VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

1.8.2017

Netínský hřbitov je on-line

Netín – Obec Netín na Žďársku se připojila k aplikaci určené k evidenci hrobových míst. Získala tak digitální pasport hřbitova s aktuálními mapovými podklady a programem ke správě hrobových míst.

1.8.2017

Včelaři na Žďársku mají méně medu, za menší snůšku může počasí

Žďársko – Medu bude letos méně a mohou za to klimatické podmínky, shodují se oslovení včelaři v okrese.

31.7.2017

Netín má svou vlastní reklamu

Netín – Poprvé v historii obce má Netín vlastní reklamní předměty.

31.7.2017

K firmě, která ve Žďáře (ne)seká trávu, doputovala od radnice další pokuta

Žďár nad Sázavou – Radnice ve Žďáře nad Sázavou obeslala pražskou společnost GFP service dalším oznámením o udělení pokuty. Sekáči opět nesplnili povinnosti vyplývající ze smlouvy.

31.7.2017

Fryšava otevře Poštu Partner

Fryšava pod Žákovou horou – Od úterý 1. srpna budou lidé ve Fryšavě pod Žákovou horou využívat poštovní služby na novém místě.

30.7.2017

V hlavních rolích Retrodne se blýsknou filmové postavy

Svratka – Do nálady minulých let už se opět dostávají ve Svratce, kde se pilně chystají na tradiční Retroden. Už devátý ročník zábavné akce se tam odehraje v sobotu 5. srpna, program začíná ve 14 hodin v areálu hasičské a sokolské zahrady.

29.7.2017

Ve Velké Losenici vystavují chovatelé drobného zvířectva

Velká Losenice – Český albín, holubi rejdiči, chlupatý kur, bezsrsté morče anebo líhnutí kuřat v přímém přenosu. To vše je až do neděle k vidění ve Velké Losenici. Koná se tam XVIII. podpeperská výstava králíků, drůbeže, holubů, morčat a dalších zvířat.

29.7.2017

Parní vlaky pojedou. Ale není to zadarmo

Vysočina - Tradiční nostalgické jízdy parních vlaků jsou lákavé. Ale kvůli finanční náročnosti je nutné, aby bylo stále dostatečné množství cestujících. Jinak parní lokomotivy nevyjedou

29.7.2017

Žďárský zámek hlídají exotická zvířata

Žďár nad Sázavou – Zvířata jihlavské zoologické zahrady zavítala do zámku ve Žďáře nad Sázavou. Návštěvníci však neuvidí živé lvy nebo slony, obdivovat budou jejich sochy. Výstava netypických živočichů potrvá až do 24. září.

29.7.2017

Demolice a výstavba nového mostu uzavře frekventovanou silnici

Velké Meziříčí – Úplná uzavírka silničního mostu u pošty na krajské silnici II/602 od pátku 4. srpna zkomplikuje už tak složitou dopravu ve Velkém Meziříčí. Důvodem uzavírky, jíž předcházelo vybudování takzvané technologické lávky pro inženýrské sítě, které silničním mostem pod vozovkou vedly, je demolice a stavba nového mostu přes řeku Balinku.

29.7.2017

Zavírání poboček České poště neprošlo

Vysočina - Česká pošta chtěla od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) povolit úpravu pracovní doby třetiny poboček, které by otevřely jen v některé dny v týdnu. Jejich úmysl však ČTÚ neodsouhlasil.

28.7.2017

Nad Spělkovem v neděli zasadí dub na památku Černého partyzána

Spělkov – Vzpomínkové shromáždění věnované památce působení partyzána Josefa Serinka, jeho skupiny a tamních obyvatel v době druhé světové války, které bude spojeno se zasazením dubu, se v neděli 30. července uskuteční ve Spělkově na Novoměstsku.

28.7.2017

Pozor na pavučince plyšového. Ve starých atlasech je vedený jako jedlý

Novoměstsko – Že je počasí ideální k růstu hub, potvrzují mykologové na Žďársku. Lidé by si ale měli dát pozor na méně známé houby, například pavučinec plyšový. Dobrou zprávu má pro natěšené houbaře mykolog Oldřich Pojezný z Nového Města na Moravě.

28.7.2017

Rostou! Z lesa si můžete odnést plný koš

Žďársko - S deštivým závěrem července začaly růst v lesích na Žďársku houby. Podle vyjádření vášnivého houbaře a člena České mykologické společnosti Jana Malivánka z Vojnova Městce na Žďársku je možné v lesích nalézt téměř vše.

28.7.2017

Dvojice mladých cestovatelů projela trabantem Černou Horu

Nové Veselí – Východoněmeckým korábem silnic – trabantem – vyrazili na prázdninovou cestu až do Černé Hory Jiří Rössler a Klára Flesarová z Nového Veselí.

27.7.2017

Sestrám v nemocnici od července přidají dva tisíce

Nové Město na Moravě – Celkem 330 zaměstnanců novoměstské nemocnice dostane od července přidáno. Polepší si o dva tisíce korun.

27.7.2017

V Medlově stále platí zákaz koupání, o stupeň se zhoršila Pilská nádrž

Fryšava pod Žákovou horou – Na základě ve čtvrtek zveřejněných výsledků rozborů vody stále platí zákaz koupání v rybníku Medlov, který hygienici kvůli masivnímu výskytu sinic vyhlásili minulý týden.

27.7.2017

OBRAZEM: Z Bystřice dojel na kole do Ruska

Vír – Jednadvacetiletý Dominik Tomášek z Víru vyrazil před měsícem na cestu kolem Černého moře, přes pět tisíc kilometrů chce ujet na kole, vracet se bude přes Turecko a země Balkánu. V polovině svého výletu se nachází na ruských hranicích a míří dále do Anapy. Za třicet dní stihl projet Budapešť, zdolat rumunskou dvoutisícovku a Drákulův hrad nebo potkat divoké psy.

26.7.2017

Rybáři budou závodit pod noční oblohou

Bohdalec – Rybáři z obce Bohdalec pořádají v pátek další rybářské klání, tentokrát však budou závodníci lovit ryby v noci. Tradičně se soutěž uskuteční u rybníku Zástava nedaleko obce, přihlásit se může dvacet pět dvojic.

26.7.2017

Nad Zelenou horou nemají drony co dělat, jejich majitelé to často neví

Žďár nad Sázavou – Ke zveřejnění zákazu létání s drony nad areálem kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře - památkou UNESCO - přistoupila jeho správa. Porušení může hříšníka vyjít od sta tisíc korun až do pěti milionů.

26.7.2017

Chovatelé vystavují ve Velké Losenici o pouti

Velká Losenice – Až tisíc kusů zvířat bude k vidění při osmnáctém ročníku Podpeperské výstavy králíků, drůbeže, holubů, morčat a dalších ukázkových expozic ve Velké Losenici. Ta se uskuteční u příležitosti místní pouti ve dnech 29. až 30. července.

26.7.2017

Hasiči leští koňské stříkačky

Jámy – Nejméně šestnáct družstev se utká na letošním sedmém ročníku závodů historických koňských stříkaček v Jámách. Každoroční akce, kterou pořádá místní sbor dobrovolných hasičů, se letos uskuteční v neděli 6. srpna.

26.7.2017

Prasata se schovala do kukuřice, vypudí je až sklizeň

Žďársko – Až na podzim si budou muset počkat myslivci na Žďársku s plošným odstřelem prasat v souvislosti s hrozbou rozšíření afrického prasečího moru, který se v červnu objevil na Zlínsku. Do té doby probíhá jenom individuální odstřel jednotlivých kusů.

25.7.2017

Poslankyně Němcová jezdí po Vysočině na elektrokole

Žďársko – Moře a příroda v Chorvatsku, Thajské království, ale také Vysočina nebo „jen zahrada kolem vlastního domu. Toto jsou místa, která si k trávení své letní dovolené vybraly oslovené známé osobnosti ze Žďárska. 

25.7.2017

Hygienici vyhlásili zákaz koupání v rybníku Medlov

Žďársko – První letošní zákaz koupání v přírodním koupališti hlásí Krajská hygienická stanice (KHS) v Jihlavě. Lidé by si měli rozmyslet smočení v rybníku Medlov na Novoměstsku.

25.7.2017

Autíčka, mravenci i hlinikárium. Turisty lákají i netradiční cíle

Vysočina /FOTOGALERIE/ - K návštěvě se nabízí i muzeum letectva RAF či Šlakhamr

25.7.2017

Zemědělci berou polní pych stoicky, více než lidi škodí zvěř

Žďársko – Hrách, mák, brambory či kukuřice, to jsou nejčastější plodiny, které se díky zlodějům každoročně ztrácí z polí.

24.7.2017

Hrdinku ze Žďáru navštívil izraelský velvyslanec, aby jí poděkoval

Žďár nad Sázavou – „Je to spousta let zpátky, o vašem příběhu jsem se ale dozvěděl až nyní. A proto jsem také tu, abych vám poděkoval. To, co jste udělala, je z mého pohledu velký akt kuráže. Moc za to děkuji jménem celé Izraele,“ pronesl izraelský velvyslanec Daniel Meron k dvaadevadesátileté Jaroslavě Doležalové, kterou v pondělí dopoledne navštívil v jejím domě ve žďárské Bezručově ulici.

23.7.2017

VIDEO: Hasičský fotbal pochází z Německa, ve Svratce zvolili menší míč

Svratka - Hasičský fotbal. Internetové vyhledávače na něj příliš nereagují, „vyhodí“ jen informace o Svratce, případně o Pohledci. Jinde se ve žďárském okrese utkání v tomto netradičním sportu zatím nekonají. Ale rozhodně to není jen „obyčejný“ fotbal, který shodou okolností hrají hasiči. K hasičskému fotbalu je potřeba voda. Hodně vody.

21.7.2017

Šlakhamr láká na pracující kováře i akce pro nejmenší

Hamry nad Sázavou – Tisíce turistů z celé republiky si míří prohlédnout technickou památku Šlakhamr u Hamrů nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení