VYBERTE SI REGION:
Vyberte si region

Moje Žďársko

U partyzánského památníku v Cikháji si připomněli 70. výročí osvobození obce a konce druhé světové války.

V Cikháji si připomněli 70. výročí konce druhé světové války

2.5.2015

Cikháj – Sedmdesáté výročí osvobození obce a konce druhé světové války si v sobotu dopoledne připomněli u partyzánského památníku v Cikháji na Žďársku.

Na historickém snímku pózují v Bystřici dva sovětští důstojníci po osvobození s místním malým chlapcem.

Obce oslaví osvobození od fašismu

2.5.2015

Žďársko – Letošní květen bude měsícem oslav sedmdesátého výročí ukončení 2. světové války. Dlouhý seznam akcí připravuje například Nové Město na Moravě, ale na výročí…

Firma Žďas pořádala tradiční prvomájový den otevřených dveří.

Lidé na první máj opět zavítali do Žďasu

1.5.2015

Žďár nad Sázavou - Do provozu strojírenské a metalurgické žďárské společnosti Žďas opět po roce dostala možnost zavítat veřejnost.

V Kundraticích na Bystřicku slavili retro 1. máj.

Kundraticemi projely alegorické vozy

1.5.2015

Kundratice – Dvacet kusů nazdobené techniky se zúčastnilo přehlídky alegorických vozů u příležitosti Svátku práce v Kundraticích, místní části Rozsoch na Bystřicku.

Víceúčelové hřiště s umělým trávníkem třetí generace slouží obyvatelům obce Dlouhé.

Peníze ze soutěže Vesnice roku použili pro stavbu nového hřiště

1.5.2015

Dlouhé – Loni si ho užili už jen několik týdnů před zimou, letos jej mohou využívat celý rok. Obyvatelé Dlouhého na Novoměstsku mají oficiálně od listopadu 2014 k…

František Prosecký (na snímku) má v depozitu motoristického muzea na čtyři desítky historických vozů, převážně legendární značky Tatra.

Lidé mohou obdivovat automobilové veterány

1.5.2015

Bystřice nad Pernštejnem – Veterán Tatra klub po zimní přestávce opět otevřel své výstavní prostory.

Mezi Žďárem a Novým Městem se na několika úsecích jezdí kyvadlově kvůli frézování svrchního povrchu vozovky. Silnice se opravuje v rámci reklamace, již rok po původní opravě začala vykazovat vady.

Reklamační oprava vyžene řidiče do objížděk

30.4.2015

Žďársko - Dopravu mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě již omezuje oprava hlavní silnice číslo 19. Dělníci na několika místech frézují svrchní povrch vozovky.

Kvůli zpřehlednění a rozšíření komplikované křižovatky nedaleko Masarykova náměstí ve Velké Bíteši budou zbourány dva domy do ní zasahující (na snímku uprostřed) a následně Kraj Vysočina nechá postavit okružní křižovatku.

Dva domy ustoupí nebezpečné křižovatce, město je vykoupilo

30.4.2015

Velká Bíteš Za přibližně deset milionů korun vykoupila bítešská radnice dva starší domy, které budou zbourány kvůli rozšíření křižovatky u Masarykova náměstí.…

Tradiční akce se v poslední dubnový den pravidelně odehrává také v Habří. Více než stovka lidí se sejde ve vesnici a následně odchází průvodem na místo konání. Čarodějnici, která má být upálena, nesou či vezou s sebou.

Ve městech a obcích vzplanou čarodějné ohně

30.4.2015

Žďársko - Noc z 30. dubna na 1. května, která je nazývána Filipojakubská, je plná magie. A tedy jako stvořená pro čáry a kouzla. I na tu letošní se důkladně připravili…

Strojírenský a metalurgický podnik Žďas zahájil výrobu před více než 60 lety. V pátek 1. května firma umožní prohlídku areálu široké veřejnosti.

Žďas opět připravil Den otevřených dveří

30.4.2015

Žďár nad Sázavou - Žďas opět po roce zve své bývalé zaměstnance, rodiny současných pracovníků i širokou veřejnost k návštěvě firmy. Den otevřených dveří se ve…

Denní formu středoškolského typu studia poskytuje na Vysočině šedesát středních škol. V 886 třídách v letošním školním roce studuje 20 475 žáků. Ilustrační foto.

Středním školám na Vysočině letos mírně přibylo přihlášek

29.4.2015

Vysočina – V kraji mohou děti studovat i obory, které jinde nenabízejí, je to třeba učební obor hodinář.

Horní část Vratislavova náměstí prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Lidé si ale stěžují, že písek z cest v parku se na botách roznáší do širokého okolí.

Terčem kritiky v Novém Městě je pískový povrch chodníků

29.4.2015 2

Nové Město na Moravě - Lidem v Novém Městě na Moravě se nelíbí pískový povrch chodníků v parku na Vratislavově náměstí. Radnice o kritice místních ví, s případnou…

Dobrovolní hasiči z Rokytna, Kuklíku a Studnic se setkali v rámci námětového cvičení, které velitelé jednotlivých úseků několik týdnů dopředu domlouvali a připravovali. Fiktivní požár hasili na kopci Kříbu nad Rokytnem.

Dobrovolní hasiči trénovali v Rokytně

29.4.2015

Rokytno - Námětové cvičení tří hasičských sborů se za velkého nadšení přihlížejících odehrálo v Rokytně. Domácí tým doplnily zásahové jednotky z Kuklíku a ze Studnic.

Centrum Žďáru nad Sázavou s novou kašnou u Staré radnice.

Žďárská kašna nefunguje správně

28.4.2015 4

Žďár nad Sázavou - Nová kašna před Starou radnicí byla utlumena na poloviční výkon. Při jejím uvedení do trvalého provozu bylo zjištěno, že zhruba třetina objemu vody,…

Soutěž v přetahování traktorů se těšila neobyčejné přízni diváků, kteří své favority hlasitě povzbuzovali. Nechyběly ani dobře míněné rady, které ovšem v rachotu motorů nemohli soutěžící slyšet.

V Bohuňově hrály hlavní roli traktory

28.4.2015

Bohuňov - Malá vesnička na Bystřicku se v neděli doslova otřásala rachotem motorů. Velká kola drtila zeminu a v původně pěkně udržovaném trávníku zanechala viditelné…

AKTUÁLNĚ V TV »

ČT1 14:00 Doktorka Quinnová IV
ČT2 14:25 Athénám (1/2)
Nova 14:20 Mentalista IV (5)
Prima 14:40 Doktor z hor: Nové příběhy II (10)
Barrandov 14:45 Poslechni své srdce
Nova Cinema 14:00 Bláznivá komedie 3

Aktuální kurzovní lístek ze dne 22.5.2015

země měna nákup prodej
EUR 27,330 27,410
GBP 38,360 38,520
USD 24,460 24,560

Vývoj kurzu CZK/EUR

Vývoj kurzu CZK/EUR

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2015, všechna práva vyhrazena.

Používáme informační servis ČTK.
Kontakt na redakci. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz

Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Unie vydavatelů.