkřiklo, že je zrovna do některého obchodu se zeleninou a ovocem dovezli. I tak může vypadat zájem o některé plesy, které se konají na Vysočině.

26.1.2017

Novoměstská nemocnice postaví nový dětský pavilon

Nové Město na Moravě - V areálu nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku vznikne po demolici staré budovy nový pavilon dětského oddělení. Současný pavilon je ve špatném technickém stavu.

26.1.2017

Obce s úložištěm jaderného odpadu si zřejmě finančně polepší

Vysočina - Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si zřejmě finančně polepší. Počítá s tím návrh nařízení vlády, který schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu.

25.1.2017

Úřední adresu mají tisíce lidí

Žďársko - Ve stovkách počítají města na Žďársku obyvatele s trvalým bydlištěm na úřadě. Například ve Žďáře má zapsán trvalý pobyt v sídle ohlašovny už 910 lidí. Ve Velkém Meziříčí to bylo ke konci roku 325 osob.

25.1.2017

Bobři byli v minulosti téměř vyhubeni, nyní se opět vracejí na Vysočinu

Vysočina – Na Vysočině se opět zabydlují bobří rodinky. Pozůstatky po jejich „dřevorubecké činnost" lze najít například v okolí řek Sázavy, Balinky, Oslavy nebo Jihlavy.

24.1.2017

Na chřipku zemřeli další dva lidé

Vysočina – Další dva lidé zemřeli na Vysočině na chřipku.

24.1.2017

V lázních posílí tým masérů

Nové Město na Moravě - V Městských lázních v Novém Městě na Moravě se rozhodli vylepšit, respektive zpřístupnit nabízené masérské služby více zájemcům bez delší čekací doby.

24.1.2017

Zájem o plavání stoupá

Žďár nad Sázavou - Rekordní počet návštěvníků v loňském roce zaznamenali ve žďárském relaxačním centru. Jednalo se o celkem 191 tisíc platících i neplatících klientů, přičemž v roce 2015 to bylo 181 tisíc lidí a v roce 2014 pak 164 tisíc návštěvníků. Do celkového počtu je zahrnutá i plavecká škola, plavání sportovních oddílů a školních dětí.

24.1.2017

Dračí saně střídají bruslaři

Žďár nad Sázavou - Také pro bruslení veřejnosti je v mrazivých dnech k dispozici rychlobruslařský ovál před žďárským zimním stadionem, na němž se o uplynulém víkendu jelo evropské mistrovství dračích saní.

24.1.2017

Miminek je víc, lidí ale stále ubývá

Vysočina – Přestože se v poslední době na Vysočině rodí každým rokem více dětí, na to, aby neubývalo obyvatel, to nestačí.

23.1.2017

Luboš Straka: Jsme tady od toho, abychom dětem dali základ

Žďár nad Sázavou - Na dvě stě třicet zájmových útvarů, a to nejenom pro děti a mládež, nabízí žďárské Active středisko volného času. V nich se angažuje na 2400 lidí všeho věku. Podle jeho ředitele Luboše Straky se v posledních letech značně zvýšil zájem ze strany škol v okolí, aby tam žďárští lektoři dojížděli a vedli kroužky.

23.1.2017

Vyhláška zavřela školní bufety

Žďár nad Sázavou - Takzvaná pamlsková vyhláška si v základních školách ve Žďáře vybrala svoji daň. Bez možnosti koupit si svačinu zůstali žáci dvou škol, v další je bufet dočasně uzavřen.

23.1.2017

Sociální demokraté z Vysočiny chtějí, aby předsedou strany zůstal Sobotka

Vysočina – Sociální demokracie na Vysočině chce, aby předsedou strany zůstal Bohuslav Sobotka. V sobotu o tom rozhodli delegáti krajské konference ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.

22.1.2017

Hledaný muž už je ve vězení

Nové Město na Moravě – Do věznice v Brně putoval šestadvacetiletý hledaný muž, kterého se podařilo zadržet v jednom z novoměstských hotelů.

22.1.2017

Ve Žďáře se proháněly dračí saně

Žďár nad Sázavou – Ledový ovál u žďárského zimního stadionu posloužil coby závodní dráha dračím saním. Hole s bodci, kterými soutěžící postrkovali vpřed své přepravní prostředky, zanedlouho poněkud narušily dokonalou ledovou plochu podobnou velkému zrcadlu.

22.1.2017

Dva různé případy mají jednoho pachatele

Velké Meziříčí – Případ poškození osobního automobilu a případ zatajení nálezu mobilního telefonu objasnili policisté z obvodního oddělení ve Velké Meziříčí. K oběma činům došlo ve městě na konci loňského roku. Nejprve policisté přijali oznámení o ztrátě mobilního telefonu na jedné z meziříčských diskoték. O čtrnáct dní později dostali policisté další oznámení, tentokrát o poškození osobního automobilu Škoda Superb.

21.1.2017

Sportovní nadšenci si vychutnali motoskijöring v Sedlištích

Sedliště – Řev motorek, lyže, lana, rychlost, obratnost a také troška toho pověstného štěstí – tak vypadal motoskijöring v Sedlištích. Závod, při němž adrenalin proudí tělem nejen závodníků samotných, ale také přítomných diváků.

21.1.2017

Teplotní rekord na Vysočině padl ve Vatíně na Žďársku

Vysočina - Na Vysočině byl dnes v noci překonán teplotní rekord pouze na jedné stanici s řadou měření alespoň 20 let. Stanice Vatín na Žďársku naměřila minus 15,5 stupně Celsia. Byl tak překonán dosavadní rekord z roku 1992, kdy tam teplota klesla na minus 13,8 stupně. ČTK to sdělila meteoroložka Andrea Kvapilová z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

21.1.2017

Radnice zateplí šest domů na sídlišti 2

Bystřice nad Pernštejnem – Hned se začátkem jara se v bystřickém sídlišti 2 rozběhnou stavební práce na revitalizaci tří nízkých a tří výškových panelových domů. Práce v režii bystřické radnice se měly uskutečnit už loni, ale došlo k nečekanému zdržení ohledně protahujícího se potvrzení přislíbené dotace.

21.1.2017

Sněží? Pak nejhorší silnice jsou u Sněžného a Kuklíku

Novoměstsko – Problémy s letošní zimní údržbou silnic se starostové obcí mikroregionu Novoměstsko rozhodli vyříkat si přímo se zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

21.1.2017

Děti se učí bruslit pod dohledem trenérů

Žďár nad Sázavou - Kurz bruslení absolvují v zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou žáci ze Základní školy Vojnův Městec. Ve třech devadesátiminutových lekcích se v lednu děti zdokonalí v bruslení pod dohledem zkušených instruktorů Sportovního klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou.

20.1.2017

Nabídky na nové betonové sochy v krajině nyní Michal Olšiak odmítá

Žďár nad Sázavou – Plné ruce práce má nyní žďárský malíř a sochař Michal Olšiak. Zaměstnává ho nový projekt, podrobnosti však tají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies