VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

22.2.2017

Péče o podmáčené louky bude letos složitější

Počítky – Složitější financování letos čeká Sdružení Krajina z Počítek při péči o podmáčené louky. Sdružení se stará o přibližně 180 hektarů podmáčených luk v 52 lokalitách, loni sami pokosili asi třetinu z tohoto množství.

22.2.2017

Muž se v opilosti dobýval do bytu, policisté ho následně převezli na záchytku

Bystřice nad Pernštejnem – Na protialkoholní záchytné stanici skončilv neděli 19. února dvaačtyřicetiletý muž.

21.2.2017

Žďárská galerka má svou vlastní facebookovou stránku

Žďár nad Sázavou – Na dennodenní problémy s obtěžujícími bezdomovci v budově žďárského železničního nádraží si stěžují cestující i tamní prodejci. Žďárská galerka, jak nepřizpůsobivým lidem bez domova zasvěcení přezdívají, ruší ostatní nejen častými opileckými výkřiky, ale nevyhýbá se ani rvačkám nebo poškozování majetku. Situace došla tak daleko, že jeden z prodejců vytvořil bezdomovcům na nádraží jejich vlastní facebookovou stránku.

21.2.2017

Šém na oživení pikáreckého golema bude možná s příchutí masa

Pikárec – Ještě pár dnů mají na to uvést do prvotřídního stavu přes tři metry vysokého golema v Pikárci na Velkomeziříčsku. Do masopustního průvodu se s ním vydají v sobotu.

21.2.2017

Z původních tří tisíc bytů zůstalo v majetku Žďáru nad Sázavou nyní pouze 679

Vysočina – Několik vln privatizace má za sebou Žďár nad Sázavou. Z původních zhruba tří tisíc bytů v majetku města zůstalo nyní 679. Oproti tomu v Bystřici nad Pernštejnem své bytové domy v minulosti neprivatizovali.

20.2.2017

Novoměstská nemocnice se chystá na demolici dětského pavilonu

Nové Město na Moravě - Dětské oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě čeká v dubnu demolice. Stěhování pracovišť dětského oddělení začne na konci února. Ambulance a lůžková oddělení budou na dočasných místech fungovat od začátku března. Bouraný pavilon nahradí nový, pacientům by mohl začít sloužit koncem roku 2018. "Stavbu v hodnotě 100 milionů korun financuje ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice," sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.

19.2.2017

Ochranáři si vyšlápli ve vydřích stopách

Žďárské vrchy - Vhodné sněhové podmínky letošní zimy umožňují mimořádné sčítání šelem podle stop. V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy proto začali s monitoringem vydry říční.

19.2.2017

Po zmenšené železnici v Meziříčí se prohání Pomeranč, Bardotka anebo Prasátko

Velké Meziříčí – „Dobrý den, přistoupili nám. Máte jízdenky? Á, máme tu problém…" ozve se za zády rodiny Lundovy. Naštěstí byly hlavou rodiny lístky z tvrdého kartonového papíru nalezeny v peněžence a předány průvodčímu v modré železničářské uniformě. Ten je vzápětí kleštičkami proštípne.

19.2.2017

Z kopců Žďárských vrchů vidíte i Krkonoše

Maršovice - Nejen pro lyžování nabízí letošní zima ideální podmínky. Co se tak v přírodě na chvíli zastavit a podívat se do dáli… jestli zrovna na vrchol Králického Sněžníku svítí slunce nebo kolik kouře právě stoupá z komínů dukovanské elektrárny? „Hodně lidí třeba ani netuší, jak krásné pohledy do krajiny se jim mohou naskytnout. A možná by byli překvapení, jak daleko také mohou dohlédnout, když je příhodné počasí," říká s úsměvem Josef Humlíček z Maršovic u Nového Města na Moravě.

18.2.2017

O změnu příjmení žádalo vloni ve Žďáře deset lidí

Žďársko - Žádostí o změnu jména či příjmení neřeší matriky na Žďársku často, přesto i v loňském roce takového případy evidují.

18.2.2017

Ve Spektru podstoupilo test na HIV a žloutenku 14 osob

Žďár nad Sázavou - Celkem čtrnáct osob využilo v loňském roce možnosti se nechat zdarma a anonymně otestovat na HIV a hepatitidu typu B a C v prostorách Spektra Kontaktního a poradenského centra v oblasti drogové problematiky ve Žďáře nad Sázavou. Provedeno bylo 39 testů.

18.2.2017

Míst v domovech pro seniory je málo, začnou se stavět nové

Žďársko – Volná místa pro seniory v domovech? V tuto chvíli žádná, zní ze Sociálních služeb města Žďáru nad Sázavou. Žádostí o přijetí jsou ovšem v pořadníku desítky.

17.2.2017

Soutěž Řemeslo vysočiny má vítěze

Žďár nad Sázavou - Více než tři desítky studentů technických oborů se ve středu a ve čtvrtek ve Žďáře nad Sázavou utkalo v soutěži Řemeslo Vysočiny.

17.2.2017

Novoměstské olympijské centrum je zatím v nedohlednu

Nové Město na Moravě - Plánovaná olympijská centra pro nadějné mladé sportovce, z nichž jedno mělo vzniknout v Novém Městě na Moravě, jsou stále v nedohlednu. Poprvé se o nich začalo mluvit v roce 2013 a původní vize postupně dostávala jasné obrysy. Nyní jako by vše okolo ambiciózního projektu utichlo.

17.2.2017

Nad hlavami dětí létala sova

Žďár nad Sázavou - „Hladila jsem si ježka a hada," říká s nadšením v hlase tříletá Justýnka. Navštěvuje Mateřskou školu (MŠ) Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou.

17.2.2017

Žďárské relaxační centrum zdraží od března vstupné

Žďár nad Sázavou - Hlouběji do kapsy od března sáhnou návštěvníci žďárského relaxačního centra. Podle vedení radnice v průměru půjde o dvacet korun navíc na jeden vstup.

16.2.2017

Na silnicích je už dvaapůlkrát více soli než vloni

Vysočina – Na silnice Vysočiny už krajští silničáři vysypali dvaapůlkrát více soli než za celou minulou zimu.

16.2.2017

Město poděkovalo Sáblíkové

Žďár nad Sázavou - K zisku dalšího titulu mistryně světa poblahopřáli zatím jen prostřednictvím dopisu rychlobruslařce Martině Sáblíkové zástupci žďárské radnice.

16.2.2017

Na Vysočině se bude tvořit ledovka

Vysočina - V Česku hrozí ve čtvrtek v noci a v pátek dopoledne tvorba ledovky. Výstraha se týká skoro celé republiky s výjimkou západu a jihozápadu Čech a části Moravskoslezského kraje. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

16.2.2017

Děti si odpoledne na ledu užily. Nevadilo jim ani pár modřin a boulí

Rokytno - Letošní zima doslova nahrává k pořádání nejrůznějších závodů a soutěží spojených se sportováním na sněhu nebo na ledu. Mnohé vesničky už zažily párkové i biatlonové závody. Rokytno se pro změnu zaměřilo na bruslení.

16.2.2017

Město naplánovalo opravy

Nové Město na Moravě - Stavby a opravy čekají letos mnohé místní části Nového Města na Moravě. „Už proběhlo výběrové řízení na opravu části části komunikace v Olešné. Akce vyjde na 300 tisíc korun a je v ní zahrnuto i nové veřejné osvětlení," popsal jednu z plánovaných rekonstrukcí novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

16.2.2017

I masopust musí kráčet s dobou

Žďársko – Nastává čas masopustu. Období, v němž mají maškary vše dovoleno, mohou se dopouštět nejrůznějších bláznovin a nikdo se za to na ně nesmí zlobit.

15.2.2017

Strážníci loni ve Žďáře odchytili na sedmdesát psů

Žďár nad Sázavou - Dva ze psích nalezenců, které na území Žďáru nad Sázavou loni odchytili městští policisté, zatím zůstávají ve psím útulku.

15.2.2017

Žďárští potkávali polonahé valentýnské běžce

Žďár nad Sázavou - V zahraničí se inspirovali pořadatelé prvního valentýnského běhu Žďárem nad Sázavou a doporučili jeho účastníkům nejlépe růžové spodní prádlo či plavky. Barva doplňků, jako jsou například šály, rukavice, čepice či podkolenky, upřesněna nebyla, ale většina z deseti účastníků nakonec přišla spíše v červených barvách.

15.2.2017

Starou sokolovnu nahradí šatny i klubovna pro místní

Osová Bítýška - Plány na stavbu nového zázemí pro sportovce i veřejnost představila místním Osová Bítýška. „Většině lidí, co se přišli podívat, se návrh nové víceúčelové budovy líbil, to nás těší," řekl Josef Mach, starosta Osové Bítýšky.

15.2.2017

Lidé si na chodnících lámou nohy, ale odškodnění nežádají

Vysočina - Zdravotníci v Kraji Vysočina už v letošní zimě evidují desítky úrazů, které si lidé způsobili na zledovatělých chodnících. Žádostí o odškodnění ale vyřizovaly radnice měst v okrese Žďár nad Sázavou jen minimum.

14.2.2017

Krajský úřad přijal přes 700 žádostí o dotaci na kotel

Vysočina – Krajský úřad v Jihlavě přijal v pondělí za první dvě úřední hodiny více než 700 žádostí o dotaci na nový kotel.

14.2.2017

Městské lázně si užijí i v noci

Nové Město na Moravě - Svátek svatého Valentýna i s nočním koupáním si užijí tento týden návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě.

14.2.2017

Počet viróz v minulém týdnu v kraji mírně klesl

Vysočina – Počet akutních respiračních onemocnění v Kraji Vysočina v minulém týdnu mírně poklesl.

14.2.2017

Tříkrálová sbírka pomáhá

Vysočina – S Markétou Zvolánkovou z Humpolcese život dosud nemazlil. Ve svých 38 letech toho má za sebou více, než by si kdo dokázal představit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies