VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

Komunitní dům začnou v Novém Městě stavět letos

Nové Město na Moravě - Příští rok začne v Novém Městě na Moravě fungovat nový komunitní dům s byty pro seniory nad šedesát let, kteří nejsou odkázáni na pečovatelskou službu. Město na jeho výstavbu sehnalo dotaci.

Z aut zloděj ukradl peněženky, notebook, tablet i mobilní telefon

Žďársko – Dvě auta vykradl za bílého dne zloděj ve Žďáře nad Sázavou a u Vysokého. Majitelům způsobil škodu za téměř šedesát tisíc korun.

Nejlepší obráběč je ze Žďáru

Žďár nad Sázavou - Vítězstvím v celostátní soutěži o nejlepšího obráběče kovů Kovo Junior 2016 se od včerejška pyšní Martin Veselský z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy (VOŠ a SPŠ) ve Žďáře nad Sázavou.

Silnice k Mělkovicím bude na týden zavřená

Žďár nad Sázavou - Silnice první třídy číslo 19 v úseku od křižovatky u Mělkovic k obchodnímu domu Convent ve Žďáře bude týden zavřená. Dělníci budou v Novoměstské ulici opravovat vozovku. Cestování autem to ztíží hlavně obyvatelům čtvrti Vodojem mohou odtud vyjet pouze po Jamborově ulici, která je slepá, právě na Novoměstskou.

Čápi bílí si dávají s návratem načas

Žďárské vrchy - O něco později než obvykle se letos navrací čápi bílí na svá hnízdiště. Ve Žďárských vrších byl zaznamenán přílet pouze jednoho čápa, na další lidé netrpělivě čekají.

Farmářské trhy budou, radnice ve Žďáře jich letos chystá šest

Žďár nad Sázavou - V sobotu 21. května dopoledne si budou moci obyvatelé Žďáru nad Sázavou na náměstí Republiky poprvé v letošním roce nakoupit na farmářském trhu.

Zloděj v chatě ukradl motorovou pilu

Nové Dvory - Do čtyř rekreačních chat a jednoho bývalého drážního domku se vloupal zloděj v katastru obce Nové Dvory. „K případu došlo v přesně nezjištěné době od sedmého do dvanáctého dubna. Pachatel u chat vypáčil vstupní dveře nebo okenici a vnitřní prostory prohledal," uvedla policistka Monika Pátková.

Ve Žďáře soupeří nejlepší mladí obráběči z celé země

Žďár nad Sázavou - Dvacet nejlepších budoucích obráběčů kovů z celé země soupeří od začátku týdne v celostátním finále soutěže v odborných dovednostech, které hostí Žďár nad Sázavou.

Lidem poradí s Alzheimerovou nemocí

Žďár nad Sázavou - Nová možnost se nabízí lidem trpícím Alzheimerovou chorobou a těm, kteří se o ně starají. V centru pro seniory Senior Point ve Žďáře nad Sázavou nově poskytuje bezplatné poradenství Alzheimer poradna Vysočina.

Rekonstrukce Horácké galerie vyjde na dvě stě milionů korun

Nové Město na Moravě - Kraj Vysočina nechal vypracovat studii rekonstrukce Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Na její uskutečnění potřebuje dvě stě milionů korun. Kraj se na tuto stavební akci pokusí sehnat dotaci.

AKTUALIZOVÁNO

Výletní loď Poseidon pluje Vysočinou

Vysočina -  Silniční tahač veze 12. dubna přes Vysočinu výletní loď Poseidon. S rozměrným nákladem míří na jihomoravskou Vranovskou přehradu.

Zachráněný netopýr červem nepohrdl

Žďár nad Sázavou - V ambitech kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl nalezen promrzlý netopýr. Přivolaní ochranáři jej nakrmili a po pár dnech vypustili zpět do volné přírody.

Modré žáby mají na školní zahradě v Novém Veselí

Nové Veselí - Nebývalý pohled se v minulých dnech naskytl návštěvníkům základní školy v Novém Veselí. V tůňce na školní zahradě žije skokan ostronosý a běžně hnědí samečci se při páření vždy na několik dní zbarví do modra.

Anketa: Žďár hledá nový slogan

Žďár nad Sázavou - Nový slogan, prostřednictvím něhož má dojít k posílení marketingu města, hledá žďárská radnice. Vyhlásila proto anketu a obyvatelé mohou vybírat ze tří návrhů.

Žďár nechce platit půl nákladů stavby sportovní haly pro školy

Žďár nad Sázavou - Novou sportovní halu pro své střední školy plánuje ve Žďáře postavit Kraj Vysočina. Ve zpracované studii se počítá s tím, že hala bude sloužit i žďárským oddílům a veřejnosti. To by přivítala žďárská radnice.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.