VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

5.4.2017

Kraj Vysočina má tři další kulturní památky

Vysočina - Secesní vodojem ve Skorkově na Havlíčkobrodsku, bývalý panský špýchar v Krucemburku na Havlíčkobrosku a sklepení v Želetavě na Třebíčsku byly v prvním čtvrtletí letošního roku prohlášeny za kulturní památky v Kraji Vysočina. Řřekla to mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Ilona Ampapová.

5.4.2017

Žďár v participativním rozpočtu zvýší příspěvek na jeden projekt

Žďár nad Sázavou – Také v příštím roce počítá žďárská radnice s takzvaným participativním rozpočtem. Bude do něj opět vyčleněna finanční částka ve výši 600 tisíc korun, stejně jako loni, na projekty navržené a odhlasované žďárskými obyvateli. Dojde však k některým změnám.

4.4.2017

Košt pálenek vystřídá výstava

Velké Meziříčí - Nejlepší pálenku má Vladimír Častulík z Velké Bíteše. Rozhodla o tom odborná porota na Tradičním koštu pálenek ve Velkém Meziříčí, která vybírala ze 190 vzorků, mezi nimiž byly slivovice, jablkovice, hruškovice, vínovice, rynglovice, třešňovice, višňovice, pálenky z černého bezu, meruňkovice, mirabelkovice i pálenky z ostatního ovoce a likéry.

4.4.2017

Na skříni našla papouška

Žďár nad Sázavou - Že se k ní „zatoulal" papoušek, zavolala strážníkům v pátek ráno obyvatelka jednoho z bytů v Okružní ulici. „Popsala, že jí do bytu otevřeným oknem vlétl červený papoušek, který vypadá, že je ochočený, a usadil se na skříni," řekl vedoucí žďárské městské policie Martin Kunc.

4.4.2017

Ve Žďáře zvažují odkládat odpady do podzemních hnízd

Žďár nad Sázavou - O podzemních separačních plochách, které by nahradily klasická kontejnerová stání na odpad, uvažuje žďárská radnice. Zbavila by se tak nevzhledných kontejnerů i nepořádku kolem nich.

4.4.2017

Dobročinný secondhand ve Žďáře otevře i Václav Upír Krejčí

Žďár nad Sázavou – Textil, boty, hračky, látky a spoustu dalších věcí si můžete koupit v novém obchodě, který bude ve středu 5. dubna otevřen v prostorách obchodního domu Trend (Žďas) na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou. Nákupem navíc podpoříte konkrétní dětský domov, ústav sociální péče, či domov důchodců.

4.4.2017

O šachové figurky se postarali novoměstští učni

Nové Město na Moravě - Hraní královské hry přímo pod širým nebem se už stalo v Novém Městě na Moravě tradicí. Letošní šachová sezona byla zahájena s novými dřevěnými figurkami. Ty jsou dílem žáků novoměstské Střední odborné školy.

4.4.2017

V Novém Městě začíná Předvelikonoční tvoření

Nové Město na Moravě – Začíná v Novém Městě na Moravě rukodělná akce nazvaná Předvelikonoční tvoření, kterou připravila Horácká galerie.

3.4.2017

Sochař Radovan Živný: Rád zkouším nové věci

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ - Přestože umělec, sochař, cestovatel a žďárský rodák Radovan Živný žije převážnou část roku v Portugalsku, na Žďár nad Sázavou nezapomíná. Loni měl ve městě výstavu s názvem 100 let poté, a nyní chystá další.

3.4.2017

Městskou tržnici změna zatím nečeká

Žďár nad Sázavou - Jenom „kosmetické" úpravy v dohledné době čekají žďárskou tržnici navazující na centrální městské parkoviště za náměstím Republiky.

3.4.2017

Podívejte se na první jarní jízdu motorkářů

Velké Meziříčí - Jako první na Vysočině zahájili v sobotu letošní sezonu motorkáři ve Velkém Meziříčí. Na tamním náměstí se jich sešlo několik set, ke zdařilé akci přispělo slunečné počasí.

3.4.2017

Od 1. července se po Žďáře rozjedou změněné linky MHD

Žďár nad Sázavou – Devět barevně odlišených autobusových linek označených čísly 1 až 9 začne od 1. července brázdit ulice Žďáru. Po půldruhém roce příprav bude zahájen provoz nového systému městské hromadné dopravy (MHD), která letos ve Žďáře slaví šedesát let od zahájení provozu.

2.4.2017

V nemocnici podstoupilo screening 600 těhotných žen

Nové Město na Moravě – Stovky těhotných žen na Žďársku podstoupí ročně screening Downova syndromu a některých dalších chromozomálních vad plodu v Nemocnici v Nové Městě na Moravě. Za vyšetření si platí.

2.4.2017

Recept na dlouhodobé manželství? Práce, tvrdí manželé Buchtovi

Habří - Padesát let společného soužití – to už je pádný důvod k oslavě. Zlatá svatba se uskutečnila 1. dubna v Habří. A rozhodně nešlo o žádný aprílový žertík.

2.4.2017

Dva motocyklisté byli zraněni

Žďársko – Hned dvě nehody, při nichž došlo ke zranění motocyklistů, byly hlášeny 31. března na Žďársku.

2.4.2017

Senioři z Nového Města letos slaví třicetiny

Nové Město na Moravě - Senioři v Novém Městě letos slaví 30. narozeniny. Přesně tolik let už uplynulo od založení tamního Klubu seniorů. Za tu dobu připravili jeho členové bezpočet akcí, neuplyne snad jediný týden bez společného setkání. Senioři z Nového Města jsou také držiteli jednoho prvenství. Byli v České republice absolutně první takovouto organizací, která měla vlastní webové stránky.

1.4.2017

Cínoví vojáčci budou ve žďárském muzeu až do května

Žďár nad Sázavou – Více než stovka cínových vojáčků v do detailu přesně vyvedených historických uniformách je v současné době k vidění ve žďárském muzeu.

1.4.2017

V kavárně budou číst z bible

Žďár nad Sázavou - I letos se Žďár zapojil do Celonárodního čtení bible. Tentokrát se z „knihy knih" bude číst v kavárně v areálu žďárského zámku, zájemci se tam sejdou v sobotu 8. dubna ve 14 hodin.

1.4.2017

Řidiči pozor! Od pondělí budou uzavřeny čtyři silnice

Žďársko – Opravy silnic začaly. Řidiče čekají už v pondělí první uzavírky. Neprojedou například z Velkého Meziříčí do Tasova.

31.3.2017

Nová aplikace dává lidem tipy na cyklistické výlety

Vysočina – Nová aplikace Cyklovýlety po Vysočině dává čtyřicet tipů na cyklovýlety po Kraji Vysočina. Jednotlivé trasy jsou rozdělené po okresech a u každého z výletů najdou milovníci cykloturistiky popis, vzdálenost, doporučení, jaký typ kola použít a jaká bude náročnost trasy.

31.3.2017

Cínoví vojáčci zaplní výstavní síň žďárského muzea

Velká Bíteš - Cínoví vojáčci od 1. dubna zaplní výstavní síň žďárského muzea. Ojedinělá výstava produkce firmy manželů Jiřího a Marcely Grégrových z Velké Bíteše monitoruje čtvrt století její činnosti.

31.3.2017

Sládek: Na dobré pivo si člověk musí počkat

Bystřice nad Pernštejnem - Hitem letošních Velikonoc v bystřickém centru Eden bude unikátní čokoládové pivo. Pro fajnšmekry je uvařil sládek tamního minipivovaru Vladimír Vecheta.

31.3.2017

Čokoládové pivo? I toho se lze dočkat v Edenu

Bystřice nad Pernštejnem - Velikonoce v ekoncentru Eden v Bystřici nad Pernštejnem letos mimo jiné ozvláštní i čokoládové pivo z místního minipivovaru.

31.3.2017

Pejskaři z města chtějí šetřit. Nejeden pes žije na cizí účet

Žďársko - „Mám dvě fenky jorkšírského teriéra. Měla bych za ně žďárské radnici platit téměř tři tisíce korun za rok. Což mi přijde hodně. Takže jsem svoje holky přihlásila k dědečkovi na vsi. Je to tam výrazně levnější," nechala se slyšet třicetiletá Veronika ze Žďáru.

30.3.2017

Ve Žďáře založili amatérští fotografové nový fotoklub, jmenuje se Vysočina

Žďár nad Sázavou - I Žďár už má fotoklub, založili ho fotoamatéři Antonín Vystrčil a Pavel Juráček. Oba jsou obdivovateli krajiny Vysočiny a zvláště Žďárských vrchů, které fotografují často. Autorská výstava jejich snímků Napříč Žďárskými vrchy byla do čtvrtka k vidění ve Staré radnici.

30.3.2017

Už 61. první jarní výšlap v neděli odstartuje nejenom v Nedvědici

Nedvědice – V pořadí 61. první jarní výšlap jihomoravské oblasti Klubu českých turistů v neděli 2. dubna uspořádají nedvědičtí turisté, půjde se jako memoriál turisty, značkaře a fotografa Ladi Bartoše.

30.3.2017

Hasiči se potýkají s bující byrokracií

Nové Město na Moravě - Starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karel Richter připjal čestnou stuhu nejpočetnějšího občanského spolku v zemi na prapor Okresního sdružení hasičů Žďár nad Sázavou. Slavnostní okamžik prožili delegáti 255 sborů dobrovolných hasičů při výročním shromáždění v Novém Městě na Moravě. Mezi gratulanty na místě byli poslanec Parlamentu ČR a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, krajští ředitelé Hasičského záchranného sboru Petr Beneš, Policie ČR Radek Malíř a Zdravotnické záchranné služby Vladislava Filová.

30.3.2017

Vrtulníky dodržují omezený letový čas. Vzlétají po sedmé

Vysočina – Piloti vzlétli o minutu dříve a dostali se do problémů s Ministerstvem zdravotnictví, které let nechtělo proplatit. Tento případ řešil provozovatel letecké záchranné služby DSA v Ústeckém kraji.

30.3.2017

Rozkvetly omamně vonící lýkovce

Vysočina - Mezi první posly jara patří kromě bledulí a sněženek také omamně vonící lýkovce jedovaté. Fialově kvetoucí keříky lze spatřit například v Národní přírodní rezervaci Ransko na Havlíčkobrodsku.

29.3.2017

Den zdraví oslaví v nemocnici

Nové Město na Moravě - Příští středu 5. dubna se v nemocnici v Novém Městě na Moravě uskuteční Den zdraví. Návštěvníkům nabídne dvě přednášky. O alergiích u dětí povykládá lékařka dětského oddělení Zdeňka Ježová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies