VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

17.5.2017

Babety z Bystřicka míří na Island

Věstínek – Vyznavači babet z Věstínku mají v úmyslu začít konkurovat oblíbeným „trabantím" filmům. Věří, že jejich plánovaný snímek o cestě na legendárním mopedu po Islandu bude přinejmenším stejně dobrý, jako filmy o cestování trabantem po různých kontinentech.

17.5.2017

V Bystřici podepíší memorandum za zachování tmavé noční oblohy

Bystřice nad Pernštejnem – Memorandum o zachování tmavé noční oblohy na Bystřicku se v pátek 26. května bude v rámci astronomického odpoledne podepisovat v aule bystřického gymnázia. Iniciátorem počinu je iniciativa Bystřická obloha, což je spolek amatérských astronomů, akce se mimo jiné za Českou astronomickou společnost zúčastní známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

17.5.2017

Obyvatelé Zasrance letos oslaví 207 let tamní kapličky

Nové Město na Moravě – Ani v letošním roce nezapomněli obyvatelé jedné z částí Nového Města na Moravě zvané Zasranec na „narozeniny" tamní kapličky, která je zasvěcena svatému Janu Nepomuckému.

17.5.2017

Hasiči z Novoměstska se utkali v Petrovicích

Petrovice – Výcvikové středisko Střední odborné školy Nové Město na Moravě, které má sídlo v Petrovicích, se o víkendu proměnilo v hasičskou základnu. Dobrovolní hasiči Novoměstského okrsku se tam totiž utkali v požárním sportu.

16.5.2017

Policisté na Žďársku letos řešili 28 případů domácího násilí

Žďársko – Hádky, fyzické násilí, neustálé kontrolování ohrožené osoby a alkohol. To jsou nejčastější faktory, které se objevují při domácím násilí. To může probíhat mezi partnery, dětmi a rodiči a obětí se mohou stát také senioři.

16.5.2017

Zdraví prospěšný medvědí česnek si lidé mohou splést s jedovatou konvalinkou

Žďárské vrchy - Přírodní antibiotikum, antioxidant, zdroj vitaminu C, prostředek na snižování krevního tlaku i na podporu trávení. Řeč je o medvědím česneku, bylině, kterou právě v těchto dnech v lesích vyhledávají řady jejích příznivců.

16.5.2017

Most ve Velkém Meziříčí opraví do konce roku

Velké Meziříčí – Řidiči budou v Meziříčí příští rok už jezdit po „novém" mostě. Most u pošty v centru města, po němž přes řeku Oslavu vede silnice II/602, čeká rozsáhlá rekonstrukce.

16.5.2017

Do konce měsíce vyberou návrh, podle kterého přestaví Nádražní ulici

Žďár nad Sázavou – Do konce května chce mít žďárská radnice vybraný návrh, podle něhož se bude realizovat rekonstrukce Nádražní ulice.

16.5.2017

Zdislava vystavuje v budově radnice

Nové Město na Moravě – V rámci oslav pětadvacátých „narozenin" denního stacionáře Centra Zdislava v Novém Městě na Moravě se její klienti rozhodli vyzdobit prázdné prostory novoměstské radnice.

16.5.2017

V mapách stále značená stezka je zrušená a obnovy se nedočká

Žďársko – Zbytky dřevěných chodníků, které léta umožňovaly turistům pohodlnější chůzi po podmáčeném břehu Velkého Dářka, nahrazeny novými nebudou.

16.5.2017

S astrofyzikem Jiří Grygarem si popovídáte v gymnáziu

Žďár nad Sázavou – S kůží na trh půjde čtveřice známých a významných lidí nejenom z České republiky. Příchozím se představí v rámci akce s názvem Meeting 17.

16.5.2017

U Městských lázní vznikne hřiště i lanový park

Nové Město na Moravě – Projekt nového sportovního parku pro všechny generace, který má v letošním roce vzniknout poblíž Městských lázní v Novém Městě na Moravě, spěje do finále.

16.5.2017

Řeka Balinka je pod hladinou normální vodnosti

Žďársko – I když bylo v letošním roce sněhu více než v předchozích několika letech, jarní tání a posléze jarní deště nepřinesly do vodních nádrží, rybníků a řek na Žďársku mnoho vody.

15.5.2017

Lípa z Chobotského dvora je ve finále ankety Strom roku 2017

Kuklík – Téměř tři sta let let stará lípa velkolistá rostoucí v části Kuklíku zvané Chobotský dvůr má naději, že se stane stromem roku 2017.

15.5.2017

Mladí lidé mohou žádat o peníze do 10. června

Žďár nad Sázavou – Až dvacet tisíc korun mohou získat mladí lidé od 15 do 26 let věku, kteří podají žádost o podporu svého projektu v programu Mládež kraji.

15.5.2017

Meziříčští zastupitelé zpochybnili výsledky architektonické soutěže

Velké Meziříčí – Dvanáct velkomeziříčských zastupitelů vyzvalo starostu, aby nepodepsal smlouvu s vítězem loňské architektonické soutěže na úpravu centra města.

14.5.2017

Hlava na hlavě. Tak se bude vzpomínat na žďárskou svatojánskou pouť s letopočtem 2017

Žďár nad Sázavou – Zmrzlí muži Pankrác, Servác a Bonifác vzali tentokrát žďárskou svatojánskou pouť na milost. „Na štaci do Žďáru si vždycky přibalím zimní bundu, ale letos se mi naštěstí válí v karavanu," usmál se kolotočář Josef Czonka.

EXKLUZIVNĚ
14.5.2017

Až bude Kajínek na svobodě, tak lidem zevšední, říká režisér Petr Jákl

Před sedmi lety natočil režisér Petr Jákl film, ve kterém volně zobrazil osudy doživotního vězně Jiřího Kajínka. Film točil hlavně jako obraz devadesátých let, kdy bylo v Česku těžké odlišit policistu od zločince a zločince od podnikatele. Policie už podle režiséra prošla ozdravným procesem. Na některé temné kouty minulosti si však dodnes neumíme posvítit. A tak se je prezident Miloš Zeman rozhodl vymést - tak nějak po svém.

14.5.2017

Vysočinské lidovce vede lékař a poslanec Vít Kaňkovský

Netín – Sedmačtyřicetiletý lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště se stal novým předsedou vysočinské organizace KDU-ČSL. Na krajské konferenci v Netíně na Žďársku v sobotu 13. května získal 88 z 89 odevzdaných hlasů. Delegáty pozdravily špičky KDU-ČSL a také zástupce hnutí STAN.

14.5.2017

Hraběnčiny zahrady ve Žďáře se promění v barokní svět a otevřou návštěvníkům

Žďár nad Sázavou – Ze zámeckého podloubí se bude linout živá barokní hudba. V konírnách zatančí Andrea Milterová, bývalá umělkyně Národního divadla. Jak mohla vypadat barokní zahrada, ukáže designer Ferdinand Leffler, jehož znají tře-ba diváci televizního pořadu Ferdinandovy zahrady.

13.5.2017

OBRAZEM: O Svatojánské pouti se výjimečně otevřela věž kostela svatého Prokopa

Žďár nad Sázavou – Stovky lidí využily výjimečnou příležitost vystoupat v sobotu o Svatojánské pouti na věž kostela svatého Prokopa. Z té je nádherný výhled na Žďár nad Sázavou.

13.5.2017

OBRAZEM: Desítky tisíc lidí se baví na Svatojánské pouti ve Žďáře

Žďár nad Sázavou - Česká dvojka. Takovou nálepku dostala Svatojánská pouť, na kterou se do Žďáru nad Sázavou v květnu rok co rok vydávají desítky tisíc lidí.

13.5.2017

Vypraví se do přírody za zpěvem ptáků

Velké Meziříčí – Na výlet Za ptačím zpěvem se v neděli 14. května mohou milovníci přírody vydat ve Velkém Meziříčí.

12.5.2017

OBRAZEM: Kolona veteránů projela i Žďárem nad Sázavou

Žďársko – Několik desítek historických vozidel křižuje v těchto dnech Žďársko. Spanilá jízda veteránů je součástí jubilejního třicátého ročníku Jarní rallye Vysočina 2017, kterou pořádá pražský Veteran Vintage Club.

12.5.2017

MHD se Žďáru prodraží o 1,3 milionu korun

Žďár nad Sázavou – Rozpočtové opatření ve výši 1,3 milionu korun doporučili žďárští radní schválit zastupitelům. Jedná se o navýšení doplatku na provoz městské hromadné dopravy. „Částka se skládá z několika položek, ale hlavně je to spojeno se změnami v platech řidičů," sdělil místostarosta Žďáru Josef Klement.

12.5.2017

Vrchařská koruna Vysočiny láká k objevení nových míst

Žďársko – Už třetím rokem se mohou lidé zúčastnit Vrchařské koruny Vysočiny. Její podstatou je navštívit 20 vrcholů – většina z nich je ve žďárském okrese, některé v okrese Brno-venkov, další na Chrudimsku a Svitavsku.

12.5.2017

OBRAZEM: Mlejnek z Víru letos zahájil sezonu o něco později

Nové Město na Moravě – Unikátní pohyblivý stroj s dvaasedmdesáti malovanými figurkami - Mlejnek z Víru - znovu otevřel turistickou sezonu. Jeho klapot bude provázet návštěvníky Horáckého Muzea v Novém Městě na Moravě po celé léto.

12.5.2017

Hotely ve Městě obsadili bikeři

Nové Město na Moravě – Tisíce sportovních fanoušků si příští víkend přijedou užít sportovní svátek, závody světového poháru horských kol ve Vysočina Areně. Kdo si chce vychutnávat cyklistická klání v Novém Městě od pátku až do neděle, měl by si ubytování zajistit co nejdříve. „Volná místa rychle mizí. Nejbližší hotely a penziony jsou pomalu obsazené," řekl novoměstský starosta Michal Šmarda.

11.5.2017

Kolotoče na žďárské pouti už se točí

Žďár nad Sázavou - Vyhlášená svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou, která je považována za druhou největší v republice, začala.

11.5.2017

Za měsíc se lidé mohou začíst do elektronické kroniky Žďáru

Žďár nad Sázavou – Už za měsíc by měli mít lidé možnost si „zalistovat" v první části žďárské kroniky, kterou najdou na webových stránkách Knihovny Matěje Josefa Sychry. Radní odsouhlasili její digitalizaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies