VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

Po prázdninových silnicích se prohánějí opilci za volantem

Vysočina – Dvě osoby se těžce zranily a dalších 22 lidí utrpělo lehké zranění při celkem 38 dopravních nehodách, které se staly v průběhu prvního prázdninového víkendu v Kraji Vysočina. „Při těchto nehodách vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující 2 767 000 korun. Dalších osmnáct dopravních nehod si řidič vyřešili cestou sepsání euroformuláře," oznámila policistka Dana Čírtková.

Zeman na prázdninách nafoukl člun a od sousedů ochutnal třešně

Nové Veselí - Tradiční plavbou ve žlutém člunu si v pondělí zpestřil svoji dovolenou prezident Miloš Zeman. Prázdniny tento týden tráví na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku.

Zraněnému cyklistovi zachránil policista život

Nové Město na Moravě – Osudným se třicetiletému cyklistovi málem stal jeden z cyklistických závodů, který se jel v rámci doprovodného programu Mistrovství světa horských kol.

Chodím na téměř všechny závody, říká novoměstská patriotka

Nové Město na Moravě – Přestože není právě nejzdvořilejší ptát se dámy na její věk, novoměstská rodačka a místní patriotka Helena Žáková odpovídá na tuto otázku bez jakýchkoliv rozpaků. „Je mi sedmdesát osm let a když mi to zdraví dovolí, chodím na všechny závody, které se v Novém Městě na Moravě konají, ať jsou zimní nebo letní," říká nadšeně sportovní fanynka, která si nenechala ujít ani letošní Mistrovství světa horských kol.

ODS ve Žďáře vyloučila ze sdružení „sólistu“ Brychtu

Žďár nad Sázavou – Bývalého starostu a pak místostarostu Žďáru Jaromíra Brychtu vyloučilo žďárské sdružení ODS ze svých řad. Jeho členství ukončil nedávný místní sněm. Brychta ve vedení radnice působil dvacet let, až do komunálních voleb na podzim 2014.

Zeman požádal o divokou kartu pro Sáblíkovou

Vysočina – Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal dopis pro šéfa Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha se žádostí o divokou kartu pro cyklistku Martinu Sáblíkovou na olympijské hry v Riu de Janeiru. Řekl to při tiskové konferenci v Bystřici nad Pernštejnem v závěru své třídenní návštěvy Kraje Vysočina. Před odjezdem na pětidenní dovolenou, kterou prezident stráví na chalupě v Novém Veselí, poskytl Deníku rozhovor.

Fanoušci dojeli na mistrovství historickým vlakem

Nové Město na Moravě – Na Mistrovství světa horských kol se vydaly desetitisíce fanoušků. Někteří z nich si nedali ujít příležitost a do Nového Města na Moravě přijeli historickým vlakem.

Prezident ukončil oficiální návštěvu Vysočiny v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem – Poslední z oficiálních návštěv prezidenta republiky Miloše Zemana, který v těchto dnech zavítal na Vysočinu, patřila Bystřici nad Pernštejnem. Ještě předtím se ale podíval do střediska novoměstského zemědělského družstva v Nové Vsi.

Prezident si připil čerstvým mlékem

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Při své třídenní návštěvě Vysočiny zavítal prezident Miloš Zeman i do Nové Vsi u Nového Města na Moravě, kde sídlí jedno ze středisek novoměstského zemědělského družstva. Ve středisku, jež si hlava státu ke své návštěvě vybrala, jsou ustájené dojnice a telata.

Prezidenta ve Velkém Meziříčí vítali slivovicí

Velké Meziříčí – Meziříčské Náměstí zaplněné lidmi ve čtvrtek vítalo prezidenta Miloše Zemana. Obyvatele města i okolí neodradila ani dešťová přeháňka, která se nad městem s příjezdem prezidentské kolony přehnala. „Trochu vody nevadí. Prezidenta Zemana mám ráda, protože má svůj názor, a na rozdíl od většiny našich politiků přitom používá selský rozum," prohlásila Dana Vavrušková z Velkého Meziříčí, když se v dešti schovávala pod stříškou jednoho z obchodů.

Architekt z britské nadace: Dobrovolnictví dává památkám šanci

Žďár nad Sázavou - Týden strávili pracemi na Santiniho Dolním hřbitově ve Žďáře nad Sázavou, aniž by dostali zaplaceno. Stačilo jim jen nadšení a dobrý pocit z odvedené práce. Řeč je o dobrovolnících z Velké Británie. Málokdo asi ví, že právě ve Velké Británii působí nadace The Friends of Czech Heritage (Přátelé českého dědictví), která se věnuje záchraně českých památek. Architekt Peter Jamieson je jejím předsedou a projektovým koordinátorem.

Sportovní svátek Vysočiny začíná, Město patří bikerům

Nové Město na Moravě – Mistrovství světa horských kol se poprvé uskuteční 
v Česku. Na tento sportovní svátek se do Nového Města na Moravě na Žďársku sjedou desetitisíce fanoušků nejen od nás, ale i ze zahraničí.

Ochranáři pomohli dravci z nedobrovolného vězení v nádražní hale

Žďár nad Sázavou - O tom, že čekání na vlak nemusí vždy znamenat nudu, se přesvědčili cestující ve Žďáře nad Sázavou. O jistou dávku vzrušení se jim postarala poštolka, která zalétla dovnitř do nádražní haly a nemohla se dostat ven. Zasáhnout museli ochranáři.

Děti mají bezpečnější cestu do školy, lávka je otevřená

Žďár nad Sázavou - Nová lávka pro pěší přes Stržský potok, která spojila zrekonstruované parkoviště u zámku s prostranstvím před restaurací Táferna, je od včerejška v provozu. Tím byla dovršena opatření vedoucí ke zvýšení bezpečnosti chodců v lokalitě, kterou protíná frekventovaná silnice I/37.

Fandit se na MS bude z lesních tribun

Nové Město na Moravě – Téměř dva tisíce fanoušků pojmou nové mobilní tribuny v lese Ochoza, ze kterých bude možné sledovat mistrovství světa horských kol. To v novoměstské Vysočina Areně odstartuje už ve středu sprinterskými závody Cross-country Eliminator. Nové tribuny se poprvé zaplní 
ve čtvrtek, kdy se závodníci vydají na dlouhé okruhy při závodě týmových štafet. K dispozici budou také
v pátek při závodech juniorů a o víkendu při klání závodníků do 23 let a elitních kategorií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.