VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

7.2.2017

V nemocnicích na Vysočině je málo lidí a moc práce

Vysočina – Nedostatek lidí. Moc práce, navíc spousta přesčasů. A za všechnu tu námahu málo peněz.

6.2.2017

Problémy s opilci mají žďárští strážníci na denním pořádku

Žďár nad Sázavou - Je Žďár městem alkoholiků? Člověka, který nahlédne do statistik zásahů městské policie, to může napadnout.

5.2.2017

Ve Velkém Meziříčí lidé uvidí zmenšenou železnici

Velké Meziříčí - Jubilejní desátý ročník tradiční výstavy modelové železnice se uskuteční ve Velkém Meziříčí. Trvat bude od soboty 18. února po celé jarní prázdniny.

4.2.2017

Expedice Račín 84 dospěla do Kristových let

Radostín – Už třicet tři roků uplynulo od chvíle, kdy se otcové zakladatelé Max Bohuslav Polanský, Bohuslav Procházka Vítězský, Antonín Stibůrek a František Janák vydali na běžkách na strastiplnou cestu z Radostína okolo Velkého Dářka do hospody na Račíně. Aniž to mohli tušit, založili tehdy v roce 1984 slavnou radostínskou expediční tradici.  

4.2.2017

Malinský obejde Československo po bývalých hranicích

Křižanov – Zatím nejnáročnější a nejdelší dobročinnou akci má podle svých slov před sebou Václav Malinský. Cestovatel chce obejít celé Československo po hranicích před jeho rozdělením. Pěší cesta bude trvat téměř půl roku a ujde čtyři tisíce kilometrů.

4.2.2017

Školy na Žďársku volí levnější variantu lyžařských výcviků

Žďársko – Zasportovat si, ale také stmelit kolektiv. Přesně takový smysl mají lyžařské výcvikové kurzy. Absolvují je na Žďársku jak žáci základních škol, tak středoškoláci.

4.2.2017

Eden láká na uzené speciality

Bystřice nad Pernštejnem – Výrobky z udírny provoní v sobotu a v neděli Bystřici nad Pernštejnem. Uzené maso, klobásky, šunky i zabíjačkové speciality, jako jsou jitrničky, jelítka, škvarky a další pochutiny od těch nejlepších uzenářů z regionu – na to vše se mohou těšit návštěvníci, kteří o víkendu zavítají do centra Eden.

3.2.2017

Sněhu je dost pro lyžaře na sjezdovkách i ve stopách

Vysočina - Na Vysočině jsou stále velmi dobré podmínky pro lyžování. Správci skiareálů řekli, že by je ohlášené oteplení v nejbližších dnech nemělo poškodit, protože mají dostatečné sněhové zásoby.

3.2.2017

Okem neviditelná tečka chrání kolo před zloději, smýt se nedá

Žďár nad Sázavou - Ve druhé polovině letošního roku by se Žďár mohl připojit k městům, kde ke značení kol či kompenzačních pomůcek používají takzvané forenzní identifikační značení. Za předpokladu, že bicykl či třeba invalidní vozík někdo ukradne, je snáze dohledatelný a jasně se dá identifikovat jeho původ.

2.2.2017

Nalezený pes pomáhá hledat ztraceného

Velké Meziříčí – Příběh Barneyho, hovawarta, který se ztratil těsně před koncem roku majitelce ve Velkém Meziříčí, má své pokračování. Dopomohl k němu i Deník.

2.2.2017

Kopáček obhájil loňský primát

Olešná - Příznivci mariáše ve čtyřech si dali poslední lednový pátek dostaveníčko v Olešné u Nového Města na Moravě. V místní hasičské zbrojnici se uskutečnil již osmý ročník ročník této oblíbené společenské hry.

2.2.2017

Myslivci sečtou a přeléčí zvěř

Vysočina, Žďársko - Vysočinu čeká o víkendu sčítání a za týden přeléčení zvěře. Sčítání je podle zákona o myslivosti každoroční povinností uživatelů honiteb. „Zároveň je jedním ze základních podkladů k vypracování plánu mysliveckého hospodaření v honitbě," řekl Stanislav Císař z Okresního mysliveckého spolku Žďár nad Sázavou.

2.2.2017

Radnice už chystá Den Žďáru

Žďár nad Sázavou - Na historický průvod a spoustu další zábavy se mohou těšit návštěvníci tradičního červnového Dne Žďáru. Letos bude dokonce dvoudenní. Uskuteční se v pátek 9. a v sobotu 10. června. Žďárská radnice zveřejnila první podrobnosti z připravovaného programu.

1.2.2017

Obchvatu se letos dočkají jen ve Skleném nad Oslavou

Žďársko - Na jaře se začne stavět obchvat, který obejde zástavbu Skleného nad Oslavou. Obec protíná státní silnice číslo I/37 ze Žďáru do Velké Bíteše, kde je nájezd na dálnici D1. U Skleného stát plánuje silniční obchvat dlouhý dva kilometry.

1.2.2017

Kraj Vysočina autobusovým dopravcům peníze na zvýšení mezd nejspíš poskytne

Vysočina – Vysočina zřejmě přidá autobusovým dopravcům 34,9 milionu korun na pokrytí letošního růstu mezd řidičů tak, jak to požadují jejich odbory.

1.2.2017

Poprvé se podívali na svá vysvědčení

Vysočina - Na Vysočině dostalo v úterý pololetní vysvědčení, respektive výpis prospěchu za svou půlroční práci 63 747 žáků.

31.1.2017

V Bystřici letos plánují zrychlení internetu

Bystřice nad Pernštejnem - V Bystřici letos plánují vyměnit koaxiální kabelové rozvody za optickou síť. Zaznamenat by to měli hlavně obyvatelé bystřických sídlišť, kteří budou mít rychlejší internet a lepší televizní signál.

31.1.2017

Pro běžkaře se po letech opět otevřela takzvaná lyžařská Magistrála Vysočiny

Žďársko - Díky příznivým sněhovým a mrazivým podmínkám byla na Žďársku opět po letech otevřena takzvaná bílá Magistrála Vysočiny. Tato unikátní síť lyžařských stop protíná Žďárské vrchy od Bystřice nad Pernštejnem až po Žďár nad Sázavou a od Hlinska až po Nové Město.

31.1.2017

Kdo postaví pátý dukovanský blok? Zájem má šest společností

Dukovany - Ještě nedávno se pátý blok dukovanské jaderné elektrárny ztrácel v mlhavých obrysech. Nyní se, zdá se, ledy hnuly. Zainteresované instituce učinily konkrétní kroky, které by měly směřovat k uskutečnění významné stavby.

31.1.2017

Vesnice bez obchodu a hospody přestává žít, míní nejen starosta

Vysočina – Zachovat si malé venkovské prodejny začíná být pro některé obce na Vysočině čím dál větší problém. Kraj Vysočina je proto chce podpořit částkou dva miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO
31.1.2017

Na Vysočině sněží, v kopcích nemohou vyjet kamiony

Vysočina - Dopravu na Vysočině od úterý ztěžují sněhové přeháňky. Na vozovkách je vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, místy se sněhovými jazyky. Sjízdné jsou s velkou opatrností. V kopcích nemohou vyjet kamiony. Policisté od rána přijali oznámení o sedmi desítkách dopravních nehod. Jeden člověk při nich utrpěl vážná zranění a další tři lidé byli zraněni lehce, řekla ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Podle meteorologů bude sněžit do středy.

30.1.2017

ČHMÚ: V Čechách a na Vysočině hrozí počátkem týdne ledovka

Vysočina - V Čechách a na Vysočině se bude od pondělního odpoledne do úterního večera tvořit ledovka. Kvůli mrznoucím srážkám může vznikat nejen na silnicích a chodnících, ale i na stromech nebo drátech elektrického vedení. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

30.1.2017

Tři králové na Žďársku vybrali tři miliony korun

Žďár nad Sázavou - Tříkrálová sbírka na Žďársku byla úspěšná. Kašpar, Melichar a Baltazar v podobě velkých i malých dobrovolníků vykoledovali tři miliony korun. Peníze pomohou postiženým lidem či lidem v největší nouzi.

29.1.2017

Na plošné příspěvky na úpravu stop se názory lyžařů různí

Žďársko – Měli by běžkaři plošně přispívat na údržbu lyžařských stop? Na často diskutovanou otázku se názory oslovených rekreačních lyžařů liší.

29.1.2017

Kultuře rozdělí čtvrt milionu

Velké Meziříčí – Dvě stě padesáti tisíci korun podpoří letos Meziříčí místní organizátory kulturních akcí nebo autory literárních či audiovizuálních děl.

29.1.2017

Na údržbu lyžařských tratí přispívají i sami běžkaři

Žďársko – Strojová úprava lyžařských stop je finančně náročná. Jdou do ní nemalé finanční prostředky nejenom z kraje, ale i z rozpočtů měst anebo obcí. Do údržby tratí se navíc příspěvky zapojují podnikatelé v okrese a jednotlivci z řad lyžařů.

28.1.2017

Vysávání prachu z kolejiště zabere ve třech lidech dva dny

Žďár nad Sázavou – Zhruba deset hodin času ve třech lidech zabere čistění krajiny modelové kolejiště ve žďárském Domě kultury.

28.1.2017

Polnička koupí sokolovnu za dva miliony na splátky

Polnička – Budovu sokolovny chtějí do svého majetku od České obce sokolské získat v Polničce. Zaplatí za ni dva miliony korun. V současné době ji má obec v pronájmu.

28.1.2017

Pozor, padá sníh a led

Vysočina – Člověk by neměl chodit po ulicích s hlavou v oblacích, ovšem v těchto mrazivých dnech je zcela namístě dívat se častěji než jindy vzhůru. Ne snad k obloze, ale ke střechám domů, kolem kterých procházíte. Hrozí totiž reálné nebezpečí, že seshora sjede halda sněhu nebo se z okapu utrhne tající rampouch.

28.1.2017

Škody napáchané vydrami byly loni menší

Vysočina, Žďársko – Vlastníci a uživatelé pozemků mohli i loni žádat o náhradu škod, co způsobili zvláště chránění živočichové. Vysočinu trápí hlavně vydra říční. Za rok 2016 přijal Krajský úřad Kraje Vysočina 54 žádostí. „Všechny se týkaly škod způsobených vydrou říční na rybách, a žadatelům kraj vyplatil 1,55 milionu korun," uvedl Martin Hyský, krajský radní pro životní prostředí a zemědělství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies