VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

4.7.2017

Na místě zbourané kaple už stojí nová

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Původní nevysvěcená kaple v Nové Vsi u Nového Města na Moravě musela být kvůli špatnému stavu zbourána. Na jejím místě už stojí nová, své předchůdkyni je velmi podobná.

3.7.2017

Popud ke stavbě svatostánku dal prý svatý Metoděj

Vítochov – Přestože je patronem románsko-gotického kostela ve Vítochově, dnešní místní části Bystřice nad Pernštejnem, svatý Michael, jenž má svátek 29. září, místní tam už více než sto let slaví pouť na začátku července. S vítochovským svatostánkem z poloviny třináctého století se totiž váže i legenda připomínající svatého Metoděje.

3.7.2017

Meziříčský zámek představil návštěvníkům obnovené unikátní fresky

Velké Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Sál s unikátní freskovou výzdobou mohou nyní obdivovat návštěvníci velkomeziříčského zámku. Nejstarší malby, jež znázorňují rytířský souboj, se datují před rokem 1300.

3.7.2017

Na pernštejnské slavnosti svezou výletníky parní vlaky

Žďársko 3. července – Návštěvníci Slavností pernštejnského panství, kterým bude ve středu 5. července patřit hrad Pernštejn u Nedvědice, se tam mohou svézt i historickými parními vlaky. České dráhy (ČD) je do Nedvědice vypraví z Havlíčkova Brodu a z Brna.

2.7.2017

Která rozhledna bude tou neoblíbenější?

Vysočina – Anketa o nejoblíbenější rozhlednu Kraje Vysočina a Libereckého kraje právě odstartovala. Naději stát se tou nej rozhlednou na Vysočině má celkem patnáct vyhlídkových míst.

1.7.2017

Do Škrdlovic se sjely historické traktory

Škrdlovice - „Fuj, to strašně smrdí," zacpávala si nos pětiletá Kristýnka při spanilé jízdě historických traktorů ve Škrdlovicích.„Ne, ne, to je naopak ta nejkrásnější vůně," nesouhlasil s ní její tatínek Jaroslav Černý.

1.7.2017

Velké Meziříčí vyhlásilo květinovou soutěž

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice vyhlásila tradiční soutěž O rozkvetlé město.

30.6.2017

Nejlepší dárek pro Miloše Zemana? Kniha

Vysočina /ROZHOVOR/ – Miloš Zeman v pátek ukončil svou oficiální návštěvu Vysočiny. Navštívil krajské město, podíval se do Smrčné, Třeště, jaderné elektrárny Dukovany i do Humpolce. Byla to jeho čtvrtá návštěva Kraje Vysočina ve funkci prezidenta republiky.

30.6.2017

Prezident Zeman v Heřmanově chválil starostku a kritizoval hejtmana

Heřmanov – Prezident Miloš Zeman v pátek zamířil do Heřmanova na Žďársku, který se pyšní letošním titulem Vesnice Kraje Vysočina. Na tamní náves, které vévodí dvacetimetrový komín s čapím hnízdem, přilákal stovky lidí.

30.6.2017

Nejtvrdší hasiči Vysočiny se utkají v Novém Městě

Nové Město na Moravě – Dobrovolní hasiči z Nového Města na Moravě pořádají 8. července třetí ročník soutěže Novoměstský železný hasič. O titul budou bojovat jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči v krajském kole závodu Toughest Firefighter Alive.

30.6.2017

Kauza Náměstí bude pokračovat v září

Velké Meziříčí – Velkomeziříčští zastupitelé pověřili starostu Radovana Necida, aby zahájil jednání s autorem druhého oceněného návrhu, který vzešel z architektonické soutěže. Vítězný návrh byl těsnou většinou hlasů odmítnut a stejně tak i referendum, které požadoval první muž radnice.

29.6.2017

Do Škrdlovic se v sobotu sjedou historické traktory

Škrdlovice – Ve Škrdlovicích budou v sobotu 1. července k vidění desítky historických traktorů.

29.6.2017

Ve Třech Studních se bude slavit

Tři Studně – Velkou kulturní a společenskou akci chystají na středu 5. července ve Třech Studních.

29.6.2017

Husice egyptská poprvé vyvedla mláďata ve Žďárských vrších

Žďár nad Sázavou – Nepůvodní ptačí druh pocházející z Afriky se usídlil u žďárského rybníčku zvaného Horňák. Husice egyptská, zvaná také nilská, tam letos vyvedla sedm mláďat.

29.6.2017

OBRAZEM: V soutěži sbíraly ceny čtyři stavby ze Žďárska

Žďársko – Hned dvě ocenění v 15. ročníku odborné soutěže Stavba Vysočiny putovala do Žďáru. Vítězem v kategorii dopravních staveb se staly pěší trasy kolem barokního mostu se dvěma dřevěnými lávkami přes Stržský potok včetně přestavěného parkoviště, tatáž stavba získala rovněž i cenu České kanceláře autorizovaných inženýrů a techniků.

29.6.2017

U Pilské nádrže se předvedli vyhlášení siláci

Žďár nad Sázavou – Od soutěže Žďárský silák uplynulo dlouhých šest let, letos se ale Žďár nad Sázavou opět dočkal závodů strongmanů. V sobotu 24. června se v areálu Pilské nádrže uskutečnila jedna z největších strongman akcí v České republice.

28.6.2017

Radní firmě sekající trávu smlouvu nevypověděli

Žďár nad Sázavou – I přes opakované nedodržování termínů a stovky stížností nespokojených obyvatel se žďárští radní rozhodli od smlouvy s pražskou společností GFP service, která ve městě letos nově seče trávu, zatím neodstoupit.

28.6.2017

V Jimramově představí díla regionálních malířů

Jimramov – Jimramovská výstavní síň Merán láká v nadcházející turistické sezoně na výstavu výtvarníků.

28.6.2017

Klienti Centra Zdislava se vydali do Prahy pro ocenění

Nové Město na Moravě – Klienti denního stacionáře Centrum Zdislava v Novém Městě na Moravě si z mezinárodního filmového Mental Power festivalu přivezli ocenění za svůj snímek nazvaný Indiánem.

28.6.2017

OBRAZEM: Lesníci se žďárskými školáky zasadili stromy

Žďár nad Sázavou – Přibližně sto dvacet dětí ze žďárských základních škol se v pátek vydalo s lesníky do lesa, kde sázely stromy nebo pozorovaly lesní zvěř. Žáci se díky lesním pedagogům a odborníkům na zpracování dřeva seznámili s lesnickými činnostmi v praxi a poznali dřevo jako obnovitelnou surovinu.

28.6.2017

Nadějnou houslistku lákají čísla

Žďár nad Sázavou – Osmnáctiletá Lea Macková z Přibyslavi se stala jednou z deseti oceněných v soutěži Talent Vysočiny 2017, kterou pořádá Kraj Vysočina se žďárskou příspěvkovou organizací Active – středisko volného času. Dívka studující ekonomické lyceum coby nadějná houslistka zvítězila v uměleckém oboru studentů.

28.6.2017

Zeman přijíždí na třídenní návštěvu Vysočiny

Vysočina – Vysočina opět po roce vítá hlavu státu. Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou přijíždí na oficiální třídenní návštěvu kraje. Ta začíná dnes dopoledne v jihlavském sídle Kraje Vysočina, kde se prezident setká nejen s hejtmanem Jiřím Běhounkem.

27.6.2017

Děti ve Žďáře si užijí zábavné a soutěžní odpoledne s tatínky

Žďár nad Sázavou – Akci ušitou tátům přímo na míru chystá Kopretina – centrum pro rodiče s dětmi. O tom, že Táta dneska frčí, se mohou příchozí přesvědčit na farní zahradě kostela svatého Prokopa ve Žďáře nad Sázavou.

27.6.2017

Vítochov v proměnách času představí fotografická výstava

Vítochov – Vše zajímavé z minulosti i současnosti Vítochova bylo vyfotografováno a představí se na výstavě fotografií, která bude mít vernisáž v neděli 2. července v 15 hodin v kulturním domě.

27.6.2017

Lidé z Heřmanova se pilně připravují na návštěvu hlavy státu

Heřmanov – Pro Heřmanov, vesničku, v níž trvale žije okolo dvou set obyvatel, je návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana velkou událostí. Obec z Velkomeziříčska získala letos titul Vesnice Kraje Vysočina, proto povedou v pátek kroky hlavy státu právě tam.

26.6.2017

Stromy kolem přehrady Staviště hrozí pádem, do lesů je zakázáno vstupovat

Žďár nad Sázavou – Zákaz vstupu do lesů v okolí žďárské přehrady Staviště, které byly poškozeny v důsledku bouřky ze čtvrtka na pátek, vyhlásila žďárská radnice.

26.6.2017

Studenti vyráběli popcorn pomocí paraboly a slunečních paprsků

Žďár nad Sázavou – Je libo popcorn, párek nebo posekat trávník? Studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou to v pondělí svedli pomocí slunečních paprsků.

26.6.2017

Krádež kameniva potvrzena nebyla. Na vině je chyba v účetnictví

Nové Město na Moravě – Hospodaření v městském kamenolomu se jednomu ze zastupitelů nezdálo natolik, že se představitelé Nového města na Moravě rozhodli podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

26.6.2017

Prezident Zeman míří na Vysočinu

Vysočina - Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede ve středu na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká přímo s občany, zavítá také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

25.6.2017

V Edenu už mají zásuvky pro elektrokola i elektromobily

Žďársko - Ve stejný den a hned na třech místech najednou se otevřely nové nabíjecí stanice pro elektrokola a další dopravní prostředky poháněné elektřinou v okrese Žďár nad Sázavou. Stalo se tak v neděli v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem, ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě a u Staré radnice ve Žďáře nad Sázavou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení