VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

30.3.2017

Už 61. první jarní výšlap v neděli odstartuje nejenom v Nedvědici

Nedvědice – V pořadí 61. první jarní výšlap jihomoravské oblasti Klubu českých turistů v neděli 2. dubna uspořádají nedvědičtí turisté, půjde se jako memoriál turisty, značkaře a fotografa Ladi Bartoše.

30.3.2017

Hasiči se potýkají s bující byrokracií

Nové Město na Moravě - Starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karel Richter připjal čestnou stuhu nejpočetnějšího občanského spolku v zemi na prapor Okresního sdružení hasičů Žďár nad Sázavou. Slavnostní okamžik prožili delegáti 255 sborů dobrovolných hasičů při výročním shromáždění v Novém Městě na Moravě. Mezi gratulanty na místě byli poslanec Parlamentu ČR a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, krajští ředitelé Hasičského záchranného sboru Petr Beneš, Policie ČR Radek Malíř a Zdravotnické záchranné služby Vladislava Filová.

30.3.2017

Vrtulníky dodržují omezený letový čas. Vzlétají po sedmé

Vysočina – Piloti vzlétli o minutu dříve a dostali se do problémů s Ministerstvem zdravotnictví, které let nechtělo proplatit. Tento případ řešil provozovatel letecké záchranné služby DSA v Ústeckém kraji.

30.3.2017

Rozkvetly omamně vonící lýkovce

Vysočina - Mezi první posly jara patří kromě bledulí a sněženek také omamně vonící lýkovce jedovaté. Fialově kvetoucí keříky lze spatřit například v Národní přírodní rezervaci Ransko na Havlíčkobrodsku.

29.3.2017

Den zdraví oslaví v nemocnici

Nové Město na Moravě - Příští středu 5. dubna se v nemocnici v Novém Městě na Moravě uskuteční Den zdraví. Návštěvníkům nabídne dvě přednášky. O alergiích u dětí povykládá lékařka dětského oddělení Zdeňka Ježová.

29.3.2017

Počasí překonalo teplotní rekordy

Vysočina – Na Vysočině v úterý padly teplotní rekordy na třinácti meteorologických stanicích měřících déle než dvacet let.

29.3.2017

Meziříčí sešněrují uzavírky, po D1 čekají i město a okolí

Velké Meziříčí - Následující „horké" měsíce ohledně dopravních komplikací čekají obyvatele Velkého Meziříčí a jeho nejbližšího okolí. K modernizaci dvou úseků dálnice D1 nad městem se v dalších týdnech přidá ještě přestavba mostu u pošty na páteřní krajské komunikaci II/602 protínající Meziříčí paralelně s dálnicí. Ta si od června vyžádá úplnou uzávěrku průtahu městem. Tím však výčet nadcházejících staveb nekončí.

29.3.2017

V areálu na Libušíně zkouší žďárští farníci pašijovou hru

Žďár nad Sázavou - První zkoušky přímo v přírodním areálu na sídlišti Libušín ve Žďáře nad Sázavou mají už za sebou amatérští herci z řad žďárských farníků a studentů biskupského gymnázia a střední gastronomické školy. Chystají se tak na každoroční ochotnické divadelní představení o životě, smrti a slavném vzkříšení Ježíše Krista.

29.3.2017

Z věžáků opadává omítka

Nové Město na Moravě - Nekvalitní fasádu na třech věžových domech, které jsou v majetku města, musí novoměstská radnice opravit za vlastní peníze. Firma, která práci na dvou domech odvedla, je v likvidaci. Na práce na třetím z věžáků skončila záruka.

28.3.2017

Kynologové se psy hledali v ruinách zavalené lidi

Velké Meziříčí - Ke kynologickému cvičení využili napůl zbourané objekty bývalých jatek ve Velkém Meziříčí na Žďársku členové záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky z Hlučína.

28.3.2017

Oprava mostu zavře cestu ze Žďáru do Brodu

Hamry nad Sázavou - Desítky kilometrů navíc budou muset ujet řidiči kvůli plánované uzavírce mostu na silnici první třídy v Hamrech nad Sázavou. Silnice spojuje Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod.

28.3.2017

Školáci poletí s Vysočinou do Evropy

Žďár nad Sázavou - Letos se uskutečnil již osmý ročník krajské soutěže S Vysočinou do Evropy. Finále se zúčastnilo celkem 24 soutěžících. Místa vítězů tentokrát obsadili hned tři žáci ze žďárského okresu. První místo obsadil Ondřej Dacer z Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami z Nového Města na Moravě. Na druhém místě se umístila studentka stejné školy Monika Daňková. Třetí místo získal student Gymnázia Žďár nad Sázavou Michael Koudela. Ti všichni se mohou těšit na výlet do Anglie.

28.3.2017

Města na koupaliště doplácejí

Vysočina – Není to žádný zlatý důl. Provoz lázní a relaxačních center na Žďársku nelze rozhodně nazvat výdělečnou činností. Spíš naopak. „Od začátku jsme ale věděli, že je to veřejná služba, na kterou budeme muset doplácet z městského rozpočtu. S tím jsme počítali a také jsme s tímto vědomím do výstavby městských lázní šli. Na bazén se doplácí stejně jako na mateřské školy nebo na muzeum či další služby. A ani jedno z toho podle mého názoru není zbytečný luxus," podotkl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

27.3.2017

Žďárské ženy se učily sebeobraně

Žďár nad Sázavou - Co dělat při střetu s případným útočníkem si vyzkoušely účastnice kurzu sebeobrany pro ženy ve žďárském rodinném centru Srdíčko.

27.3.2017

Volební lídry už oznámila více než polovina stran v kraji

Vysočina – Více než polovina politických stran a hnutí na Vysočině, které chtějí usilovat o přízeň voličů v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny, už zvolilo lídry svých kandidátek.

27.3.2017

V Bystřici vybudují park miniatur

Bystřice nad Pernštejnem - Na půldruhém hektaru v bystřických Lužánkách začne letos vznikat park miniatur. Jako první v něm už koncem léta budou k vidění betonové zmenšeniny hradů Zubštejn a Pyšolec.

27.3.2017

Komerční trh radnice zruší. Bude nahrazen adventním

Nové Město na Moravě - Komerční jarmark v Novém Městě na Moravě bude pou-ze jeden. Rozhodla tak novoměstská radnice na základě stížností místních obyvatel. „Už to nejsou trhy, co bývaly, člověk tam narazí jen na samé levné krámy s krátkou životností. Tradiční řemeslné výrobky tam k sehnání nejsou," postěžoval si Jan Krátký z Nového Města na Moravě.

27.3.2017

Knihovna nabídne dokumenty

Žďár nad Sázavou - Žďárská Knihovna Matěje Josefa Sychry představí zájemcům dokumentární filmy v projektu Promítej i ty!

27.3.2017

Zastavte průzkumy kvůli úložišti, žádají Sobotku

Vysočina – Starostové a obyvatelé obcí vyzývají premiéra Bohuslava Sobotku, aby zastavil průzkumy kvůli úložišti radioaktivního odpadu. Mezi zapojenými obcemi jsou i ty, do kterých zasahuje lokalita Hrádek pod Čeřínkem. Jde například o Hojkov či Cejli.

27.3.2017

Stávka řidičů. Odbory: Bude! Dopravci: Není k tomu důvod

Vysočina – Odborový svaz dopravy oznámil, že na některý den vyhlásí celostátní stávku řidičů autobusů, kteří jezdí na regionálních linkách. Tři největší dopravní společnosti, které zajišťují drtivé množství autobusových regionálních linek na Vysočině, ale tvrdí, že řidiči v kraji nemají ke stávce důvod.

26.3.2017

Z Ostrova nad Oslavou si policejní pyrotechnik odvezl dělostřelecký granát

Ostrov nad Oslavou – K nálezu podezřelého předmětu v Ostrově nad Oslavou vyjížděla v pátek 24. března po druhé hodině odpolední policejní hlídka.

26.3.2017

Památník, ke kterému se sjížděly tisíce lidí, čeká oprava

Cikháj – Obnovit partyzánský památník za zhruba tři sta padesát tisíc korun plánuje vedení Cikháje. Za tímto účelem začátkem roku požádali o dotaci z ministerstva obrany, avšak nedávno se dozvěděli, že odtud se kýžené podpory nedočkají. „Na dotaci nárok nemáme, bylo nám sděleno, že ta se vztahuje jenom na válečné hroby," uvedla Sylvie Jonáková, místostarostka Cikháje.

26.3.2017

Velké Meziříčí hostilo o víkendu celostátní sněm Junáka - českého skauta

Velké Meziříčí – „Do skauta jsem vstoupil 16. května 1945," řekl bez jakéhokoliv zaváhání 83letý Jiří Soukup. Byl jedním z účastníků XV. valného sněmu Junáka – českého skauta, který se konal ve Velkém Meziříčí.

26.3.2017

Archeologové zkoumají areál těžby stříbra u Štěpánova nad Svratkou

Vysočina - Archeologové začínají detailněji zkoumat lokalitu Havírna u Štěpánova nad Svratkou na Žďársku. Podle ředitele jihlavského Muzea Vysočiny Karla Malého jde o jeden z nejzachovalejších a nejrozsáhlejších areálů s pozůstatky těžby a dalšího zpracování stříbra v 13. a 14. století v rámci celé České republiky. Prvním krokem je geodetické zaměření lokality. Průzkum financují Akademie věd ČR a Kraj Vysočina.

25.3.2017

Meziříčská rozhledna je hitem

Velké Meziříčí - V nové rozhledně má Velké Meziříčí nejen další dominantu, ale i velké lákadlo pro turisty. „Za první rok ji navštívilo devětadvacet tisíc lidí," řekl Jiří Novotný, předseda místního skiklubu, který nechal rozhlednu postavit.

25.3.2017

Snímky málokdy končí v albu, říká fotografka

Žďár nad Sázavou - Magdalena Šislerová, sedmadvacetiletá absolventka biskupského gymnázia pracuje v logistice jedné žďárské společnosti, ale ve volných chvílích, většinou o víkendech, proměňuje ve službu lidem svoji zálibu ve fotografování. Již přibližně sedm let portrétuje. Zatím to dělala především v plenéru. Před několika málo týdny si v centru města otevřela fotografický ateliér a postupně ho vybavuje.

25.3.2017

Tanečníci se ve Žďáře utkají ve street dance i hip hopu

Žďár nad Sázavou - Největší špičky street dance a také hip hopu se sjedou příští víkend do Žďáru nad Sázavou. V kulturním domě se v sobotu 1. dubna koná již šestý ročník celostátní nepostupové taneční soutěže pro všechny amatérské i profesionální taneční kolektivy s názvem The best dance cup.

25.3.2017

Ve Žďáře je k vidění myslivecká výstava

Žďár nad Sázavou - Včera, v pátek 24. března,  začala ve Žďáře přehlídka trofejí zvěře ulovené během loňského roku na Žďársku. Patří k nim i zřejmě nejsilnější světová trofej.

24.3.2017

Meziříčská jatka bourají v rámci výcviku hasiči, město ušetří

Velké Meziříčí - Trámy i cihly se hroutily pod náporem techniky z objektů bývalých jatek ve velkomeziříčské ulici Tržiště. Ty byly členy záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR z Hlučína a jeho jihlavské roty odborně pobourány tak, aby v nich v pondělí mohlo proběhnout kynologické cvičení.

24.3.2017

Ve firmách je jedovatá voda i půda

Žďársko - První brněnská strojírna ve Velké Bíteši, Tokoz ve Žďáře nad Sázavou a také Mars Svratka. To jsou podle informací České inspekce životního prostředí (ČIŽP) tři lokality na Žďársku, ve kterých momentálně probíhají sanace starých ekologických zátěží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies