VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

27.10.2016

Zastupitelé Meziříčí zamítli přestavbu bývalého internátu

Velké Meziříčí - Přestavba bývalého internátu v Hornoměstské ulici na dům sociálních služeb s pomocí dotace padá. Velkomeziříčští zastupitelé projekt zamítli. Hlavním důvodem jsou vysoké pořizovací i provozní náklady.

27.10.2016

Strážek obnovil schody vedoucí ke svatostánku

Strážek – Sváteční páteční den budou ve Strážku prožívat ještě o něco svátečněji. Plánují tam totiž slavnostně „otevřít" obnovené kamenné schody vedoucí ke kostelu sv. Šimona a Judy.

26.10.2016

Městečtí brzy vyjedou do Hlinska po nové silnici

Vojnův Městec - Finálních úprav se dočkala opravovaná silnice, která vede z Vojnova Městce směrem na Hlinsko. Rekonstrukce se týká úseku po Rychtářku.

26.10.2016

Žďár chce požádat o dotaci na cyklostezku do Stržanova

Žďársko – Nová cyklostezka by mohla už napřesrok spojit Žďár se Stržanovem. Navazovat má na stezku u Pilské nádrže a využila by bývalou úvozovou cestu, která pak na křížení s frekventovanou státní silnicí I/37 tuto komunikace podejde.

26.10.2016

Hanin kufřík vydává svědectví o dívce, která se nevrátila

Nové Město na Moravě – Příběh dívky, která se nevrátila. Tak zní podtitul knihy kanadské novinářky Karen Levin inspirovaný tragickým životním osudem holčičky z Nového Města na Moravě Hany Brady.

26.10.2016

Dům číslo 13 připomíná rodinu Brady

Nové Město na Moravě – Dům číslo 13 na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě dodnes připomíná osudy rodiny Brady. Právě tam žil Jiří Brady s maminkou, tatínkem a sestrou Hanou šťastně až do začátku války.

25.10.2016

Nové Město žádá o medaili pro Jiřího Brady

Nové Město na Moravě – Vedení novoměstské radnice se obrátilo na premiéra Bohuslava Sobotku s žádostí o udělení medaile Jiřímu Brady.

25.10.2016

Jiří Brady se pojede podívat na rodný dům

Nové Město na Moravě – Novoměstský rodák Jiří Brady žijící nyní v Torontu se vrátil zpět do své rodné země. Přestože jeho přílet do České republiky nebyl tak radostný a příjemný, jak původně očekával, lidé v Novém Městě na Moravě netrpělivě čekají na jeho návštěvu. Ta byla původně plánována na dnešek, Jiří Brady ale nakonec svůj prvotní program pozměnil.

25.10.2016

Peníze ušetřené za pohotovost použijí na pořízení nových přístrojů

Žďár nad Sázavou – Celkem 304 tisíc korun ušetřila žďárská radnice v souvislosti s úpravou ordinační doby žďárské pohotovosti. Ta byla omezena od začátku července.

24.10.2016

Žádosti o byt v komunitním domě lze podávat už od ledna

Nové Město na Moravě – Senioři nad šedesát let, kteří mají zájem o byty v právě stavěném komunitním domě v Novém Městě na Moravě, mohou začít chystat přihlášky.

23.10.2016

Motorka vysunuje kolečka skoro jako letadlo

Žďár nad Sázavou – Několik stovek motorkářů se v sobotu setkalo na ploše u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Při tradičním Zavírání silnic ukončili letošní jezdeckou sezonu.

23.10.2016

Do Česka přiletí Jiří Brady, jenž už není na seznamu oceněných

Vysočina - V neděli 23. října večer přiletí do Prahy Jiří Brady, o jehož vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem se v posledních dnech strhla vzrušená debata. Bradyho synovec ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) řekl, že ho Hrad vyzval, aby zrušil schůzku s dalajlamou, nebo Zeman neudělí Bradymu 28. října státní vyznamenání.

22.10.2016

Doma je Jiří Brady v Novém Městě na Moravě

Vysočina - Muž, který jako jediný z celé rodiny přežil koncentrační tábor, je od roku 2009 nositelem čestného občanství svého rodného města – Nového Města na Moravě. Jiří Brady byl oceněn za celoživotní úsilí v oblasti ochrany lidských práv a svobod.

22.10.2016

Šibenice ožila mládežnickými závody

Nové Město na Moravě - Sportovní areál na Šibenici znovu ožil velkou soutěží. V sobotu se na novoměstských skokanských můstcích odehrála část Letního mistrovství České republiky v severské kombinaci. Z vrcholu tradičních můstků se dopoledne spouštěli žáci, žákyně a mladší dorost.

22.10.2016

Ve Sněžném vyroste moderní školka

Sněžné - Nová mateřská škola s kapacitou pro téměř padesát dětí by se už v příštím roce mohla začít budovat ve Sněžném. „Nyní chystáme projektovou dokumentaci pro stavební povolení a pro možnost podání žádosti o dotaci," sdělila starostka obce Anna Havlíková.

22.10.2016

Žďas spustil novou čistírnu odpadních vod

Žďár nad Sázavou - Nově zrekonstruovanou biologickou čistírnu odpadních vod spustila společnost Žďas. Napomůže větší ekologičnosti provozu tohoto strojírenského giganta.

22.10.2016

Hlasování rozhodne, které z projektů budou v rozpočtu

Žďár nad Sázavou - Na jaké projekty dá žďárská radnice peníze? Podpoří ve městě výstavbu venkovního hřiště s posilovacími prvky, obnovu pítka v atriu za obchodními domy v centru, nebo úpravu místa po pokácených topolech ve Farských humnech? Nebo si obyvatelé města v hlasování vyberou zlepšení přístupu do úvozové cesty na Klafaru s připomínkou prvního osídlení Žďáru, vylepšení areálu bývalé vodárny, kde se scházejí skauti, či festival věnovaný architektu Santinimu.

21.10.2016

V Edenu dostanou hosté na talíři zvěřinu i restované brouky

Bystřice nad Pernštejnem - Už podruhé si Bystřičtí připomenou bývalé majitele panského dvora dnešního centra Eden, rodinu Mitrovských. Stane se tak při akci Roh hojnosti, která odkazuje právě k zálibě šlechtické rodiny v cestování a dobrém jídle. O víkendu 29. a 30. října tak budou v panském dvoře centra Eden k ochutnání speciality z Moravy i cizozemska.

21.10.2016

V chystaném rozpočtu Žďáru jsou i peníze pro fotbalisty

Žďár nad Sázavou - Na přípravě rozpočtu na příští rok pracuje žďárská radnice. Zastupitelé ho budou schvalovat 15. prosince.

21.10.2016

Řidiči musí na přezouvání kol čekat

Žďársko - Zhruba dva týdny zbývají řidičům na to, aby přezuli své automobily. Pneuservisy tak zažívají žně, s čímž však souvisí také několikanásobné množství práce a pro řidiče dlouhé čekací lhůty.

21.10.2016

Silnice je jako tankodrom, stěžují si lidé v Maršovicích

Maršovice - Obyvatelé Maršovic, místní části Nového Města na Moravě, se konečně dočkají opravy místní komunikace. Město už přistoupilo k vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby.

20.10.2016

Motorkáři budou zavírat silnice

Žďár nad Sázavou - V sobotu v poledne zahájí motorkáři na oválu u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou tradiční Zavírání silnic. Událost připravuje místní motorkářský klub Indian Givers. Vstup bude zdarma.

20.10.2016

Medu je letos dost, včelaře ale trápí mor včelího plodu

Žďársko  - Včelaři na Žďársku jsou s letošním rokem a produkcí medu spokojení. „Medu je letos mnohem více než loni, právě loňský a předloňský rok byl abnormálně špatný," popsal předseda okresní organizace Českého svazu včelařů Pavel Liška. Cena za kilogram se podle něj letos pohybuje okolo sto čtyřiceti korun. „V Novém Městě jsme se dohodli na jednotnější ceně, ale záleží samozřejmě na každém včelaři," řekl Liška.

20.10.2016

Město sníží sazbu za odpad. Lidé ale musí začít lépe třídit

Žďársko - Za dobré třídění odpadků snížíme lidem poplatek za svoz komunálního odpadu. Tak uvažují radní v Novém Městě na Moravě.

20.10.2016

Festival představí i extrémní sporty

Bystřice nad Pernštejnem - Bystřický kulturní dům se stane jedním z 46 míst u nás i na Slovensku, kde se uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů.

19.10.2016

Účastníci maratonu se podělí o své zážitky

Radostín nad Oslavou - Jitka Křížová a nevidomý Ondřej Zmeškal budou v neděli v restauraci Obecná škola v Radostíně nad Oslavou od patnácti hodin vyprávět na besedě o tom, jak dokončili maraton po Velké čínské zdi.

19.10.2016

Novoměstský úřad čekají organizační změny

Nové Město na Moravě - Představitelé radnice v Novém Městě na Moravě připravují na základě doporučení organizační změny, které by měly zanedlouho začít platit. Stávající odbor investic a správy majetku bude nově rozdělen na dva samostatné celky.

19.10.2016

Kalendář ukáže Žďár před lety a dnes

Žďár nad Sázavou - Srovnávací pohled na desítky míst ve Žďáře nad Sázavou nabídne lidem kalendář na příští rok s názvem Žďárské proměny 2017.

19.10.2016

Kraví hora: Obce čekají, co bude dál

Bystřicko - Na to, jak se bude dál vyvíjet výběr lokality pro trvalé úložiště jaderného odpadu, nyní čekají starostové obcí v lokalitě Kraví hora. V září poslali ministru obchodu a průmyslu Janu Mládkovi (ČSSD) odpovědi na jeho tři otázky zda chtějí pokračovat v činnosti pracovní skupiny pro dialog o úložišti, zda chtějí dále spolupracovat na přípravě zákona o zapojení obcí do výběru lokality a zda mají zájem se podílet na přípravě nařízení vlády o příspěvcích pro obce.

18.10.2016

K rybníkům lidi táhne prodej ryb

Žďár nad Sázavou - Výlovy na Žďársku začaly. U některých z rybníků mohou lidé nejenom sledovat rybáře při práci, ale také mají možnost zakoupit si právě vylovené ryby či ochutnat speciality z nich. Jedním z takových bude devětatřicetihektarový Netínský rybník, který v pátek 28. října po dvou letech sloví rybáři z firmy Maria Podstatzka-Lichtensteinová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies