VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

11.3.2017

Ferraty na vírských skálách potřebují už jen lepší počasí

Vír – Jen na trvalejší zlepšení počasí a nadšence z řad veřejnosti čekají vírské ferraty – zajištěné cesty ve skalách. Jejich provozovatelé, vírští horolezci, je už po zimě stihli zkontrolovat a prověřit.

10.3.2017

Při čekání na úřadě v Novém Městě si klienti mohou zdarma dobít mobilní telefon

Nové Město na Moravě - Novoměstská radnice přišla se dvěma nápady, kterak svým klientům zpříjemnit vyřizování úředních věcí. Jednou z nich je prodloužení pondělní otevírací doby, druhou bezplatná možnost nabití mobilního telefonu.

10.3.2017

Velká Bíteš našla zájemce o práci městských strážníků

Velká Bíteš - Velkobítešští radní marně sháněli strážníky pro městskou policii (MP), kterou chce město zřídit. Podle plánů měla MP v Bíteši fungovat už od poloviny loňského roku, ale nenašli se strážníci. „Momentálně vypadá situace už optimističtěji, do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči o práci u městské policie," informoval Milan Vlček, bítešský starosta.

10.3.2017

Dárců krve jsou na Žďársku tisíce. Více je mužů než žen

Nové Město na Moravě - Ročně 200 až 250 nových dárců krve registrují v hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Prvodárci se hlásí bez jakéhokoliv organizovaného přesvědčování. „Poslední roky jsme nedělali žádné nábory, neboť máme dostatečnou dárcovskou základnu," poznamenal tiskový mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Petr Hladík.

9.3.2017

Letošní zima přivolala do Pikárce i Eskymáky

Pikárec - Letošní tuhá zima přivolala do Pikárce Eskymáky a rozehřála Golema. Ještě než vyšel osmaosmdesátičlenný ostatkový průvod pro povolení ke starostovi, tak skupina ze dvora císaře Rudolfa II. vzkřísila pomocí šému Golema, ač jím ho pejsek z dvanáctého vrhu nechtěl vydat. Donutil ho až císařův maršál v brnění, chtěje ho propíchnout mečem. Následně magistr Kelly zhmotnil z dýmu Sirael a císař začal učit toto fluidum lásce.

9.3.2017

Fajtův kopec obsadí sáňkaři

Velké Meziříčí - Svah na Fajtově kopci budou mít tuto sobotu večer jen pro sebe ti, kteří se budou chtít pobavit jinak než lyžováním.

9.3.2017

Město začne s přestavbou budovy pojišťovny v prosinci

Nové Město na Moravě - Pedagogy ze Základní umělecké školy Jana Štursy v Novém Městě na Moravě čeká velké stěhování. Město koupilo budovu, kterou původně využívala Všeobecná zdravotní pojišťovna. Objekt nyní hodlá radnice přestavět pro potřeby umělecké školy.

9.3.2017

Ledovou stěnu ve Víru letos přišlo zdolat na 1 300 lezců

Vír - Jako druhou nejlepší sezonu hodnotí letošní zimu provozovatelé ledové stěny nad řekou Svratkou, pod hrází přehrady ve Víru.

8.3.2017

Policisté pátrají po pohřešované dívce z Bystřice

Žďársko - Kriminalisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované dívce Sofii Janě Bugošové. Ta odjela ve středu 17. února kolem čtvrté hodiny odpoledne z místa svého bydliště v Bystřici nad Perštejnem.

8.3.2017

Hasiči zvou na košt pálenek

Albrechtice - Která pálenka z Albrechtic na Bystřicku a jejich okolí je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku bude známá už v sobotu večer, kdy se uskuteční v pořadí už osmý ročník Albrechtického koštu.

8.3.2017

V bazénu se bude závodit

Žďár nad Sázavou - Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou musí tuto sobotu 11. března počítat s omezením provozu v bazénové části. 

8.3.2017

Rodiče ze Čtyřlístku zajistili městu Rákosníčkovo hřiště

Nové Město na Moravě - Sedlčany, Dobříš, Trhové Sviny, Valašské Meziříčí, Holešov, Děčín, Zlín, Praha, Brno a také Nové Město na Moravě to jsou města, kterým se letos podařilo zvítězit v internetovém hlasování a získat pro své nejmenší obyvatele od společnosti Lidl Rákosníčkovo hřiště.

7.3.2017

Zachránili muže na ulici

Žďár nad Sázavou - Na náměstí Republiky ve Žďáře volali lidé v pátek odpoledne strážníky kvůli muži, který ležel na chodníku u dětského domu.

7.3.2017

V bystřických Lužánkách vznikne centrální hřiště

Bystřice nad Pernštejnem - Nové centrální víceúčelové dětské hřiště by rádi ještě letos začali budovat v Bystřici, naplánováno je do lokality Lužánky vedle zimního stadionu.

7.3.2017

Žďár: Nový vzhled Nádražní ulice vyberou ze tří nejlepších

Žďár nad Sázavou - První tři místa a jedno zvláštní ocenění udělila odborná porota v architektonické soutěži týkající se nového vzhledu žďárské Nádražní ulice. Na prvním místě skončil tým architektů ve složení Rudolf Grimm, Martina Grimmová, Oliver Kálnássy a Vladimír Fialka.

7.3.2017

Běžkařská sezona ve Vysočina areně pomalu končí

Nové Město na Moravě - Milovníci bílé stopy mohou využít jednu z posledních příležitostí k lyžování. Na polích a loukách už není po sněhu téměř památky, zato Vysočina Arena ještě stále nabízí upravené běžkařské tratě.

7.3.2017

Chřipková sezona je u konce, byla však nezvykle dlouhá

Vysočina – Dlouhá letošní chřipková epidemie odeznívá. Právě tak charakterizovalo současné stadium sezony chřipek a dalších virových onemocnění Ministerstvo zdravotnictví.

7.3.2017

Člověk má štěstí, když se sta let dožije v rodinném kruhu

Vysočina – Šance na dožití se vysokého věku se u obyvatel Vysočiny dlouhodobě zvyšuje. Nedávno sice zemřela nejstarší žena kraje, Marie Matoušková z Cetoraze na Pelhřimovsku, jíž bylo požehnaných 108 let, na Vysočině však stále žijí tři desítky lidí, kteří už oslavili stovku.

5.3.2017

Plesající ve Žďáře bavil z pódia Michal David

Žďár nad Sázavou - Už dvacátý ples žďárské společnosti PKS holding se uskutečnil ve Žďáře.

5.3.2017

Zákazníci podepsali petici za zachování kavárny

Nové Město na Moravě – Zůstane kavárna P-Cafe na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě? Radnice již vypověděla nájemní smlouvu současné nájemkyni Simoně Částkové. Proti tomu se ale postavili zákazníci P-Cafe. V kavárně v Novém Městě na Moravě i ve Žďáře nad Sázavou připojili své podpisy k petici za zachování kavárny na stávající novoměstské adrese.

5.3.2017

Nové Město bude mít nové hřiště

Nové Město na Moravě - V Novém Městě vyroste v příštích měsících nové hřiště. Sloužit bude lidem všech věkových kategorií. Na své si tam přijdou batolata, školáci, studenti, lidé středního věku i senioři.

5.3.2017

Ve třech městech vzniknou nové dobíjecí stanice pro elektrokola

Žďár nad Sázavou – Cykloturistika je jednou z nejčastějších sportovních aktivit na Žďársku. A čím dál častěji se na silnicích objevují vedle horských kol i elektrokola a další dopravní prostředky pohánění elektromotorem. Jejich uživatelé si ovšem mnohdy stěžují na nedostatek dobíjecích stanic. To by se s nadcházející letní sezonou mělo změnit.

4.3.2017

V Křižánkách se slavilo MDŽ v retro stylu, ale kouzelník zase nepřišel

Křižánky - Ženy sobě. Tak by se dala ve zkratce popsat oslava Mezinárodního dne žen, která se uskutečnila v Křižánkách. Připravily ji ženy, tedy konkrétní tamní organizace Českého svazu žen, a přišly také jenom ženy.

4.3.2017

Přiletěl už k vám čáp? Pak dejte vědět ochranářům

Žďárské vrchy – Poslové jara se už začínají objevovat. Nad obcemi a městy krouží hejna špačků a bledule a sněženky pomalu a váhavě vylézají ze země. Lidé zvedají hlavy k obloze, kde by se co nejdříve měly objevit siluety přilétajících čápů.„Zatím o nich ještě nemáme žádné hlášení o jejich příletu, ale čekáme je každou chvíli," potvrdila mluvčí Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy Jana Hejtmánková.

4.3.2017

Nemocnice učí první pomoc

Nové Město na Moravě V úterý 7. března nabídne nemocnice v Novém Městě kurz první pomoci. Začátek výuky je naplánován na 17 hodin v zasedací místnosti pod nemocničním heliportem.

4.3.2017

Kodus stále nabízí volné byty

Nové Město na Moravě - Žádosti o přidělení bytů v nově vznikajícím Komunitním domě seniorů v Novém Městě na Moravě si lidé nad šedesát let, kteří nejsou odkázáni na pomoc druhých, mohou podávat až do konce března.

4.3.2017

Žďárskou čtvrť Stalingrad obsadili špačci. Na svých křídlech přinášejí jaro

Žďár nad Sázavou – Jaro už pomalu začíná klepat na dveře. Jeho první poslové už přiletěli. Desetitisícihlavé hejno špačků v těchto dnech obsadilo Žďár nad Sázavou.

4.3.2017

Nejvíc solí kuchaři ve Žďáře

Vysočina - Chipsy a coca-cola. Tradiční jídelní kombinace dětí a mladých lidí. Čím více jíme slaných potravin, tím větší chuť máme na slazené nápoje. Lékaři přitom varují, že doporučená denní dávka soli činí pro dospělého člověka pouhých 5 gramů. U dětí se jedná ještě o menší množství. V České republice se ale průměrná spotřeba soli pohybuje mezi 14-15 gramy na osobu na den. Přitom právě sůl je odborníky vnímána jako hlavní důvod, jenž významně ovlivňuje vysoký krevní tlak a následně další choroby srdce a cév. Ne náhodou až 50 procent dospělé populace trpí tímto onemocněním.

3.3.2017

Na Fajtově kopci se uskuteční obří slalom pro všechny kategorie

Velké Meziříčí - Ski klub Velké Meziříčí pořádá veřejný závod v alpských disciplínách, který se uskuteční v neděli v areálu Fajtův kopec. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

3.3.2017

Dálnici u Velké Bíteše už obsadili dělníci

Velká Bíteš - Na úsek dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži se po zimní pauze vrátili dělníci i technika. Omezení se zatím týkají jen provozu na Brno, ale od nedělního odpoledne se veškerá doprava přesune do jednoho pásu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies