VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

5.6.2017

OBRAZEM: Sáblíková předala ocenění malým basketbalistům

Žďár nad Sázavou - Žďárští opět vzdali hold své slavné rodačce, rychlobruslařce Martině Sáblíkové. Zástupci města při slavnostním setkání ve Staré radnici ocenili nejen ji, ale také úspěšné mladé basketbalisty ze Žďáru.

5.6.2017

Lidé ve Žďáře se mohou hlásit k forenznímu značení kol i kočárků

Žďár nad Sázavou – K forenznímu identifikačnímu značení jízdních kol, invalidních vozíků či dětských kočárků se ve Žďáře začali hlásit první zájemci.

5.6.2017

V kostele v Nížkově se poprvé po opravě rozezní varhany

Nížkov – S ročním zpožděním oproti původním představám se podařilo dokončit náročnou rekonstrukci historických varhan kostela svatého Mikuláše. Obnovený královský nástroj bude vysvěcen v neděli 11. června na dopolední bohoslužbě a ve dvě hodiny odpoledne začne první slavnostní koncert. Na nový manuál zahraje a píšťaly nechá rozeznít organolog hradecké diecéze Václav Uhlíř.

5.6.2017

S novým jízdním řádem opět v Křižanově zastaví rychlíky

Křižanov – Po půl roce se obyvatelé Křižanova na Žďársku dočkají. V tamní železniční stanici budou opět zastavovat rychlíky.

5.6.2017

Regionální muzeum otevře výstavu k výročí Žďáru

Žďár nad Sázavou – Výstavu nazvanou Žďár městem otevře v úterý 6. června žďárské regionální muzeum na Tvrzi. Jeho pracovníci ji připravili ke 410. výročí, co je dnešní Žďár nad Sázavou městem.

5.6.2017

Pilskou nádrž obsadí posádky dračích lodí

Žďár nad Sázavou – Hladinu vodní plochy v rekreačním areálu u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou rozšeří o druhém červnovém víkendu pádla posádek dračích lodí.

4.6.2017

Královničky rozdaly požehnané ratolesti

Březské - Dívky v bělostných krojích se za zpěvu vydaly na obchůzku vsi Březské u Velké Bíteše při letnicové slavnosti Královničky. Každoroční obchůzka se koná na svatodušní neděli. Tento pohyblivý svátek, který se slaví padesát dnů po Velikonocích a deset dnů po Nanebevstoupení Páně, vyšel letos na neděli 4. června.

3.6.2017

Měřínská padesátka překonala magickou tisícovku

Měřín – „Magická tisícovka je překonána," ohlásil účastnický rekord v sobotu krátce po poledni předseda měřínské organizace Klubu českých turistů Josef Fiala. Na start 46. ročníku Měřínské padesátky se postavilo 1 160 turistů. „Nikdy v historii nás nebylo více," usmál se Fiala.

3.6.2017

Vysočina má turistům opravdu co nabídnout, říká Jan Thompson

Žďár nad Sázavou – Jan Thompson jakožto britská velvyslankyně reprezentuje Její Veličenstvo královnu a vládu Spojeného království v zemi, kde je jmenována. Aktuálně zastává post diplomatky v České republice. A podle svých slov se to snaží dělat co nejméně formálně a být otevřená.

3.6.2017

Lidem ve Městě se nelíbí úprava květinových záhonů

Nové Město na Moravě – Nový správce městské zeleně v Novém Městě na Moravě se musí potýkat s kritikou v souvislosti s údržbou květinových záhonů.

3.6.2017

Výstava Ještě jsme ve válce se stěhuje do školy ve Žďáře

Žďár nad Sázavou – Celkem třináct strhujících příběhu z válečné fronty, koncentračních táborů, dále z komunistických kriminálů anebo z prostředí Státní bezpečnosti, to je putovní komiksová výstava nesoucí název Ještě jsme ve válce.

3.6.2017

Tři miliony kilometrů bez nehody najezdil s kamionem Ladislav Dvořáček

Žďár nad Sázavou – Tři miliony kilometrů bez nehody už po silnicích najezdil řidič Ladislav Dvořáček. „S kamionem jezdím už přes čtyřicet let. A pořád mě to baví, jinak bych to nedělal," komentoval bezprostřední, energický šedesátník s úsměvem svůj úspěch.

2.6.2017

Ve Žďáře bojovali proti rakovině pohybem

Žďár nad Sázavou – Pohybem k naději přispěli částkou 16 333 korun na podporu v boji proti rakovině. Běžci, ale také pěší, cyklisté, maminky s kočárky či in-line bruslaři absolvovali v pátek odpoledne 8. ročník populární akce, která volně navazuje na Běh Terryho Foxe. Startovní výstřel obstaral krátce po 16 hodině Aleš Wasserbauer, jenž úspěšně bojoval s rakovinou.

2.6.2017

Jaromír Kosek jako dítě kavky jedl. Teď jim sám podstrojuje

Žďár nad Sázavou – Černí ptáci s šedým krkem a šíjí velikosti holuba jsou nedílnou součástí žďárského sídliště zvaného Stalingrad. S místními obyvateli žijí ve více či méně spokojeném sousedství, někteří lidé nedají na „své" kavky dopustit, jiní jim naopak nemohou přijít na jméno.

2.6.2017

V Bobrůvce umí třídit odpadky

Vysočina – Ve své polovině je soutěž obcí Vysočiny v množství vytříděného separovaného odpadu My třídíme nejlépe 2017. „Do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce zapojené v systému EKO-KOM a jejich hodnocení probíhá na základě pravidelně předkládaných čtvrtletních výkazů," řekl Martin Hyský, krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství.

2.6.2017

Šlakhamr v sobotu obsadí kováři, zájemci si vykovají hřebík

Hamry nad Sázavou – Kováři z celé České republiky se sjedou do Šlakhamru, technické pátky v Hamrech nad Sázavou. Svou šikovnost i sílu tam příchozím předvedou v sobotu 3. června.

2.6.2017

Lesy decimuje sucho a brouci

Žďársko – Lesy na Žďársku trpí suchem, ničí je lýkožrouti smrkoví a klikorohové. A objevují se i noví škůdci, například lýkožrout severský. Může za to mimo jiné i nevhodná skladba dřevin.

1.6.2017

Titul Vesnice Kraje Vysočina získal Heřmanov

Heřmanov – Krajské kolo soutěže Vesnice roku vyhrál v konkurenci čtrnácti obcí v Kraji Vysočina Heřmanov na Žďársku.

1.6.2017

Sluneční elektrárna v Meziříčí se otevřela veřejnosti

Velké Meziříčí – Možnost nahlédnout za plot velké fotovoltaické elektrárny, která vyrábí elektřinu do sítě, měli ve čtvrtek 1. června lidé ve Velkém Meziříčí. V rámci Dnů otevřených dveří slunečních elektráren se tak návštěvníci mohli dozvědět něco o jejím provozu či efektivitě. Jednoduše se podívat pod pokličku.

1.6.2017

Popovídají si o desateru problémů ve městě

Velké Meziříčí – Meziříčští si se zástupci města popovídají o všem, co je tam aktuálně trápí. Setkání se koná v úterý 6. června v Jupiter clubu od 15.30 hodin.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

1.6.2017

Tématy letošního festivalu filozofie jsou reformy a revoluce

Velké Meziříčí – I letos bude začátek června ve Velkém Meziříčí věnován seminářům a dílnám předních českých filozofů – od 8. do 14. června se tam uskuteční Evropský festival filozofie.

31.5.2017

Do věže novoveselského kostela přibudou dokumenty z roku 2017

Nové Veselí – Deset či pět korun nebo jedna koruna československá v papírové podobě. I tyto dnes v podstatě již historické propriety byly ve schránce z roku 1959, která byla objevena při rekonstrukci věže kostela svatého Václava v Novém Veselí. Nebyla tam ale uložena jako jediná.

31.5.2017

Život Cyrila Musila přiblíží nová kniha

Nové Město na Moravě - Nové Město na Moravě - Vzpomínky na Cyrila Musila. To je název nové publikace autorky Heleny Zelené Křížové, kterou vydalo Nové Město na Moravě.

31.5.2017

U domu seniorů bude park

Nové Město na Moravě – Stavba Komunitního domu seniorů v Novém Městě na Moravě jde do finále. Radnice se zaměřuje nejen na budovu samotnou, ale také na její okolí.

31.5.2017

Měřínská 50 – pochod, běh i jízda na kole. Přijde v sobotu tisící závodník?

Měřín – Závody na kole, v běhu nebo jen turistický pochod s mapkou. Měřínská padesátka bude opět pro každého, stačí si vybrat délku tratě, přijít na start a vyrazit se svými přáteli nebo po vlastní ose.

31.5.2017

Kluka z hájenky bude připomínat pamětní deska

Koníkov – Nová kamenná pamětní deska bude v létě umístěna na budově koníkovské hájenky. Připomene osudy odvážného „kluka z hájenky" Oldřicha Zeleného.

31.5.2017

Návštěvníkům zblízka ukážou sluneční elektrárnu

Velké Meziříčí – Kdo se zajímá o ekologickou energetiku, může využít Dnů otevřených dveří slunečních elektráren a prohlédnout si zblízka fotovoltaickou elektrárnu ve Velkém Meziříčí.

31.5.2017

Nová aplikace ZDAR4U nabízí průvodce i slevy

Žďár nad Sázavou – Žďár nad Sázavou začíná letošní turistickou sezonu s nejmodernějším průvodcovským systémem. Aplikace ZDAR4U je založena na předávána informací prostřednictvím iBeacon vysílačů a Žďár je prvním městem v České republice, které ji využije v souvislostí s turistickou propagací.

30.5.2017

Meziříčské koupaliště díky letnímu počasí otevřeli dřív

Velké Meziříčí – Milovníci vodních radovánek se mohou od pondělka vypravit na meziříčské koupaliště Palouky. „Obvykle otvíráme začátkem června, ale bylo teplo, tak jsme mimořádně otevřeli o pár dní dříve," řekl Karel Vidlák z Technických služeb Velké Meziříčí, jež koupaliště spravují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies