VYBERTE SI REGION

Moje Žďársko

Stavitel čapích příbytků vytváří jedno dvě hnízda ročně

Žďárské vrchy - Plést se ptačím stavitelům do řemesla není právě jednoduché. Ornitolog Jaromír Čejka o tom ví své, má v tom léta praxe. Čapí hnízda už umí stavět tak bravurně, že jsou k nerozeznání od originálů.

Cesta z Vojnova Městce na Hlinsko je uzavřená

Vojnův Městec - Zcela uzavřená je silnice z Vojnova Městce ve směru na Hlinsko, až po Rychtářku. Důvodem je kompletní renovace povrchů komunikace třetí třídy číslo 03426.

Fryšava má za chyby při stavbě kanalizace zaplatit 30 milionů

Žďársko - Mnohamilionová pokuta hrozí Fryšavě pod Žákovou horou. Za nedodržení podmínek dotace budou Fryšavští muset, pokud se jim rozhodnutí finančního úřadu nepodaří zvrátit, zaplatit pokutu 15,3 milionu korun. Stejnou částku by mohlo představovat i následné penále. Konečný verdikt padne ve středu 14. září.

Na výstavě skotu zvolí nejlepší krávu

Radešínská Svratka - Už 13. národní výstava Den českého strakatého skotu se ve čtvrtek 15. září uskuteční na výstavišti v Radešínské Svratce.

Zraněné poštolce nepomohl ani včasný zásah ornitologa

Rokytno - Záchranná akce v Rokytně, při níž byla nalezená zraněná poštolka odchycena a převezena k ornitologovi, nebyla úspěšná. Malý dravec následně podlehl svým zraněním.

Kraj opět podpoří výměnu kotlů

Vysočina - Téměř dvacet čtyři milionů korun získá do konce roku Kraj Vysočina na další výměny kotlů. Příspěvek, vyjednaný na Ministerstvu životního prostředí České republiky (MŽP), vystačí na uspokojení zhruba dvou set žadatelů.

Na silnicích se pracuje, doprava stojí

Vysočina – Průjezd aut Velkým Meziříčím bude do konce října ztěžovat stavba okružní křižovatky. Na tomto propojení ulic Třebíčská, Hornoměstská a Pod Hradbami budou dělníci pracovat od pondělí.

První vyzvánění ze Zelené hory bude slyšet příští neděli

Žďár nad Sázavou - Tři čtvrtě století byla Zelená hora bez zvonů. Od neděle 18. září je bude zas po Žďáře slyšet. K jejich prvnímu vyzvánění a představení veřejnosti připravila farnost Nanebevzetí Panny Marie slavnostní program.

Radnice chce opravit klubovnu skautů

Žďár nad Sázavou - Zrekonstruovat a rozšířit stávající klubovnu žďárských vodních skautů v ulici 1. máje plánuje žďárská radnice.

Stavba křižovatky komplikuje v Meziříčí dopravu

Velké Meziříčí - S velkými problémy musejí počítat motoristé ve Velkém Meziříčí na Žďársku. Do konce října bude dopravu ve městě komplikovat stavba okružní křižovatky ulic Třebíčské, Hornoměstské a Pod Hradbami.

Michaela kandiduje na Miss hasičku

Žižkovo Pole - Michaela Bradáčová patří mezi úzké kvarteto českých dívek, které se probojovaly do osmičlenného finále soutěže o nejkrásnější hasičku.

Senátor tvrdí: Na Vysočině zůstalo zachováno tradiční zemědělství

Jihlava – Jediným předsedou celorepublikové politické strany z Vysočiny je senátor Jan Veleba. Od roku 2014 stojí v čele Strany Práv Občanů (SPO). Strany, která měla v minulosti v názvu přímo jméno prezidenta Miloše Zemana, ale nikdy se ji nepodařilo v politice výrazněji prosadit. Jan Veleba je přesvědčen, že nyní se to může změnit.

S přestavbou kina začne Žďár na jaře, nyní chystá konkurz

Žďár nad Sázavou - Projekt rekonstrukce interiéru žďárského kina je hotový. „Na výběr toho, kdo pak přestavbu realizuje, máme tak pět šest měsíců," uvedl radní Radek Zlesák.

Velké Meziříčí se ponořilo do hlubokého středověku

Velké Meziříčí - Víkend byl ve Velkém Meziříčí ve znamení historických městských slavností.

Cimrman havaroval s kamenným letadlem

Jámy - Zadní část prototypu kamenného letadla vyčnívá v Jámách ze země u sportovního areálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies