VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

3.3.2017

Radnice vyzve lidi, aby přispěli na sedačky v kině

Žďár nad Sázavou - Žďárská radnice vyzve v nejbližší době obyvatele města, aby přispěli na nové sedačky v kině Vysočina. Jména významných dárců pak budou uvedena na sedačce nebo na čestné tabuli. Výměna zhruba 400 sedaček za 250 pohodlnějších míst k sezení v kinosále je součástí rekonstrukce vnitřních částí budovy, která začala v únoru. „Akce, v níž město nabídne možnost adopce sedaček, začne během dvou týdnů," řekl starosta Zdeněk Navrátil.

3.3.2017

Studenti vytvořili unikátní studii

Žďár nad Sázavou - Unikátní virtuální 3D studii kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře coby výsledek téměř půlroční práce vytvořili studenti žďárské průmyslovky na novém školním pracovišti virtuální reality.

2.3.2017

Památník padlým doplní socha lva z dílny Vincence Makovského

Nové Město na Moravě – V souvislosti se stým výročím ukončení první světové války, které se bude slavit v příštím roce, se město rozhodlo obnovit dva památníky věnované válečným obětem.

2.3.2017

Katovna soutěží o Jeřabinu

Velkomeziříčsko - Den otevřených dveří ve velkomeziříčské katovně, již zvelebuje místní společnost hitorického šermu TAS, byl nominován do ankety Zlatá jeřabina.

2.3.2017

Na D1 mezi V. Bíteší a Devíti kříži začnou opravy pásu na Prahu

Velká Bíteš - Na dálnici D1 mezi sjezdy na 162. kilometru u Velké Bíteše a Devíti kříži na 168. kilometru začnou dělníci opravovat jízdní pás směrem na Prahu. Omezení kvůli tomu začnou od čtvrtka, nejprve se budou týkat jen provozu na Brno.

2.3.2017

SÚRAO musí zastavit průzkum lokalit pro úložiště jaderného odpadu

Vysočina - Ministerstvo životního prostředí nevyhovělo žádosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) o prodloužení možnosti provádět průzkum ve všech sedmi lokalitách vytipovaných pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva. "Žádost byla podána pozdě," sdělila mluvčí ministerstva životního prostředí (MŽP) Petra Roubíčková. 

2.3.2017

V Novém Městě vyroste dům s patnácti byty

Nové Město na Moravě - Ulice Žďárská v Novém Městě na Moravě se rozroste o další bytový dům. Město prodalo pozemek na jeho výstavbu firmě za dvojnásobek minimální požadované ceny.

2.3.2017

Dělníci se vracejí na dálnici

Vysočina – Také letos čeká řidiče na dálnici D1 v souvislosti s rekonstrukčními pracemi zdržení a popojíždění v kolonách. A vzhledem k počtu opravovaných částí dálnice to bude ještě horší než loni.

1.3.2017

Občanské demokraty povede na Vysočině do voleb Jan Tecl

Jihlava – Občanské demokraty na Vysočině povede do letošních sněmovních voleb starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. V úterý o tom v Jihlavě rozhodl regionální sněm ODS.

1.3.2017

Vrcholí boj o hřiště od Lidlu

Nové Město na Moravě - Přibližně třináct dní naplněných nejistotou čeká nyní maminky a tatínky ze sdružení Čtyřlístek z Nového Města na Moravě, kteří se zapojili do boje o Rákosníčkovo hřiště. Hlasování je u konce, výsledky budou známy do 13. března.

1.3.2017

Prioritou v Bystřici se stalo wellness, aby neodcházeli sportovci

Bystřice nad Pernštejnem - O významných investicích, na které se zaměří v příštích letech, diskutovali bystřičtí zastupitelé. Stanovena byla přestavba sokolovny na dům dětí, rekonstrukce interiéru kulturního domu a výstavba wellness a rehabilitačního centra při Sporthotelu u fotbalového stadionu.

1.3.2017

Ve Žďáře vzniká nové dětské zázemí, křesťanská školka

Žďár nad Sázavou - Nová možnost hlídání předškolních dětí přibude ve Žďáře nad Sázavou.

28.2.2017

Kam umístit základní kámen z bývalé školy řeší v Hrbově

Hrbov - Obyvatelé Hrbova řeší otázku, jak důstojně naložit se základním kamenem, který se v loňském roce podařilo vyjmout z budovy bývalé základní školy.

28.2.2017

Blíží se Tradiční košt pálenek

Velké Meziříčí - Organizátoři Tradičního koštu pálenek, který se uskuteční 8. dubna ve Velkém Meziříčí, vyzývají zájemce k odevzdání soutěžních vzorků. Poslední možný termín je stanoven na 31. března.

28.2.2017

Včelaři sledují úly s obavami

Vysočina – Zima končí a včelaři začali s přípravou na sezonu. Některá včelstva nepřežila dlouhou zimu, jiná bude nutno ošetřit zejména proti roztočům, způsobujícím onemocnění varroázu.

28.2.2017

Chřipka zabila už třináct lidí. Zdá se však, že ztrácí na síle

Vysočina – Přestože minulý týden dále pokračoval ústup chřipkové epidemie, vyžádaly si letošní chřipky na Vysočině další lidský život.

27.2.2017

Nové Město na Moravě bude mít nové kruhové objezdy

Nové Město na Moravě – Dva nové kruhové objezdy a zúžení komunikace v Masarykově ulici plánuje Nové Město na Moravě. Novoměstský úsek hlavního tahu na Svratku bude pro chodce bezpečnější.

26.2.2017

U Meziříčí došlo ke srážce tří vozidel

Velkomeziříčsko – Tři automobily se v pátek srazily mezi Velkým Meziříčím a obcí Mostiště.

26.2.2017

V Horáckém muzeu vystavují poklad z půdy

Nové Město na Moravě – Unikátní historické fotografie Nového Města na Moravě, Žďáru nad Sázavou nebo Studnic, tak, jak je přes hledáček svého fotoaparátu viděl malíř Alois Podloucký, jsou nyní k vidění v novoměstském Horáckém muzeu.

26.2.2017

Masopustní historky se v Křídlech tradují od nepaměti

Křídla – Trumpeta, harmonika, saxofon, buben a nezbytný vozembouch tvořily letošní masopustní kapelu v Křídlech. Právě díky množství muzikantů doprovázejících maškary po vsi je tamní masopust jedinečný.

26.2.2017

Na D1 skončila uzavírka u Velké Bíteše, trvala 8 hodin

Velká Bíteš - Na dálnici D1 směrem na Brno mezi Velkou Bíteší na 162. kilometru a Devíti kříži na 168. kilometru skončila uzavírka, trvala přes osm hodin. Úsek byl neprůjezdný od sobotních 22:00 kvůli stavbě dálničního nadjezdu, auta jezdila po objízdné trase vedené přes Velkou Bíteš. Provoz na dálnici byl obnoven dnes krátce po 06:00. "Policie nezaznamenala žádné problémy v dopravě," řekla její mluvčí Dana Čírtková.

26.2.2017

V Bystřici shánějí do muzea staré pivní lahve

Bystřice nad Pernštejnem – Staré pivní lahve a další náležitosti spojené s historií místního pivovarnictví uvítají v bystřickém muzeu. Rádi by tam zřídili pivovarnickou expozici.

25.2.2017

Po Nové Vsi chodili pionýři, vojáci i komunističtí agitátoři

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Vzhledem k tomu, že letošní masopust připadl na 25. února, tedy na den, v němž se v době totality slavilo vítězství československého pracujícího lidu, inspirovali se tentokrát hasiči z Nové Vsi u Nového Města na Moravě právě Vítězným únorem. Jejich masopustní průvod připomínal dobu nedávno minulou, čas, kdy měla hlavní slovo komunistická strana v čele s dělnickou třídou.

25.2.2017

Ulrich je nejznámějším žďárským strašidlem

Žďár nad Sázavou – Dvaadvacátého února 1817, před dvěma stoletími, zemřel Jan Alois Ulrich. Šedesátiletý nejvyšší úředník žďárského panství, zvaný vrchní, podlehl nervové horečce. Období po jeho smrti obklopuje mnoho pověstí o jeho druhém, posmrtném životě.

25.2.2017

Dva železniční přejezdy na trati Žďár nad Sázavou - Tišnov budou bezpečnější

Žďár nad Sázavou – Na zhruba jedenáct milionů korun přijde modernizace dvou přejezdů na železniční trati číslo 251 mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem. K rekonstrukčním a opravným pracím dojde letos.

24.2.2017

Zloděj z rodinného domu odcizil šperky a peníze

Žďár nad Sázavou – Zloděj, který se vloupal do rodinného domu v Polní ulici ve Žďáře nad Sázavou, si s sebou odnesl šperky a finanční hotovost. Škoda dosáhla výše pětadvacet tisíc korun.

24.2.2017

Prodejna v Počítkách není a nebude, zastupitelé odmítli nabídku COOPu

Počítky – Lidé v Počítkách letos definitivně přišli o prodejnu potravin. Přestože se obec snažila tuto službu pro své obyvatele zachovat, nepodařilo se a poslední nájemce ukončil prodej na konci loňského roku. Nabídku družstva COOP zastupitelé odmítli.

24.2.2017

Čtyřiadvacetiletý otec dluží výživné na své tři děti

Žďár nad Sázavou – Čtyřiadvacetiletému muži ze Žďárska sdělili policisté podezření z přečinu zanedbání povinné výživy, protože řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým třem nezletilým dětem.

24.2.2017

For Family oživuje na Bystřicku tradici masopustu

Bystřice nad Pernštejnem – V sobotu se v bystřickém kulturním domě uskuteční první divadelní ples, letos na téma masopust. Zorganizovala ho místní organizace For Family a Divadlo beze jména z bystřické ZUŠ. „Chceme oživit místní tradice a nabídnout zábavu všem bez rozdílu věku," uvedla zástupkyně sdružení For Family Marcela Dědová.

24.2.2017

Opadávající kachličky nahradí v bazénech světlemodrý plast

Bystřice nad Pernštejnem – Ještě před letní sezonou se změní bazény na bystřickém koupališti. Opadávající kachličky nahradí plast.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies