VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

13.1.2017

Děti si na lyžích běžely pro párek

Vojnův Městec - Párkové lyžařské závody uspořádala pro své děti Mateřská škola Vojnův Městec. „Kryštof, Kryštof, Kryštof!" povzbuzovali rodiče Kryštofa Malivánka (na snímku), když dobíhal v mrazu čtvrtečního odpoledne do cíle závodu. Ten se uskutečnil přímo na zahradě vojnoměstecké mateřinky.

13.1.2017

Start dračích saní se odkládá

Žďár nad Sázavou – Závod dračích saní ve Žďáře, avizovaný původně na sobotu, je z technických důvodů přeložen.

13.1.2017

Školáci vytvořili sněhuláky, pomohli tím dětem v Africe

Fryšava pod Žákovou horou – Nemyslet pouze na sebe, tímto heslem se na začátku nového roku řídily děti ze Základní školy a Mateřské školy ve Fryšavě pod Žákovou horou. Nejenže se společně pobavily při tvorbě sněhuláků, navíc podpořily charitativní projekt s názvem Sněhuláci pro Afriku.

13.1.2017

Radnice žádá zrušení poplatku na D1 mezi sjezdy u Meziříčí

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice chce prosadit zrušení dálničního poplatku v úseku D1 mezi sjezdy u města. Osobní auta by pak mohla dálnici využívat jako objízdnou trasu v případě složité dopravní situace ve městě.

12.1.2017

Bývalý voják zůstává kvůli výhrůžkám soudcům ve vazbě

Jihlava, Havlíčkův Brod – Bývalý voják z Havlíčkova Brodu David Šimek, který je obviněn z vydírání dvou soudkyň a jednoho státního zástupce z Vysočiny, musí i nadále zůstat ve vazbě.

12.1.2017

Silnice na Vysočině mají být lepší. Čeká je řada oprav

Vysočina – Otevření zcela nového úseku silnice mezi Božejovem a Pelhřimovem, stavba obchvatu Skleného nad Oslavou na Žďársku a investice do silnice vedoucí z Pohledu do Roušťan na Havlíčkobrodsku.

12.1.2017

K ledu přimrzlé labutě zachraňují hasiči

Vysočina - Netradiční výjezdy musí v mrazivých dnech řešit hasiči po celé Vysočině. Vyjíždějí totiž „zachraňovat" na rybnících přimrzlé labutě.

12.1.2017

Pro dopisy si lidé chodí na úřad

Žďár nad Sázavou - V sedmi obcích na Žďársku už není tradiční pošta. Na novou podobu služeb České pošty Partner přistupuje stále více radnic.

12.1.2017

Šermíři provedou návštěvníky historií katovny

Velké Meziříčí - Rušno bude v pátek odpoledne v někdejší katovně, kterou v Meziříčí užívá společnost historického šermu TAS. „Všechny zveme na den otevřených dveří. Připravili jsme program a příchozím představíme i plány do budoucna," řekl Radek Kamenský, hejtman spolku TAS. „Název je odvozen od středověkého jména prvních pánů na Meziříčí, ne podle tasení zbraně," připomněl s úsměvem Kamenský.

12.1.2017

Na Vysočině napadl nový sníh, na Žďársku havaroval autobus

Vysočina - Na Vysočině napadlo během noci na čtvrtek deset až 15 centimetrů nového sněhu. Na vedlejších silnicích se tvoří sněhové jazyky. V kopcích mají potíže kamiony. Na Žďársku havaroval autobus, jeden člověk utrpěl lehké zranění. Silnice jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí být při jízdě opatrní.

11.1.2017

Městské lázně v pátek omezí provoz

Nové Město na Moravě - Návštěvníci Městských lázní v Novém Městě na Moravě musí počítat s menším omezením v provozu zařízení na sklonku tohoto pracovního týdne.

11.1.2017

Kotlíkové dotace: Letos pouze na biomasu a tepelná čerpadla

Vysočina – Lidé na Vysočině mohou od 13. února znovu žádat o dotaci na nový kotel, ale pouze v případě, pokud budou topit čistě biomasou nebo tepelným čerpadlem.

11.1.2017

O značky na přání mají řidiči na Žďársku minimální zájem

Žďár nad Sázavou - Minimální zájem o státní poznávací značky na přání, které se začaly vydávat před rokem, projevili majitelé aut v okrese Žďár nad Sázavou. Nejvíce zájemců se objevilo hned ze začátku roku 2016, pak už zájem motoristů o dvě tabulky za celkem deset tisíc korun stagnoval.

11.1.2017

Zubři hledají malé hokejisty

Bystřice nad Pernštejnem - Do celostátní náborové akce pořádané Českým svazem ledního hokeje se přihlásil i hokejový klub Zubři Bystřice.

11.1.2017

Sochy přikryla sněhová peřinka

Nové Město na Moravě - Sochařská expozice pod širým nebem, která byla na Vratislavovo náměstí v Novém Městě na Moravě nainstalována v květnu loňského roku, neskončila s příchodem zimy, ale trvá i nadále.

11.1.2017

Holemář i letos umetá lyžařům cestičku

Žďár nad Sázavou - Vyznavači běžeckého lyžování zažívají teď co do podmínek snad nejlepší z posledních pěti zim. O to, aby si zajezdili ve stopách co nejlepších, se ve žďárském skiregionu se svými kolegy stará Josef Holemář ze Žďáru. Aktuálně na čtyřkolce, se kterou ty krásné bílé stopy protahuje, tráví většinu času. 

11.1.2017

Chřipka útočí, do nemocnic nesmí návštěvy

Vysočina - Po zimních prázdninách udeřila na Vysočině plnou silou chřipka.

10.1.2017

Ovál ve Žďáře oživí dračí saně

Žďár nad Sázavou - Pod led se schoval asfaltový rychlobruslařský ovál u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Vrcholí tam přípravy na první závod Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny. Slavnostní zahájení je naplánováno na sobotu 14. ledna v 9.30 hodin, start první projížďky bude půl hodiny nato.

10.1.2017

Počet narozených miminek po letech překonal rekord

Nové Město na Moravě - Rekordní rok co do počtu narozených miminek měli loni v novoměstské porodnici. Na svět tam přišlo 827 dětí, což je nejvíce od roku 2010.

AKTUALIZOVÁNO
9.1.2017

Na Vysočině zemřelo kvůli chřipce už šest lidí

Vysočina - Na Vysočině zemřelo kvůli chřipce už šest lidí. Počet pacientů postižených akutním respiračním onemocněním se v kraji blíží hranici epidemie. Lékaři evidují 1660 nemocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

9.1.2017

Mrznoucí mlhy komplikují dopravu

Vysočina - Mrznoucí mlhy komplikují pondělní dopravu na na Vysočině. Silnice první třídy jsou ale většinou vlhké po chemickém ošetření, místy se zbytky rozbředlého sněhu. Na vedlejších silnicích však leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Všechny komunikace jsou sjízdné, podle silničářů však řidiči musejí být opatrní.

9.1.2017

Povolením k průzkumu skončila platnost

Vysočina - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) by měla ukončit ve všech sedmi vytipovaných lokalitách v Česku geologický průzkum, protože s koncem roku 2016 skončila platnost povolení. Tvrdí to obce a spolky z Platformy proti hlubinnému úložišti. Platforma sdružuje 17 obcí a 11 spolků ze všech sedmi lokalit včetně Kraví hory na Bystřicku a patří do ní i iniciativa Nechceme úložiště Kraví hora.

9.1.2017

Meziříčských je po letech méně než deset tisíc

Velké Meziříčí - Počet obyvatel Velkého Meziříčí klesl pod 10 tisíc. Stalo se to poprvé od roku 1989. Ve městě nyní žije  9 993 obyvatel. Včetně místních částí má 11 543 lidí. To je o padesát méně, než kolik jich v oblasti žilo v roce 2015. 

9.1.2017

Telefonních budek v obcích na Žďársku bude opět méně

Žďár nad Sázavou - Ze sídel ve žďárském okrese, stejně jako jinde na Vysočině a v celém Česku, zmizí v tomto roce další veřejné telefonní automaty. Uvedla to Lucie Pecháčková, mluvčí společnosti O2, která přístroje provozuje.

8.1.2017

Malí lyžaři závodili o párek

Polnička - Pravé zimní počasí dovolilo na Žďársku uspořádat řadu lyžařských závodů. Kromě Českého poháru v biatlonu žáků ve Vysočina Areně se uskutečnily také tradiční Párkové závody pro nejmenší v Polničce u Žďár nad Sázavou.

8.1.2017

OBRAZEM: Běžkaři mají desítky kilometrů strojově upravených tratí

Nové Město na Moravě - Příznivci běžeckého lyžování vyrazili 7. ledna na desítky kilometrů upravených běžeckých stop v okolí Nového Města na Moravě (na snímcích).

7.1.2017

Tři králové koledovali na Žďársku

Žďársko – „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám," nesla se v sobotu 7. ledna koleda od domu k domu na Žďársku. Skupinky tříkrálových koledníků procházely například Žďárem nad Sázavou nebo Vojnovým Městcem, odkud pocházejí naše fotografie. 

7.1.2017

Meziříčské muzeum vystaví svatební šaty

Velké Meziříčí - Zajímavou první výstavu letošního roku začnou v nejbližších dnech připravovat ve velkomeziříčském muzeu. Tematicky laděná výstava Svatba aneb jak šel čas kromě předmětů z muzejního depozitáře představí sběratelské kousky Nikoly Melicharové, rodačky z vesnice Petrůvky na Hrotovicku.

7.1.2017

Farnost ve Zvoli shání finance na opravu kazatelny a křtitelnice

Zvole - Slavný barokní architekt italského původu Jan Blažej Santini Aichel vytvořil ve žďárském regionu unikátní expozici stavebních památek pod širým nebem. Řadí se do ní také římskokatolický kostel zasvěcený svatému Václavovi ve Zvoli. Tamní farář shání finanční prostředky na jeho opravu.

7.1.2017

Benzin a nafta zkraje roku zdražily. Nejlevnější jsou na Třebíčsku

Vysočina - Čerpací stanice Vysočiny zvýšily na přelomu roku ceny benzinu a nafty zhruba o 30 haléřů. Natural 95 ve středu prodávaly průměrně za 31,27 koruny za litr a naftu za 30,61 koruny. Vyplývá to z dat za uplynulý týden, která zveřejnila společnost CCS. V republikovém porovnání jsou pohonné hmoty dražší pouze v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies