VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

8.3.2017

Policisté pátrají po pohřešované dívce z Bystřice

Žďársko - Kriminalisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované dívce Sofii Janě Bugošové. Ta odjela ve středu 17. února kolem čtvrté hodiny odpoledne z místa svého bydliště v Bystřici nad Perštejnem.

8.3.2017

Hasiči zvou na košt pálenek

Albrechtice - Která pálenka z Albrechtic na Bystřicku a jejich okolí je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku bude známá už v sobotu večer, kdy se uskuteční v pořadí už osmý ročník Albrechtického koštu.

8.3.2017

V bazénu se bude závodit

Žďár nad Sázavou - Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou musí tuto sobotu 11. března počítat s omezením provozu v bazénové části. 

8.3.2017

Rodiče ze Čtyřlístku zajistili městu Rákosníčkovo hřiště

Nové Město na Moravě - Sedlčany, Dobříš, Trhové Sviny, Valašské Meziříčí, Holešov, Děčín, Zlín, Praha, Brno a také Nové Město na Moravě to jsou města, kterým se letos podařilo zvítězit v internetovém hlasování a získat pro své nejmenší obyvatele od společnosti Lidl Rákosníčkovo hřiště.

7.3.2017

Zachránili muže na ulici

Žďár nad Sázavou - Na náměstí Republiky ve Žďáře volali lidé v pátek odpoledne strážníky kvůli muži, který ležel na chodníku u dětského domu.

7.3.2017

V bystřických Lužánkách vznikne centrální hřiště

Bystřice nad Pernštejnem - Nové centrální víceúčelové dětské hřiště by rádi ještě letos začali budovat v Bystřici, naplánováno je do lokality Lužánky vedle zimního stadionu.

7.3.2017

Žďár: Nový vzhled Nádražní ulice vyberou ze tří nejlepších

Žďár nad Sázavou - První tři místa a jedno zvláštní ocenění udělila odborná porota v architektonické soutěži týkající se nového vzhledu žďárské Nádražní ulice. Na prvním místě skončil tým architektů ve složení Rudolf Grimm, Martina Grimmová, Oliver Kálnássy a Vladimír Fialka.

7.3.2017

Běžkařská sezona ve Vysočina areně pomalu končí

Nové Město na Moravě - Milovníci bílé stopy mohou využít jednu z posledních příležitostí k lyžování. Na polích a loukách už není po sněhu téměř památky, zato Vysočina Arena ještě stále nabízí upravené běžkařské tratě.

7.3.2017

Chřipková sezona je u konce, byla však nezvykle dlouhá

Vysočina – Dlouhá letošní chřipková epidemie odeznívá. Právě tak charakterizovalo současné stadium sezony chřipek a dalších virových onemocnění Ministerstvo zdravotnictví.

7.3.2017

Člověk má štěstí, když se sta let dožije v rodinném kruhu

Vysočina – Šance na dožití se vysokého věku se u obyvatel Vysočiny dlouhodobě zvyšuje. Nedávno sice zemřela nejstarší žena kraje, Marie Matoušková z Cetoraze na Pelhřimovsku, jíž bylo požehnaných 108 let, na Vysočině však stále žijí tři desítky lidí, kteří už oslavili stovku.

5.3.2017

Plesající ve Žďáře bavil z pódia Michal David

Žďár nad Sázavou - Už dvacátý ples žďárské společnosti PKS holding se uskutečnil ve Žďáře.

5.3.2017

Zákazníci podepsali petici za zachování kavárny

Nové Město na Moravě – Zůstane kavárna P-Cafe na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě? Radnice již vypověděla nájemní smlouvu současné nájemkyni Simoně Částkové. Proti tomu se ale postavili zákazníci P-Cafe. V kavárně v Novém Městě na Moravě i ve Žďáře nad Sázavou připojili své podpisy k petici za zachování kavárny na stávající novoměstské adrese.

5.3.2017

Nové Město bude mít nové hřiště

Nové Město na Moravě - V Novém Městě vyroste v příštích měsících nové hřiště. Sloužit bude lidem všech věkových kategorií. Na své si tam přijdou batolata, školáci, studenti, lidé středního věku i senioři.

5.3.2017

Ve třech městech vzniknou nové dobíjecí stanice pro elektrokola

Žďár nad Sázavou – Cykloturistika je jednou z nejčastějších sportovních aktivit na Žďársku. A čím dál častěji se na silnicích objevují vedle horských kol i elektrokola a další dopravní prostředky pohánění elektromotorem. Jejich uživatelé si ovšem mnohdy stěžují na nedostatek dobíjecích stanic. To by se s nadcházející letní sezonou mělo změnit.

4.3.2017

V Křižánkách se slavilo MDŽ v retro stylu, ale kouzelník zase nepřišel

Křižánky - Ženy sobě. Tak by se dala ve zkratce popsat oslava Mezinárodního dne žen, která se uskutečnila v Křižánkách. Připravily ji ženy, tedy konkrétní tamní organizace Českého svazu žen, a přišly také jenom ženy.

4.3.2017

Přiletěl už k vám čáp? Pak dejte vědět ochranářům

Žďárské vrchy – Poslové jara se už začínají objevovat. Nad obcemi a městy krouží hejna špačků a bledule a sněženky pomalu a váhavě vylézají ze země. Lidé zvedají hlavy k obloze, kde by se co nejdříve měly objevit siluety přilétajících čápů.„Zatím o nich ještě nemáme žádné hlášení o jejich příletu, ale čekáme je každou chvíli," potvrdila mluvčí Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy Jana Hejtmánková.

4.3.2017

Nemocnice učí první pomoc

Nové Město na Moravě V úterý 7. března nabídne nemocnice v Novém Městě kurz první pomoci. Začátek výuky je naplánován na 17 hodin v zasedací místnosti pod nemocničním heliportem.

4.3.2017

Kodus stále nabízí volné byty

Nové Město na Moravě - Žádosti o přidělení bytů v nově vznikajícím Komunitním domě seniorů v Novém Městě na Moravě si lidé nad šedesát let, kteří nejsou odkázáni na pomoc druhých, mohou podávat až do konce března.

4.3.2017

Žďárskou čtvrť Stalingrad obsadili špačci. Na svých křídlech přinášejí jaro

Žďár nad Sázavou – Jaro už pomalu začíná klepat na dveře. Jeho první poslové už přiletěli. Desetitisícihlavé hejno špačků v těchto dnech obsadilo Žďár nad Sázavou.

4.3.2017

Nejvíc solí kuchaři ve Žďáře

Vysočina - Chipsy a coca-cola. Tradiční jídelní kombinace dětí a mladých lidí. Čím více jíme slaných potravin, tím větší chuť máme na slazené nápoje. Lékaři přitom varují, že doporučená denní dávka soli činí pro dospělého člověka pouhých 5 gramů. U dětí se jedná ještě o menší množství. V České republice se ale průměrná spotřeba soli pohybuje mezi 14-15 gramy na osobu na den. Přitom právě sůl je odborníky vnímána jako hlavní důvod, jenž významně ovlivňuje vysoký krevní tlak a následně další choroby srdce a cév. Ne náhodou až 50 procent dospělé populace trpí tímto onemocněním.

3.3.2017

Na Fajtově kopci se uskuteční obří slalom pro všechny kategorie

Velké Meziříčí - Ski klub Velké Meziříčí pořádá veřejný závod v alpských disciplínách, který se uskuteční v neděli v areálu Fajtův kopec. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

3.3.2017

Dálnici u Velké Bíteše už obsadili dělníci

Velká Bíteš - Na úsek dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži se po zimní pauze vrátili dělníci i technika. Omezení se zatím týkají jen provozu na Brno, ale od nedělního odpoledne se veškerá doprava přesune do jednoho pásu.

3.3.2017

Radnice vyzve lidi, aby přispěli na sedačky v kině

Žďár nad Sázavou - Žďárská radnice vyzve v nejbližší době obyvatele města, aby přispěli na nové sedačky v kině Vysočina. Jména významných dárců pak budou uvedena na sedačce nebo na čestné tabuli. Výměna zhruba 400 sedaček za 250 pohodlnějších míst k sezení v kinosále je součástí rekonstrukce vnitřních částí budovy, která začala v únoru. „Akce, v níž město nabídne možnost adopce sedaček, začne během dvou týdnů," řekl starosta Zdeněk Navrátil.

3.3.2017

Studenti vytvořili unikátní studii

Žďár nad Sázavou - Unikátní virtuální 3D studii kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře coby výsledek téměř půlroční práce vytvořili studenti žďárské průmyslovky na novém školním pracovišti virtuální reality.

2.3.2017

Památník padlým doplní socha lva z dílny Vincence Makovského

Nové Město na Moravě – V souvislosti se stým výročím ukončení první světové války, které se bude slavit v příštím roce, se město rozhodlo obnovit dva památníky věnované válečným obětem.

2.3.2017

Katovna soutěží o Jeřabinu

Velkomeziříčsko - Den otevřených dveří ve velkomeziříčské katovně, již zvelebuje místní společnost hitorického šermu TAS, byl nominován do ankety Zlatá jeřabina.

2.3.2017

Na D1 mezi V. Bíteší a Devíti kříži začnou opravy pásu na Prahu

Velká Bíteš - Na dálnici D1 mezi sjezdy na 162. kilometru u Velké Bíteše a Devíti kříži na 168. kilometru začnou dělníci opravovat jízdní pás směrem na Prahu. Omezení kvůli tomu začnou od čtvrtka, nejprve se budou týkat jen provozu na Brno.

2.3.2017

SÚRAO musí zastavit průzkum lokalit pro úložiště jaderného odpadu

Vysočina - Ministerstvo životního prostředí nevyhovělo žádosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) o prodloužení možnosti provádět průzkum ve všech sedmi lokalitách vytipovaných pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva. "Žádost byla podána pozdě," sdělila mluvčí ministerstva životního prostředí (MŽP) Petra Roubíčková. 

2.3.2017

V Novém Městě vyroste dům s patnácti byty

Nové Město na Moravě - Ulice Žďárská v Novém Městě na Moravě se rozroste o další bytový dům. Město prodalo pozemek na jeho výstavbu firmě za dvojnásobek minimální požadované ceny.

2.3.2017

Dělníci se vracejí na dálnici

Vysočina – Také letos čeká řidiče na dálnici D1 v souvislosti s rekonstrukčními pracemi zdržení a popojíždění v kolonách. A vzhledem k počtu opravovaných částí dálnice to bude ještě horší než loni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies