VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

14.12.2016

Vánoční písně se rozezněly i v Herálci

Herálec – Už potřetí se ke společnému zpívání koled zapojili také lidé v Herálci. „Stalo se to u nás už tradicí. A nechodí jen místní, ale přijíždějí i návštěvníci z okolí," potvrdila hlavní organizátorka Renáta Gregorová.

14.12.2016

Ve Vojnově Městci se koledy zpívají před kostelem

Vojnův Městec - Před kostelem svatého Ondřeje ve Vojnově Městci zpívalo koledy na sto padesát dětí a dospělých. Tón udával starosta Karel Malivánek. „Není to tak dávno, co jsme se k akci Česko zpívá koledy přidali. Dnes už je to u nás tradiční předvánoční setkání, na které se lidi předem těší," řekl Malivánek.

14.12.2016

Od svatého Prokopa se večerem nesly koledy

Žďár nad Sázavou – Neseme vám noviny… rozléhalo se ve středu večer od žďárského kostela svatého Prokopa, kde se sešli lidé všeho věku, aby si již tradičně zpříjemnili adventní období zpěvem koled v rámci celorepublikové akce pořádané regionálními deníky Česko zpívá koledy.

14.12.2016

Na Zelené hoře slavili lidé sv. Lucii průvodem se svícemi

Žďár nad Sázavou - V poutním areálu Zelená hora ve Žďáru nad Sázavou oslavili lidé svátek svaté Lucie se svícemi a lucernami v rukou. Po setmění procházeli ambitem obkružujícím kostel a poslouchali staré rorátní zpěvy v podání chrámového sboru Fons. Slavnost světla uzavřel adventní koncert dětského pěveckého sboru Žďáráček v kostele svatého Jana Nepomuckého, osvětleném rovněž pouze světly ve tvaru svící.

14.12.2016

Na Vysočině budou moci lidé žádat o dotaci na nový kotel od února

Jihlava – Obyvatelé Vysočiny budou moci zřejmě v únoru požádat o další dotace na výměnu kotle, ale pouze v případě, že chtějí topit čistě biomasou nebo tepelným čerpadlem.

14.12.2016

Zelená hora se otevře k prohlídce vyřezávaného betléma

Žďár nad Sázavou - Společné dílo desítek laických řezbářů ze Žďáru a okolí, žďárský betlém, budou moci o Vánocích opět obdivovat návštěvníci poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

14.12.2016

Koledy dotváří tu pravou vánoční atmosféru

Žďár nad Sázavou - Na šesti místech Žďárska se dnes sejdou lidé ke společnému zpěvu koled a zase o krůček se tak přiblíží k době vánoční. Přestože jsou v dnešní době lidé koled doslova přesycení, stále mají co říci a jejich zpívání je, především pro křesťany, také modlitbou.

14.12.2016

Město podpoří kulturu, sport i sociální oblast

Nové Město na Moravě - Novoměstské Slunohraní, tradiční benefiční akci Portima a další kulturní, sportovní i sociální aktivity podpořilo Nové Město na Moravě v rámci dotačních programů a výzev na příští rok. Radnice rozdala 3,6 milionu korun.

14.12.2016

Ze silnice se kvůli biatlonu stane parkoviště

Nové Město na Moravě - Od čtvrtka do neděle se budou muset řidiči kvůli biatlonovému Světovému poháru, na který se má podle pořadatelů vydat až 120 tisíc fanoušků, smířit s omezením dopravy na silnici I/19 mezi Žďárem a Novým Městem. Z části silnice se stane záložní parkoviště.

13.12.2016

Na Vysočině si lyžaři mohou půjčit vybavení u svahů i ve městech

Vysočina – Na Vysočině si lyžaři mohou půjčit vybavení v půjčovnách u větších sjezdovek a také v některých městských obchodech se sportovním zbožím.

13.12.2016

V Novém Městě vrcholí přípravy na Světový pohár v biatlonu

Nové Město na Moravě - V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy na čtvrteční zahájení závodů Světového poháru v biatlonu. Správci komunikací rozmisťují na příjezdové silnice dopravní značky, které budou v době konání závodů omezovat provoz. Policejní pořádkové hlídky zahájí činnost ve středu. Novoměstská radnice posiluje hlídky strážníků. Ubytování lze najít až v místech vzdálených desítky kilometrů od Nového Města.

13.12.2016

Vysočina stále ztrácí obyvatele. Stěhují se pryč

Vysočina – Kraji Vysočina ubylo od ledna do konce září 355 obyvatel. Způsobilo to pouze stěhování, protože přirozenou cestou se kraj rozrůstal. Podle Českého statistického úřadu se nejrychleji vylidňují okresy Žďár nad Sázavou a Třebíč, zatímco Jihlavsko si jako jediné z pěti okresů Vysočiny obyvatele udrželo.

13.12.2016

Vánoční výstavu ve Svratce věnují zimním radovánkám

Svratka - Městské muzeum ve Svratce připravuje tradiční vánoční výstavu, která bude letos věnována zimním sportům. Uspořádá ji ve spolupráci s muzei ve Skutči a Novém Městě na Moravě, které zapůjčí některé exponáty.

13.12.2016

Nejstarší část žďárské stezky pro cyklisty čeká rekonstrukce

Žďár nad Sázavou - Zlepšit podmínky pro cyklisty ve městě se chystá žďárská radnice. Za přispění krajské dotace příští rok opraví povrch části cyklostezky vedoucí přes Žďár.

12.12.2016

Rohlíčky budou i před svátky, cukráři mají stále co nabídnout

Žďársko - Pro někoho by bez lineckých koláčků nebo vanilkových rohlíčků nebyly Vánoce Vánocemi. Kdo pak nemá čas nebo trpělivost upéct voňavé dobroty sám, má možnost si je koupit. Cukroví bylo dobré objednat do konce listopadu, ani „opozdilce" ale cukráři nenechají na holičkách.

12.12.2016

Mluvčí Adlerová: Vždycky mě při focení bavilo zkoušet různé metody

Žďár nad Sázavou - Více než dva roky pracuje Nikola Adlerová jako mluvčí žďárské radnice. Což zahrnuje například i tvorbu zpravodaje města, ve kterém nemůže chybět fotodokumentace z různých akcí. A právě fotografování je jejím největším a dlouholetým koníčkem. Má za sebou několik výstav a v autorské tvorbě ji nejvíce baví experimentovat…

11.12.2016

Adventní trh na zámku nabídl kováře i koně

Žďár nad Sázavou - Adventní trhy včera hostil areál zámku ve Žďáře nad Sázavou. Stovky návštěvníků využily možnost zpříjemnit si předvánoční čas nejen nákupem regionálních výrobků, ale také třeba poslechem hudby či projížďkou na koních.

10.12.2016

V Obyčtově uspořádali vánoční výstavu

Obyčtov - Devět let již v Obyčtově pořádají vánoční výstavu, pokaždé s jinou tematikou.

10.12.2016

Biatlonový závod si mohou vyzkoušet i diváci

Nové Město na Moravě – Nejen profesionální sportovci budou v době konání Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě bojovat o výhru. Pro všechny, kteří mají chuť postavit se na start a soutěžit, bude v těsné blízkosti Vysočina Areny připraven takzvaný Cross crazy biathlon.

10.12.2016

Slonkova firma je ve Městě už sto dvacet let

Nové Město na Moravě - Sto dvacet let už uplynulo ode dne, kdy v Novém Městě na Moravě vznikla jako jedna z prvních v republice firma zabývající se sériovou výrobou lyží. „Založil ji v roce 1896 můj pradědeček, kterému říkáme Adolf první," řekl novoměstský podnikatel Milan Slonek.

10.12.2016

Sportovci dostanou nové šatny

Žďár nad Sázavou – Zhruba 22 milionů korun z rozpočtu města v příštím roce půjde na výstavbu nových šaten pro fotbalisty a tenisty ve sportovním areálu na Bouchalkách. Současná zázemí pro fotbal i tenis jsou nevyhovující. Na tenisovou halu si ale budou muset tenisté počkat.

9.12.2016

Na Novoměstsku se stále lyžuje

Novoměstsko – Desítky kilometrů tratí jsou k dispozici lyžařům na Novoměstsku.

9.12.2016

Nové Město hlásí, že je připraveno na biatlonový světový pohár

Nové Město na Moravě - Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě je připravený, ideálním podmínkám na trati pomohlo mrazivé počasí posledních dní. Organizátoři už nachystali areál, do kterého se v každém soutěžním dnu chystá na 30 tisíc fanoušků, a v pondělí očekávají příjezd biatlonového cirkusu z Pokljuky, kde se od pátku do neděle uskuteční druhý díl seriálu. Rozpočet českého SP činí rekordních více než 60 milionů korun.

9.12.2016

Zámek se připravuje na adventní trhy, přispěli i školáci

Žďár nad Sázavou - Svůj vánoční stromeček včera nazdobili žáci žďárské „zámecké" základní školy.

9.12.2016

Rychlík už v Křižanově nezastaví

Křižanov – Ze Žďáru nad Sázavou až do stanice Brno-Královo Pole pojede rychlík jen s jedinou zastávkou. Ministerstvo dopravy, které u Českých drah rychlíkové spoje objednává, prosby cestujících a obcí nevyslyšelo. Od neděle tak tyto vlaky přestanou Křižanov obsluhovat.

9.12.2016

Návštěvníky přitáhnou velké příběhy i trhy

Žďársko – Na tradiční akce, jež zpříjemní čekání na Vánoce či jejich sváteční náladu, se i letos mohou těšit lidé na Žďársku.

9.12.2016

Ve Skleném mají víceúčelové sportoviště pro místní i rekreanty

Sklené – Ve druhé polovině letošního roku vybudovali ve Skleném víceúčelové sportoviště s umělým trávníkem. Podporu poskytl Kraj Vysočina, který mohl finančně přispět díky projektu Sportoviště 2016, se kterým si klade za cíl pomoci rozvoji cestovního ruchu, volnočasových aktivit, ale i kulturního dědictví v celém regionu. Zájemci se tam mohou nově věnovat volejbalu, košíkové, malé kopané, nohejbalu nebo tenisu. Zástupci obce ho od dodavatele převzali na konci listopadu.

8.12.2016

Elektrický zvedák zjednodušuje život klientům hospice v Meziříčí

Velké Meziříčí - V pobočce Domácího hospice Vysočina ve Velkém Meziříčí zprovoznili pro své klienty elektrický zvedák. Pro jeho zakoupení využili výtěžek z benefiční akce Běh pro hospic, kterou organizovali letos na podzim. Nové zařízení pomáhá zlepšit práci zaměstnancům i život lidem, kterým pomáhají.

8.12.2016

Asociace uspořádala vánoční tvořivé dílny

Velké Meziříčí - Členové Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí vyráběli svícny i lucerničky na ples, Mikuláš děti obdaroval sladkostmi

8.12.2016

Některé vánoční zvyky pochází z doby Keltů

Žďár nad Sázavou - Vývoj vánočních svátků od pohanských dob až do čtyřicátých let dvacátého století sleduje nová výstava Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies