VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

V Jimramově staví byty pro seniory

Jimramov - Nové byty pro seniory a hendikepované vznikají v Jimramově. Objekt někdejší obecní hospody zvané U koruny, který byl dlouhodobě v neutěšeném stavu, získává nyní zcela novou tvář.

Nemocnice plánují získat peníze z eurodotací

Vysočina - Nemocnice v Novém Městě na Žďársku se připravuje na zřízení pracoviště magnetické rezonance. Chce obnovit i další diagnostické a terapeutické přístroje starší deseti let v oborech poskytujících takzvanou návaznou péči. Projekty, které by mohly být financovány z Integrovaného regionálního operačního programu, tedy z evropských dotací, chystají i další nemocnice na Vysočině.

Lidé píší radním: Nechceme průjezdnou Kosinkovu ulici!

Žďár nad Sázavou - Žďárští radní řeší přestavbu Vodárenské ulice. Jako o jedné z možných úprav uvažují také o dopravním propojení se čtvrtí Vodojem, a to přes Kosinkovu ulici. Její obyvatelé jsou ale proti tomu, a proto poslali na městský úřad petici nazvanou Nechceme průjezdnou Kosinkovu ulici!

Tým se snaží jezdit do práce hlavně na kole

Žďár nad Sázavou - Proč jezdit do práce na kole? Podle motta celorepublikové aktivity Do práce na kole je důvodů tisíc. Pár jich stačilo pracovníkům žďárského Kolpingova díla ČR, kteří se ve Žďáře aktivity účastní. „Rozhodli jsme se zapojit na základě výzvy města. Věříme, že to bude nejen drobným ekologickým příspěvkem organizace, ale i silnější motivací k většímu pohybu zapojených lidí. A určitě to navíc bude pro všechny i zpestření již tak zajímavé práce," uvedl Josef Soukal, který v Kolpingově díle soutěž týmu koordinuje.

Děti i rodiče házeli koště do dálky

Jámy – Legenda praví, že poslední dubnová noc je magická. Čarodějnice se slétávají ze všech koutů, aby společně oslavily sabat. Ochranu před jejich zlou mocí skýtají ohně zapalované na vyvýšených místech. Jejich přeskakování je zárukou mládí a plodnosti, jejich popel působí blahodárně na úrodu…

Otevřený Žďas přilákal více než tři tisíce lidí

Žďár nad Sázavou - Tradičním dnem otevřených dveří v neděli 1. května započala firma Žďas ve Žďáře nad Sázavou oslavu pětašedesátého výročí zahájení výroby. „Přivítali jsme celkem tři a čtvrt tisíce zájemců," uvedl Stanislav Růžička z marketingu firmy.

Ve Vojnově Městci upalují čarodějnice hasiči

Vojnův Městec – O oheň při Filipojakubské noci se ve Vojnově Městci starali hasiči. Pálení čarodějnic se v sobotu v podvečer konalo na prostranství a dětském hřišti před hasičskou zbrojnicí.

V Horní Libochové mají mor, včelaři museli spálit své úly

Žďársko – Noční můra včelařů se objevil v Horní Libochové. Kvůli moru včelího plodu tam museli spálit úly.

Cvičit se dá i na projížďce s kočárkem

Žďár nad Sázavou – Maminkám s malými dětmi se nový sport nazvaný strollering snaží ukázat, že i na obyčejné procházce s kočárkem je možné udělat něco pro svoji kondici.

Ve Žďáře začali sekat trávu, novou firmu ještě nevybrali

Žďár nad Sázavou – Se sečením první letošní trávy v tomto týdnu začali ve Žďáře. Poté, co na konci března městu skončila smlouva se Zahradou Vysočiny a dosud není ukončeno výběrové řízení na dalšího výhradního partnera, zakázky nyní obstarávají firmy formou aktuální nabídky a poptávky.

Diváci se na traktoriádě skvěle bavili

Bohuňov - Rozzářené oči a pusu od ucha k uchu dokážou vykouzlit na tvářích všech příslušníků mužského pohlaví bez rozdílu věku silné zemědělské stroje. Bohuňovská traktoriáda byla pro ně dokonalým zážitkem. Zvláštní kouzlo jí dodal i nový prvek v rámci jízdy zručnosti bohuňovský brod.

Na Žďársku vzplanou magické ohně

Žďársko - Zábavné akce pro veřejnost spojené s pálením čarodějnic připravují na poslední dubnový den v řadě měst i obcí.

Ceny pohonných hmot na Vysočině stouply, benzin je nejdražší v Česku

Vysočina – Pohonné hmoty na Vysočině v minulém týdnu opět podražily. Cena za litr benzinu Natural 95 stoupla v průměru o 29 haléřů na 28,63 koruny a je nejvyšší v ČR.

Řidič měl v dechu čtyři a půl promile alkoholu

Žďár nad Sázavou – Číslu, které ukázal alkoholtester, nemohli policisté uvěřit. Řidič měl 4,57 promile alkoholu v dechu.

Cirkus přivezl létající akrobaty i koně

Žďár nad Sázavou - Bílé šapitó, co je v Česku raritou, opět vyrostlo ve Žďáře. Na oválu u zimního stadionu rozbil svůj charakteristický stan Originál cirkus Bernes, který se po deseti letech vrátil do Žďáru loni.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.