VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

10.4.2017

Nalezený granát odvezl pyrotechnik

Lhotky – Oznámení o nálezu podezřelého předmětu v lese v katastru obce Lhotka obdrželi v sobotu 8. dubna policisté ze Žďáru nad Sázavou.

10.4.2017

Vysočina láká vodáky hlavně zkraje sezony, když je dost vody

Vysočina - Řeky na Vysočině lákají vodáky nejvíc zkraje sezony, když v nich je dost vody. Půjčovny lodí a tábořiště jsou na březích Sázavy, kde jsou i vodácky atraktivní Stvořidla s peřejemi. Zázemí lze najít také u řeky Jihlavy, kde by se služby měly ještě dál rozvíjet. "Tábořiště s půjčovnou lodí by u této řeky mělo výhledově vzniknout na třebíčské plovárně," řekl Zdeněk Dvořák z přístavu vodních skautů Žlutá ponorka v Třebíči.

9.4.2017

Na pštrosí vejce namalovala seniorka žďárskou památku UNESCO

Žďár nad Sázavou – Jak udělat z obyčejné skořápky dekorativní velikonoční kraslici ví Václava Doležalová ze Žďáru nad Sázavou. A při své zálibě se nezalekla ani rozměrů. Mezi jejími výtvory tak nechybí kromě klasických vajec slepičích ani ta husí či pštrosí.

9.4.2017

Na žďárském oválu burácely motory stovek silných strojů

Žďár nad Sázavou - Motorkáři nejenom z Vysočiny se v sobotu na ovále u žďárského zimního stadionu setkali při tradičním otevírání silnic, které uspořádal motoklub Indian Givers Czech Republic.

9.4.2017

Dálnice D1 je po noční uzavírce průjezdná

Velké Meziříčí - Dálnice D1 je mezi 146. a 153. kilometrem opět průjezdná. Kvůli plánované demolici nadjezdů byla dálnice mezi exity Velké Meziříčí-východ a Lhotka v obou směrech uzavřena od sobotního večera.

9.4.2017

Kino nabízí adopci sedaček

Žďár nad Sázavou – Adoptovat na dva roky za patnáct set korun jednu z nových sedaček v právě rekonstruovaném žďárském Kině Vysočina mají lidé možnost do 31. května, a to v rámci kampaně s nazvané Staňte se Kinomilem! Člověk tak jednak získá možnost čerpat různé bonusy a hlavně bude mít svoje jméno po dva roky uvedené na jedné ze sedaček.

8.4.2017

Pod rozhlednou vítali jarní sezonu lidé ze všech koutů země

Rosička – Vrtkavé aprílové počasí letos drželo v napětí organizátory tradičního zahájení turistické sezony na rozhledně Rosička na kopci nad stejnojmennou obcí.

8.4.2017

Balinka pramení v nejnižších českých horách

Měřín – Necelých sedm kilometrů měří část žlutého turistického značení, které vede z Měřína na Velkomeziříčsku přes Blízkov na Dědkovskou horu (694 m. n. m.) poblíž vesnice Dědkov. Ta je nejjižnějším vrcholem nejnižšího českého horstva – Arnoleckých hor. A také nejstrmějším vrcholem, takže se turista ukolébaný několikakilometrovou chůzí po relativní rovině v závěru výšlapu pěkně zapotí.

8.4.2017

Na D1 silničáři kvůli demolicím nadjezdů omezili provoz

Velké Meziříčí  - Na dálnici D1 mezi 146. a 153. kilometrem silničáři omezili provoz. Důvodem je příprava na demolici dvou nadjezdů. Kvůli ní pak bude od sobotních 19:00 do nedělního rána dálnice mezi 146. a 153. kilometrem v obou směrech zcela neprůjezdná.

8.4.2017

Opraváři budou soutěžit v Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem – VOŠ a SOŠ zemědělsko-technická v Bystřici organizuje celostátní kolo odborné soutěže pro studenty oboru Opravář zemědělských strojů. To se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna v areálu školy. „K pořádání celostátního kola jsme se dostali náhodou. Loňský vítěz již další ročník organizovat nechtěl a další kandidát v pořadí neměl potřebné zázemí. Proto se soutěž nakonec uskuteční zde u nás v Bystřici," řekl ředitel školy Miroslav Novák.

8.4.2017

Do Žďárských vrchů zavítala vzácná návštěva. Lidé se mohou potkat s dudkem chocholatým

Žďárské vrchy – Neobyčejné setkání zažili ochranáři poblíž obce Počítky na Žďársku. U silnice vyplašili dudka chocholatého, exoticky vyhlížejícího ptáka, který je právě na tahu do místa svého hnízdiště.

7.4.2017

D1 mezi Meziříčím a Lhotkou o víkendu uzavře demolice mostů

Velké Meziříčí - Dálnice D1 u Velkého Meziříčí na Žďársku bude v noci na neděli 14 hodin uzavřena kvůli demolici dvou nadjezdů.

7.4.2017

Do Nového Veselí se vrátili čápi

Nové Veselí - Ornitologové hlásí přílety prvních čápů na hnízda v Kraji Vysočina. Majestátní ptáci byli spatřeni například ve Vojnově Městci nebo v Novém Veselí (na snímku).

7.4.2017

Zimní houby střídají jarní. Dejte si nadívané smrže

Novoměstsko – Milovníci houbových pokrmů si už mohou připravovat košíky. V lesích se pomalu začínají objevovat první jarní houby.„Už jsem našel penízovku smrkovou. Je to ale tak malá houba, že když by si z ní chtěl člověk udělat svačinku, tak to bude sbírat přes hodinu," pousmál se mykolog Oldřich Pojezný z Nového Města na Moravě.

7.4.2017

Oprava mostu zavřela silnici ze Žďáru do Havlíčkova Brodu

Žďársko - Kvůli generální opravě mostu přes řeku u Březinova mlýna na silnici I/19 v Hamrech nad Sázavou na Žďársku ujedou řidiči desítky kilometrů navíc.

7.4.2017

Důležitá je tvořivost, říká Constantin Kinský v rámci nové kampaně

Žďár nad Sázavou – Osm lidí z různého společenského spektra, osm jedinečných příběhů natočených na videu. To je nová kampaň s názvem Děláme věci, které mají význam. Zapojil se do ní také šlechtic, mecenáš a finanční poradce Constantin Kinský, majitel zámku ve Žďáře nad Sázavou.

7.4.2017

U Pilské nádrže v sobotu začíná rekreační sezona

Žďár nad Sázavou – V rekreačním centru Pilák u nádrže Pilská ve Žďáře začíná v sobotu 8. dubna nová sezona.

7.4.2017

Peníze do městského fondu vydělá i hejkal

Nové Město na Moravě – Prostředky Nadačního fondu Nového Města na Moravě budou pomáhat ve třech oblastech. Část z nich půjde na tradice, část do sportu a zbytek pomůže handicapovaným. Při získávání dalších peněz do fondu pomůže i tradiční novoměstské strašidlo – hejkal.

6.4.2017

Děti bojovaly o titul železný hasič

Nové Město na Moravě – Rozhýbat těla po dlouhé zimě si přišli mladí hasiči v sobotu do Nového Města na Moravě. V tamní tělocvičně se uskutečnil první ročník juniorské soutěže TFA.

6.4.2017

Nové pachtovní smlouvy přinesou Žďáru vyšší zisk

Žďár nad Sázavou – Výhodněji se podařilo propachtovat zemědělskou půdu žďárské radnici. Žďár jí má přibližně 120 hektarů, dříve šlo o v průměru 1500 korun ročně za hektar.

6.4.2017

Vsadili na městského architekta

Žďár nad Sázavou, Jihlava - Klasik moderní architektury Adolf Loos, brněnský rodák, před více než sto lety konstatoval: „Dům se musí líbit všem, na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit vůbec nikomu." A na tom, že se dům, budova či celý soubor budov lidem líbí (či nelíbí), má největší zásluhu (či vinu) právě architekt.

6.4.2017

Město potřebuje kvalitní plán dopravy, říká architekt

Žďár nad Sázavou – Od začátku loňského roku zastává Zbyněk Ryška pozici žďárského městského architekta. Spolupráci s městem hodnotí kladně.

6.4.2017

Počet záložáků na Vysočině stoupl, chybí však specialisté

Vysočina – Celkem 86 členy v současné době disponuje vysočinská jednotka aktivní zálohy. Z tohoto počtu pěší rota plk. Jana Kubiše 191. strážního praporu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě čítá jednu ženu, průměrný věk záložáků je 40 let. Rota vznikla v roce 2004, používání čestného názvu po vysočinském rodákovi Janu Kubišovi jí bylo schváleno v roce 2010.

6.4.2017

Nejčastějšími ptačími modely jsou strakapoudi

Žďárské vrchy – Fotografická soutěž, kterou v zimních měsících vyhlásila Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy, je u konce. Jména autorů tří nejzajímavějších snímků s tématem Na krmítku už byla zveřejněna.

5.4.2017

Nevíte si rady? Pak volejte Chucka Norrise!

Nové Město na Moravě – Chytrý kvíz, zábavná týmová vědomostní soutěž, si na Žďársku získává stále větší oblibu. Třeba v Novém Městě se z restaurace K club v kulturním domě „přestěhovala" do vestibulu a pak do sálu. „Jinam jsme se už nevešli," usmál se Daniel Šimek, ředitel Novoměstských kulturních zařízení, jež místní Chytrý kvíz pořádají. Šimek zároveň zdejší kvízy moderuje.

5.4.2017

Autobusy pojedou i ve čtvrtek. Náhrada se hledá za tři linky

Vysočina - Cestující na Vysočině, kteří využívají regionální autobusové linky, by se do svého cíle měli bez problémů dostat i ve čtvrtek, přestože na tento den celostátní dopravní odbory vyhlásily stávku řidičů autobusů kvůli výši mezd.

5.4.2017

Vedení ČSSD na Vysočině chce do čela kandidátky hejtmana Běhounka

Vysočina - Krajský výkonný výbor ČSSD na Vysočině navrhuje, aby sociální demokraty v kraji vedl do podzimních sněmovních voleb opět současný hejtman a nestraník Jiří Běhounek. Starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi, kterého už vedení strany rovněž schválilo jako možného krajského lídra, připadlo v návrhu kandidátky druhé místo.

5.4.2017

Nového ředitele stále nenašli

Žďár nad Sázavou – Zájemci o post ředitele, či ředitelky Polikliniky Žďár nad Sázavou mají stále šanci. Radnice prodloužila termín přijímání přihlášek do pátku 28. dubna do 14 hodin.

5.4.2017

OBRAZEM: Začínají zápisy do prvních tříd

Vojnův Městec - Zápisy do prvních tříd základních škol se letos všude v Česku konají teprve v dubnu, později než v předchozích letech.

5.4.2017

Na rozhledně Rosička zahájí jarní turistickou sezonu

Žďár nad Sázavou - V sobotu 8. dubna se uskuteční již 15. ročník zahájení jarní turistické sezony na rozhledně Rosička. Akci organizuje turistický oddíl mládeže Tuláci Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Active střediskem volného času Žďár nad Sázavou a obcí Sázava. Vítáni jsou jak pěší turisté, tak i cyklisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies