VYBERTE SI REGION:
Vyberte si region

Moje Žďársko

Ilustrační foto.

Průměrný plat na Vysočině je o tisícovku větší

12.3.2015

Vysočina – Platy na Vysočině během loňského čtvrtého čtvrtletí stouply v průměru o 978 korun na 24 841 korun hrubého měsíčně.

Bystřický Eden představuje komplexní interaktivní park, v němž si návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži, jak se v minulosti hospodařilo na českém a moravském venkově a jaké možnosti nabízí lidstvu ekologické hospodaření.

Eden přivítá návštěvníky první jarní víkend

12.3.2015

Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden své brány poprvé oficiálně otevře o víkendu 21. a 22. března při Slavnostech jara.

Na všech dvaadvaceti zastaveních se mohou cyklisté podrobněji seznámit s krajinou, kterou projíždějí. Naučné tabule popisují místa s přírodními i historickými zajímavostmi.

Cyklisté poznají krásu Žďárských vrchů

11.3.2015

Žďárské vrchy - V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy byla vybudována další naučná stezka. Ochranáři se tentokrát zaměřili na milovníky kol a tak vznikla…

Proti poslednímu verdiktu krajského soudu, který chátrající památku u Velkého Meziříčí přiřkl České republice, podává dovolání k Nejvyššímu soudu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Vysoký most u Velkého Meziříčí nechce město, obec ani stát

11.3.2015

Velké Meziříčí - O památkově chráněný most u skládky odpadu nedaleko Velkého Meziříčí nestojí město, obec Petráveč ani stát. Kauza o určení vlastníka se vleče léta.

Meteorit nalezený u Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Odborníci mají poslední možnost najít další meteorit

10.3.2015 1

Žďársko - Astronomové mají poslední šanci najít některé z úlomků meteoru, který se objevil na začátku prosince loňského roku nad východní polovinou republiky.

Chráněné rostliny se ve žďárském okrese vyskytují na několika místech. Jako první na jaře rozkvétají bledule na březích Chlébského potoka u Chlébského na rozhraní Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Bledule u Chlébského už lákají turisty

10.3.2015

Žďársko - Koberce bílých květů podél Chlébského potoka na rozhraní Bystřicka a Nedvědicka nyní přitahují davy zvědavců ze všech koutů republiky. Přírodní rezervací Údolí…

Nejčastěji si lidé přes koleje krátí cestu z chodníku v průmyslové zóně v Bystřici nad Pernštejnem naproti drážní budově.

Bystřičtí chtějí zlegalizovat přechod do průmyslové zóny

9.3.2015

Bystřice nad Pernštejnem - Bezpečný přechod přes železniční koleje z průmyslové zóny chce tamním zaměstnancům zajistit bystřická radnice. Lidé si dlouhá léta cestu krátí…

Správce sjezdovky v Novém Jimramově Ivo Fiala provázel sobotní soutěžním dnem na oblíbeném svahu.

Zimní sezona vlekaře nenadchla

8.3.2015

Nový Jimramov – Jako nepříliš povedenou hodnotí uplynulou zimní sezonu v Novém Jimramově, kde se Deník v sobotu zúčastnil velkého soutěžního dne.

Soutěžní den v Novém Jimramově symbolicky uzavřel sjezdařskou sezonu.

Sjezdaři se loučili se zimou střelbou do terčů

7.3.2015

Nový Jimramov – Že lze na sjezdovkách běhat také do kopce a dokonce i střílet na terč, potvrdili účastníci soutěžní soboty v Novém Jimramově. Zábavnou akcí se místní Ski…

Mezi žadateli o příspěvek na sportovní činnost mládeže byl i žďárský fotbalový klub FC Žďas Žďár nad Sázavou (na snímku fotbalisté v černobílých dresech). I jemu byla žádaná částka o něco snížena. Namísto 686 400 korun získali 590 900 korun.

Radnice rozdělila peníze mladým sportovcům

7.3.2015

Žďár nad Sázavou - Příspěvek na sportovní činnost poskytlo město mládežnickým klubům prostřednictvím grantového programu Sport 2015. Z něho 3,25 milionu dostaly…

Mikroregion Bystřicko

Obce protestují proti rušení katastrálního úřadu v Bystřici

7.3.2015

Bystřice nad Pernštejnem - Do 20. března mohou lidé bystřickém Turistickém informačním centru podepsat petici proti rušení územního pracoviště Katastrálního úřadu pro…

Výstavba městských lázní.

Šéfa městských lázní vyberou už v pondělí

7.3.2015

Nové Město na Moravě - Kdo bude šéfem rozestavěných městských lázní? Odpověď na tuto otázku by měla být známa po pondělním odpoledním zasedání městských radních.

Odchovanec novoměstské severské kombinace Petr Kutal reprezentoval na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu. Na snímku ukazuje startovní číslo, které si z dějiště šampionátu odvezl jako suvenýr.

Do Falunu jsme pro jistotu letěli s rouškami

7.3.2015

Nové Město na Moravě Velké sportovní zážitky stále vstřebává sdruženář Petr Kutal. Šestadvacetiletý odchovanec severské kombinace v Novém Městě na Moravě se v únoru…

Novoměstský rodák se nakonec usadil v Rokytně, kde si otevřel vlastní ateliér a věnoval se výhradně své největší lásce malování. Za inspirací jezdil do okolí Nového Města, ke Sněžnému, k Blatinám, do Křižánek a na další místa.

Svérázný profesor maloval především krajinu

6.3.2015

Novoměstsko - Zvlněná krajina protkaná stužkami potoků a říček, které na sebe navlékají rybníky jako korálky to je Vysočina. Kraj básníků, malířů, sochařů i hudebních…

Ilustrační fotografie.

Bystřice získala krajskou dotaci na tři nové kamery

6.3.2015

Bystřice nad Pernštejnem - Krajskou dotaci na pořízení kamer ve městě se podařilo získat bystřické radnici.

AKTUÁLNĚ V TV »

ČT1 05:59 Studio 6
ČT2 05:59 Dobré ráno
Nova 05:55 Snídaně s Novou
Barrandov 06:05 Naše zprávy
Nova Cinema 06:20 Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví II (10)

Aktuální kurzovní lístek ze dne 30.3.2015

země měna nákup prodej
EUR 27,420 27,500
GBP 37,520 37,660
USD 25,260 25,360

Vývoj kurzu CZK/EUR

Vývoj kurzu CZK/EUR

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2015, všechna práva vyhrazena.

Používáme informační servis ČTK.
Kontakt na redakci. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz

Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Unie vydavatelů.