VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

16.8.2017

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

15.8.2017

OBRAZEM: První zájemci si nechali označit bicykl

Žďár nad Sázavou – Vyfotit, změřit rám, zapsat jeho číslo a opatřit bicykl „neviditelnou“ značkou… Tak ve zkratce probíhalo včerejší značení jízdních kol syntetickou DNA, které ve Žďáře prováděli strážníci. „Každé kolo opatříme na několika místech mikrotečkou s jedinečným kódem a také samolepkou, jež upozorňuje, že je značkou opatřené,“ přiblížil Jaroslav Hedvičák, preventista žďárské městské policie (MP). Značení je zdarma.

15.8.2017

Lidé si stěžují na popíjející mládež i neukázněné pejskaře

Žďár nad Sázavou – Na opilce a nepořádek, který zůstává po různých skupinkách lidí v parku Farská humna, si stěžují žďárští obyvatelé.

15.8.2017

Návštěvníky Edenu učí vážit si vody

Bystřice nad Pernštejnem – V Centru Eden nainstalovali nový model, který návštěvníkům předvádí koloběh pitné vody. Děti a jejich rodiče se dozvědí, kde se v kohoutku bere pitná voda, jak se čistí a kam poté odtéká. Projekt má veřejnost seznámit s náročným procesem oběhu vody, a tím v nich vzbudit respekt k této surovině.

15.8.2017

Autobus v jedenáct hodin už nepojede

Křižanov – Od 2. září už se lidé v jedenáct hodin nedostanou autobusem z Křižanova do Velké Bíteše. Český autobusový dopravce z Ústí nad Orlicí zrušil spoj kvůli ekonomickým problémům.

14.8.2017

Demolice dětského oddělení nemocnice bude trvat měsíc a půl

Nové Město na Moravě – V tomto týdnu začne specializovaná firma s postupnou demolicí stávajícího dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě. Řekl to Michal Antl, vedoucí útvaru komunikace PKS stavby, která zakázku na demolici a výstavbu nového pavilonu získala.

14.8.2017

Ve Veselí se v sobotu PoVeselí při dožínkách

Nové Veselí – V koulení balíků slámy či o nejlepší novoveselskou buchtu budou v sobotu 19. srpna soutěžit v Novém Veselí v rámci tradiční akce Barevné PoVeselení, která je letos koncipovaná jako tradiční dožínky.

14.8.2017

Hodíškovští připravují velké oslavy

Hodíškov – Šest set let, které uplynuly od první písemné zmínky o obci, oslaví v sobotu 19. srpna Hodíškov. Poprvé se jeho jméno objevilo v listině, v níž je zaznamenáno urovnání sporu o tuto ves mezi žďárským opatem Janem a Čeňkem z Lipého, pánem v Novém Městě.

13.8.2017

Žďár pořádá dva tradiční letní trhy

Žďár nad Sázavou – V tržiště se promění žďárské náměstí Republiky ve čtvrtek 17. srpna. Od 8 do 18 hodin tam bude otevřených několik desítek stánků.

12.8.2017

Nevšední Hry bez hranic bavily Sněžné

Sněžné – V kutálení pneumatiky jednou rukou nebo lyžování ve dvou na jednom páru lyží závodili v sobotu 12. srpna účastníci devátého ročníku Her bez hranic ve Sněžném na Novoměstsku. Na vítěze čekal mimo jiné putovní pohár. 

12.8.2017

Tropické rekordy vystřídaly rekordní teplotní rozdíly

Vysočina – Počátek minulého týdne patřil na Vysočině výrazně vyšším teplotám. Padly hned tři teplotní rekordy. V úterý 1. srpna rtuť teploměru v meteorologické stanici v Kostelní Myslové na Jihlavsku vyšplhala až ke 33,3 stupňům Celsia.

12.8.2017

Galerii s rodinnými momentkami zpřístupnili Kinští ve žďárském zámku

Žďár nad Sázavou – Blíže se seznámit s rodem Kinských mohou zájemci v jejich zámecké galerii ve Žďáře.

11.8.2017

Rozhledna Rosička slaví narozeniny

Rosička – Rozhledna Rosička, která se tyčí nad stejnojmennou obcí, slaví letos šestnácté narozeniny. Oslavu, jejíž začátek je naplánován na sobotní čtrnáctou hodinu, organizují dobrovolní hasiči z Rosičky a ze Sázavy. 

11.8.2017

Stavbu obchvatu Nového Veselí chce kraj zahájit do dvou let

Nové Veselí – O zahájení projektování obchvatu Nového Veselí na silnici II/353 rozhodli krajští radní.

11.8.2017

Rakům neškodí špinavá voda, ale sami lidé

Žďársko – Zahlédnout raka ve vodách na Žďársku není nic zvláštního, ale do života chráněného korýše by však lidé neměli zasahovat, jak tvrdí odborníci. Ve vodních tocích a rybnících se stále vyskytují ve velkém množství, nicméně původní druhy žijí už jenom v několika lokalitách v zemi.

11.8.2017

Do poslaneckého křesla chce znovu usednout i hejtman

Jihlava – Do podzimních parlamentních voleb na Vysočině chce jít zatím 13 politických subjektů. Takový byl údaj ke čtvrtečnímu poledni.

11.8.2017

Kraj láká učně na motivační i prospěchová stipendia

Vysočina – Vedení Kraje Vysočina chce mít na svém území dostatek zedníků, instalatérů, elektrikářů a také dalších technických pracovníků.

10.8.2017

Z olympiády si mladí chovatelé ze Žďárska přivezli třetí místo

Žďársko – Hned deset zástupců mělo Žďársko v mezinárodním kole 49. ročníku Olympiády mladých chovatelů, které se konalo v prvním srpnovém týdnu v Poběžovicích na Domažlicku. Mezi konkurenty z jiných okresů České republiky, ale také ze Slovenska se neztratili. Společně vybojovali třetí místo.

10.8.2017

Návštěvníkům pořídili lehátka a piknikové deky

Žďár nad Sázavou – Nejen za prohlídkou a informacemi o historii, ale i za odpočinkem mohou nyní zamířit celé rodiny do areálu žďárského zámku.

10.8.2017

OBRAZEM: Štamgasti i odborníci se učili čepovat pivo

Rokytno - V rokytenském restauračním zařízení uspořádali školu čepování piva. U pípy se vystřídali odborníci i místní štamgasti.

10.8.2017

V říjnu bude žďárská radnice prodávat 26 parcel pro řadovky

Žďár nad Sázavou – Od 2. do 30. října se mohou zájemci hlásit o celkem 26 pozemků pro stavbu řadových domků v nové ulici Barvířská, jež vznikne v rozvíjející se žďárské lokalitě Klafar. Radnice stanovila cenu za metr čtvereční stavební parcely na 1999 korun včetně DPH.

10.8.2017

Soutěž připomene ty, kteří se starají o památky

Vysočina – Dveře od památek na Vysočině se téměř nezavírají. Hlavní turistická sezóna je v plném proudu. Lidé při návštěvě kraje tradičně věnují nejvíce pozornosti třem Unesco stavbám.

10.8.2017

V Meziříčí vystavují unikátní fresky

Velké Meziříčí - Více než sedm set let staré fresky mohou obdivovat návštěvníci zámku ve Velkém Meziříčí.

10.8.2017

Ve Sněžném se budou bavit Hrami bez hranic

Sněžné – Dnem plným zábavy budou Hry bez hranic – „sousedské“ soupeření obcí v recesistickém týmovém klání. Hostitelem letošního ročníku, už devátého, je Sněžné, kde se turnaj o putovní pohár koná poprvé. Meziobecní „šampionát“ vypukne na místním hřišti v sobotu 12. srpna v 10 hodin.

9.8.2017

Podívejte se na noční Zelenou horu

Žďár nad Sázavou - Kostel zasvěcený svatému Janu Nepomuckému na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou přitahuje pohledy nejen ve dne, ale také v noci. 

9.8.2017

Zimní stadion ve Žďáře láká od soboty na veřejné bruslení

Žďársko – Již tuto sobotu budou moci bruslaři opětovně oprášit svoje brusle a vyjet na ledovou plochu zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Ve sportovišti totiž startuje také bruslení pro veřejnost.

9.8.2017

Knihovny začaly půjčovat stolní hry. Nabídka má ohromný ohlas

Žďársko – Už tři knihovny na Žďársku půjčují svým uživatelům kromě knih a časopisů i stolní hry. Velké Meziříčí a Velká Bíteš mají tuto službu zavedenou už delší dobu. Nově se k nim připojilo Nové Město na Moravě.

9.8.2017

Táborové zážitky si odnesly i děti se zdravotním postižením

Baliny – Deset dní mohly děti se zdravotním znevýhodněním tábořit v ekocentru Chaloupky v Balinách u Velkého Meziříčí. Sociální pracovníci otevřeli dva turnusy příměstských táborů a připravili táborníkům program, kterým v nich chtěli probudit zájem o přírodu a její ochranu.

9.8.2017

Vosy a sršni letos tolik neobtěžují

Žďársko – Hasiči na Žďársku v letošním roce evidují méně výjezdů kvůli likvidaci vosích a také sršních hnízd. Lidé ovšem často nevědí, jak si s nalezeným hnízdem poradit a kdy vůbec mohou hasiče zavolat.

8.8.2017

Podmáčené louky vysychají, nejvíce znatelné je to u Vojnova Městce

Žďársko /FOTOGALRIE/ – Horké letní počasí bez velkých srážek nesvědčí ani podmáčeným loukám na Žďársku. Hrozí jejich vysychání s nímž je spojeno například nebezpečí povodní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení